Krievija ierobežos importu no valstīm, kas noteikušas sankcijas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins noteicis ierobežojumus vai aizliegumu lauksaimniecības un pārtikas produktu importam no valstīm, kas noteikušas sankcijas pret Krieviju, ziņo aģentūra AFP.

Kremļa izplatītajā paziņojumā citēts Putina izdotais dekrēts: „Aizliegt vai ierobežot [..] lauksaimniecības produktu, izejvielu un pārtikas veidu importu Krievijas Federācijā no valstīm, kas nolēmušas piemērot ekonomiskās sankcijas pret Krievijas juridiskajām vai fiziskajām personām.”

Ierobežojumi noteikti rīkojumā „Par atsevišķu speciālu ekonomisku pasākumu ieviešanu Krievijas Federācijas drošības nodrošināšanai”. Tas stājies spēkā ar tā parakstīšanas brīdi, un ierobežojošie pasākumi ieviesti uz vienu gadu.

Rīkojumā uzdots valdībai noteikt konkrētus tos lauksaimniecības un pārtikas produktus, uz kuriem attieksies ierobežojumi.

Krievijas valdībai būs arī jāveic pasākumi, lai nodrošinātu preču tirgu sabalansētību, un nepieļaut paātrinātu cenu pieaugumu lauksaimniecības un pārtikas precēm, norādīts Putina parakstītajā rīkojumā.

Jau ziņots, ka ASV, Eiropas Savienība, Japāna un Kanāda jūlija beigās pavēstīja par stingrākām sankcijām pret Krieviju. Tās tiek uzskatītas par pirmajām sankcijām, kas tiešā veidā būtiski ietekmēs Krievijas ekonomiku. Arī Krievija ir draudējusi ieviest sankcijas pret Rietumvalstīm. Vienu no tām Krievija jau izdarīja, kad ierobežoja Polijas dārzeņu un augļu importu.

Kopumā pēdējā sankciju sarakstā ir 93 personas un 23 kompānijas, tai skaitā Krievijas Nacionālā komercbanka, lidsabiedrības „Aeroflot” zemo cenu aviokompānija „Dobrolot”, militārās rūpniecības uzņēmums „Almaz-Antej” un citi.

Pēc jauno ekonomisko sankciju ieviešanas Eiropas biržās manīts akciju kritums, Vācijas sporta apģērbu gigants „Adidas” pavēstījis, ka attiecību pasliktināšanās ar Krieviju nesīs zaudējumus, līdzīgas bažas paudis arī britu enerģijas gigants „British Petroleum”, kam pieder vismaz 20 procenti no Krievijas uzņēmuma „Rosneft”.

Pēc martā notikušās Krimas aneksijas un kopš aprīļa ilgstošajām prokrievisko separātistu cīņām ar ukraiņu spēkiem Ukrainas austrumos jauns saspīlējums Rietumu un Krievijas attiecībās sākās pēc „Malaysia Airlines” lidmašīnas MH17 notriekšanas virs Donbasa. Gan Ukrainas armija, gan separātisti noliedz, ka būtu notriekuši lidmašīnu. ASV izlūkdienests uzskata, ka aviosabiedrības „Malaysia Airlines” pasažieru lidmašīnu MH17 virs Donbasa notriekuši prokrieviski separātisti kļūdas pēc.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti