100 g kultūras
Šonedēļ

KG Kultūras Žūrija iesaka

Toms Treibergs
Kā ziņo vēstis no Dižjūras puses, Liepājas teātris nonācis grūtībās - pārslodzes dēļ Teātra dienas priekšvakarā aktieri piedraudējuši iesniegt atlūgumus. Steidzami tiek meklēti citi aktieri. Un ierodas… Rūķis Kautrīgais, Jurčiks, Žaklīna, Gatiņš, Baibiņa, Džejs Getsbijs un citi īpatņi. Kādi ir krīzes menedžmenta rezultāti, uzzināsiet sestdien Liepājas teātrī. Savārīto putru apņēmušies izstrēbt Edgars Pujāts, Inese Kučinska, Egons Dombrovskis, Everita Pjata-Gertnere, Leons Leščinskis, Kaspars Gods, Signe Dancīte u.c.
Režisors Gatis Šmits piedāvā pēdējo kinodarbu no cikla „Latvijas filmas Latvijas simtgadei” - tēlojumus par brāzmaino revolūcijas laiku „1906”. Fabula sekojoša: tikai viena sociāldemokrātu grupa pēc 1905.gada revulūcijas sagrāves spītīgi turpina savu darbību un plāno pārgalvīgu uzbrukumu kādas Rīgas rūpnīcas kasei. Par operācijas vadītāju tiek nozīmēts ierindas kaujinieks Pelēkais, kurš operācijas plānošanas laikā Pelēkais satiek dzejnieci Violetu.
Ceturtdienas vakarā Lielajā ģildē otrā sērija pirms trim gadiem iesāktajai tangomūzikas programmai “Pjacolla un Galjāno”. Idejas autors un iniciators ir Raimonds Melderis - klasisks kamermūzikas ansamblis (stīgu kvartets un bass) satiekas ar akordeonu un ģitāru. Programmā - Pjacolla (arī Platona Buravicka pārlikumā īpaši šims sastāvam) un Kārlis Lācis.
Runājot par suņiem, kuri paši sev ceļ asti – vēlos ieteikt svētdienas vakarā iegriezties Latvijas Kultūras akadēmijas Teātra mājā „Zirgu pasts”, kur notiks etīžu teātra „NERTEN” jaunākās izrādes „Gribētos piebilst” premjera. Teātris šogad atzīmē savu 15 gadu pastāvēšanas jubileju, tāpēc rakstnieks Svens Kuzmins kopā ar šo rindu autoru pie jaunās programmas ir strādājuši jau kopš aizvadītās sezonas.
 
Hohmas anatomija: Intervija ar rakstnieku Svenu Kuzminu
Svena Kuzmina pirmā grāmata – stāstu krājums “Pilsētas šamaņi” pie lasītājiem nonāca 2016. gadā, bet nule ar apgāda “Dienas Grāmata” svētību dienasgaismu ieraudzījis arī īpatni būvētais romāns ar divdabīgo nosaukumu “Hohma”.
«Lielās mūzikas balvas 2018» nominante Anna Gāgane: Palīdz pieredze un zināšanas!
Kategorijā "Gada jaunais mūziķis" uz "Lielo mūzikas balvu 2018" pretendē klarnetiste Anna Gāgane, kura patlaban studē Bāzeles Mūzikas augstkolā Šveicē, bet jau kopš studiju gadiem spēlējusi Liepājas Simfoniskajā orķestrī, Latvijas Nacionālajā simfoniskajā orķestrī (LNSO), kamerorķestrī “Sinfonietta Rīga”, orķestros Igaunijā, Vācijā un Šveicē. Uzstājas kā soliste ar orķestri un muzicē kameransambļos.
Piektdien demonstrēs dokumentālo filmu par seriāla «Sarkanais mežs» tapšanu; klajā nācis arī «Rīgas Viļņu» speciālizlaidums
Jau sestdien pie LTV skatītājiem nonāks jaunā daudzsēriju filma „Sarkanais mežs”, kurai pirmdien notika svinīga pirmo divu sēriju kino pirmizrāde kinoteātrī “Splendid Palace”. Filma tapusi divu gadu laikā, un jau piektdienas vakarā LTV demonstrēs dokumentālo filmu par “Sarkanā meža” tapšanu un aizkulisēm. Piektdien klajā nāk arī īpašais žurnāla “Rīgas Viļņi” izdevums, kas veltīts “Sarkanajam mežam”.
Rīgas cirks dokumentē bijušo mākslinieku, vetārstu un uniformistu stāstus
Akrobāti, dzīvnieku dresētāji, veterinārārsti, dejotāji – daudziem no viņiem cirks bija un joprojām ir visa dzīve. Un Rīgas cirka lielās pārmaiņas vairums uztver ar rūgtumu. Lai gan jaunā vadība cirka attīstību ved pavisam citā virzienā, tā nolēmusi nesaraut saites ar Rīgas cirka vēsturi un iespēju robežās dokumentēt bijušo cirka darbinieku stāstus. Šā gada laikā cirks tos pakāpeniski publicēs savā mājaslapā, bet tālākā nākotnē tie varētu iekļauties cirka vēstures ekspozīcijā.
Jūnijā izsolīs atkal atrastu Karavadžo gleznu
Šā gada jūnijā Francijas pilsētā Tulūzā izsolīs atkal atrastu slavenā itāliešu renesanses mākslinieka Karavadžo gleznu. CNN ziņo, ka rīkotāji par darbu cer saņemt līdz pat 150 miljoniem eiro.  
Raidījums «Teātris.zip» martā piedāvās godalgotas izrādes krievu valodā     
Pie Latvijas Televīzijas skatītājiem martā atgriezīsies raidījums “Teātris.zip”. Šoreiz – LTV7 ēterā ar izrādēm krievu valodā (ar subtitriem latviešu valodā). Marta programmā – Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra iestudējumi – Šekspīra luga “Karalis Līrs” režisora Viestura Kairiša interpretācijā un pēc Andreja Platonova stāsta motīviem veidotā izrāde “Fro”, kā arī Daugavpils teātra uzvedums – vairākām ''Spēlmaņu nakts'' balvām nominētā izrāde “Jubileja ‘98”, informēja Latvijas Televīzijā.
No 1. līdz 3. martam Ķīpsalā notiks Grāmatu svētki
Jau no 1. līdz 3. martam Starptautiskais izstāžu centrs Ķīpsalā kļūs par iedvesmojošu grāmatu valstību, kurā tiksies rakstnieki, tulkotāji, izdevēji, spēļu ražotāji, mazie un lielie lasītāji, informēja svētku rīkotāji.
Grupa «The Coco’nuts» izziņo Latvijas tūri
Pašmāju muzikālā apvienība “The Coco’nuts” jau nākamnedēļ uzsāks koncertsēriju pa Latviju. Uzstājoties piecās pilsētās – Ventspilī, Liepājā, Jelgavā, Valmierā un Rīgā, divos no Latvijas tūres koncertiem mūziķiem uz skatuves pievienosies arī saksofonists Kristaps Lubovs, grupa “Laime pilnīga” un muzikālā apvienība “Kautkaili”, informēja grupas pārstāvji.
Darīt, līdz rodas tīra pieredze. Performances meistarklašu dienasgrāmata
Nedēļas nogale - 23.–24.februāris - ir bijusi piesātināta ar Latvijas performances mākslas videi nozīmīgiem pasākumiem – jaunizveidotais Latvijas Performances mākslas centrs, kas radis telpu mākslinieku rezidenču centrā “Mā telpa”, iesildot performances mākslas festivālu “Starptelpa”, piedāvāja iespēju pieredzēt divas ārvalstu performances mākslinieku meistarklases. Meistarklašu dienasgrāmatu piedāvā Anna Vilāne.
Valentīna Odnovjuna izstāde «Tumsā» – dziļā un vērtējošā skatījuma reprezentācija
Daudz kas pasaulē ir citādāks, nekā izskatās, un citkārt aiz ārējā veidola ir ļoti grūti saskatīt lietu patieso dabu. Par šo tēmu gan filozofiskā, gan gluži burtiskā nozīmē savā izstādē “Tumsā” runā Lietuvā dzīvojošais ukraiņu fotogrāfs Valentīns Odnovjuns. Lai arī tikai nesen vēl beidzis studijas, viņš jau plūcis laurus dažādos fotokonkursos gan Lietuvā, gan ārpus tās. Viņa darbi uzrunājuši arī Latvijas Fotogrāfijas muzeja vadītāju Mairu Dudarevu, kura uzaicinājusi tos parādīt arī Latvijā.
Izstāžu apskats: Glezniecība un mūzika, mīlestības māksla un hiperreālisms
Muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs” atklāta nozīmīga latviešu mākslas klasiķa – Johana Valtera - 150. jubilejas izstāde, kurā mākslas apvienojas ar mūziku. Savukārt kultūras centra “Grata JJ” jaunajā filiālē viesojas lietuviešu mākslinieču grupa “Himnus Amoris” ar īpašu ceļojošu izstādi – kopdarbu “Mīlestības ezers”, bet turpat netālu galerijā “Museum LV” vēl pēdējo nedēļu var aplūkot skatītāju iemīļotu izstādi, Vadima Markeviča smalku hiperreālisma glezniecību.  
Aicina pieteikties konkursam «Eirovīzijas koris»
Vēl līdz pirmdienai, 4.martam, ir iespēja pieteikt savu kori starptautiskā konkursa “Eirovīzijas koris 2019” nacionālajai atlasei un cīnīties par iespēju šovasar pārstāvēt Latviju uz “Eirovīzijas kora” skatuves Zviedrijas pilsētā Gēteborgā.
Galerijas