100 g kultūras
Šonedēļ

KG Kultūras Žūrija iesaka

Ieva Rozentāle
 
Trīs viesizrādes un Silvijai Radzobei veltīta basketbola spēle – Cēsu mākslas festivālā sāksies teātru skate
Mākslas festivāls “Cēsis 2020” augusta vidū atklās teātru skati “Grand Prix”, ko veidojusi teātra kritiķe Zane Radzobe un kurā iekļautas trīs izrādes – “Māte”, “Finlandizācija” un “Šekspīrs”, kā arī teatrāla performance “Silvijai Radzobei veltīta basketbola spēle” ar Latvijas garāko aktieru, pasaulslavenā basketbolista Dāvja Bertāna un komiķa Jāņa Skuteļa piedalīšanos, informēja festivāla organizatori.
Latvijas Dabas muzejs kļūs par nacionālas nozīmes muzeju
Valdība 11. augustā lēma atbalstīt Kultūras ministrijas (KM) priekšlikumu Latvijas Dabas muzejam piešķirt nacionālas nozīmes muzeja statusu un no šā gada 1. septembra muzeja nosaukumu mainīt uz “Latvijas Nacionālais dabas muzejs”, informēja Kultūras ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.
Lielākas laimes nav. Saruna ar Londonā mītošo latviešu vijolnieci Aneti Graudiņu
Atzīmējot Ludviga van Bēthovena 250 gadu jubileju, šovasar ar pieciem koncertiem Rīgas Sv. Pētera baznīcā uzstājas Lielbritānijā dzīvojošā latviešu vijolniece Anete Graudiņa. Klausītājiem būs iespēja dzirdēt visas desmit Ludviga van Bēthovena sonātes vijolei un klavierēm. Par to, kālab savulaik pārcēlusies uz Londonu, kā sākusies mīlestība uz Bēthovenu un cik plaša ir viņas radošā darbība, vijolniece atklāj intervijā Latvijas Radio 3 "Klasika".
Kultūra steidz atgūt iekavēto. Ko nepalaist garām šonedēļ?
Koncertdzīves ritms steidzas uzputot arvien ātrāk un aktīvāk, itin kā labi noturētai šampanieša pudelei būtu izšauts korķis. Aizvien biežāk atkal jāsāk svārstīties, kuru pasākumu no bagātā piedāvājuma izvēlēties. Šķiet, gan mākslinieki, gan publika grib atgūt nokavēto un steidz īstenot ieceres, kamēr vēl var, jo nezina, kādus laikus nesīs gaidāmais rudens.
Augusta nogalē norisināsies teātra festivāls «Homo Novus» – šogad visi notikumi būs bez maksas
No 28. augusta līdz 10. septembrim Rīgā un Cēsīs notiks Starptautiskais jaunā teātra festivāls “Homo Novus”, kura programmas centrā ir laiks, telpa un kopradīšana kā laikmetīgā teātra pamatprincipi. Kaut radītas ļoti īsā laikā, visas programmā iekļautās izrādes runā par sarežģītiem un noklusētiem jautājumiem, pārstāvot māksliniekus ne vien no Latvijas, bet arī no Lielbritānijas, Honkongas, Itālijas, Norvēģijas un Čīles, informēja festivāla rīkotāji. Visi festivāla notikumi šogad ir bez maksas un noritēs, ievērojot pulcēšanās noteikumus.
Un debesis jau ir citas. Saruna ar trompetistu un fotogrāfu Jāni Porieti
Jānis Porietis ir Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra pirmā trompete, bet citkārt arī solists – kā tas būs 8. augusta koncertā "Mēmais melnbaltais un Šostakovičs" Cēsu mākslas festivāla ietvaros. Vēl viņš ir Latvijas Mūzikas akadēmijas profesors, un ļoti bieži – arī fotogrāfs un dažādu kustīgu bilžu speciālists.
Bez provinces kompleksiem. Paaudžu mīlēta skola ar cara laika dvesmu – Liepājas Valsts 1. ģimnāzija
Liepāja ir slavena ar Krievijas impērijas atstāto pilsētbūvniecības vērienu. Karosta, Virsnieku nams un kūrmāju rajons ir zināmākie piemēri, taču arī atsevišķas ēkas koncentrē tā laika varenību. Ludviga Melvila projektētā Liepājas Sieviešu ģimnāzija apliecina augstu būvkultūru un pierāda, ka provinces kompleksiem šeit nav vietas. Arī šobrīd Liepājas Valsts 1. ģimnāzija ir izcils modernas un iejūtīgas renovācijas paraugs.
Galerijas