Protestētāji pieprasa izsludināt karastāvokli Austrumukrainā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Protestējot pret pamiera pagarināšanu Ukrainas austrumos, pie prezidenta administrācijas ēkas Kijevā svētdien pulcējās vairāki simti demonstrantu.

Brīvprātīgo bataljona "Donbass" pārstāvis nolasīja aicinājumu Petro Porošenko izbeigt pamieru un ieviest Austrumukrainā karastāvokli, kā arī pieprasīja Eiropas Savienībai un ASV ieviest trešo sankciju kārtu pret Krieviju.

Neraugoties uz izsludināto pamieru, Ukrainas austrumos aizvien turpinās sadursmes. Pagājušajā diennaktī vien gājuši bojā vismaz pieci Ukrainas armijas karavīri un vēl 17 ievainoti. 

Jau ziņots, Ukrainas prezidents Petro Porošenko pagarināja vienpusēji izsludināto pamieru līdz pirmdienai plkst.22. Porošenko cer šajā laikā panākt progresu sarunās par viņa miera plānu.

Par pamiera pagarināšanu Ukrainas prezidents paziņoja dažas stundas pēc tam, kad tika parakstīts asociācijas līgums ar Eiropas Savienību. Porošenko šī līguma parakstīšanu nodēvēja par vēsturisku brīdi.

Kā vēstīts, ka 20.jūnijā Porošenko vienpusēji izsludinājis nedēļu ilgu pamieru. Pretterorisma operācija apturēta, lai sniegtu iespēju miera plānam.

Vēlāk kaujinieki piekrita pamiera nosacījumiem, ko iepriekš bija piedāvājusi Porošenko administrācija un kam vairāku pušu sarunās bija piekritis arī Krievijas vēstnieks Ukrainā un Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas pārstāvji.

Šonedēļ arī Krievijas Domes augšpalāta atcēla 1.martā pieņemto lēmumu Krievijas karaspēkam ieiet Ukrainā. Tādējādi parlaments ir atbalstījis Putina rosinājumu anulēt 1.marta lēmumu.

Pēc martā notikušās Krimas aneksijas nemieri sākās arī Ukrainas austrumu reģionos, kur parādījās prokrieviskie kaujinieki, kuri sagrāba administratīvās ēkas un sarīkoja referendumu ar atdalīšanos no Ukrainas. Ukrainas spēki sāka pret tiem pretterorisma operāciju, kaujās gājuši bojā vairāki desmiti kaujinieku un ukraiņu karavīru.

Savukārt maijā notikušajās vēlēšanās par prezidentu ievēlētais uzņēmējs Petro Porošenko pēc inaugurācijas piedāvāja miera plānu un izsludināja vienpusēju uguns pārtraukšanu. Separātisti gan miera plānu noraidīja, un apšaudes un uzbrukumi pret ukraiņu spēkiem turpinājās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti