100 g kultūras
 
Lielā pieprasījuma dēļ «Sundays Blues Festival» Ketas Belounas koncerts notiks Mazajā ģildē
Klausītāju lielās intereses dēļ koncertsērija "Sundays Blues Festival" no Latvijas 1. rokkafejnīcas pārcēlusies uz plašākām telpām Mazajā ģildē Amatu ielā 5, informēja organizatori. Tur savu darbību sācis "Riga Jazz Club", kas ir "Pashkevich Jazz Club" jaunais nosaukums. Piektdienas vakarā plkst.20 Mazajā ģildē notiks blūza koncertsērijas pasākums, kurā uzstāsies amerikāņu blūza lēdija Keta Belouna ar grupu.
Impresionisms jeb gaisīga rotaļa: Ievas Akurateres un Aivara Hermaņa jaunais albums «Vēlēšanās»
Jaunu soloalbumu “Vēlēšanās” ierakstījuši labi pazīstamie mūziķi Ieva Akuratere un Aivars Hermanis. Tā ir trešā viņu šāda veida sadarbība, iepriekšējie viņu kopdarbi bija albumi “Klusums starp mums” un “Plīvošana ar pilsētu”. Jaunā albuma stilu mūziķi raksturo kā impresionismu, kas varētu patikt visiem tiem, kas mūzikā meklē dabiskumu, sirsnību, reizē vienkāršību un izsmalcinātību.
Pulka ielas muzeju krātuves būvniecība sadārdzināsies par trīs miljoniem
Spāru svētkus piektdien, 23.novembrī, atzīmēs topošajam muzeju krātuvju kompleksam Rīgā, Pulka ielā, kurā nākotnē glabāsies vairāki miljoni priekšmetu no četriem muzejiem – Nacionālā mākslas muzeja, Vēstures muzeja, Rakstniecības un mūzikas muzeja un Kino muzeja krājuma, no kā liela daļa pašlaik glabājas nepiemērotos apstākļos.
Dzintaru koncertzālē uzstāsies muzikālais multilingvists Omers Avitals
Džeza mūzika itin bieži tiek saukta par savdabīgu valodu, kas nemanot ļauj šķērsot visdažādāko valstu robežas, okeānus un kontinentus, un šo uzskatu apstiprina izraēliešu džeza basģitārista Omera Avitala  komponētā “daudzvalodīgā” mūzika. Jau rīt, 23. novembrī, komponists ar savu kvintetu “Omer Avital Qantar”  uzstāsies Dzintaru koncertzālē.
Vācbaltu meitenes dienasgrāmatā bērna acīm fiksēts Latvijas valsts tapšanas laiks
Biedrība “Domus Rigensis” un mākslas vēsturnieks Ojārs Spārītis kā dāvinājumu saņēmuši vācbaltu meitenes Dagmāras Kopfštāles dienasgrāmatu, kurā bērna acīm fiksēts Latvijas valsts tapšanas laiks un Pirmais pasaules karš. Dienasgrāmatu ar domu, ka ieraksti palīdzēs izprast, kādi bijuši apstākļi, kuros tapa Latvijas valsts, dāvinājuši Dagmāras Kopfštāles mazbērni.
Komponists Kristaps Pētersons atgriežas pie sākuma jeb absolūtās mūzikas
Svinot Baltijas valstu simtgadi, 24. novembrī plkst. 19.00 uz Lielās ģildes skatuves vienlaikus kāps triju Baltijas valstu diriģenti un trīs orķestri. Koncertā, kuru tiešraidē piedāvās Latvijas Radio 3 "Klasika", pasaules pirmatskaņojumu piedzīvos Kristapa Pētersona opuss. Tajā autors runā citādi: "Gribas pārbaudīt, kā tas strādā." Viņš norāda – būtiski ir atmest lieko un sākt strādāt ar to, ko dēvē par absolūto mūziku. 
Koncertzāle «Cēsis» izziņo pirmo «Tīrkultūras» Balto sesiju koncertu ar britu mūziķi Tomu Adamsu
Koncertzāle “Cēsis” savu ciklu “Ambientā skatuve” jaunajā gadā turpinās sadarbībā ar Latvijas Radio 3 Klasika programmu “Tīrkultūra”. Balto sesiju koncertsērijā, kuru raksturo skaņas telpas tīrība, klausītāji aicināti iepazīt pasaulē atzītus, bet Latvijā vēl maz zināmus jaunās mūzikas tīrradņus. Jauno sezonu iesāks britu izcelsmes mūziķis un dziesmu autors Toms Adamss.
Dzintaru koncertzāles cikla «Brīvdienu mūzika» pēdējā šāgada koncertā uzstāsies «Auļi»
Svētdien, 25. novembrī, plkst. 14.00 Dzintaru koncertzālē uz cikla “Brīvdienu mūzika” šāgada pēdējo koncertu aicina Latvijā populārā un starptautiski atzītā bungu un dūdu grupa “Auļi”, informēja koncertzāles pārstāvji. Tā ir etnomūziķu apvienība, kas uz skatuves rada tik spēcīgu un pozitīvu enerģijas lādiņu, ka aizrauj katru klausītāju, iesaistot un aicinot līdzi auļojošos ritmos.
Rīgas Krievu teātra izrāde «Patiesība»: jautrs psihoterapijas seanss ģimenei
Režisors Intars Rešetins  savu jaunāko  iestudējumu – Floriana Zellera komēdiju “Patiesība”  – nodēvējis par lielisku spoguļattēlu  mūsdienu sabiedrībai. Iestudējums Rīgas Krievu teātrī  var kļūt arī par jautru un ļoti tiešu psihoterapijas seansu ģimenei, kuru uz Eksperimentālās skatuves izspēlē  četri spoži aktieri.
Mūkusalas Mākslas salonā var aplūkot patriotismam un moderniem kontrastiem veltītas izstādes
Mūkusalas Mākslas salonā trešdien vakarā atklāj divas jaunas izstādes. Lielā zāle pārtapusi par “Nacionālo paviljonu”, kurā eksponēti Zuzānu kolekcijas mākslas darbi ar dažādu laiku patriotisma un varas simboliem. Turpretī Mazajā zālē iekārtota fotomākslinieka Ivara Grāvleja izstāde “Outlet”, kurā nabadzīgu un deklasētu ļaužu bildes ironiski pretnostatītas modes zīmoliem un atpazīstamiem logotipiem. 
Latviešu dizaina aizvadītās simtgades esence: Izstāde «Tieši laikā. Dizaina stāsti par Latviju»
Izstāde “Tieši laikā. Dizaina stāsti par Latviju” aptver aizvadītos 100 gadus, iepazīstinot ar Latvijas mākslinieku skaistuma izjūtu apvienojumā ar funkcionāliem risinājumiem un patērētāju alkām pēc estētiskas vides. Pētnieciskais darbs, gatavojot izstādi, ildzis trīs gadus. Tomēr ekspozīcija nav hronoloģisks stāsts, bet gan latviešu dizaina aizvadītās simtgades esence.
Vienotībā ir spēks! Kopīgā projektā «Malka» beidzot apvienojas visas trīs Latvijas radošās augstskolas
Pirmo reizi savas pastāvēšanas vēsturē visas trīs Latvijas radošās augstskolas – Latvijas Mākslas akadēmija (LMA), Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija (JVLMA) un Latvijas Kultūras akadēmija (LKA) – īstenojušas kopīgu projektu, kas Latvijas valsts simtgadē rezultējies etīžu skatē "Malka". Novērtēt kopīgo veikumu varēs 21. novembrī plkst. 17.00 LKA teātra mājā "Zirgu pasts".
Mārtiņa Grauda «Kondoru kalve» – citāda filma par mākslinieku Miķeli Fišeru un viņa darbiem
"Mākslas stacijā Dubulti" šobrīd saimnieko Miķeļa Fišera radītie fantastiskie tēli izstādē "Vainavas un noplicinājumi”. Izstādes ietvaros skatāma arī režisora Mārtiņa Grauda dokumentālā filma "Kondoru kalve” (studija "Tanka"). Tajā fiksēti piedzīvojumi dažādos Dienvidamerikas punktos, kuros Miķelis Fišers smēlies iedvesmu jauniem darbiem. Viss skatāms paralēli vai pašizvēlētā secībā.
Raiņa un Aspazijas mājā notiks muzikāla dzejas performance
Raiņa un Aspazijas mājā notiks muzikālas esejas “Pichlau’s (vēl vispārim nelatviskots)” lasījums. Radoši pārstrādājot Raiņa un Aspazijas bibliotēkas grāmatās atstātās piezīmes, dzejnieks Raimonds Ķirķis kopā ar komponistu Mārtiņu Baumani un mežradznieku Ilvi Faulbaumu parafrāzēs tekstus, idejas, domas, ko Rainis un Aspazija ar melnu un zilu zīmuli ir atstājuši fonā savam titāniskajam darba procesam ar literatūru, informēja Memoriālo muzeju apvienībā. 
Izdots Ivana Gončarova romāns «Oblomovs» Gundara Āboliņa tulkojumā
Aktierim Gundaram Āboliņam pieder spoži nospēlētā loma Oblomovs – slavenā  krievu rakstnieka Ivana Gončarova romāna “Oblomovs”  dramatizējumā 2011. gadā Jaunajā Rīgas teātrī. Kad režisors Alvis Hermanis  pirms septiņiem gadiem sāka darbu dramatizēt, Gundars  Āboliņš arī  iesaistījās tulkošanā. Daudzas spilgtas epizodes palika ārpus spēles laukuma,  un aktieris ļoti vēlējās, lai  tās nonāk pie lasītājiem latviešu valodā. Trešdien romāns “Oblomovs” sāk ceļu pie lasītājiem. 
Latvijas Radio studijā un «Klasikas» tiešraidē debitēs trio «Raksturi.lv»
26. novembrī plkst. 18.00 Latvijas Radio 1. studijā un "Klasikas" tiešraidē debitēs jauna radošā apvienība – trio "Raksturi.lv", kurā apvienojušies mūziķi ar vērā ņemamu skatuves pieredzi: koklētāja Līga Griķe, flautiste Ilona Meija un fagotists Jānis Semjonovs. Turpinot svinēt Latvijas simtgadi, programmā goda vieta ierādīta koklei un latviešu autoru jaunākajiem darbiem, tostarp vairākiem pirmatskaņojumiem, informēja Latvijas Radio pārstāvji. Tiešraides koncertu vadīs Signe Dzenīte.
Dziesmu aptaujā «Mikrofons 82» populāri 3 vārdi – Paldies, Mikrofons, Cielaviņa!
"Mikrofona 82" aptaujā, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, bija pieaudzis gan komponistu un dziesmu, gan arī radioklausītāju vēstuļu skaits – 28 komponisti, 64 dziesmas, vairāk nekā 50 000 vēstuļu un pastkaršu. Savukārt par rezultātiem visspilgtāk liecina trīs populārākie vārdi: "Paldies'', "Mikrofons" un "Cielaviņa"." Šīs aptaujas laureāts gan no turpmākas dalības dziesmu konkursā līdz ar šo uzvaru arī atteicās. 
Galerijas