100 g kultūras
Mudina valsti veidot augsni mecenātismam. «ABLV bank» un Teterevi kādu laiku palīdzēt nevarēs
Latvijas simtgades gads kultūras jomā sācies ar nepatīkamu vēsti par finansējuma apdraudējumu Laikmetīgās mākslas muzejam “ABLV Bank” sabrukuma dēļ. Trīs spēlētāji – Borisa un Ināras Teterevu fonds, “ABLV Bank” un “ABLV Charitable foundation” – līdz šim devuši milzu artavu kultūras atbalstam, bet nu saistībā ar bankas darbības apturēšanu apstājies arī viņu dāsnais finansējums kultūrai. Tomēr varbūt šis ir laiks, lai atrastu drošāku un ilgtspējīgāku kultūras atbalsta mehānismu, ieejot valsts jaunajā gadsimtā.
Andreja Granta melnbaltie fotodarbi apkopoti apjomīgā albumā
"Pārnēsājamā memoriālā izstāde,” tā par apgāda “Neputns” izdoto fotoalbumu “Andrejs Grants” saka pats fotomeistars. Bet par savām fotogrāfijām norāda, ka tās pārstāv veco skolu. Albuma atvēršanas svētki notiks 25. aprīlī Latvijas Fotogrāfijas muzejā.
LALIGABAi nominētās grāmatas. Izdevumi mazajiem lasītājiem
Turpinot iepazīt Latvijas Literatūras gada balvas (LALIGABA) nominantus, šoreiz kārta kategorijai "Labākais oriģinālliteratūras darbs bērniem". Tajā nominēti četri autori: Zane Zusta, Pauls Bankovskis, Andra Manfelde un Rūta Briede.
Pedvāles brīvdabas mākslas muzeju pārveidos par Mākslas parku
Pedvāles Brīvdabas mākslas muzeju plānots pārveidot par Pedvāles Mākslas parku, kā arī likumā nostiprināt parka kultūras mantojuma, dabas ainavas un mākslas vērtību saglabāšanu, aizsardzību un attīstību vienotā teritorijā, paredz Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas otrdien, 24.aprīlī, konceptuāli atbalstītais jaunā likuma projekts.
Atklās Baltijas valstu mākslinieku kopprojekta izstādi Klaipēdā
Projekts veltīts trīs Baltijas valstu – Igaunijas, Latvijas un Lietuvas - neatkarības pasludināšanas simtgadei un top, trīs kuratoriem savstarpēji sadarbojoties. Skaitlis trīs caurvij izstādi: 3 valstis, 3 valodas, 3 kuratori, 3 personālizstādes un 3 dalībnieki no katras valsts.
Rēzeknē atklās pieminekli latgaliešu grāmatizdevējam Vladislavam Locim
27. aprīlī, dienā, ko latgaliešu aktīvās sabiedriskās organizācijas aicinājušas noteikt par Latgales dienu Latgales kongresa atcerei, Rēzeknē pašaizliedzīgajam un aktīvajam latgaliešu sabiedriskajam darbiniekam Vladislavam Locim tiks atklāts piemineklis – liels neregulāras formas akmens, ko pa vidu pāršķeļ izgaismots avots, simbolizējot izpostīto pasauli, bet pāri tam grāmata kā tilts starp dzimteni un trimdu.
Galerijas