Ukrainas Ārlietu ministrija: Situācija Krimā kļuvusi vēl sprādzienbīstamāka

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Krievijas karavīri Krimā iebrukuši kārtējā Ukrainas militārajā bāzē, un Ukrainas ārlietu ministrs uzskata, ka pašlaik situācija Krimā kļuvusi vēl sprādzienbīstamāka, ziņo ārvalstu masu mediji.

Ukrainas Aizsardzības ministrija paziņojusi, ka Krievijas militāristi sagrābuši Ukrainas armijas bāzi Feodosijā,  Krimā, ziņo raidsabiedrība BBC.  Ministrijas pārstāvji informējuši, ka bāzei uzbrukuši krievu spēki, pēc bāzes sagrābšanas tajā esošie virsnieki tikuši sasieti. Krievijas karavīri bijuši bruņoti ar automātiem, virs bāzes lidojis helikopters, vēsta BBC.

Savukārt Ukrainas portāls „Censor.net.ua”, atsaucoties uz Ukrainas Aizsardzības ministrijas  Krimas Preses centru, ziņo, ka Krievijas karavīri ir sagūstījuši Feodosijas armijas bāzes komandieri un viņa vietnieku un aizveduši viņus nezināmā virzienā.    

Savukārt Ukrainas ārlietu ministrs Andrejs Dešica intervijā televīzijas kanālam „ABC News” atzinis, ka situācija tagad kļuvusi vēl bīstamāka nekā pirms nedēļas, ziņo „Censor.net.ua”.

„Mēs nezinām, kas [Krievijas prezidentam Vladimiram] Putinam galvā un kāds būs viņa lēmums. Tāpēc situācija kļuvusi vēl sprādzienbīstamāka nekā pagājušajā nedēļā,” atzinis ministrs.

Viņš arī uzsvēris – ja Krievija iebruks Ukrainas kontinentālajā daļā, ukraiņi būs gatavi aizstāvēt savu dzimteni.  

Ja Krievijas armija iebruks Ukrainas austrumu reģionos, „mums būs grūti lūgt cilvēkiem, ukraiņiem, kuri tur dzīvo, neatbildēt uz šādu agresiju”, sacījis ministrs.

Jau ziņots, ka Krievijas spēki iepriekš pārņēma savā kontrolē vairākus Ukrainas flotes kuģus, kā arī jūras spēku galveno mītni Sevastopolē, tādējādi pastiprinot militāro kontroli Krimā.

Tāpat nedēļas nogalē Krimas rietumos noticis uzbrukums gaisa spēku bāzei, ko īstenojuši aptuveni 200 prokrieviski noskaņotu demonstrantu. Viņi piespieduši karavīrus atkāpties, noraujot Ukrainas karogu. 

Krievijas bruņotie spēki pārņēmuši savā kontrolē arī Ukrainas vienīgo zemūdeni "Zaporožje".

Iepriekš vēstīts, ka Krimas un Sevastopoles nonākšanu Krievijas sastāvā atbalstīja Krievijas Dome, kā arī pats Putins parakstījis par to vienošanos ar Krimas un Sevastopoles līderiem. Referendumu, kuru Krievija sauc par pamatu abu teritoriju pievienošanai Krievijai, starptautiskā sabiedrība neatzīst. Līdz ar to, noraidot arī agresiju pret Ukrainu, starptautiskā sabiedrība pret Krieviju ir ieviesusi sankcijas, draudot, ka tās kļūs vēl spēcīgākas.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti