Kultūra
Juris Karlsons piemirsis savu diplomdarbu, «Klasika» to atgādina
Brīdī, kad gaidām komponista Jura Karlsona visjaunākā darba – baleta  "Antonija#Silmači" pirmizrādi, ko 13. aprīļa vakarā tiešraidē no Latvijas Nacionālās operas un baleta piedāvās Latvijas Radio 3 "Klasika", vērts nopūst putekļus no Karlsona paša pirmā simfoniskā sacerējuma, kas savulaik tapis kā topošā skaņraža diplomdarbs. Opuss teicami iederas "Klasikas" ciklā "Latviešu mūzikas zelta fonds. Izrakumi”, un no arhīviem to ārā cēlusi Gunda Vaivode.
Līvijas Endzelīnas «Noslēpums» šķetināms Nacionālajā mākslas muzejā
Vārds „noslēpums” ļoti labi piestāv Līvijai Endzelīnai. Viņa bija savrupa, noslēgta personība un arī viņas gleznās jaušams kas sirreāls un mīklains, kaut arī pirmajā brīdī tās šķiet pat ļoti reālistiskas. „Noslēpums” – šāds nosaukums dots arī Līvijas Endzelīnas gleznu izstādei, kas no šodienas skatāma Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā. Izstāde izvietota trīs zālēs, un tajā iekļauti gan gleznotājas slavenākie darbi, gan vairāki pārsteigumi viņas mākslas cienītājiem.
Helēna Heinrihsone atgriežas pie lielajiem krāsu laukumiem
Savā jaunākajā izstādē “Garām” māksliniece Helēna Heinrihsone pievērsusies attiecību tēmai. Lieli krāsu laukumi un nosacītas cilvēku figūras vēsta par satuvināšanās un attālināšanās sajūtām, satikšanos vai paslīdēšanu garām.
Iznāk otrā grāmata par Kormoranu Straiku – «Zīdtārpiņš»
Apgādā "Zvaigzne ABC" iznācis jau otrais Roberta Galbraita romāns sērijā par privātdetektīvu Kormoranu Straiku - "Zīdtārpiņš". Otrais aizraujošais detektīvromāns par Kormoranu Straiku turpina tēmu, ko iesācis pagājušā gada neapstrīdamais hits “Dzeguzes sauciens”.
Sākas kino cikls «Nepārejošā Latvija. Personības»
Šogad uzsākta līdz šim apjomīgākā Latvijas Nacionālā arhīva kino dokumetnu digitalizācija, kas iespējama ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstu.Digitalizācija ilgs trīs gadus, un tās laikā mūsdienu prasībām atbilstošā formātā pārtaps daudzas vērtīgas mūsu kultūrvēstures liecības - kinožurnāli, dokumentālās filmas, spēlfilmas un citi kino materiāli.
Itāļu kinomūzikas un brazīliešu bosanovas tikšanās
Pavasara festivāla “Windstream” noslēguma koncertā 12. aprīlī Lielajā ģildē orķestra “Rīga”, diriģenta Valda Butāna un dziedātājas Aijas Vītoliņas izpildījumā satiksies Ennio Morikones radītā itāļu kinomūzika un Antonio Karlosa Žobima brazīliešu bosanova. Koncertu “Mirklis Morikonem un meitenei no Ipanemas” vadīs Raitis Zapackis.
Atraktīvais japāņu diriģents Juniči Hirokami interpretēs Bēthovenu un Bartoku
Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) divos koncertos (Ventspilī un Rīgā) atskaņos ģeniālā ungāru komponista Bēlas Bartoka etniskiem ritmiem caurvīto “Deju svītu”, viņa tautieša Mikloša Rožas Altkoncertu ar šīgada jubilāres, LNSO altu grupas koncertmeistares Ināras Brīnumas solo un Bēthovena Septīto simfoniju. Pie diriģenta pults stāsies viesis no Japānas - Juniči Hirokama.
Galerijas