EK ierosina divos gados uzņemt 20 000 bēgļu; Latvijas kvota varētu būt vismaz 220

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Eiropas Savienība (ES) trešdien rosinājusi divos gados uzņemt 20 tūkstošus bēgļu un izmitināt viņus visā Eiropā, izņemot Lielbritāniju, Īriju un Dāniju, kas var pašas izvēlēties, vai uzņemt bēgļus, ziņot reuters.com. Latvijai būtu jāuzņem aptuveni 220 bēgļi, kuri jau ieguvuši šādu statusu, bet ES vēl nav iebraukuši, kā arī vēl 1,2% no tiem bēgļiem, kas jau ieradušies Eiropā.

Eiropas Komisija piedāvā divas shēmas – bēgļu pārcelšanas un pārvietošanas. Pārcelšanas shēma ir par 20 tūkstošiem bēgļu, kuri pagaidām Eiropu nemaz nav sasnieguši, bet kuriem ir piešķirts bēgļa statuss un paredzēts ļaut pārcelties uz Eiropas Savienību. Un pagaidām tikai par šiem 20 tūkstošiem jau veikti aprēķini, sadalot bēgļus dalībvalstīm.

Ja pieņem, ka daļu šo bēgļu uzņemtu Lielbritānija, Īrija un Dānija, tad Latvijai pienāktos 220 bēgļu, Lietuvai - 207, Igaunijai – 326.

Visvairāk bēgļu uzņemtu Vācija – vairāk nekā trīs tūkstošus, Francija - 2375, bet  Lielbritānija, ja uzņems, tad 2309 bēgļus.

Bet te ir runa tikai par 20 tūkstošu bēgļu pārcelšanu, kuri vēl nav ieradušies Eiropas Savienības teritorijā.

Kā ziņots, pērn Eiropā ieradās gandrīz 200 tūkstoši patvēruma meklētāju, šogad - 45 tūkstoši. Un pēc divām nedēļām būs aprēķini, kur pārvietot šos cilvēkus.

Pēc trešdien publiskotajiem datiem, Latvijai nāktos uzņemt 1,21% no patvēruma meklētājiem, kas jau ieradušies Eiropas Savienībā.

Eiropas Komisija uzsver, ka vārdiem “solidaritāte” beidzot ir jāpiešķir nozīmē. Tomēr bēgļu un patvēruma meklētāju vienmērīgāka izvietošana pa dalībvalstīm ir tikai daļa no priekšlikumiem. Tiek paredzēta arī virkne citu pasākumu, kuriem vajadzētu novērst bēgļu ierašanos.

„Nevienu valsti nedrīkst pamest vienatnē ar milzīgo imigrācijas problēmu,” norādīja Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žans Klods Junkers.

Eiropas Komisijas priekšsēdētāja vietnieks Franss Timmermanss arī noraidīja britu politiķu pārmetumus, ka šie priekšlikumi padarīs situāciju tikai sliktāku: „Ja mēs neko nedarīsim, tad gan mēs pasliktināsim to cilvēku stāvokli, kuriem ir nepieciešama palīdzība, un pazaudēsim uzticību Eiropas iedzīvotāju acīs, kuri ir pieprasījuši, lai mēs novērstu traģēdijas Vidusjūrā. Ja mēs spēsim pieņemt visus šos pasākumus, ieskaitot gan labāku robežkontroli, gan veiksmīgāku sadarbību starp glābšanas dienestiem jūrā, gan ātrāku un efektīvāku patvēruma meklētāju pieprasījumu apstrādi, gan efektīvu atgriešanas mehānismu, tad neviens nevarēs pateikt, ka situācija ir kļuvusi sliktāka.”

EK priekšsēdētāja vietnieks Franss Timmermans
00:00 / 00:41
Lejuplādēt

Ir paredzams, ka pirmie lēmumi par bēgļu pārvietošanu varētu tikt pieņemti jūnijā paredzētajā Eiropas Savienības valstu vadītāju sanāksmē Briselē.

Vēstīts, ka aprīļa vidū ceļā uz Dienvideiropu kuģa katastrofā Vidusjūrā bojā gāja vairāk nekā 700 imigrantu. Kopš šīs katastrofas ES dienvidu valstis aicina pārējo Eiropu vairāk uzņemties atbildību par cilvēkiem, kuri nonāk ES, patvērumu meklējot.

Vairākas valstis jau iebildušas pret šādu kvotu ieviešanu, tostarp Igaunija, Ungārija un Slovākija. Arī Latvija neatbalsta obligātu bēgļu kvotu uzņemšanu, uzskatot, ka valstīm viņi jāuzņem pēc brīvprātības principa savu iespēju robežās. Pret jebkuru bēgļu uzņemšanu iebilst Nacionālā apvienība, un koalīcija to ir atbalstījusi.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti