Kultūra
Lūsēna un Rudzītes jaunā programma «Manā varā» - par sievietes pretrunīgo būtību
Komponista Jāņa Lūsēna un dziedātājas Inetas Rudzītes sadarbībā tapusi jauna koncertprogramma „Manā varā”. Tās centrā ir stāsts par sievietes noslēpumaino pasauli un daudzveidīgo būtību. Jānis Lūsēns atzīst, ka viņu šis noslēpums vienmēr valdzinājis, un nu viņš to iemiesojis dziesmās, uzticot tās Inetas Rudzītes samtainajai un spēcīgajai balsij.
Emīlijas Bērziņas kleita un citas liecības – atklāj izstādi par izcilām teātra personībām
Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smiļģa muzejā skatāma izstāde “Latvijas teātra nenorietošais zvaigznājs”, kas veltīta Latvijas teātra 150. dzimšanas dienai. Fotogrāfijas, dokumenti, personīgas lietas un priekšmeti ļaus no jauna ieskatīties piecu teātra mākslas personību - Lidijas Freimanes, Emīlijas Bērziņas, Dzidras Ritenbergas, Zigrīdas Stungures un Hermaņa Vazdika skatuves dzīvē un atgādinās par viņu devumu Latvijas teātra kultūrā.
Mazliet atslābināties un baudīt. Intervija ar režisoru Rinaldu Zeltu
Režisora Rinalda Zelta filma "Silts klusums" (2016) ir rāma meditācija par būšanu vienatnē ar sevi un dabu. Ne vien varoņa realitātes uztvere vientulībā top transformēta, bet arī skatītājs tiek izaicināts apturēt ikdienas traukšanos un vienkārši skatīties. Lēni malkojot tēju, ar autoru pamazām rekonstruējām tās sajūtas un pārdomas, no kurām tapa filma. Filmu savukārt varēs jau šovakar plkst. 22.30 skatīties Latvijas Televīzijā vai arī replay.lv .
«Rothko in Jazz» pirmatskaņo Beļģijā
Latvijas labākie džeza izpildītāji Briselē aicina atzīmēt Latvijas valsts simtgadi - Briselē, 2018. gada 11. februārī, 19.00 mākslu centrā BOZAR uzstāsies Māra Briežkalna kvintets ar audiovizuālo projektu “Rothko in Jazz”.
Jauna izglītojoša vietne par reformāciju un Martinu Luteru
No šī gada februāra Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) ikvienam interesentam piedāvā izglītojošu vietni www.luters.lv – LNB veidotās valsts simtgades programmas izstādes “Luters. Pagrieziens” (01.11.2017–04.02.2018) digitālo stāstu versiju par vēlo viduslaiku dievbijību, Martina Lutera (1483–1546) cīņu pret indulgencēm un konfliktu ar Romas katoļu baznīcu, viņa mācības izplatīšanos un veidu, kādā Lutera reformācija veicināja rakstītās latviešu valodas attīstību, informē LNB pārstāvis Augusts Zilberts. 
29 Latvijas fotogrāfu objekts - Latvijas ceļi
Tapusi unikāla grāmata “No A uz B caur C. Ceļojums 25 gadu garumā” par ceļiem Latvijā ar 29 Latvijas fotogrāfu attēliem. Grāmatas sastādītājs ir Pauls Bankovskis,  un Latvijas ceļu būves uzņēmuma A.C.B.  jubilejai veltītajā izdevumā ir aplūkojami 29 pazīstamu Latvijas fotogrāfu iemūžināti 25 gadu garumā tapuši 25 nozīmīgi ceļu būves projekti visā Latvijā.
Atklāj Salaspils memoriāla jauno ekspozīciju
Salaspils memoriāls īsi pēc savas 50.gadadienas beidzot ticis pie pastāvīgas ekspozīcijas, kas apmeklētājiem stāstīs par Salaspils nometnes sarežģīto vēsturi un ļaus uzzināt vairāk arī par paša memoriāla tapšanu un tā autoriem. Neuzkrītošas pārvērtības piedzīvojusi arī memoriāla monumentālā ieejas galerija, kuras betona konstrukcijas pirmoreiz pusgadsimta laikā ir atjaunotas.
Literārā pēcpusdiena - par Raiņa un Smiļģa attiecībām
Raiņa un Aspazijas mājā trešdien, 7. februārī, notiks literārs sarīkojums „Rainis un Smiļģis. Zināmais un izzinātais”. Uzmanības centrā tajā būs abu izcilo personību attiecības – gan personiskā nozīmē, gan mākslas saistībā.
Festivālu «Vīnes klasika» atklās Mocarta Rekviēms
Festivālu “Vīnes klasika” 9. februārī Lielajā ģildē atklās leģendām un nostāstiem apvītais Volfganga Amadeja Mocarta Rekviēms, kas kļuvis par austriešu ģēnija muzikālo testamentu. Komponista lieldarbu dzirdēsim Rīgas Doma zēnu kora, "Sinfonietta Rīga" un solistu -  Lauras Teivānes, soprāns; Lauras Greckas, mecosoprāns; Raimonda Bramaņa, tenors; Riharda Millera, baritons – izpildījumā. Diriģents - Mārtiņš Klišāns.
«kim?» atklāj šī gada pirmo izstāžu ciklu ar trim izstādēm un performancēm
"kim?" Laikmetīgās mākslas centrs ielūdz uz 2018. gada pirmā izstāžu cikla atklāšanu ceturtdien, 15. februārī plkst. 19.00, kurā ar divu performanču norisi tiks atvērtas trīs izstādes. Linas Lapelītes performance “Piruete” norisināsies atklāšanas vakarā plkst. 20.00, tai sekos Fēliksa Kalmensona performance “Vienmēr sāksies šovakar” ar sākumu plkst. 20.30.
Tēmu un materiālu daudzveidība jaunajā Jūrmalas muzeja sezonā
15. februārī plkst. 17.00 - 19.00 Jūrmalas pilsētas muzejā (Tirgoņu iela 29, Majori), uzsākot kārtējo izstāžu ciklu, atklāšanas svētki tekstilmākslinieces Anneles Slišānes izstādei “100 deči Latvijai”, 1. Starptautiskajai akvareļu izstādei un gleznotājas Baibas Rēderes personālizstādei “Tur = tepat. Tālu = Tuvu”.
Jelgavā tapušas pirmās 30 ledus skulptūras
Jelgavā sācies Starptautiskā Ledus skulptūru festivāla konkurss, kurā piedalās 33 mākslinieki no 10 valstīm. Pirmdien, 5.februārī, tēlnieki, katrs no viena 100 x 50 x 25 cm liela un 120 kg smaga ledus bloka, izveidoja individuālās ledus skulptūras, kuras līdz festivāla atklāšanai uzglabās saldētavā.
Dzīve ir tāda, kādu mēs to radām. Ēsteres Zemītes izstāde VEF Kultūras pilī
Dzīve ir tāda, kādu mēs to radām – uzskata māksliniece Ēstere Zemīte, un pati rada gleznas, kas atklāj dzīvi visā tās krāsainībā un emociju bagātībā. VEF Kultūras pilī 6.februārī atklāj viņas personālizstādi-retrospektīvu „Pāri visam”, kurā būs skatāmi 20 gadu laikā tapušie darbi. Tie ir tehnikā, tēlos un saturā dažādi, bet visus vieno garīgās dimensijas klātesamība.
Pirmizrāde teātra uzvedumam «Fotosalons «Bagdāde»»
Svētdien, 4.februārī, Ģertrūdes ielas teātrī pirmizrādi piedzīvoja dokumentālā teātra izrāde “Fotosalons “Bagdāde””. Režisores Elīnas Cērpas izveidotā Irākas foto salona atmosfēru un ikdienu uzbūra aktieri Jana Ļisova un Omārs Albadžare. Iestudējuma galvenais akcents - reta salonfotogrāfiju kolekcija, kas atceļojusi no fotogrāfa Zaīda Jasīna un viņa tēva Bagdādē. Tā bija Elīnas diplomdarba izrāde, absolvējot Amsterdamas Mākslas augstskolas "Das Arts" teātra mākslas maģistrantūras nodaļu.
Jelgavā atklās lielformāta porcelāna keramikas izstādi
No 7.februāra līdz 6.martam Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī būs apskatāma četru latviešu keramiķu – Ilzes Emses-Grīnbergas, Sanitas Ābelītes, Artas Baltās un Elīnas Titānes keramikas un porcelāna darbu izstāde “Sapņi. Keramika”.
Radio koris ieraksta jaunu albumu «Sviridovs: Lūgšanas un dziedājumi»
Diriģents Sigvards Kļava un Latvijas Radio koris Svētā Jāņa baznīcā nule ierakstījuši albumu, kurā iekļauti izcilā krievu komponista Georgija Sviridova maz zināmi un reti skanējuši skaņdarbi - pareizticīgo lūgšanas un dziedājumi. Albums nāks klājā šī gada pavasarī mūzikas ierakstu namā "Ondine".
Režisore Tropa un aktieris Bartkevičs veido izrādi par gleznotāju Irbīti
Gleznotājs Voldemārs Irbe, tautā saukts par Irbīti, vairumam asociējas ar allaž basajām kājām un sapinkāto bārdu, kāds viņš klīdis pa pirmskara Latvijas pilsētu ielām, zīmēdams savus pasteļus neticamā ātrumā. Mazāk zināms par Irbītes ciešajām saiknēm ar pareizticību un filozofiskajām esejām, kuras mākslinieks publicēja pašizdotās brošūrās. Irbītes daudzšķautņaino personību raudzīs atklāt jauna teātra izrāde, kas tapusi ciklā par latviešu māksliniekiem, sekojot tādām izrādēm kā „Pauļuks. Rāmji”, „Padegs un Padegs” un citām.
Kultūras notikumu birums februārim. Iesaka Anete Lesīte
Tuvojas "Kilograma kultūras" balvu pasniegšanas ceremonija. Jau 14. februārī uzzināsim, kurš saņems zelta atsvariņus, taču žūrija nesnauž un turpina apkopot dažādos kultūras notikumus, kurus vērts pamanīt un, iespējams, nominēt nākamajai ceremonijai. Sabiedrisko mediju balvas "Kilograms kultūras" pārstāve Anete Lesīte piedāvā savu šīs nedēļas izlasi.
Aizkrauklē ieskandina Dziesmu un deju svētkus
Ar vērienīgu deju koncertu “'Ielūdz Radi” Aizkrauklē ieskandināti Dziesmu un deju svētki, kas šogad aizritēs Latvijas simtgades zīmē. Trīs stundu garajā koncertā izdejotas vairāk nekā 40 dejas no svētku repertuāra. Pasākumā piedalījās 45 kolektīvi no 14 novadiem.
Bērni varēs iepazīt opernama baletdejotāju ikdienu un apgūt pirmos soļus dejā
Mums gribas, lai bērni aug ar izpratni par kultūru un dejas skaistumu, saka Latvijas Nacionālā baleta dejotāji, kuri iesaistījušies jaunā projektā: „Parole: BBB” jeb „Baleta Burziņš Bērniem”. Tajā bērni no septiņu līdz 12 gadu vecumam pavadībā reizi līdz divas mēnesī varēs iepazīt baleta pasauli ne vairs tikai kā skatītāji, bet paši piedaloties Nacionālā baleta dejotāju vadītās nodarbībās.
Dana Bjorka - cilvēks ar degošām acīm un vēlmi strādāt
Cilvēks ar zināšanām, degošām acīm un vēlmi strādāt… Tās būtu īpašības, kuras ikviens darba devējs par galvenajām uzskatīs visos laikos. Tā ar sevi iepazīstina jaunā Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra direktore Dana Bjorka.
Marka Rotko centrs atklāj jaunu izstāžu ciklu
Šodien Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā atklāta šā gada pirmā izstāžu sezona. Septiņas jaunās izstādes vieno jautājumu tēma. Atbildes uz jautājumiem būs jāmeklē arī izstāžu apmeklētājiem.
Galerijas