100 g kultūras
Rotko centra vasaras izstāžu sezonā – vairāk nekā 200 mākslinieku veikums
Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā apskatāmi jaunās izstāžu sezonas mākslas darbi. Trijās izstādēs vērojams vairāk nekā 200 mākslinieku radošais veikums. Nozīmīga vieta atvēlēta keramikai - vērienīga ir konkursa izstāde „Martinsona balva”, kurā noskaidroti šā gada konkursa galveno balvu ieguvēji.    
Mākslas muzejā viena no šī gada «odziņām» - trimdinieku ģimenē dzimušā Tillera izstāde
Ceļu pie skatītājiem tikko sācis viens no ambiciozākajiem šī gada mākslas projektiem – Imanta Tillera personālizstāde Nacionālajā mākslas muzejā. Latviešu trimdinieku ģimenē dzimušais Tillers ir viens no vadošajiem Austrālijas mūsdienu māksliniekiem. Vairāk nekā 60 viņa darbus atvest uz Rīgu bija iespējams, tikai pateicoties Latvijas simtgades programmai, citādi dārgo izmaksu un sarežģītās loģistikas dēļ to nevarētu īstenot.
Dokumentālās filmas, apraksti un ziņas - ārvalstu mediji plaši atspoguļo Dziesmu svētkus
Dziesmu svētku vārds izskanēs arī tālāk par Latvijas robežām. Atspoguļot svētku norisi savu valstu medijos bija ieradušies 86 mediju pārstāvji no ārvalstīm. Dažs rakstīja iespaidu reportāžas, citi notikumus Rīgā skrupulozi dokumentēja, lai drīz par mūsu tautas lielākajiem svētkiem veidotu dokumentālas filmas un rādītu tos plašam vispasaules skatītāju lokam.
Meiteņu koris «Cantus» – jau ilgstoši viens no labākajiem Latvijā
Tas ir neatlaidīgs darbs un liela atbildība ilgus gadus noturēties Latvijas skolēnu koru augšgalā – tā par Ernesta Vīgnera Kuldīgas Mūzikas skolas meiteņu kori “Cantus” saka tā mākslinieciskā vadītāja Maruta Rozīte. Koris ir pazīstams ne tikai Latvijā, bet arī ārpus robežām. Bieži to dēvē arī par Latvijas vizītkarti. Šogad korim aprit 50 gadu.
Pēc svētkiem Mežaparka estrādē atrod pat Jauno derību
Pirmdienas, 9. jūlija rītā, iebraucot Mežaparkā dažas stundas pēc pēdējiem sparīgās sadziedāšanās akordiem, pa ceļam uz estrādi nevienu aizkavējušos svētku dalībnieku vairs nesastapt. To nav arī estrādē, kur skanīgo dziesmu vietā rūc traktori, klaudz āmuri un svētku rotu palēnām atkal nomaina ikdiena.
Liepājā sāk Svētās Trīsvienības katedrāles fasādes apjomīgo restaurāciju
Liepājā sākušies apjomīgie Liepājas Svētās Trīsvienības katedrāles fasādes rekonstrukcijas darbi. Katedrāles atjaunošana sāksies ar torņa restaurāciju, mainīs logus un restaurēs smilšakmens detaļas. Būvdarbus veic uzņēmums SIA „UPTK”, piesaistot pieredzējušus restauratorus gan no Latvijas, gan ārvalstīm. Apjomīgo un izaicinājumiem pilno katedrāles atjaunošanu paredzēt pabeigt divu gadu laikā.
Fotogrāfs satiek pirms 18 gadiem nobildētu Dziesmu svētku dalībnieci
Tas tik ir Dziesmu svētku pārsteigums – saka Maija Kudlāne, kuras fotogrāfija rotā speciāli Dziesmu svētkiem tapušu auduma maisiņu. Fotogrāfija uzņemta pirms 18 gadiem. Tās autors Oskars Polmanis nezināja, kā sauc meiteni, un simtiem cilvēku sociālo tīklu vietnēs iesaistījās meklēšanā. Un atrada!
Galerijas