Bardo muzejs Tunisā pēc teroristu uzbrukuma atsāk darbu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Tunisijā darbu atsāks slavenais Bardo muzejs, pie kura vēl aizvadītajā nedēļā teroristu uzbrukumā nogalināja vairāk nekā 20 cilvēku. Pie ēkas plāno koncertu un lielu tautas pulcēšanos, lai demonstrētu, ka teroristi nav iebiedējuši sabiedrību.

Tunisijā uztraucas, ka uzbrukums ārvalstniekiem, varētu nelabvēlīgi ietekmēt tūrisma nozari.

Bardo muzejs, kas atrodas Tunisijas galvaspilsētā Tunisā, ir ļoti iecienīts tūrisma objekts, jo tas glabā pasaulē bagātāko feniķiešu mantojumu - mozaīku kolekciju un citas senas un ārkārtīgi vērtīgas pagātnes liecības. Pirms nedēļas teroristi šeit atklāja uguni, nogalinot 22 cilvēkus un vairākus desmitus ievainojot. Upuru vidū vairums bija ārvalstu tūristi, arī viens tunisiešu žurnālists un policists. Bojā gāja ceļotāji no Japānas, Kolumbijas, Francijas, Polijas, Lielbritānijas, Itālijas un citām valstīm.

Atbildību par notikušo uzņēmusies teroristu organizācija "Islāma valsts". Tunisijas prezidents Badži Kaids as Sabsi ir apstiprinājis, ka bijuši trīs uzbrucēji, kuri fiksēti novērošanas kamerās un ir identificēti. Divus uzbrucējus nogalināja drošības spēki, bet trešajam ir izdevās aizbēgt un viņš vēl nav notverts. Vairākas aizdomās turamās personas ir aizturētas, un zināms, ka uzbrucēji ir apmācīti teroristu nometnēs Lībijā.

Pēc asiņainajiem notikumiem tagad Bardo muzejs ir nolēmis darbu atsākt, un nevis klusi verot durvis, bet gan ar koncertu ārpusē un tautas pulcēšanos, lai demonstrētu, ka teroristi nav iebiedējuši sabiedrību.

Taču Tunisijā uztraucas, ka uzbrukums ārvalstniekiem, varētu nelabvēlīgi ietekmēt valstī tik ļoti būtisko tūrisma nozari.

Šis ir asiņainākais uzbrukums, kādu Tunisija piedzīvojusi pēdējo gadu laikā, kopš Arābu pavasara, kura saknes arī dīga tieši šeit, Tunisijā. Tunisijas varas iestādes apgalvo, ka valsts patlaban ir nemitīgos terorisma draudos, kuru iemesls lielākoties ir nestabilā situācija kaimiņos – Lībijā. Pašā Tunisijā teroristi apmācības nometnes neveido, taču tās darbojas kaimiņos, īpaši Lībijā, no kurienes notiek jauno tunisiešu vervēšana un daudzi no viņiem dodas pāri robežām, radikalizējas un rada gan draudus pašai Tunisijai, gan arī plašā skaitā karo ārzemēs. Zināms, ka džihādistu rindās Sīrijā visvairāk karo tieši Tunisijas pilsoņi.

Eiropai arī jāuzņemas daļa atbildības par teroristiskā grupējuma „Islāma valsts” pieaugošajām aktivitātēm, tā pavēstījis Eiropas Savienības Pretterorisma politikas koordinators Žils de Keršovs, norādot, ka Eiropas Savienība nav pietiekami reaģējusi uz notikumu attīstību Arābu pavasara laikā 2011. un 2012. gadā. Viņaprāt, politiķiem un ekspertiem vajadzējis daudz ātrāk iesaistīties, paredzot notikumu attīstību.

Lēš, ka Sīrijā un Irākā, džihādistu savervēti, karo vismaz 3000 eiropiešu, taču Francijas premjerministrs Maneuls Valss brīdinājis, ka līdz gada beigām viņu skaits varētu sasniegt jau 10 000.

Kā vēstīts, 18. martā slavenajā Bardo muzejā Tunisijas galvaspilsētā Tunisā ar automātiem bruņoti teroristi sarīkoja apšaudi, kurā nogalināti 23 cilvēki, tostarp 20 ārvalstu tūristi. Savukārt dažāda smaguma ievainojumus guva 44 personas.

Ziņots, ka Tunisijas drošības spēkiem izdevies arestēt četrus cilvēkus, kas tieši saistīti ar teroraktu, un piecus aizdomās turētos, kuriem ir ciešas saiknes ar teroristiem.

Daudzas pasaules valstis, arī Eiropas Savienība un NATO, pauda asu nosodījumu teroraktiem Tunisijā. Tikmēr Tunisijas prezidents pavēstījis, ka bez žēlastības karos pret teroristiem.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti