Pusdiena

Vakar apritējuši 35 gadi kopš karastāvokļa ieviešanas Polijā

Pusdiena

Pusdiena 15.12.2016

Alepo mērs Briselē klātienē lūdz ES līderus uzklausīt palīgā saucienus

Alepo mērs Briselē klātienē lūdz ES līderus uzklausīt palīgā saucienus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Briselē sākas Eiropas Savienības (ES) līderu samits, kurā viens no galvenajiem uzmanības punktiem būs notiekošais Sīrijā. Vēl pirms sanāksmes sākuma pie Eiropadomes ēkas, kurā notiks līderu tikšanās, ieradīsies Alepo pilsētas mērs Brita Hagi Hasans, kurš mediju klātbūtnē sacīs uzrunu Eiropas Savienības līderiem.

Pēdējo dienu asinsizliešana Alepo, kuru īsteno Sīrijas prezidenta Bašara al Asada armija ar Krievijas atbalstu, ir izraisījusi plašu reakciju un nosodījumu arī interneta sociālajos medijos. Tajos paši Alepo iedzīvotāji izplata video vēstījumus ar atvadu vārdiem no kara plosītās pilsētas.

Bet Alepo mērs Brita Hagi Hasans ir ieradies Briselē un pie vārtiem, pa kuriem Eiropadomes ēkā ienāk Eiropas Savienības valstu līderi, lūgs uzklausīt viņa ziņojumu.

Vēl pirms tam Eiropadomes prezidentam Donaldam Tuskam un Eiropas Savienības valstu vadītājiem viņš ir nosūtījis vēstuli ar šādiem vārdiem:

Gan Vācijas kanclere Angela Merkele, gan Francijas prezidents Fransuā Olands ir solījuši darīt visu, lai evakuētu Alepo joprojām iesprostotos daudzus tūkstošus cilvēku, kuri pēdējās dienās pasaulei ir izsūtījuši video vēstījumus internetā, atvadoties un sakot, ka šie ir, iespējams, pēdējie vārdi, viņiem dzīviem esot.

Intensīvo apšaužu dēļ evakuācija joprojām nav notikusi.

Eiropas Savienības valstu vadītāji sanāksmē plāno vienoties par jaunām sankcijām pret Sīrijas valdību, dokumentā minot arī tādus vārdus kā kara noziegumi un atbildība par tiem. Neoficiāli zināms, ka vairākas valstis, un to skaitā arī Lielbritānija, Sīrijas dēļ varētu prasīt jaunas sankcijas pret Krieviju.

Krievijas vārds sankciju kontekstā izskanēs arī sarunās par Ukrainu, kas arī būs augstu dienas kārtībā līderu sarunās. Nīderlande pagaidām ir vienīgā Eiropas Savienības dalībvalsts, kuras parlaments joprojām nav nobalsojis par Eiropas Savienības un Ukrainas asociācijas līgumu, un tas tādēļ, ka referendumā sabiedrība nobalsoja pret to.

Taču gan Nīderlandes valdība, gan Eiropas līderi tagad cenšas rast izeju no situācijas, lai apmierinātas būtu abas puses. Nīderlande ir aicinājusi dokumentam pievienot tekstu, kas apliecina, ka šis līgums Ukrainai automātiski negarantē iestāšanos Eiropas Savienībā. Vairākas valstis, kas aizstāv Ukrainu, to uzskata par ļoti sliktu politisku signālu.

Valstu vadītāju uzmanības lokā būs arī migrācija, Eiropas Savienības drošība un, protams, arī pēdējā laika karstais temats – Lielbritānijas aiziešana no Eiropas Savienības.

Paredzēts, ka valstu vadītāji pievērsīsies plānam sarunām ar Lielbritāniju par izstāšanos no Eiropas Savienības. To valstu vadītāji ir iecerējuši pārrunāt pie vakariņu galda jau bez Apvienotās Karalistes valdības vadītājas Terēzas Mejas klātbūtnes. Tātad tikai 27 valstu lokā. Medijos nonākusī informācija liecina, ka valstis būs aicinātas tūdaļ pēc 50. panta iedarbināšanas nekavējoši atbalstīt izstāšanās sarunas un tās vadīt pilnīgā atklātībā, citai citu informējot. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti