Kultūra
Uzrakstītās notis ir tikai pamats. Jālido augstāk! Intervija ar Jolantu Gulbi-Paškeviču
Šogad „Supernova 2018” žūrijā būs arī dziedātāja Jolanta Gulbe-Paškeviča. Viņa ir viena no pieprasītākajām bossa nova un portugāļu fadu stila un džeza mūzikas izpildītājām Baltijā, kura starptautisku projektu ietvaros regulāri sadarbojas ar džeza un pasaules mūzikas profesionāļiem. Kā vokālā pedagoģe Jolanta Gulbe-Paškeviča ir strādājusi ar jaunajiem izpildītājiem, viņus gatavojot konkursiem un televīzijas šoviem, tāpēc ļoti labi zina, kā dziedātāji jūtas, uzstājoties lielai auditorijai, un kādi ir dziedātāju profesionālie izaicinājumi sava snieguma pilnveidošanai.
Jaunie Latvijas dzejā: Oskars Orlovs jeb Raibīs
Oskara Orlova jeb Raibīs dzejoļos ir daudz viņa dzimtajai Latgalei raksturīgu parādību, viņu gribas dēvēt pat par hronikas rakstītāju. Taču klišejas un stereotipus, ko nereti saista ar šo reģionu, gan tajos neatrast. Tas ir neraksturīgi jaunajiem latviešu dzejniekiem, bet Raibīs savā skaudri humoristiskajā manierē runā arī par politiku. Viņa dzejolim seko skaidrojošie vārdi, gluži kā viņa nesen iznākušajā debijas krājumā "Pistacejis".  
Kultūras ministrijas valsts sekretāra amatā apstiprina Daci Vilsoni
Valdība otrdien, 30. janvārī, Kultūras ministrijas (KM) valsts sekretāra amatā apstiprināja līdzšinējo valsts sekretāra vietnieci kultūrpolitikas jautājumos Daci Vilsoni. Vienlaikus viņai ļauts savienot KM valsts sekretāra amatu ar Latvijas Nacionālā teātra valdes locekļa amatu - līdz brīdim, kad teātrim tiks atrasts vadītājs.
Dejas fantāzija izrādē «Mana daba»
Horeogrāfs Agris Daņiļevičs ar kolēģi Kārli Božu radījuši dejas izrādi jeb, kā paši saka, fantāziju par dabu. Tajā skolas “Dzirnas” audzēkņi izdejo dabas parādības un dzīvnieku pasaules attiecības. Iestudējums skatītājam atgādina par dabas varenumu un trauslumu vienlaikus.
Nīmaņu dzimta: veconkulis Jēkabs un spēcīgais turpinājums mūsdienās
“Mūsu senči, galvenokārt senči līdz 12. gadsimtam, kas vēl nebija paverdzināti, bet kaujās jau rūdīti, 50 procentus savas cietās dabas, sava rakstura iedzimtības un pārmantotības ceļā ir nodevuši mūsu tautas nākamām paaudzēm, bet 50 procenti no laika rituma dzīvē iegūtām īpašībām ir pārgājušas šodienas tautas dabā un raksturā,” šo ierakstu 20. gadsimta 70. gados pats magnetofona lentā veicis dakteris Jēkabs Nīmanis.
Piektā simtgades filma «Turpinājums» gaidāma martā
No 22. marta visā Latvijā  pirmizrādi piedzīvos latviešu dokumentālā kino klasiķa Ivara Selecka dokumentālā  filma “Turpinājums”, kas top Nacionālā kino centra programmā „Latvijas filmas Latvijas simtgadei“.
Gada nevārds «transporti», gada vārds - «straumēt/ straumēšana»
Noslēgusies Rīgas Latviešu biedrības Latviešu valodas attīstības kopas un Latvijas Rakstnieku savienības ikgadējā, šogad jau piecpadsmitā akcija “Gada vārds, nevārds un spārnotais teiciens”. Gada spārnotais teiciens 2017. gadā ir "vislabāk ir dzemdēt Latvijā". 2017. gada nevārds - "transporti", bet gada vārds - "straumēt/straumēšana".
Jaunie Latvijas dzejā: Raimonds Ķirķis
Viņiem ir, ko teikt, un viņi to saka. Jauns cikls „Pieci jaunie Latvijas dzejā” Jeļena Glazova, Vasilijs Karasjovs, Marija Luīze Meļķe, Raimonds Ķirķis un Oskars Orlovs jeb Raibīs. Radio ēterā un internetā nedēļu viņu dzejoļi par to, kas ir svarīgi.
Ko šonedēļ nepalaist garām? Iesaka «Kilograms kultūras» žūrija
Lietaina ziema pārņēmusi galvaspilsētas ielas. Vērts atvērt labu grāmatu par mākslinieku, iepriecināt sevi ar mākslas pieredzi, kurā nav ikdienas steigas, doties uz teātra pirmizrādi un ielūkoties, ko Polija paveikusi tēlniecībā. Kultūras pieturzīmes šonedēļ sagatavojusi raidījuma "Ielas garumā" veidotāja un sabiedrisko mediju balvas "Kilograms kultūras" žūrijas pārstāve Lilita Eglīte. 
Plāno pamatīgas izmaiņas kultūras mantojuma aizsardzības politikā
Eiropā šis gads pasludināts par Kultūras mantojuma gadu. Arī Latvijā to ar lieliem mērķiem sākusi Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija. Cerībā mazināt soģa tēlu tā plāno mainīt nosaukumu uz Nacionālo kultūras mantojuma pārvaldi, mazināt birokrātiju un piedāvāt vairāk atbalsta iespēju. Taču tā nebūt nav vienīgā pārmaiņa, kas tuvākajā laikā varētu skart kultūras mantojuma politiku.
Galveno «Grammy» balvu šogad saņem Bruno Marss
Galveno "Grammy" balvu svētdienas ceremonijā saņēma ritma un blūza dziedātājs Bruno Marss, izgaisinot Kendrika Lamāra un "Jay-Z" cerības, kļūt par pirmajiem hip-hopa izpildītājiem pēdējo 14 gadu laikā, kas izpelnījušies tik kāroto atzinību par gada labāko albumu.
Pabriks uzraksta grāmatu par dzimtas mājām
Šis gads ir Eiropas Kultūras mantojuma gads, kura laikā tiek īstenotas iniciatīvas apzināt pagātnes kultūrvēsturisko mantojumu. Lai panāktu, ka šogad pievērstā uzmanība kultūrvēstures izzināšanai, ietekmē arī nākotni, Eiropā tiek īstenoti vairāki ilgtermiņa projekti.
Botāniskā dārza Palmu mājā muzicēs ģimeņu folkloras kopa «Garataka»
Ar ģimeņu folkloras kopas „Garataka” koncertu šodien atsāksies koncertu sezona Latvijas Universitātes Botāniskā dārza Palmu mājā. „Garataku” veido astoņas Rīgas ģimenes, kuru saknes meklējamas dažādos Latvijas novados. Koncertā skanēs tautas dziesmas no godiem un gadskārtu svinībām. Varēs dzirdēt ermoņiku, vijoli un basīti.
Latgalē izjūt centrālas kultūrdzīvi koordinējošas iestādes trūkumu
Rēzeknē aizvadīts Kultūras ministrijas seminārs par kultūras organizāciju ieguldījumu Latgales kultūrtelpas stiprināšanā. Pieredzē un viedokļos dalījās dažādu novada kultūras organizāciju pārstāvji. Lai arī tikšanās raisīja lielu interesi, liela daļa kultūras darbinieku un tikšanās apmeklētāju ar pasākuma norisi un rezultātiem nav apmierināti, jo seminārs organizēts lielā steigā un pie vienota kopsaucēja nav izdevies nonākt, ziņo Latgales reģionālā televīzija.  
Ar izstādi Rīgas Biržā svin Polijas tēlniecības simtgadi
11.novembrī, nedēļu pirms Latvijas simtgades, savu simto dzimšanas gadu atzīmēs arī Polija. Abām laiks gatavoties, un vislabāk, ja kopīgi. 27.janvārī mākslas muzejā "Rīgas Birža" atklāta izstāde “Artistry. Polijas tēlniecības 100 gadi” no Polijas Tēlniecības centra Oroņsko darbu kolekcijas.
Komponists Dzenītis: Mēs dzīvojam ārkārtīgi lielā nemīlestībā
Liepājas koncertzālē „Lielais dzintars” 27.janvāra vakarā pasaules pirmatskaņojumu piedzīvos komponista Andra Dzenīša simfonija „Mīlestība ir stiprāka”. Tas ir pirmais Dzenīša darbs šajā žanrā un, kā uzsver pats komponists, - līdz šim apjomīgākais viņa veikums orķestrim gan fiziskā, gan emocionālā ziņā. Jaundarbu pasūtinājis un atskaņos Liepājas simfoniskais orķestris Gunta Kuzmas vadībā.
Skats uz vīriešu pasauli izrādē «ART» Nacionālajā teātrī
25.janvārī pirmizrādi Nacionālā teātra Jaunajā zālē piedzīvoja franču rakstnieces Jasmīnas Rezā luga "ART ", kas smalki pēta un atklāj trīs draugu raksturus viņu savstarpējo attiecību līkločos - strīdos par mākslu, mīlestību un draudzību. Kā līdzās pastāvēt tik atšķirīgām trīs cilvēku pasaulēm? To visu lugas autore pasniedz ar smaidu, ironiju un intelektuālu asprātību. Šī izrāde ir aktiera Jāņa Vimbas diplomdarbs teātra režijā.
Galerijas