Kultūra
Kamermūzikas koncertā satiksies vijolnieks Sarkisjans un japāņu pianists Keigo Mukava
Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) 15. februārī aicina uz kamermūzikas koncertu “Sarkisjans. Bēthovens. Pārskaitļa sonātes”, kurā LNSO koncertmeistars Georgs Sarkisjans un vairāku starptautisku konkursu laureāts japāņu pianists Keigo Mukava atskaņos Ludviga van Bēthovena Otro, Ceturto, Sesto un Astoto sonāti vijolei un klavierēm. Abi mūziķi iepriekš saspēlējušies koncertos Japānā un snieguši Bēthovena nepārskaitļu vijolsonāšu koncertu festivālā “LNSO vasarnīca 2017”, informē LNSO pārstāve Dagnija Dižbite-Svarinska.
Jāns Tomiks pēc 10 gadu prombūtnes atgriežas Rīgā ar izstādi
Viens no starptautiski pazīstamākajiem igauņu māksliniekiem Jāns Tomiks Rīgā atgriežas pēc desmit gadu ilgas prombūtnes. No 15. februāra līdz 12. aprīlim Mūkusalas mākslas salonā būs skatāma viņa otrā personālizstāde „Žestu teātris”. Izstādes kurators ir latviešu mākslas kritiķis Andris Brinkmanis.
«Saucu es tautu». Sagaidot Lietuvas valsts simtgadi
Kamēr Latvija vēl tikai gatavojas savai simtgadei, jau šo piektdien savu simto dzimšanas dienu svin mūsu kaimiņvalsts Lietuva, bet vēl pēc nedēļas – Igaunija. Sveicot kaimiņus jubilejās, turpmākās divas nedēļas šajā laikā dzirdēsim mūziku, kas Latvijas Radio citkārt faktiski neskan.
Paslēpes mūzikā. Ar Elīnu Garanču Minhenē, Ņujorkā, Gotveigā, Malagā un Rīgā
Ideja par dokumentālu filmu, kas portretē vienu no spēcīgākajiem mecosoprāniem pasaulē Elīnu Garanču, nobrieda lēni. Vajadzēja izaudzināt pārliecību un drosmi sevī uzrunāt Elīnu, saprotot, ka viņa šādus piedāvājumus saņem no daudzu Eiropas valstu televīzijām. Saprast, ka ne tikai Latvijai ir vajadzīga Elīna kā personība, bet Elīnai ir cilvēciska jēga atvēlēt laiku mums. Uz bērnības sentimentu necerējām. Elīna Garanča ir pāraugusi Latvijas mērogu. Jau sen. 
Pirmo reizi notiekošo Japānas kino nedēļu atklāj ar kabuki dejām
Rīgā sākusies Japānas nedēļa, kas norit pirmo reizi, un, iedibinot jauno tradīciju, liels uzsvars likts uz kino. Kinoteātri “Splendid Palace”, sākot no otrdienas, 13. februāra, līdz pat 16. februārim, piektdienai, pārņems Japānas kino dienas, kuru laikā varēs noskatīties četras nesen tapušas un jau godalgotas filmas.
Liepājā izrāda «teātra viagru» jeb 10 stāstus par mīlestību, seksu un jaunu dzīvi
“Tā ir īsta teātra viagra” – šādi pirms 20 gadiem par Deivida Hēra lugas “Zilā istaba” parādīšanos uz teātra skatuves Londonā rakstīja kritiķi. Tagad šī luga Regnāra Vaivara režijā redzama arī Liepājas teātrī. Režisors izrādi nodēvējis par kamerkomēdiju divos cēlienos un desmit istabās, kur desmit negaidītās situācijās satiekas desmit pāri. Mērķis visiem viens – izjust patiesu mīlestību.
Tūkstošiem studentu no Baltijas valstīm kopā svinēs Līgo svētkus
Baltijas valstu simtgades vasarā, no 22. līdz 24. jūnijam, studentu kori, mūziķi un deju kolektīvi no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas tiksies Tartu, lai piedalītos 18. Baltijas valstu studentu Dziesmu un deju svētkos „Gaudeamus”, informē “Gaudemaus XVIII” komunikācijas koordinatore Latvijā Aija Melbārde.
Programmā «LATEST» interesantākie igauņu laikmetīgā teātra un dejas mākslinieki
Īsu mirkli pirms mūsu kaimiņvalsts Igaunijas simtās dzimšanas dienas Rīgā būs reta iespēja redzēt labāko no šā brīža igauņu laikmetīgā teātra un dejas. Jaunā teātra institūts sadarbībā ar igauņu kolēģiem uz Latviju atvedis četras igauņu neatkarīgā teātra izrādes un kādu ļoti neparastu filmu. Bet programmas centrā ir pirmo reizi abu kaimiņvalstu atjaunotās neatkarības vēsturē tapis teātra kopdarbs, kurā igauņu un latviešu mākslinieki runā par kopīgu tēmu – lībiešiem.
Brīvdabas muzejam problēmas ar akreditāciju; grib atbrīvot direktori
Problēmas Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā – jau vairāk nekā gadu tam nav atjaunota akreditācija, jo konstatēti nopietni trūkumi muzeja krājuma uzskaitē un darbības plānošanā. Tas bijis arī viens no iemesliem, kādēļ par neapmierinošu atzīts Brīvdabas muzeja direktores Ilzes Millersones darbs. Atlaist gan viņu pašlaik nevar.
«Lietuva brangi». Sagaidot Lietuvas valsts simtgadi
Kamēr Latvija vēl tikai gatavojas savai simtgadei, jau šo piektdien savu simto dzimšanas dienu svin mūsu kaimiņvalsts Lietuva, bet vēl pēc nedēļas – Igaunija. Sveicot kaimiņus jubilejās, turpmākās divas nedēļas šajā laikā dzirdēsim mūziku, kura Latvijas Radio citkārt faktiski neskan.
Ko nepalaist garām šonedēļ? Iesaka «Kilograms kultūras» žūrija
Kā jau ik nedēļu, esam sagatavojuši ieteikumus kultūrai. Šonedēļ mums ir svētku nedēļa - vairāki iespaidīgi kultūras jaunumi Latvijas Televīzijas ēterā! LTV Kultūras raidījumu redakcijas vadītāja Ieva Rozentāle iesaka četrus notikumus, kas viņu intriģē visvairāk un kur nākamnedēļ varēsiet sastapt arī viņu pašu.
Koris «Sõla» gatavo Valentīndienas koncertu «Veca mīlestība nerūs»
Arvien biežāk pilsētā pamanām sārto sirsniņu simboliku, arī koncertu afišas liecina, ka tuvojas Valentīna diena. Kultūras akadēmijas koris “Sõla” jau vairāku gadu garumā gatavo dažādas šai tematikai atbilstošas, ne tik nopietnas programmas. Un šogad Valentīndienai  top koncerts “Veca mīlestība nerūs” ar dziesmām no teātru izrādēm dažādu autoru aranžējumos korim.
Padomju laika kultūrvēsturiskie foto - grāmatu sērijā «Publiskā telpa»
Interesantu kultūrvēsturisku foto grāmatu sēriju “Publiskā telpa” laidusi klajā izdevniecība “Orbīta”, svinot grāmatu atvēršanas svētkus vienlaikus ar triju autoru darbiem, kas atklāj neseno, padomju laika vēsturi neierastā šķērsgriezumā. Trīs fotomākslinieku darbus papildina dažādu autoru esejas un apcerējumi.     
Cesvaines pilī 15 gadus pēc ugunsnelaimes atjauno jumtu
Pirms vairāk nekā 15 gadiem Cesvaines pils cieta postošā ugunsgrēkā – ēka palika bez jumta un ievērojami cieta arī pils iekštelpas. Visus šos gadus vēsturiskā celtne pamazām tiek atjaunota, piesaistot ziedojumus un projektus. Pašlaik Cesvaines pils piedalās kultūras mantojuma atjaunošanas projektā, kas par vairāk nekā miljonu eiro ļauj atjaunot pils jumtu.
Pelēkais ir visu krāsu mudžeklis - Mārītes Guščikas izstāde «Dzīvžogs»
Pelēkais ir visu krāsu mudžeklis – par to pārliecināta gleznotāja Mārīte Guščika, kuras rokrakstā dominē abstraktas kompozīcijas un kura savos darbos atklāj smalkas nianses citiem šķietami drūmajās krāsās. Šonedēļ galerijā “Māksla XO” ir atklāta  mākslinieces jaunākā personālizstāde “Dzīvžogs”.
LNSO sveic Lietuvu valsts simtgadē
Par godu Lietuvas valsts simtgadei Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) kopā ar Reini Zariņu, VAK “Latvija” un Andri Pogu uzstājas “Baltijas simfoniskā festivāla” koncertā Viļņā, informē LNSO pārstāve Dagnija Dižbite-Svarinska.
«Optimista» priecīgā vēsts laikā, kad viss ir slikti
„Pannas teātris” skatītājiem piedāvā jaunu "stand-up"  komēdijuOptimists”, kurā to, kā kulties pa dzīvi, izkuļoties un paliekot optimistam, rādīs autors Uģis Segliņš, režisors Juris Rijnieks un galvenās lomas atveidotājs aktieris Gints Grāvelis.
Liepājā izstāda muzeja mākslas kolekciju
Liepājas muzejā šonedēļ atklātas divas jaunas izstādes – viena veltīta fotomākslinieka Huberta Stankeviča 90. jubilejai, un tajā apskatāmas viņa dzīves laikā neizstādītas lielformāta fotogrāfijas, savukārt otra izstāde “Liepājas māksla. 100 gadi” veidota no muzeja krājuma kolekcijas, interesentiem ļaujot izsekot vietējās mākslas dzīves norisēm no Latvijas brīvvalsts laikiem līdz mūsdienām.
Noskaidroti «Boņuka 2017» pretendenti
Februāra beigās jau desmito reizi tiks sveikti latgaliešu kultūras gada balvas „Boņuks” saņēmēji. Paziņojam balvai izvirzītos pretendentus 17 nominācijās sabiedrība un kultūras, mūzikas un literatūras kategorijās. “Boņuks” ir vienīgā balva, kas īpaši izceļ un godina sasniegumus latgaliešu kultūras dzīvē, aptverot ne vien Latgales reģionu, bet arī latgaliskās aktivitātes citur Latvijā un pasaulē. Balvas pasniegšanas ceremonija notiks 25. februārī 16.00 Latgales vēstniecībā "Gors", tāpat tā būs vērojama tiešraidē lietotnē ''LMT Straume''.
Galerijas