Kultūra
Festivālā «Vīnes klasika» skanēs Mocarta, Bēthovena, Šūberta mūzika
''Latvijas Koncertu'' organizētais festivāls “Vīnes klasika” notiks no 9. līdz 23. februārim. Koncertos dzirdēsim austriešu ģēnija Volfganga Amadeja Mocarta Rekviēmu un klavierkoncertus, vācu dižgara Ludviga van Bēthovena klavieru sonātes, no 19. gadsimta komponistu mūzikas skanēs Franča Šūberta Otrais klavieru trio, Jauno Vīnes skolu pārstāvēs Albana Berga “Liriskā svīta”. Koncertos klausītājus gaida tikšanās ar izciliem mūziķiem – vijolnieci Evu Binderi, čellisti Kristīni Blaumani, pianistiem Reini Zariņu, Antonu Ļahovski un Kristianu Bezeidenhautu, dzirdēsim arī Rīgas Doma zēnu kori un orķestri „Sinfonietta Rīga”.
Muzejs «Rīgas birža» kļuvis par «miljonāru»
2017. gada nogalē mākslas muzeju Rīgas Birža (MMRB) un Borisa un Ināras Teterevu fonda sadarbības izstādē "Ar septiņjūdžu zābakiem. Pietura Somija", MMRB ir sagaidījis savu miljono apmeklētāju.
«Xylem Trio» un Nato Metonidze sniegs romantisku Valentīndienas koncertu
14. februārī, Valentīna dienā, Dzintaru koncertzālē uz romantisku koncertu aicina talantīgā kungu trijotne “Xylem Trio” – sitaminstrumentālists Rihards Zaļupe, saksofonists Oskars Petrauskis un pianists Raimonds Petrauskis. Kopā ar lielisko Gruzijas dīvu Nato Metonidzi, kuras balss spēj līdz sirds dziļumiem aizkustināt klausītājus un atklāt gruzīnu tautai piemītošās skumjas un spēku, viņi atskaņos koncertprogrammu, kuras pamatā ir pasaules slavenā gruzīnu komponista Gijas Kančeli kino un teātrim rakstītā mūzika.
Groza-Ķibere: Luga «Jeruzaleme» ir ārkārtīgi spēcīga
Režisore Laura Groza-Ķibere Dailes teātra Lielajā zālē iestudē Džeza Batervērta cilvēka drāmu “Jeruzaleme” – pirmizrāde paredzēta 26.janvārī. Pirms aptuveni 10 gadiem sarakstītā luga ir ļoti populāra pasaulē, īpaši Anglijā un Amerikā. Kā norāda Laura Groza-Ķibere, luga ir ārkārtīgi spēcīga.
«Riga Jazz Stage 2018» pieteikušies 65 dalībnieki no 22 valstīm
Konkursam “Riga Jazz Stage 2018” pieteikušies 65 dalībnieki no 22 valstīm – ASV, Azerbaidžānas, Bulgārijas, Baltijas valstīm, Čehijas, Dānijas, Itālijas, Lielbritānijas, Francijas, Krievijas, Kvazulu-Natālas, Sīrijas, Slovākijas, Slovēnijas, Šveices, Somijas, Taivānas, Turcijas, Ukrainas un Vācijas. Konkursa žūrija ir sākusi pretendentu atlasi, kuri tiks aicināti uz konkursa koncertu Rīgā, informē organizatori.
Februāra sākumā atklās latvietības koda meklējumiem veltītu izstādi «Cilme»
No 2.februāra līdz 18. martam izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa” būs skatāma Latvijas Mākslas akadēmijas projekta “Cilme / audums kā koncepcija un materiāls Latvijas identitātē” starpdisciplināra izstāde, kas notiek Latvijas valsts simtgades ietvaros. Izstādē varēs aplūkot gandrīz piecdesmit darbus, veidotus dažādos medijos, kuros risināti ar nacionālo tematiku – tradīcijām, paradumiem, simboliem un sadzīves priekšmetiem – saistīti stāsti. Tos vieno auduma fiziska vai konceptuāla klātesamība kā viens no latviskās identitātes nesējiem.
Mums vajag tikai ļaut taisīt filmas. Intervija ar režisori Daci Pūci
Jauno režisoru īsfilmu ciklu trešdien, 24.janvārī, plkst. 22.30 LTV1 un pēc tam replay.lv turpina režisores Daces Pūces īsfilma „Tango”. Režisore intervijā lsm.lv pauž optimistisku viedokli. „Es domāju, ka mums ir izredzes, mums vajag tikai ļaut taisīt tās filmas. Ja ir talantīgs cilvēks, lai viņš taisa, lai mācās no savām kļūdām,” saka Dace Pūce.
Latvijas koncerttūri uzsāk akordeonu trio «Balcardions»
Mūsu spēks nav vienotībā, bet atšķirībā – tā savu sastāvu raksturo akordeonu trio „Balcardions”, kas sestdien, 27.janvārī, uzsāks koncerttūri pa Latviju, dažādās pilsētās piedāvājot kopumā septiņus koncertus. Trio izveidojies nesen, un tajā spēlē divi izcili latviešu akordeonisti – Evita Dūra un Māris Balaško, kā arī Radovans Popovs no Serbijas. Koncertos dzirdēsim ļoti plašu mūzikas žanru klāstu, līdzās klasiskajai mūzikai arī ugunīgos Balkānu ritmus un kompozīcijas no „Abbas”, „Queen”, „AC/DC” un citu slavenu grupu repertuāra.
Grāmatā apkopoti mācītāja Boses 19.gadsimtā radītie laucinieku zīmējumi
Latvijas Nacionālais vēstures muzejs 24.janvārī laiž klajā divus jaunus muzeja rakstu krājumus, kā arī mākslas vēsturnieces un muzeja direktora vietnieces Anitas Meinartes grāmatu par kādu unikālu zīmējumu kopumu muzeja krājumā. Tie ir Ēveles draudzes mācītāja Antona Georga Boses zīmējumi, kas tapuši laikā no 1857. līdz 1860. gadam.
«Panorāma» sveic Andreju Volmāru jubilejā
Viņš par savu darbu daudz nerunā, darbi runā viņa vietā. Sižetu varoņiem viņš patīk, it īpaši dāmām. Un allaž viņam tiek teikts tas, ko citiem noklusē. Ar viņu runā pat tie, kuri ar citiem nemēdz runāt. Jo Andrejs Volmārs tāds ir tikai viens.
Protesta dzeja mūsdienu Krievijā. Tikšanās ar dzejnieku Romu Gonzu
Radošas personības un varas attiecības. Par to šo ceturtdien, 25.janvārī, Žaņa Lipkes memoriālā stāstīs Krievijas jaunās paaudzes dzejnieks Roma Gonza. Tikšanās nosaukums “Protesta dzeja 21. gadsimta Krievijā” būs ne tikai par mūsdienu Krievijas dzejniekiem, bet arī par poēziju, kā veidu kā atmodināt pilsonisko atbildību.
Galerijas