100 g kultūras
Pasaulslavenā horeogrāfe Lizbeta Gruveza Liepājā izdejos Bobu Dilanu 
29. septembrī plkst. 22.30 mūsdienu mākslas festivāls “Liepājas Mākslas forums” aicina uz dejas izrādi “Lizbeta Gruveza izdejo Bobu Dilanu”, kur intīmā vakara gaisotnē pasaulslavenā beļģu horeogrāfe un dejotāja Lizbeta Gruveza (Lisbeth Gruwez) dejā saplūdīs ar popmūzikas poēta Boba Dilana (Bob Dylan) aizkustinošajām dziesmām. 
Radio «Naba» izsludina tiešraides programmu no festivāla «Laba daba»
Šogad jau sesto gadu Latvijas Radio 6 – Latvijas Universitātes (LU) Radio “Naba” ēterā būs dzirdama īpaša radio tiešraide no starptautiskā mūzikas festivāla “Laba daba”, kas radio viļņos teju 35 stundas raidīs festivāla notikumus, koncertus, sarunas un labdabīgās festivāla sajūtas.
4.augustā sākas festivāls «Baleta zvaigznes Jūrmalā»
Sestdien, 4. augustā, Dzintaru koncertzālē norisināsies jau 19. starptautiskais baleta festivāls “Baleta zvaigznes Jūrmalā”, kurā šogad viesosies baleta izcilības no Vācijas, Šveices un Horvātijas baleta trupām, pārstāvot Koreju, Meksiku, Itāliju, Ukrainu, Spāniju, Baltkrieviju un Austrāliju. 
Valmieras festivālā pasaules pirmizrāde laikmetīgajai operai angļu, vācu un latviešu kopradē
Ar teātra un pat laikmetīgās operas izrādēm nedēļas nogalē skatītājus jau trešo reizi pulcēs Valmieras vasaras teātra festivāls. Iekarojis skatītāju interesi ne vien ar īpaši festivālam veidotiem jauniestudējumiem, bet arī ar ļoti netradicionālām teātra spēles vietām Valmieras pilsētvidē, šogad festivāls Latvijas simtgades noskaņās aicinās domāt par nākotni – mūsu kopīgo un katram savējo.
Valmieras vasaras teātra festivāla pilsētu šogad būvē jaunie arhitekti 
Šajā nedēļas nogalē notiks Valmieras vasaras teātra festivāls, kas šogad papildināts ar plašu pasākumu programmu festivāla centrālajā laukumā. Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, kad festivāla norises vietas iekārtoja tā organizatori, šogad galveno laukumu divu nedēļu laikā veido starptautiskās arhitektūras, dizaina, pilsētplānošanas un citu radniecīgo nozaru vasaras skolas dalībnieki.
Festivāla «Jūras pērle» atklāšanas pasākumu velta Rīgas kinostudijas jubilejai
30.jūlijā Dzintaru koncertzālē Jūrmalā tika atklāts 2. starptautiskais teātra un kino mūzikas festivāls “Jūras pērle”. Atklāšanas pasākums bija iecerēts kā vērienīgas Rīgas kinostudijas 70 gadu jubilejas svinības, kurās piedalīties bija aicināti savulaik Padomju Savienībā populāru kinofilmu latviešu aktieri un režisori. 
Piesaistot Eiropas fondu finansējumu, atjaunos trīs kultūrtelpas Rīgā
Pēc dažiem gadiem Rīgā būs par trim kultūrtelpām vairāk. Bijusī Rīgas Vieglās rūpniecības tehnikuma ēka ''Piena kvartālā'', kā arī Tabakas fabrika, kur šobrīd mīt Jaunais Rīgas teātris, un industriālā teritorija Lubānas ielā 80 pārtaps par sakārtotiem kultūras objektiem tuvāko gadu laikā, piesaistot Eiropas fondu naudu.
«Latvijas Goda aplis» aicina svinēt teātri  Valmieras novadā  
“Latvijas Goda aplis” ir valsts simtgades svinēšanas festivāls, kas apceļo un godina Latvijas novadus. No 3. līdz 5. augustam tas ciemosies Valmieras novadā, kur notiks Vasaras teātra festivāls. Tam par godu “Latvijas Goda aplis” būs palīdzējis uzbūvēt oficiālo teātra festivāla centru jeb pilsētiņu, kurā atklāšanas dienā tiks iedegts Goda ugunskurs.
Islandiešu grupa «Mum»: Skaņu celiņš sapņiem, kuros gribas uzkavēties
Vakardiena bija dramatiska, bet šodiena ir ok. Šajā patiesībā islandiešu grupa “Mum” aicina ieklausīties jau sava pirmā 2000.gadā izdotā albuma nosaukumā, un tā piestāv visai viņu mūzikai, ko nevarētu dēvēt citādi kā par meditatīvu, ja mēģinām katram mūzikas žanram piemeklēt kādas funkcijas, kas to raksturotu, jo “Mum” sakarā daudz lietotais jēdziens “eksperimentāls” ir pārāk izplūdis un neizsaka neko.
Izsludināts septītais Autora stipendijas konkurss
Līdz 2018.gada 1.septembrim individuāli Latvijas autori, kas saņem atlīdzību par savu darbu izmantojumu ar AKKA/LAA starpniecību, aicināti pieteikties kārtējā AKKA/LAA Autora stipendijas (AS) konkursā. 
Nedēļas nogalē - starptautiskais mūzikas festivāls «Laba daba»
Jau šonedēļ no 3. līdz 5. augustam starptautiskais mūzikas festivāls “Laba daba” svinēs desmit gadu jubileju Latvijas Universitātes atpūtas kompleksā “Ratnieki” Līgatnes pagastā. Kopumā uz piecām skatuvēm koncertēs vairāk nekā 70 dzīvās un elektroniskās mūzikas apvienības no Latvijas un ārvalstīm. 
Igaunijā atklās ceļojošo izstādi «TIKS AIZLIEGTS. Baltijas grāmata 1918–1940»
31. jūlijā Igaunijas Nacionālajā bibliotēkā tiks atklāta ceļojošā izstāde "TIKS AIZLIEGTS. Baltijas grāmata 1918-1940" (TO BE BANNED. Baltic Books 1918-1940; KEELU ALLA! Balti raamat 1918–1940). Publikai izstāde būs apskatāma no 1. augusta līdz 25. oktobrim, un 1.novembrī izstāde tiks atklāta arī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.
Imanta Ziedoņa muzejā notiks brīvdabas kino seansi
Kopjot Imanta Ziedoņa vēlmi, lai viņa muzeju caurvītu jaunrade, sešas piektdienas pašā vasaras izskaņā Ziedoņa muzejā Murjāņos tiks organizēti brīvdabas kino seansi, kuros zem klajas debess tiks demonstrētas latviešu režisoru filmas. Pirms katra seansa būs iespējams piedalīties sarunā ar filmas veidotājiem un uzdot sev interesējošus jautājums. 
Valmierā aplūkojama Gunta Laudera rotu izstāde «Laiks»
Valmieras muzejā atklāta rotu mākslinieka Gunta Laudera izstāde “Laiks”. Tā ir unikāla iespēja izsekot līdzi mākslinieka izaugsmei kopš pašiem viņa darbības pirmsākumiem, jo izstādi lielākoties veido Gunta Laudera dzīvesbiedres Ingūnas kolekcija, rotas, ko viņa gadu gaitā saglabājusi un kas nu atkal celtas dienas gaismā. 
Galerijas