Kultūra
Neaizmirst par mīlestību. Saruna ar harismātisko japāņu diriģentu Hirokami
Augumā miniatūrais, dzīvespriecīgais japāņu maestro Juniči Hirokami savas diriģēšanas manieres dēļ tiek dēvēts par dejojošo diriģentu. Viņš ir pārliecināts, ka diriģents ir profesija, kurā pats svarīgākais – mīlēt cilvēkus un cienīt mūziķus. Ja tas tā nav, nostāties orķestra un klausītāju priekšā vienkārši nav iespējams.
Kultūras ministre: Īsā laikā radīta dzīvotspējīga latviešu literatūras sistēma
Viens burts – dažādas izrunas. Katrai Baltijas valsts valodai raksturīgā ortogrāfiskā zīme apdzīvo burtu “A”. Tā ir ilustrācija mijiedarbībai, kas tik lielā un nozīmīgā pasākumā kā Londonas Grāmatu tirgus ir īpaši nozīmīga, jo gan Latvija, gan Lietuva, gan Igaunija ir apņēmušās apliecināt sevi kā līdztiesīgas un varbūt pat izcilas spēlētājas starptautiskajā kultūras un arī uzņēmējdarbības vidē.
Cirka dienās akcentē laikmetīgo
Igauņu gaisa akrobāte Grēte Grosa savā koncertizrādē “Robežas” savienojusi gleznaino Arvo Perta mūziku un cirku. Par šo izrādi Grosa bijusi nominēta arī Igaunijas teātra balvai.
VNĪ: Jaunā Rīgas teātra ēku grib pārbūvēt par novada kultūras nama budžetu
2014. gadā apstiprinātais Jaunā Rīgas teātra (JRT) būvniecības budžets – 19 miljoni eiro – atbilst reģionālo kultūras centru vajadzībām, kamēr JRT rekonstrukcijas un mūsdienīga teātra projekts ir krietni sarežģītāks gan no būvniecības, gan no tehnoloģiju viedokļa, tāpēc būs nepieciešams papildu finansējums, informēja VAS “Valsts nekustamo īpašumi” (VNĪ) valdes priekšsēdētājs Ronalds Neimanis.
Paziņoti Latvijas Arhitektūras gada balvas 2018 nominanti
Trešdien, 11. aprīlī, preses konferencē tika paziņoti atlases žūrijas izraudzītie nacionālas nozīmes apbalvojuma Latvijas Arhitektūras gada balvas 2018 nominanti. Šogad par valsts augstāko apbalvojumu arhitektūrā turpinās sacensties 9 darbi.
Raiņa muzejam Tadenavā - starptautiska atzinība
Memoriālo muzeju apvienības un dizaina biroja H2E veidotā Raiņa muzeja “Tadenava” ekspozīcija Anaheimā (ASV) saņēmusi starptautisko THEA Balvu par izciliem sasniegumiem ekspozīcijas veidošanā, informē Memoriālo muzeju apvienība.
Noskaidroti 20 Latvijas Dizaina gada balvas 2018 finālisti
Trešdien Latvijas Dizaina gada balvas žūrija kopā ar organizatoriem radio “Pieci.lv” ēterā oficiāli paziņoja 20 finālistus, no kuriem ceturtdien, 12. aprīlī, plkst. 19.00 īpašā apbalvošanas ceremonijā mākslas centrā “Zuzeum” tiks apbalvots galvenās balvas ieguvējs.
Valsts atbalsts radījis «sniega bumbas» efektu interesei par latviešu literatūru ārzemēs
Gatavojoties īpašo viesu statusam šā gada Londonas Grāmatu tirgū, valdība pirms četriem gadiem lēma šim mērķim atvēlēt divus miljonus eiro. Par šo naudu izdevies gan iztulkot angliski vairāk latviešu literatūras nekā jebkad iepriekš, gan nodibināt saites ar britu un citu valstu izdevējiem un izveidot sistēmu, kā Latvijas literatūrai nodrošināt pastāvīgu logu uz pasauli. Valsts atbalsts radījis „sniega bumbas” efektu interesei par latviešu literatūru ārzemēs, ko svarīgi neapraut arī pēc simtgades svinību beigām, saka eksporta platformas „Latvian Literature” pārstāve Juta Pīrāga.
«Antonija #Silmači» - izdejotas alkas pēc īstas mīlestības
Piektdien Nacionālajā operā skatuves priekškars vērsies Jura Karlsona un Aivara Leimaņa baleta „Antonija #Silmači” pirmizrādei. Balets nebūs populārās Blaumaņa lugas pārcēlums dejā, bet gan stāsts par cilvēka alkām pēc īstas mīlestības, un tā galvenā varone būs Antonija.
«Splendid Palace» 95 gadu jubileju svinēs ar spilgtu pasākumu programmu
Līdzās Latvijas valsts simtgadei šogad nozīmīgu jubileju svinēs arī kinoteātris “Splendid Palace”, kas cauri laikiem bijusi mājvieta kultūras vērtībām un izcilam kino. Savu 95. gadskārtu leģendārais kinoteātris sagaidīs ar īpaši piesātinātu pasākumu programmu visa gada garumā, informēja kinoteātra pārstāvji.
Dita Lūriņa: Brīvība nekad nav aktiera tuvākais pavadonis
Aicinājumā uz jauno izrādi "Tango bez asinīm"  īpaši uzsvērts jēdziens "brīvība". Vai patiesi vienai no košākajām šodienas aktrisēm līdz šim tās teātrī trūcis? "Brīvība jau nekad nav aktiera tuvākais pavadonis – aktieris to sev vienmēr izmāna," pasmaida Lūriņa. Koncertstāsta pirmizrāde ir 10. aprīlī, bet 16. aprīlī aktrisei aprit četrdesmit. 
Uz Dziesmu svētkiem pošas arī nelatviešu kori no Tartu un Japānas
Dziesmu svētkiem gatavojas arī divi nelatviešu ārvalstu kori – Tartu Universitātes kamerkoris un koris "Gaisma" Japānā. Igauņu dziedātāji un japāņu diriģents stāsta par savu motivāciju apgūt latviešu kordziesmas, mācīties latviešu valodu un mērot ceļu uz Latviju.
Galerijas