Panorāma

Koalīcijā nevienprātība par bēgļiem

Latvija uzvar Igauniju un turpina EČ

Basketbola izlase atgūstas no igauņu šoka un dodas uz astotdaļfinālu Francijā

Latvijas basketbola izlase ceturtdien pēdējā grupas kārtas spēlē Rīgā ar 75:64 uzvarēja Igauniju un iekļuva Eiropas čempionāta astotdaļfinālā, saglabājot arī cerības kvalificēties Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm. Igaunijas basketbolisti eksplozīvā spēles sākumā iekrāja prāvu pārsvaru, taču trešās ceturtdaļas beigās tas jau bija likvidēts.

Latvijas uzvarā 21 punktu ieguldīja Jānis Strēlnieks, Jānis Timma pievienoja 15 punktus, bet Rolanda Freimaņa rēķinā bija 11 punkti. Igaunijai Gregors Arbets bija rezultatīvākais ar 16 punktiem.

Igaunijas basketbolisti šokēja pretiniekus pirmajā ceturtdaļā, gūstot pirmos 11 punktus un trīs minūtes pirms puslaika beigām bija vadībā ar 16 punktiem (41:25). Taču otrajā puslaikā Latvijas spēlētājiem izdevās pretiniekus apturēt un pēdējā pārtraukumā ar sešiem punktiem priekšā jau bija laukuma saimnieki (55:49), kas turpinājumā vairs neļāva pretiniekiem panākt lūzumu.

Vai Latvija grupā ieņems otro, vai trešo vietu, kļūs zināms pēc vakara spēles, kurā tiksies Čehijas un Lietuvas izlases. Grupu kārtas noslēgumā arī kļūs zināmi Latvijas pretinieki astotdaļfinālā, kur atkarībā no grupā ieņemtās vietas sestdien vai svētdien būs jāspēlē pret Horvātiju vai Slovēniju.

Precizitāte trīspunktu metienos palīdzēja Igaunijas izlasei pēc straujā atrāviena pirmo ceturtdaļu noslēgt ar 29:15. Viesi bija pārāki cīņā par atlēkušajām bumbām un, savu līdzjutēju atbalstīti, uzturēja spēcīgu kaujas garu. Tiesa, igauņu sakrātās personiskās piezīmes un lielāks kļūdu skaits palīdzēja Latvijas izlasei puslaika beigās pietuvoties līdz 11 punktu deficītam (33:44).

Savukārt trešajā ceturtdaļā dominēja Latvijas izlase, kas nepilnas divarpus minūtes pirms pēdējā pārtraukuma pēc Jāņa Timmas gūtā groza pirmoreiz izvirzījās vadībā. Rezultatīvs ceturtdaļas noslēgums ļāva panākt +6 (55:49) un Latvijas basketbolisti noturējās vadībā līdz beigu svilpei. Turklāt pēdējā ceturkšņa vidū latvieši guva deviņus punktus pēc kārtas un nepilnas četras minūtes pirms cīņas beigām panāca jau 11 punktu pārsvaru (71:60).

Latvijas pārstāvētajā D grupā vietu izslēgšanas kārtā jau iepriekš nodrošināja Čehija un Lietuva. Uz finālturnīru Lillē brauks arī beļģi, kas ceturtdien ar 79:71 izšķirošā spēlē pieveica Ukrainu, kam tāpat kā Igaunijai turnīrs ir beidzies.

Iepriekš grupā Latvijas basketbolisti piekāpās Lietuvai un Ukrainai, bet guva uzvaras pār Beļģiju un Čehiju.

Grupas četras labākās komandas piedalīsies izslēgšanas spēlēs. Analoģiski sešu komandu grupu turnīri risinās arī Berlīnē, Horvātijas galvaspilsētā Zagrebā un Monpeljē, Francijā. Labākās 16 pirmās grupu kārtas komandas piedalīsies izslēgšanas turnīrā Lillē, kur 20.septembrī kļūs zināmi kontinenta čempioni.

Astotdaļfinālu uzvarētāji iekļūs nākamajā izslēgšanas kārtā, bet zaudētāji dosies mājup.

Eiropas čempioni un vicečempioni kvalificēsies Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm, savukārt 3. līdz 7.vietas ieguvēji iegūs tiesības spēlēt olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā.