Kultūra
Latgalē izjūt centrālas kultūrdzīvi koordinējošas iestādes trūkumu
Rēzeknē aizvadīts Kultūras ministrijas seminārs par kultūras organizāciju ieguldījumu Latgales kultūrtelpas stiprināšanā. Pieredzē un viedokļos dalījās dažādu novada kultūras organizāciju pārstāvji. Lai arī tikšanās raisīja lielu interesi, liela daļa kultūras darbinieku un tikšanās apmeklētāju ar pasākuma norisi un rezultātiem nav apmierināti, jo seminārs organizēts lielā steigā un pie vienota kopsaucēja nav izdevies nonākt, ziņo Latgales reģionālā televīzija.  
Ar izstādi Rīgas Biržā svin Polijas tēlniecības simtgadi
11.novembrī, nedēļu pirms Latvijas simtgades, savu simto dzimšanas gadu atzīmēs arī Polija. Abām laiks gatavoties, un vislabāk, ja kopīgi. 27.janvārī mākslas muzejā "Rīgas Birža" atklāta izstāde “Artistry. Polijas tēlniecības 100 gadi” no Polijas Tēlniecības centra Oroņsko darbu kolekcijas.
Komponists Dzenītis: Mēs dzīvojam ārkārtīgi lielā nemīlestībā
Liepājas koncertzālē „Lielais dzintars” 27.janvāra vakarā pasaules pirmatskaņojumu piedzīvos komponista Andra Dzenīša simfonija „Mīlestība ir stiprāka”. Tas ir pirmais Dzenīša darbs šajā žanrā un, kā uzsver pats komponists, - līdz šim apjomīgākais viņa veikums orķestrim gan fiziskā, gan emocionālā ziņā. Jaundarbu pasūtinājis un atskaņos Liepājas simfoniskais orķestris Gunta Kuzmas vadībā.
Skats uz vīriešu pasauli izrādē «ART» Nacionālajā teātrī
25.janvārī pirmizrādi Nacionālā teātra Jaunajā zālē piedzīvoja franču rakstnieces Jasmīnas Rezā luga "ART ", kas smalki pēta un atklāj trīs draugu raksturus viņu savstarpējo attiecību līkločos - strīdos par mākslu, mīlestību un draudzību. Kā līdzās pastāvēt tik atšķirīgām trīs cilvēku pasaulēm? To visu lugas autore pasniedz ar smaidu, ironiju un intelektuālu asprātību. Šī izrāde ir aktiera Jāņa Vimbas diplomdarbs teātra režijā.
Baltijas valstis kopā startēs 12 kinofestivālos
2018. gadā, kad simtgadi svin ne tikai Latvija, bet arī Lietuva un Igaunija, visu trīs Baltijas valstu kinoinstitūciju vadītāji atjaunojuši partnerības līgumu, kas paredz dažādus sadarbības aspektus, tai skaitā kopīgus Baltijas nacionālo kinematogrāfiju popularizēšanas pasākumus 12 starptautiskos kinofestivālos 2018. gada laikā.
Koļas Blahera trešā atgriešanās un Bēthovena kaislības «Sinfonietta Rīga» koncertā
Jau trešo reizi leģendārais vācu vijolnieks Koļa Blahers viesojas Rīgā, lai kopā ar "Sinfonietta Rīga" mūziķiem uz vienas skatuves izdzīvotu Ludviga van Bēthovena daiļrades dramatiskās kaislības. Sestdien, 27.janvārī, plkst. 19.00 Lielajā ģildē orķestris ar prominento solistu atskaņos Bēthovena "Pastorālo simfoniju" un vijolkoncertu Remažorā, kā arī padomju avangardistes Jeļenas Firsovas opusu "Leaving".
Intelektuāli un emocionāli spēcīga poļu tēlniecības izstāde «Rīgas biržā»
Intelektuāli un emocionāli spēcīgu mākslu Latvijas skatītājiem būs iespēja iepazīt mākslas muzejā Rīgas Birža, kur 26.janvārī atklās izstādi „Artistry. Polijas tēlniecības 100 gadi”. Izstādē aplūkojama izcilāko darbu izlase no Polijas tēlniecības centra Oroņsko darbu kolekcijas. Tā atspoguļo minētajā žanrā paveikto 100 gadu griezumā, un tajā redzamas visdažādākās tēlniecības formas, sākot no klasiskajām skulptūrām līdz instalācijām un video darbiem.
«104 lappuses par mīlestību» Valmieras teātrī
Slavenā krievu rakstnieka un dramaturga Edvarda Radzinska luga “104 lappuses par mīlestību” Valmieras teātrī piedzīvojusi divus iestudējumus. Pirms vairāk nekā 50 gadiem režisoram Oļgertam Kroderam tā bija debija šajā teātrī. Arī jaunais režisors Georgijs Surkovs kā pirmo Valmieras teātrī izvēlējies iestudēt tieši šo Radzinska smeldzīgo mīlestības stāstu.
Iznācis «Satori» otrais grāmatžurnāls «Receptes»
Otrajam interneta žurnāla “Satori” grāmatžurnālam dots nosaukums “Receptes”. Tas apvieno “Satori” autoru radošajā nometnē tapušos darbus, kuri ir kā rezultāts meistardarbnīcām un sniedz ieskatu šobrīd aktuālajā literātu vides radošajā procesā.
Festivālā «Vīnes klasika» skanēs Mocarta, Bēthovena, Šūberta mūzika
''Latvijas Koncertu'' organizētais festivāls “Vīnes klasika” notiks no 9. līdz 23. februārim. Koncertos dzirdēsim austriešu ģēnija Volfganga Amadeja Mocarta Rekviēmu un klavierkoncertus, vācu dižgara Ludviga van Bēthovena klavieru sonātes, no 19. gadsimta komponistu mūzikas skanēs Franča Šūberta Otrais klavieru trio, Jauno Vīnes skolu pārstāvēs Albana Berga “Liriskā svīta”. Koncertos klausītājus gaida tikšanās ar izciliem mūziķiem – vijolnieci Evu Binderi, čellisti Kristīni Blaumani, pianistiem Reini Zariņu, Antonu Ļahovski un Kristianu Bezeidenhautu, dzirdēsim arī Rīgas Doma zēnu kori un orķestri „Sinfonietta Rīga”.
Muzejs «Rīgas birža» kļuvis par «miljonāru»
2017. gada nogalē mākslas muzeju Rīgas Birža (MMRB) un Borisa un Ināras Teterevu fonda sadarbības izstādē "Ar septiņjūdžu zābakiem. Pietura Somija", MMRB ir sagaidījis savu miljono apmeklētāju.
«Xylem Trio» un Nato Metonidze sniegs romantisku Valentīndienas koncertu
14. februārī, Valentīna dienā, Dzintaru koncertzālē uz romantisku koncertu aicina talantīgā kungu trijotne “Xylem Trio” – sitaminstrumentālists Rihards Zaļupe, saksofonists Oskars Petrauskis un pianists Raimonds Petrauskis. Kopā ar lielisko Gruzijas dīvu Nato Metonidzi, kuras balss spēj līdz sirds dziļumiem aizkustināt klausītājus un atklāt gruzīnu tautai piemītošās skumjas un spēku, viņi atskaņos koncertprogrammu, kuras pamatā ir pasaules slavenā gruzīnu komponista Gijas Kančeli kino un teātrim rakstītā mūzika.
Groza-Ķibere: Luga «Jeruzaleme» ir ārkārtīgi spēcīga
Režisore Laura Groza-Ķibere Dailes teātra Lielajā zālē iestudē Džeza Batervērta cilvēka drāmu “Jeruzaleme” – pirmizrāde paredzēta 26.janvārī. Pirms aptuveni 10 gadiem sarakstītā luga ir ļoti populāra pasaulē, īpaši Anglijā un Amerikā. Kā norāda Laura Groza-Ķibere, luga ir ārkārtīgi spēcīga.
Galerijas