Latvijas valsts simtgade
Latvijai 100 - būtiskākie notikumi

Kā dzima Latvija - Latgales kongress
Eksperti: Latgalē vajag kvalitatīvus medijus latviski un krieviski
Kā pierobežas pašvaldībās un pilsētās ar etniski daudznacionālu sastāvu stiprināt piederības sajūtu Latvijai, Eiropas Savienībai, tās informatīvajai, ekonomiskajai telpai – tie ir daži no jautājumiem, uz kuriem Rēzeknē notiekošajā Latgales kongresā mēģina rast atbildes eksperti un vietējie aktīvisti. Viena no diskusijām veltīta arī plašsaziņas līdzekļiem – kā uzrunāt Latgales mazākumtautību pārstāvjus.

Vairāk

Latvijas valsts izveidošanās

Kas un kāpēc jāzina
Kas un kāpēc jāzina par Latvijas Tautas padomes dibināšanu
1918. gada 17. novembra vakarā Rīgas Latviešu amatnieku biedrības krājaizdevu kases telpās Suvorova (tagad Krišjāņa Barona) ielā astoņas Latvijas politiskās partijas vienojās par Latvijas Tautas padomes (LTP) izveidošanu. LTP 18. novembrī pasludināja Latvijas neatkarību un kļuva par Latvijas Republikas pirmo likumdevēju. Līdz Latvijas Satversmes sapulces sanākšanai 1920. gada maijā LTP aizvadīja astoņas sesijas un noturēja 57 kopsēdes.

Vairāk

Simtgades filmas

Vairāk

Dziesmu un deju svētki 2018

Vairāk

Latvijas gredzeni
Dokumentālais raidījumu cikls "Atslēgas. Gadsimta vēstures atradumi"

Vairāk

Latvijas stāsti Latvijas simtgadei

Vairāk

Latvijas dienasgrāmatas

Vairāk

Jaunākās Latvijas valsts simtgades ziņas
Haosa dēļ pēc uguņošanas policija spriež par iespēju tik milzīgos masu pasākumos ierobežot skatītāju skaitu (papildināts)
Viens no svētku kulminācijas pasākumiem - gaismas uzvedums “Saules mūžs” - Rīgas centrā, Daugavas abos krastos, pulcēja vairāk nekā 100 tūkstošus iedzīvotāju. Daudzi no viņiem kā šausmīgu un biedējošu raksturo mirkli uzreiz pēc uguņošanas beigām, kad sanākušie visi vienlaikus centās pamest krastmalu. Valsts policija gan uzsver, ka situācija tika kontrolēta, tomēr pieļauj - nākotnē tik vērienīgos masu pasākumos varētu tikt ierobežots skatītāju skaits. 
Latvijas simtgadi svin arī latviešu skoliņā Lielbritānijas pilsētā Lesterā
Valsts svētkus svinēja arī latviešu skoliņās visā pasaulē. Lesterā, kas ir populāra tautiešu apmešanās vieta Apvienotajā Karalistē, latviešu skolu apmeklē 26 bērni. Telpu īri Lesteras latviešu skolas vajadzībām sedz vecāki, ar mācību materiāliem palīdz Latviešu valodas aģentūra, taču paši skolotāji strādā pilnīgi par brīvu - tas ir viņu sirdsdarbs. 
Ekspertes priecājas par prezidenta runu un salūtu
Par spīti tam, ka pēc Latvijas simtgades svētku uguņošanas cilvēkiem bija grūti nokļūt mājās un daudzi došanos prom no 11. novembra krastmalas raksturoja kā haosu, ekspertes Brigita Zepa un Iveta Kažoka uzskata, ka simtgades svētki bija izdevušies. Prezidenta runa tiek vērtēta kā sirsnīga un uguņošana - kā krāšņums jaunā līmenī.
Latgales apgabaltiesā par godu simtgadei ierīkota senlietu izstāde
Arī tiesā var būt patīkami un mājīgi. Tā pēc kopīgas senlietu izstādes tapšanas atzīst Latgales apgabaltiesas kolektīvs. Izstādes ekspozīciju veidoja tiesas darbinieki, no mājām nesot mantas, kas saglabājušās ne tikai vairāku desmitu, bet pat vairāku simtu gadu garumā. Izstāde ir Latgales apgabaltiesas kolektīva dāvana Latvijai svētkos.
Shipsea: Jaunās simtgades pirmais koncerts ir manifests mīlestībai
Nākamo Latvijas simtgadi veidos paaudzes, kas pašlaik vēl tikai dzimst, aug un veidojas. Un tieši ar domu par tām tapis koncerts „Mīlestības vārdā. 18+”, kura ideja pieder mūziķim Jānim Šipkēvicam jeb Shipsea ar domubiedriem. Pirmdienas vakarā pie Latvijas Nacionālās bibliotēkas uz īpaši veidotas skatuves kāps mūziķi, kuri dziedās jaudīgāko mīlestības un degsmes mūziku no laika, kad paši nāca pasaulē - 80. un 90. gadiem. Koncertu tiešraidē varēs vērot arī LTV un replay.lsm.lv.
Rīgā daudzviet neprot izkārt Latvijas karogu
Nepareiza karogu secība, nepareizas krāsas karoga kāts un citi pārkāpumi. Jānis Jūliks, kuram rūp Latvijas valsts karoga likuma ievērošana, norāda uz pārkāpumiem Rīgas centrā.
Ko iesākt pēc svētkiem? Latvijas Radio 3 «Klasika» direktores Gundas Vaivodes ieteikumi
Latvijas sabiedrisko mediju balvas „Kilograms kultūras” žūrija arī svētkos čakli strādājusi, mēģinot aptvert simtgades kultūras notikumu gūzmu, lai dažus no tiem piedāvātu skatītāju un klausītāju balsošanai.  Latvijas Radio 3 "Klasika" direktore Gunda Vaivode pēcsvētku nedēļā aicina turpināt svētku sajūtu, apmeklējot kultūras un mākslas notikumus.  
Londonā Latvijas simtgadi atzīmē 500 cilvēki
Londonas svētā Marlibona draudzes baznīcas telpās Latvijas vēstniecības organizētā svētku pasākumā svētdien, 17. novembrī, pulcējās ap 500 tautiešiem, lai kopīgi nosvinētu valsts simgadi.
Zatlers: Latvijas panākums ir tas, ka katrs šeit var justies brīvs
Caur smagu skolu ar sāpīgām kļūdām – arī tāds ir bijis Latvijas ceļš. Tā ir atjaunotās Latvijas grūtākā pieredze, ko esam guvuši visi kopā.  Bet Latvijas panākums ir tas, ka katrs cilvēks šeit var justies brīvs, intervijā LTV pauda eksprezidents Valdis Zatlers.   
VIDEO: Igaunijas iedzīvotāju vēlējumi Latvijas simtgadē
Mieru, uzplaukumu un pat labu valdību – to Latvijai un tās iedzīvotājiem simtgadē vēl Igaunijas iedzīvotāji un tās viesi. Daļa Igaunijas iedzīvotāju gan atzīst, ka par Latvijas simtgadi neko nav dzirdējuši, tomēr priecājas, ka Latvijai, tāpat kā Igaunijai šogad ir iespēja svinēt nozīmīgos svētkus.
Latvijas simboli: ģerbonis – dzimis karstās diskusijās
Nemainīgs no 1921. gada, bet dzimis karstās diskusijās. Skaists un heraldiski pareizs – tāds ir Latvijas valsts ģerbonis, kur kopā savijusies Latvijas valsts pagātne, tagadne un nākotnes cerības. Kā radies Latvijas ģerbonis un kādēļ tas ir tieši šāds?
Droni var tīrīt vēja turbīnas, dzēst ugunsgrēkus un arī celt debesīs Latvijas karogus
Droni vairs jau nepārsteidz – gandrīz katrā pasākumā kāds drons lido, tāpat jau esam pieraduši pie iespaidīgiem no droniem filmētiem skatiem. Bet tepat Latvijā ir uzņēmums, kuru drons jau tagad tīra vēja turbīnas un nākotnē, iespējams, dzēsīs ugunsgrēkus. Bet starp šiem darbiem ir arī mirklis laika kādam īpašam lidojumam  Latvijas simtgadei par godu, paceļot gaisā 100 karogus.
VIDEO: Militārā parāde no putna lidojuma
Latvijas Republikas proklamēšanas 100. gadadienai veltītajā militārajā parādē svētdien, 18. novembrī, piedalījās 1,7 tūkstoši karavīru, zemessargu, policistu, robežsargu, ugunsdzēsēju un jaunsargu, reaktīvās lidmašīnas, tanki, pašgājējhaubices un ASV pretraķešu sistēma "Patriot".
Vīķe-Freiberga: Latvijai svarīgi turpināt izvēlēto ceļu – kļūt par modernu, demokrātisku sabiedrību
Pēc neatkarības atjaunošanas lielie, fundamentāli izšķirīgie lēmumi bija Latvijas iestāšanās Eiropas Savienībā un NATO.  Bet tagad Latvijai ir svarīgi novest visu līdz galam, turpināt to ceļu, ko mēs toreiz nolēmām – kļūt par modernu, demokrātisku, atvērtu, iekļaujošu sabiedrību. Un kalpot savai valstij cilvēkiem nozīmē darīt to, ko viņš savā dzīvē izvēlējies, darīt to pēc iespējas labi, bet tai pašā laikā apzināties, ka viņa darītais atspoguļo arī visu tautu un nāciju, intervijā LTV sacīja eksprezidente Vaira Vīķe - Freiberga.
Dainis Īvāns: Bez barikādēm simtgadi nepiedzīvotu
Barikādēs tauta pierādīja, ka arī bez armijas gatava aizstāvēt savu brīvību, un bez barikādēm mēs šo valsts simtgadi nepiedzīvotu, sarunā ar LTV sacīja pirmais Tautas frontes līderis Dainis Īvāns.
Barikāžu dalībniece Latvijai novēl būt aizvien skaistākai
Ne mazāk svarīgas cīņas par brīvu Latviju norisinājās salīdzinoši nesen un to dalībnieki joprojām ir mūsu vidū. Baltijas ceļš, barikāžu laiks, augusta pučs. Astoņdesmito gadu beigas un atdalīšanās no PSRS Latvijai bija tieši tādas pat brīvības cīņas - bez durkļiem, toties ar betona bluķiem un vienmēr ieslēgtu radio.
Himnas raibā vēsture: tapšana un cenzūra
Ceļš līdz mūsu valsts himnai, tāpat kā līdz savai neatkarīgai zemei ir tikpat raibs un nebūt ne viegls. Pirmo cenzūru un dziesmu grāmatu dedzināšanu Baumaņu Kārļa sarakstītā tautas lūgšana piedzīvoja jau teju uzreiz pēc pirmās nopublicēšanas, taču oficiāli himna bijusi aizliegta pus gadsimtu.