100 g kultūras
Latvijas Radio 2 aicina svinēt Simtgades zaļumballi katrā pagalmā
Sestdien, 11. augustā, simt dienas pirms Latvijas simtās dzimšanas dienas, vairāk nekā 140 vietās visā Latvijā norisināsies Latvijas Simtgades zaļumballe. Latvijas Radio rūpēsies par to, lai zaļumballe varētu notikt arī katrā sētā, kas būs noskaņojusies uz Latvijas Radio 2 viļņa, kur spēlēs īpašu zaļumballes programmu no plkst. 18.00 līdz 1.00 naktī.
Noklausies grupas «Triana Park» jauno singlu «Rozā brille»!
Viena no spilgtākajām Latvijas grupām “Triana Park” pavasarī laida klajā savu jaunāko studijas albumu – “Alive” un nu, 7. augustā, fanus iepriecina ar krāšņo singlu “Rozā brille”, kas šā gada rudenī papildinās Baltijas koncerttūri, informēja grupas pārstāvji.
Latvijas mūziķi radīs skaņdarbus labdarības vārdā
No 13. līdz 17. augustam Iecavas novada "Melnmeķos" notiks fonda “Līdzskaņa" radošā nometne, kurā piedalīsies ap 50 Latvijas mūziķu. Šajās četrās dienās viņi radīs jaunus skaņdarbus, par kuriem gūtie ienākumi tiks veltīti grūtībās nonākušajiem mūziķiem.
Kuldīgā aplūkojama sociāli pretrunīgām tēmām veltīta laikmetīgās mākslas izstāde
No 11. augusta Kuldīgas Mākslinieku rezidences galerijā – Andreja Prigičeva personālizstāde “Lāči pīpē zāli”, kurā mākslinieks piedāvā sabiedrībai vispārzināmas, bet ne vienmēr pozitīvi akceptējamas vai pat nepopulāras tēmas, kas saistītas ar vietēju un arī globālu sociālpolitisku normu, ētisku un tikumisku hipotētiski aktualizētu problemātiku, – “kas būtu, ja būtu”. 
Zemessardzes orķestris ar koncertiem viesojas ASV
Par godu Latvijas Republikas Zemessardzes un Mičiganas Nacionālās gvardes sadarbības 25.gadadienai un atzīmējot Latvijas simtgadi, no 12. augusta līdz 26. augustam Zemessardzes orķestris sadarbībā ar Mičiganas Nacionālās gvardes orķestri sniegs koncertus ASV.
Orķestris «Rīga» aicina uz koncertiem Rīgas Domā
Jau tradicionāli orķestris “Rīga” augusta mēnesī aicina uz koncertiem Rīgas Domā. Pirmajā koncertā “Bahs, Mālers, Mijo”, kas notiks 7. augustā plkst. 19.00, piedalīsies orķestris “Rīga”, tā mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Valdis Butāns un ērģelnieks Jānis Pelše.
Tapusi dokumentālā filma par Latvijas vienaudzi – komponistu Eduardu Rozenštrauhu
2018. gads ir ne vien Latvijas, bet arī Eduarda Rozenštrauha simtās jubilejas gads. 1918. gada 13. augustā dzimušā komponista liktenis līdz šim nav pētīts un fiksēts kādā biogrāfiskā artefaktā, tādēļ filmas veidotāji – LTV žurnāliste Ilze Strenga un režisors Guntis Lēmanis – paveikuši nozīmīgu darbu arī Latvijas kultūras mantojuma saglabāšanā.
Mazajā Mežotnes pilī notiks ikgadējais Pētera Vaska fonda koncerts
Septīto gadu svarīgākais Pētera Vaska fonda notikums, kuram par godu tiek pasūtināti vairāki jaundarbi, tiek rīkots 11.augustā, gleznainajā Lielupes krastā, Mazajā Mežotnes pilī. Šogad fondam būs gods pirmatskaņot Georga Pelēča un Evijas Skuķes radītās kompozīcijas.
«Sansusī» festivāla ietvaros mākslinieki sadarbosies ar Aknīstes psihoneiroloģiskās slimnīcas pacientiem
Nedēļas nogalē Aknīstē jau piekto reizi notiks festivāls “Sansusī”. Sācies kā neparasts formāts kamermūzikas baudīšanai meža vidū, “Sansusī” piecu gadu laikā izaudzis līdz festivālam, kas sakausē visdažādākos mākslas žanrus, sākot ar laikmetīgo mūziku un beidzot  ar cirku un dzeju. Festivāla rīkotāja Armanda Siliņa viesu nams “Susēja” kļuvis arī par rezidenču centru māksliniekiem, kuri šogad savā jaunradē sadarbojas ar Aknīstes bērniem un psihoneiroloģiskās slimnīcas pacientiem.
Pasaulē sāk izrādīt filmu «Kristofers Robins»
Vairākās pasaules valstī notikušas Volta Disneja studijas uzņemtās filmas “Kristofers Robins” pirmizrādes. Tā veidota pēc slavenās Alana Milna grāmatas par lācīti Vinniju Pūku motīviem.  
Cēsīs izskanējis koncerts «Sievietes ērģeļmūzikas pasaulē»
5.augustā Cēsīs izskanēja koncerts “Sievietes ērģeļmūzikas pasaulē”. Tajā atskaņoja sešu latviešu komponistu – sieviešu skaņdarbus, ko izpildīja ērģelniece Ligita Sneibe un dziedātāja Inga Šļubovska-Kancēviča. Koncerts Svētā Jāņa baznīcā notika Cēsu Mākslas festivāla ietvaros.
RIX klavieru kvartetam jubilejas koncertprogrammā pievienosies kontrabasa virtuozs Gunārs Upatnieks
Sestdien, 11. augustā, plkst. 18.00 Latgales vēstniecība “Gors” aicina uz RIX klavieru kvarteta 25 gadu jubilejas koncertprogrammu “Ņem daļiņu no mūsu prieka”, kurā kvartetam pievienosies “Berlīnes filharmoniķu” kontrabasists Gunārs Upatnieks, bet pēc koncerta plkst. 20.00 kopā ar pianistu un mākslinieku Jāni Maļecki varēs nosvinēt gleznu izstādes “Muzikālās tēmas un noskaņas Jāņa Maļecka gleznās” noslēgumu “Gora” Mākslas galerijā. 
Kalnciema kvartāla galerijā atklāj metālmākslai Latvijā veltītu izstādi
Kalnciema kvartāla galerijā Rīgā no 6. augusta līdz 2. septembrim ir skatāma izstāde “Metāls”, kuras mērķis ir ļaut iepazīties ar aktuālajām tendencēm metālmākslā Latvijā. Izstādē ir eksponēti darbi, ko radījuši tādi autori kā Arvīds Endziņš, Valters Kiršteins, Mārtiņš Mālnieks, Gunārs Platpīrs, Lauris Rutkis, Modris Svilāns un Armands Vecvanags. 
Latvijas Leļļu teātris sāk 75. jubilejas sezonu
Otrdien, 7. augustā, no vasaras atvaļinājuma atgriežas Latvijas Leļļu teātra kolektīvs, lai atsāktu darbu jaunajā, 75. jubilejas sezonā. 2018./2019. gada sezonu, kas skatītājiem sola priecīgas atkaltikšanās un jaunus pārsteigumus, Leļļu teātra darbinieki jau tradicionāli atzīmēs ar svinīgu kopā sanākšanu, direktora uzrunu un kolektīva kopbildi, informēja teātra pārstāvji. 
Rīgas svētki šogad veltīti Latvijas simtgadei un Latviešu biedrības 150.jubilejai
No 17. līdz 19. augustam rīdzinieki, Latvijas pilsētu un novadu iedzīvotāji, kā arī ārvalstu tūristi aicināti apmeklēt Rīgas svētku daudzveidīgo pasākumu programmu. Šogad Rīgas svētki notiek Latvijas simtgades un Latviešu biedrības 150 gadu jubilejas zīmē. Lai atzīmētu šos notikumus pasākumi norisināsies Rīgas parkos un laukumos, uz ūdens, kā arī kultūras un sporta centros. 
Galerijas