100 g kultūras
 
Viesizrādes Baltajā namā lietuvieši atklāj ar spilgtu Verdi «Dona Karlosa» uzvedumu
Vēl tikai ceturtdien un piektdien mūsu Baltajā namā skatāmi Lietuvas Nacionālā operas un baleta teātra iestudējumi. Latvijas un Lietuvas apmaiņas viesizrādes notiek abu valstu simtgades zīmē. Lietuva savu viesošanos atklāja ar Džuzepes Verdi operas “Dons Karloss” uzvedumu. Tas vācu režisora Gintera Krēmera režijā kļuvis par vienu no spilgtākajiem un arī pretrunīgākajiem teātra notikumiem valstī.
Pianists, kurš naktīs fotografē debesis. Saruna ar Jevgeņiju Sudbinu
Krievu izcelsmes britu pianists Jevgeņijs Sudbins, kurš "Sinfonietta Rīga" sezonas atklāšanas koncertā publiku apbūra ar Bēthovena Piektā klavierkoncerta atskaņojumu, aizraujas ne tikai ar mūziku, bet arī fotografēšanu. Viņa jaunākais atklājums – kosmosa fotografēšana! "Debesis mani ir fascinējušas vienmēr. Tās ir noslēpumainas, tālas un ļoti skaistas," saka pianists, kuram mājās esot pat veseli divi teleskopi.
Rīgas Latviešu biedrības 150. jubilejas pasākumus ievada koncerts «Mūžu mūžos būs dziesma»
Oktobrī ar plašu svētku programmu svinēs Rīgas Latviešu biedrības 150. jubileju. Svētku kulminācija gaidāma oktobra otrajā pusē, bet jau 4. oktobrī Rīgas Latviešu  biedrības Zelta zālē skanēs koncerts "Mūžu mūžos būs dziesma”. Tas ir arī atgādinājums, ka no pirmajiem pieciem Dziesmu svētkiem četrus organizēja tieši Rīgas Latviešu biedrība (RLB). Koncerta programmā iekļauta Vispārējo latviešu dziesmu svētku repertuāra izlase – 26 dziesmas, no katriem dziesmu svētkiem pa vienai. Turklāt šis koncerts ir Valsts Akadēmiskā kora "Latvija” dāvinājums RLB jubilejā.
Latvijas kino pamatlicējus godinās ar izstādi un kino seansu
Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) Rīgas Kino muzejs un Latvijas Kinematogrāfistu savienība aicina uz mini izstādes “Latvijas kino pamatlicēji” atklāšanu Rīgas Kino muzejā otrdien, 9.oktobrī, plkst. 16.00 un seansu kinoteātrī “Splendid Palace” plkst.18.00, lai godinātu četru Latvijas kino veidošanās posmā būtisku personību jubilejas, informēja Latvijas Kino muzeja pārstāvji. 
Rīgas Starptautiskais kino festivāls izziņo «Short Riga» īsfilmu programmu 
Šogad Rīgas Starptautiskā kino festivāla (RIGA IFF) “Short Riga” programmā skatāmas piecas īsfilmu izlases: Starptautiskā īsfilmu konkursa un Baltijas mūzikas video konkursa skates, režisoru retrospektīvas seanss “Short Riga: Persona”, kā arī Latvijas īsfilmu un “Festival Darlings” izlases. “Short Riga” jau ceturto gadu lūkosies uz autorkino paraugiem īsformātā, īpašu uzmanību pievēršot Baltijas valstīm. Programmas seansi tiks izrādīti kinoteātros “Kino Bize” un “Splendid Palace” no 23. līdz 28. oktobrim, informēja festivāla pārstāvji.
Izcilais latviešu pianists Reinis Zariņš atskaņos skaistākās Bēthovena klaviersonātes 
Gatavojoties leģendārā skaņraža Ludviga van Bēthovena 250. dzimšanas dienas atcerei 2020. gadā, klausītājiem tiek sniegta iespēja iepazīt komponista klaviersonātes. 13. oktobrī plkst. 19.00 Dzintaru koncertzālē uz muzikālu sarunu ar Bēthovena mūziku aicinās Londonā mītošais starptautiski atzītais latviešu pianists Reinis Zariņš, informēja Dzintaru koncertzāles sabiedrisko attiecību vadītājs Mārtiņš Pučka. 
Kompaktdiskā izdots Uģa Prauliņa cikls «Pagānu gadagrāmata»
Komponista un mūziķa Uģa Prauliņa cikls “Pagānu gadagrāmata” pirmo reizi iznāca 1998. gadā. Pēc Rīgas Tehniskās universitātes (RTU)  vīru kora “Gaudeamus” diriģenta Ivara Cinkusa ierosmes 20 gadus vēlāk skaņdarbs ieguvis jaunu, spēcīgu un svaigu skanējumu. Šī cikla versija ir aranžēta vīru korim, solistiem un etnoroka grupai.
«Latgales sargi» - militāri patriotiskā spēle jauniešiem Daugavpils cietoksnī
Militāri patriotiskā spēle jauniešiem Daugavpils cietoksnī jau ir tradicionāls pasākums, kura misija ir izglītot jauniešus par Latvijas vēsturi, valsts aizsardzības, drošības politikas jautājumiem un palīdzēt jauniešiem atklāt patriotisma jūtas, veidot un stiprināt valstiskuma apziņu un saliedēt jauniešus sadarbībai.
Gaismas pilī atzīmēta Valda Bisenieka jubileja
Par valodas bruņinieku dēvētais tulkotājs un dzejnieks Valdis Bisenieks savu 90. jubileju bija iecerējis sagaidīt Gaismas pilī. Bija jau notikušas iestrādes, un savāktā literatūras materiāla būtu pieticis nedēļu ilgam sarīkojumam. 
Notiks piektais starptautiskais Rīgas Koka pūšaminstrumentu simpozijs
No 8. līdz 13. oktobrim Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija (JVLMA) aicina uz piekto starptautisko Rīgas Koka pūšaminstrumentu simpoziju, kura ietvaros topošajiem mūziķiem un visiem citiem interesentiem būs iespēja piedalīties viesu un talantīgu pasniedzēju meistarklasēs, individuālajās nodarbībās un klausīties koncertus. 
Institūcijas aicina iepazīt kultūras mantojuma digitalizētās kolekcijas
Šī gada septembra beigās apritējis pirmais projekta “Kultūras mantojuma satura digitalizācija (1. kārta)” īstenošanas gads. Tā laikā intensīvu kultūras mantojuma digitalizāciju veikušas projektā iesaistītās institūcijas – Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB), Nacionālā kultūras mantojuma padome (NKMP), Latvijas Nacionālais arhīvs (LNA) un Kultūras informācijas sistēmu centrs (KISC). Jau šobrīd Latvijas Nacionālajā digitālajā bibliotēkā ir pieejami projektā digitalizētie materiāli – 400 000 reģionālo laikrakstu lappuses, 1 700 grāmatu, 600 latviešu komponistu nošu rokrakstu un vairāk nekā 300 citu dokumentu, informēja LNB pārstāvis Augusts Zilberts.
«Latvijas Goda aplis» aicina gardēžus uz Dzērveņu svētkiem Pārgaujas novadā
Valsts simtgades svinēšanas festivāls “Latvijas Goda aplis” turpina apceļot un godināt Latvijas novadus. 7. oktobrī tas ciemosies Pārgaujas novada Straupes Zirgu pastā, kur norisināsies Dzērveņu svētki. “Latvijas Goda aplis” aicina ikvienu izmantot iespēju nobaudīt visdažādākos dzērveņu ēdienus un dzērienus, labi pavadīt laiku svaigā gaisā un sasildīties pie metālmākslinieku speciāli veidotiem dzīvās uguns objektiem.
VEF Kultūras pilī tiks izrādīta operete «Balle Savojā»
Operetes teātris saviem skatītājiem 15. oktobrī piedāvā iespēju vienu no pēdējām reizēm noskatīties Paula Abrahama opereti “Balle Savojā”. Dejas – valši, tango, džezs un klasika – vienuviet spīdošā meistardarbā, kas uz pasaules skatuvēm gozējas jau kopš skandalozās pirmizrādes Berlīnē 1932. gadā. Operetes cienītājiem Latvijā operete tiek izrādīta kopš 2016. gada 13. marta, informēja operetes komunikācijas vadītāja Liene Millere.
Galerijas