100 g kultūras
Kannu kinofestivāls: Tālo Austrumu lirika
Kannu kinofestivālā laiks izplūst: filmu seansiem un dažādiem notikumiem blīvi piepildītās dienas katra šķiet kā atsevišķs universs, kur viss noris vispārākajā intensitātes pakāpē. Notikumu vēriens bieži vien ir sirreāls.
Daugavpils cietoksnis Muzeju naktī aicina uz Martas balli
Martas balle būs stāsts mākslas valodā par Latgales pelnrušķīti Martu Skavronsku – vienkāršu Daugavpils apkaimē dzimušu lauku meiteni, kura kļuva par Krievijas cara Pētera I sievu un vēlāk arī par imperatori Katrīnu I.
Arhitekts Austris Mailītis iekļauts prestižajā «Europe 40 under 40» sarakstā
Piektdien, 18. maijā, Atēnās tiek atklāta 40 Eiropas spožāko jauno arhitektu un dizaineru darbu izstāde. Šogad prestižajā sarakstā iekļauts un apbalvojumu saņēmis arī Latvijas arhitekts Austris Mailītis ar darbu “Šaoliņas lidojošo mūku teātris”, informēja Kultūras ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļas referente Inita Kabanova.
VKPAI pārveidos par Nacionālo kultūras mantojuma pārvaldi
Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekciju (VKPAI) pārveidos par Nacionālo kultūras mantojuma pārvaldi. To paredz Saeimas ceturtdien, 17.maijā, galīgajā lasījumā vienbalsīgi atbalstītie grozījumi likumā par "Par kultūras pieminekļu aizsardzību", informē Saeimas Preses dienestā.
Ar jaunu programmu Dzintaru koncertzālē vasarā atgriežas trīs Osokini
26.jūlijā trīs izcilie Osokinu dinastijas pianisti sniegs koncertu "Jūrmalas Festivālā" Dzintaru koncertzālē, nu jau trešo reizi pulcējot skatītājus vasaras lielākajā notikumā klasiskajā mūzikā. "Trīs Osokinu" koncertu programma vienmēr ir krāšņa un ar plašu muzikālo diapazonu.
Koris «Sõla» sāk 20 gadu jubilejas koncertu ciklu
Vasarsvētku pēcpusdienā – 20. maijā plkst. 16.00 – Rojas Kultūras centrā Latvijas Kultūras akadēmijas jauktais koris “Sōla” aicina uz pirmo no pieciem 20 gadu jubilejas koncertiem “Dziedot dzimu, dziedot augu”. Koncerta divās daļās klausītāji varēs dzirdēt gan latviešu komponistu oriģinālmūziku, gan tautasdziesmu apdares.
Ar provokatīvu izrādi «Dzimumzīme» atklāj jauno «Dirty Deal Teatro» mājvietu Pārdaugavā
Ar režisora Mārča Lāča iestudējuma „Dzimumzīme” pirmizrādi piektdien skatuves dzīvi jaunās telpās sāks nevalstiskais teātris „Dirty Deal Teatro”. Pēc ilgiem gadiem Spīķeros teātris pārcēlies uz Āgenskalnu līdzās Smiļģa Teātra muzejam un kļuvis par vienīgo teātri Pārdaugavā. Bet pirmais iestudējums jaunajās telpās tiek pieteikts kā provokatīva un melna humora pilna izrāde-lekcija par dzimumdzīvi ar paraugdemonstrējumiem leļļu teātra estētikā.
Apvienība «Orbīta» multimediālā izstādē meklē atbildi uz jautājumu «No kā rodas dzeja?»
Ja gribat nokaitināt dzejnieku, pavaicājiet: ”Kā rodas dzeja?” vai “Kur jūs smeļaties iedvesmu?”. Uz šiem triviālajiem, daudz dzirdētajiem tincinājumiem ironiski mēģina atbildēt dzejnieku un mākslinieku apvienība “Orbīta”, un dara to ar multimediālas izstādes palīdzību.  “Orbītiešu” versijas par dzejas rašanās vietām un veidiem no šī vakara skatāmas peldošajā galerijā “Noass”.    
Dāņu komponists Rīgā viesojas ar muzikālu pasaku stundu
Trešdien, 16.maijā, ar divām muzikālām izrādēm Rīgā viesojās dāņu komponists un skatuves mākslinieks Matiass Mesens Munks. Iestudējums “Bezgalīgais labirints” kultūras pilī “Ziemeļblāzma” pulcināja pašus jaunākos mūzikas draugus, un tā bija ne tikai ekskursija pasaku pasaulē, bet arī izglītojoša mācībstunda.
Ministre pieļauj Laikmetīgās mākslas muzejam veidotās «ABLV» kolekcijas izpirkšanu
Valstij svarīgi darīt visu, lai nosargātu un nesadalītu mākslas darbu kolekciju, kas tika veidota plānotajam Laikmetīgās mākslas muzejam, bet par to ir neskaidrība līdz ar paredzamo “ABLV Bank” likvidāciju. Intervijā Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” kultūras ministre Dace Melbārde (Nacionālā apvienība) pauda gatavību nepieciešamības gadījumā prasīt valdībai kolekcijas izpirkšanu.
«Triānas parkam» jauns videoklips
Jaunumu savas daiļrades cienītājiem sarūpējusi populārā grupa „Triānas parks" – viņi radījuši videoklipu dziesmai "Domas", kas ir grupas jaunā albuma "Alive" vienīgais singls latviešu valodā.
Šodienas drāma «Balta vārna melnā krāsā» Dailes teātrī
20.maijā  Dailes teātra Mazajā zālē gaidāma pirmizrāde -  latviešu oriģināldramaturģijas iestudējuma -  Alekseja Ščerbaka šodienas drāma “Balta vārna melnā krāsā”.  Ščerbaka luga ieguva 1.vietu 2017.gadā notikušajā Dailes teātra lugu konkursā “Austrumi ienāk Latvijā. Patvērums un (ne)satikšanās”.
Kannu kinofestivāls: lielā diena ar latviešu kino un Larsa fon Trīra šoka terapiju
Kannu kinofestivāla centrālā norises vieta — Festivālu pils — Vidusjūras piekrastē slejas kā liels laineris. Tajā no plkst. 8.30 līdz agrām nakts stundām bez apstājas «griežas» projektori: līdz festivāla izskaņai 19. maijā ir atlicis pavisam maz, taču skates vēl priekšā aptuveni trešdaļai konkursa filmu. Taču līdzīgi kā kuģa dienasgrāmatā veic ierakstus par svarīgākajiem notikumiem, arī festivāla dienasgrāmatu nu var papildināt ar Baltijas kinovēsturē nozīmīgu notikumu: Rolanda Kalniņa režisētās filmas «Četri balti krekli» (1967) seansu.
Septiņi pirmatskaņojumi un Kalpotāja tēlu retrospekcija izstādē «Kalpotājs. Blumbergs. Kamēr...»
Ilmāra Blumberga māksla daudzus gadus bijusi jauniešu kora „Kamēr…” vizuālās identitātes zīme. Tagad, divus gadus pēc mākslinieka aiziešanas mūžībā, viņa mākslas darbi ar kora „Kamēr…” balsīm satiksies atkal – koncertizstādē Rīgas Mākslas telpā, kam dots nosaukums „Kalpotājs. Blumbergs. Kamēr…”. Tā papildinās Blumberga darbu izstādi ar māksliniekam tik tuvo Kalpotāja tēlu.
Galerijas