Kultūra
Klajā nāk grāmata par vairākām apdraudētākajām valodām pasaulē
Turpinot Latviešu valodas aģentūras tulkojumu sēriju par valodnieciskiem jautājumiem, klajā laista publicista un dzejnieka Marka Ablija (Mark Abley) populārzinātniskā grāmata „Tā viņi te runā. Ceļojumi pa apdraudētām valodām” (Spoken Here: Travels Among Threatened Languages, 2003), informē aģentūrā.
Rīkotāji piedāvās nākotnē Dziesmu un deju svētku biļetes izlozēt
Lai neatkārtotu nepatīkamu pieredzi, biļetes uz Dziesmu un deju svētkiem nākotnē varētu izlozēt, Latvijas Radio norādīja svētku izpilddirektore Eva Juhņēviča. Rīkotāji virzīs loterijas principu tālāk apspriešanai Dziesmu svētku kopienai un plašākai sabiedrībai ar mērķi panākt godīgu un saprotamu biļešu izplatīšanas modeli. 
Aprīlī darbu sāks Dramaturgu teātra jaunā studija
Martā pēc intensīva aktiermeistarības kursa apgūšanas pirmo reizi uz skatuves kāpuši un darbu pie savas pirmās mācību izrādes ir uzsākuši Dramaturgu teātra 18. studijas audzēkņi, kuriem mācību turpinājumā uzdots iejusties Hermaņa Paukša komēdijas “Drūmais princis” varoņu lomās (režisors Hermanis Paukšs).
Iepazīsti flamenko operu «Ainadamar» - «Lielās mūzikas balvas" nominantu
Osvaldo Golihova flamenko operas "Ainadamar" Latvijas pirmuzvedums, kas "Lielajai mūzikas balvai 2017" nominēts kategorijā "Gada uzvedums" līdz ar diviem citiem - "Tanheizeru" Latvijas Nacionālajā operā un "Zenītu" koncertzāles “Cēsis” kinozālē, izvērtās par neaizmirstamu piedzīvojumu un Cēsu Mākslas festivāla kulmināciju.
Popmūziķi un festivāli pirmoreiz varēs pieteikties Kultūrkapitāla atbalstam
Valsts kultūrkapitāla fonds pēc Kultūras ministrijas iniciatīvas pirmo reizi izsludinājis konkursu ārvalstu koncertturneju un neakadēmiskās mūzikas festivālu atbalstam, kam atvēlēti kopumā 87 tūkstoši eiro. Tam varēs pieteikties populārās mūzikas solisti un apvienības līdz 20 cilvēkiem, kuri plāno koncertēt ārzemēs un tā veicināt Latvijas mūziķu atpazīstamību un eksportspēju.
Pirmoreiz aicina studēt aktiermākslu Hermaņa vadītā aktieru kursā
Pirmo reizi Jaunā Rīgas teātra (JRT) vēsturē izsludināta uzņemšana aktieru kursā. To Latvijas Kultūras akadēmijā vadīs teātra mākslinieciskais vadītājs Alvis Hermanis. Jaunā aktieru iesaukuma dēļ pasaulē pieprasītākais latviešu režisors atgriezies Rīgā, jo paralēli jāsāk domāt par repertuāru trim skatuvēm, kas taps teātra īstajā ēkā – Lāčplēša ielā.
Dziesmu svētku biļetes ar milzu uzcenojumu tirgo sludinājumu portālos
Šī sestdiena daudziem pagājusi garās rindās pie biļešu kasēm vai pie datoriem un telefoniem, cenšoties nopirkt biļetes uz Dziesmu un deju svētkiem. Uz centrālajiem pasākumiem visas biļetes tika izpirktas jau dažu stundu laikā, bet ļoti daudziem nācās palikt bez kārotajām biļetēm – interneta sistēma stundām ilgi lika gaidīt un, ja kādam pietika pacietības un šķita, ka veiksme jau teju klāt, pirkšanas brīdī sistēma uzkārās. Tikmēr ar milzīgu uzcenojumu tirdzniecība sākusies sludinājumu portālos. 
Svētku rīkotāji: «Biļešu paradīzes» iekasētā komisijas maksa ir pārkāpums
Dziesmu svētku rīkotāji uzskata, ka biļešu tirgotājs SIA “Biļešu paradīze” pārkāpis ar svētku rīkotājiem noslēgto līgumu, iekasējot atsevišķu komisijas maksu par katru internetā nopirkto biļeti, Latvijas Radio sacīja svētku izpilddirektore Eva Juhņēviča. Tikmēr uzņēmuma «Biļešu paradīze» līdzīpašnieks un vadītājs Ēriks Naļivaiko kļūdas un pārkāpumus savā darbā neatzīst.
Iepazīsti Ievu Upatnieci - «Lielās mūzikas balvas» nominanti
"Lielajai mūzikas balvai 2017" kategorijā "Par izcilu darbu ansamblī" nominēta čelliste, Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) čellu grupas otrā koncertmeistare Ieva Upatniece, kuras sāncenši radošajā cīņā par Lielās mūzikas balvas (LMB) sudraba statueti ir klavesīniste Ieva Saliete un altiste Santa Vižine.
Lielkoncertā „LIEPĀJA izAICINA” piedalīsies 500 jaunieši no visas Latvijas
16. un 17. martā Liepājā gaidāms lielkoncerts „LIEPĀJA izAICINA” – vērienīgākais valsts simtgades populārās mūzikas koncerts, kurš vienkopus pulcēs tik daudz jauniešus. Uz Liepājas Olimpiskā centra arēnas skatuves uzstāsies 500 jauniešu no 14 kolektīviem no visas Latvijas, informē Kultūras ministrijā.
Dziesmu svētku drudzis - izpārdotas biļetes uz centrālajiem notikumiem
Sācies Dziesmu svētku biļešu tirdzniecības drudzis – pirmajās pāris stundās sestdien pārdots 20 000 biļešu, no tām apmēram 40% internetā, kur gaidīšanas laiks virtuālajā rindā var pārsniegt 40 minūtes. Cilvēku apņēmība ir pārsteidzoša – dažs rindā pie „Biļešu paradīzes” kasēm stāvējis vairāk nekā 48 stundas.
Kultūras ministrija: Brīvdabas muzejam likvidācija nedraud
Lai gan Latvijas Etnogrāfiskajam brīvdabas muzejam ir ieilgušas problēmas ar akreditāciju, Kultūras ministrija atzinīgi vērtē muzejnieku centienus sakārtot savu saimniecību, un bažām par iespējamu muzeja likvidāciju nav nekāda pamata, piektdien, 2.martā, tiekoties ar Brīvdabas muzeja kolektīvu, apstiprināja Kultūras ministrijas valsts sekretāre Dace Vilsone.
«Teātris.zip» LTV atgriežas ar jaunām izrādēm
Pavasarī ar jaunām izrādēm LTV ēterā atgriezīsies raidījums “Teātris.zip”, un skatītājiem būs skatāmas kritiķu atzinīgi vērtētās izrādes “Mēdeja”, “Ziedonis un Visums”, kā arī “Iespējamā tikšanās”, norāda LTV.
Sēdoši, stāvoši, redzīgi un neredzīgi fonda «Nāc līdzās!» koristi gatavojas Dziesmu svētkiem
Fonda "Nāc līdzās!” jauniešu korī dzied gan neredzīgi un vājredzīgi jaunieši, gan jaunieši ar garīgās attīstības un arī ar kustību traucējumiem. Kora mēģinājumi notiek Juglas Mūzikas skolā reizi nedēļā svētdienās, kur kopā dziedāt satiekas ne tikai cilvēki no Rīgas un tuvākās apkārtnes, bet arī no Aizputes, Balviem, Rēzeknes, Dobeles, Siguldas un Cēsīm. Kora mērķis ir piedalīties Latvijas valsts simtgades Dziesmu un deju svētkos, taču ceļš uz to korim bijis izaicinājumu pilns. 
Iepazīsti Vāgnera «Tanheizeru» - «Lielās mūzikas balvas» nominantu
Latvijas Nacionālās operas aizvadītās sezonas pēdējais jauniestudējums – Riharda Vāgnera opera “Tanheizers”, kas "Lielajai mūzikas balvai 2017" izvirzīts kategorijā "Gada uzvedums" līdz ar iestudējumiem "Ainadamar" un "Zenīts", pirmizrādi piedzīvoja 23.  maijā, no jauna apliecinot, ka Rīgai ir gluži reāls, ne tikai vēsturiski emocionāls pamats saukties par Vāgnera pilsētu.
Festivāls «deciBels» piedāvā piecus mūsdienu mūzikas koncertus
No 13. līdz 17. martam Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā (JVLMA) noritēs ceturtais mūsdienu mūzikas festivāls deciBels. Šīgada festivālu simbolizēs un konceptuāli caurvīs Higsa bozons – matērijas smalkākās daļiņas, kas sasaucas ar vēlmi deciBelā parādīt aktuālo, nesen atklāto un iedziļināties skaņas smalkajā matērijā.
Iepazīsti klavesīnisti Ievu Salieti - «Lielās mūzikas balvas» nominanti
"Kamermūzika – tā ir saskaņa ar sevi, pilnīga saskaņa ar instrumentu un mūziķiem sev apkārt. Atvērtība… Es nezinu, vai kādā citā jomā šīs sajūtas varētu sastapt. Esmu laimīga, ka spēlēju kamermūziku," atzīst klavesīniste Ieva Saliete, kuras sniegumu pērn "Lielās mūzikas balvas 2017" žūrija novērtējusi ar nomināciju kategorijā "Par izcilu darbu ansamblī" (Ievas konkurentes šajā kategorijā - čelliste Ieva Upatniece un altiste Santa Vižine).
Galerijas