Kultūra
Baltijas valstis kopā startēs 12 kinofestivālos
2018. gadā, kad simtgadi svin ne tikai Latvija, bet arī Lietuva un Igaunija, visu trīs Baltijas valstu kinoinstitūciju vadītāji atjaunojuši partnerības līgumu, kas paredz dažādus sadarbības aspektus, tai skaitā kopīgus Baltijas nacionālo kinematogrāfiju popularizēšanas pasākumus 12 starptautiskos kinofestivālos 2018. gada laikā.
Koļas Blahera trešā atgriešanās un Bēthovena kaislības «Sinfonietta Rīga» koncertā
Jau trešo reizi leģendārais vācu vijolnieks Koļa Blahers viesojas Rīgā, lai kopā ar "Sinfonietta Rīga" mūziķiem uz vienas skatuves izdzīvotu Ludviga van Bēthovena daiļrades dramatiskās kaislības. Sestdien, 27.janvārī, plkst. 19.00 Lielajā ģildē orķestris ar prominento solistu atskaņos Bēthovena "Pastorālo simfoniju" un vijolkoncertu Remažorā, kā arī padomju avangardistes Jeļenas Firsovas opusu "Leaving".
Intelektuāli un emocionāli spēcīga poļu tēlniecības izstāde «Rīgas biržā»
Intelektuāli un emocionāli spēcīgu mākslu Latvijas skatītājiem būs iespēja iepazīt mākslas muzejā Rīgas Birža, kur 26.janvārī atklās izstādi „Artistry. Polijas tēlniecības 100 gadi”. Izstādē aplūkojama izcilāko darbu izlase no Polijas tēlniecības centra Oroņsko darbu kolekcijas. Tā atspoguļo minētajā žanrā paveikto 100 gadu griezumā, un tajā redzamas visdažādākās tēlniecības formas, sākot no klasiskajām skulptūrām līdz instalācijām un video darbiem.
«104 lappuses par mīlestību» Valmieras teātrī
Slavenā krievu rakstnieka un dramaturga Edvarda Radzinska luga “104 lappuses par mīlestību” Valmieras teātrī piedzīvojusi divus iestudējumus. Pirms vairāk nekā 50 gadiem režisoram Oļgertam Kroderam tā bija debija šajā teātrī. Arī jaunais režisors Georgijs Surkovs kā pirmo Valmieras teātrī izvēlējies iestudēt tieši šo Radzinska smeldzīgo mīlestības stāstu.
Iznācis «Satori» otrais grāmatžurnāls «Receptes»
Otrajam interneta žurnāla “Satori” grāmatžurnālam dots nosaukums “Receptes”. Tas apvieno “Satori” autoru radošajā nometnē tapušos darbus, kuri ir kā rezultāts meistardarbnīcām un sniedz ieskatu šobrīd aktuālajā literātu vides radošajā procesā.
Festivālā «Vīnes klasika» skanēs Mocarta, Bēthovena, Šūberta mūzika
''Latvijas Koncertu'' organizētais festivāls “Vīnes klasika” notiks no 9. līdz 23. februārim. Koncertos dzirdēsim austriešu ģēnija Volfganga Amadeja Mocarta Rekviēmu un klavierkoncertus, vācu dižgara Ludviga van Bēthovena klavieru sonātes, no 19. gadsimta komponistu mūzikas skanēs Franča Šūberta Otrais klavieru trio, Jauno Vīnes skolu pārstāvēs Albana Berga “Liriskā svīta”. Koncertos klausītājus gaida tikšanās ar izciliem mūziķiem – vijolnieci Evu Binderi, čellisti Kristīni Blaumani, pianistiem Reini Zariņu, Antonu Ļahovski un Kristianu Bezeidenhautu, dzirdēsim arī Rīgas Doma zēnu kori un orķestri „Sinfonietta Rīga”.
Muzejs «Rīgas birža» kļuvis par «miljonāru»
2017. gada nogalē mākslas muzeju Rīgas Birža (MMRB) un Borisa un Ināras Teterevu fonda sadarbības izstādē "Ar septiņjūdžu zābakiem. Pietura Somija", MMRB ir sagaidījis savu miljono apmeklētāju.
«Xylem Trio» un Nato Metonidze sniegs romantisku Valentīndienas koncertu
14. februārī, Valentīna dienā, Dzintaru koncertzālē uz romantisku koncertu aicina talantīgā kungu trijotne “Xylem Trio” – sitaminstrumentālists Rihards Zaļupe, saksofonists Oskars Petrauskis un pianists Raimonds Petrauskis. Kopā ar lielisko Gruzijas dīvu Nato Metonidzi, kuras balss spēj līdz sirds dziļumiem aizkustināt klausītājus un atklāt gruzīnu tautai piemītošās skumjas un spēku, viņi atskaņos koncertprogrammu, kuras pamatā ir pasaules slavenā gruzīnu komponista Gijas Kančeli kino un teātrim rakstītā mūzika.
Groza-Ķibere: Luga «Jeruzaleme» ir ārkārtīgi spēcīga
Režisore Laura Groza-Ķibere Dailes teātra Lielajā zālē iestudē Džeza Batervērta cilvēka drāmu “Jeruzaleme” – pirmizrāde paredzēta 26.janvārī. Pirms aptuveni 10 gadiem sarakstītā luga ir ļoti populāra pasaulē, īpaši Anglijā un Amerikā. Kā norāda Laura Groza-Ķibere, luga ir ārkārtīgi spēcīga.
«Riga Jazz Stage 2018» pieteikušies 65 dalībnieki no 22 valstīm
Konkursam “Riga Jazz Stage 2018” pieteikušies 65 dalībnieki no 22 valstīm – ASV, Azerbaidžānas, Bulgārijas, Baltijas valstīm, Čehijas, Dānijas, Itālijas, Lielbritānijas, Francijas, Krievijas, Kvazulu-Natālas, Sīrijas, Slovākijas, Slovēnijas, Šveices, Somijas, Taivānas, Turcijas, Ukrainas un Vācijas. Konkursa žūrija ir sākusi pretendentu atlasi, kuri tiks aicināti uz konkursa koncertu Rīgā, informē organizatori.
Februāra sākumā atklās latvietības koda meklējumiem veltītu izstādi «Cilme»
No 2.februāra līdz 18. martam izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa” būs skatāma Latvijas Mākslas akadēmijas projekta “Cilme / audums kā koncepcija un materiāls Latvijas identitātē” starpdisciplināra izstāde, kas notiek Latvijas valsts simtgades ietvaros. Izstādē varēs aplūkot gandrīz piecdesmit darbus, veidotus dažādos medijos, kuros risināti ar nacionālo tematiku – tradīcijām, paradumiem, simboliem un sadzīves priekšmetiem – saistīti stāsti. Tos vieno auduma fiziska vai konceptuāla klātesamība kā viens no latviskās identitātes nesējiem.
Mums vajag tikai ļaut taisīt filmas. Intervija ar režisori Daci Pūci
Jauno režisoru īsfilmu ciklu trešdien, 24.janvārī, plkst. 22.30 LTV1 un pēc tam replay.lv turpina režisores Daces Pūces īsfilma „Tango”. Režisore intervijā lsm.lv pauž optimistisku viedokli. „Es domāju, ka mums ir izredzes, mums vajag tikai ļaut taisīt tās filmas. Ja ir talantīgs cilvēks, lai viņš taisa, lai mācās no savām kļūdām,” saka Dace Pūce.
Galerijas