Pierimušas kaujas Doņeckas lidostas apkaimē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Nedaudz pierimušas kaujas Doņeckas lidostas apkaimē. Pagājušajā naktī tur bija dzirdami vairāki sprādzieni, bet, salīdzinot ar iepriekšējām dienām, uguns intensitāte ir ievērojami samazinājusies. Tiesa gan, vēl nav zināms, vai šī pauze būs ilgstoša.

Kamēr desmitiem tūkstošu cilvēku Kijevā un citās Ukrainas pilsētās svētdien gājienos pieminēja pie Volnovahas nogalinātos civiliedzīvotājus, armijas spēki un prokrieviskie separātisti  bija iesaistīti intensīvās apšaudēs Doņeckas lidostā. Turklāt abas puses izplatīja pretrunīgus apgalvojumus par to, kurš patiesi kontrolē lidostu.

Ukrainas drošības spēki ziņoja, ka tiem izdevies padzīt kaujiniekus no lielākās daļas lidostas teritorijas, bet separātistu apgalvoja, ka nevienu no pozīcijām nav zaudējuši. Turklāt Krievijas Ārlietu ministrija paziņoja, ka Doņeckas lidosta būtu jāatdod separātistu kontrolē saskaņā ar Minskas pamiera vienošanos.

Ukrainas prezidents Petro Porošenko pirmdien apsūdzējis Krieviju par situācijas eskalāciju un paudis gatavību jebkurā brīdi parakstīt jaunu vienošanos par uguns pārtraukšanu.

"Pēdējo dienu laikā teroristu uzbrukumu intensitāte Doņeckas lidostā pastiprinājusies un pamiera pārkāpšana palika nesodīta. Pirms divām dienām es devu rīkojumu atbildēt uz to, tāpēc ka viņi neļāva mums evakuēt no Doņeckas lidostas bojāgājušos un ievainotos karavīrus. Mēs esam gatavi sarīkot trīspusējās kontaktgrupas ārkārtas tikšanos, sasaukt Normandijas formāta ārlietu ministru tikšanos un esam gatavi samitam Astanā vai jebkurā citā vietā, lai izstrādātu grafiku Minskas pamiera ieviešanai," saka Porošenko.

Krievijas Ārlietu ministrija svētdien izplatījusi paziņojumu, ka tieši saskaņā ar Minskas pamiera vienošanos, Doņeckas lidosta būtu jānodod separātistu kontrolē. Paziņojumā arī izteiktas apsūdzības Kijevai, ka tā izmantojusi neseno pamieru savu spēku pārgrupēšanai. Taču pavisam citu informāciju sniedz Ukrainas drošības spēki.

Pēc to datiem, caur nekontrolējamo robežu Luhanskas apgabalā Ukrainas teritorijā pirmodien ievesti aptuveni 700 Krievijas bataljonu taktisko grupu karavīri. "Krievijas Federācija turpina sūtīt aprīkojumu un karavīrus karadarbību zonā. Turklāt savu tehniku viņi apzīmē zīmēm, kas raksturīgas Ukrainas armijai. Tas apliecina, ka Krievija turpina slēpt savu līdzdalību Donbasa konfliktā," saka Ukrainas drošības spēku runasvīrs Andrijs Lisenko.

Jau vēstīts, ka svētdien daudzviet Ukrainā notika pasākumi, pieminot traģēdiju Volnovahas pilsētā. Tur pirmdien līdzās pasažieru autobusam sprāga raķete "Grad", nogalinot 12 un ievainojot 18 mierīgos iedzīvotājus. Šāviņš ticis raidīts no prokremlisko kaujinieku pozīcijām.  

5.septembrī Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā Kijeva un pašpasludināto neatzīto Doņeckas un Luhanskas tautas republiku pārstāvji parakstījuši protokolu par uguns pārtraukšanu. Tomēr jau nākamās dienas rītā tika ziņots par vienošanās pārkāpumiem.  

Pēc Krimas aneksijas prokrieviskie separātistu kaujinieki aktivizējās Ukrainas dienvidaustrumos. Rietumvalstis aicināja Krieviju ietekmēt separātistus un panākt ieroču nolikšanu, taču Maskava norobežojas no pašpasludinātajām "tautas republikām" un ļauj agresijai turpināties.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti