Kultūra
«Biļete uz Tranaju» - ironiski par vilšanos dzīvē un izejas meklējumiem
10. marta vakarā pirmizrādi Liepājas teātrī piedzīvo muzikāla komēdija „Biļete uz Tranaju”. Roberta Šeklija fantastikas žanrā radītais stāsts iedvesmojis izrādes režisoru un skatuves versijas autoru Ģirtu Šoli. Ar ironiju un smiekliem režisors aktualizē mūsdienu sabiedrībā notiekošo gan varas gaiteņos, gan cilvēku attiecībās.
Eksperte: Aug plaisa starp rekonstruētajiem un «iesūnojušajiem» muzejiem
No 2014. līdz 2016.gadam muzeju apmeklējumu skaits Latvijā audzis vairāk par 500 tūkstošiem, pārsniedzot trīsarpus miljonus. Iespējams, muzeju popularitātes bums saistāms ar pēdējos gados teju vai lavīnveidīgo muzeju rekonstrukciju, kas daudziem ļāvusi ar svaigu aci palūkoties uz muzeju un tā lomu. Taču tas arī atstāj ēnā virkni citu muzeju, un plaisa starp šiem muzejiem pieaug. Intervijā Latvijas Radio muzeoloģe Agnese Neija un domnīcas „Creative Museum” vadītāja Ineta Zelča-Sīmansone atklāj Latvijas muzeju attīstības tendences.
Atklāj Baltijas baleta festivālu - dibinātāja sola nebijušu zvaigžņu lietu
Piektdien, 9.martā, Rīgas Starptautiskajā dzelzceļa stacijā jau tradicionāli ar labdarības koncertu tika atklāts 23. starptautiskais Baltijas baleta festivāls. Ar dažādu valstu baleta un deju mākslinieku sniegumu lielākajās Latvijas koncertzālēs varēs iepazīties visa šī mēneša garumā. Festivāla dibinātāja un organizatore Lita Beiris sola nebijušu skatuves mākslinieku zvaigžņu lietu.     
Digitāli restaurēto filmu «Mūzikas skaņas» izrādīs «Splendid Palace»
Kinoteātris “Splendid Palace” sadarbībā ar nodibinājumu “Kinoskola” ceturtdien, 15. martā, plkst. 18.00 piedāvā pasaulslavenās filmas “Mūzikas skaņas” seansu, tādējādi uzsākot jaunu pasākumu ciklu, kura nosaukums ir "Filmas, kuras mīlam". Gaidāmajā seansā tiks izrādīta "Mūzikas skaņas" digitāli restaurētā kopija.
Spīķeru kvartetam kopā muzicēšana ir kā hobijs
Spīķeru kvartetā spēlē kamerorķestra "Sinfonietta Rīga" koncertmeistare Marta Spārniņa, viņas vietnieks Anti Kortelainens, orķestra altu grupas mūziķe Ineta Abakuka un Latvijas Nacionālā orķestra čellu grupas koncertmeistare Ieva Upatniece. Kvarteta nosaukums patapināts no tā galvenās mītnes – Spīķeru koncertzāles, bet pašam kvartetam šobrīd ir tieši septiņi gadi. Kas bijis galvenais iemesls kopā sanākt – ideja vai kompānija? 
Konkursā «Latvijas kods. Latvija šodien» šogad uzvarējušas sešas filmas
Latvijas Televīzijā (LTV) noslēdzies ikgadējais dokumentālo īsfilmu konkurss "Latvijas kods. Latvija šodien", un finansējumu šogad nolemts piešķirt sešiem projektiem. Darbs pie konkursā uzvarējušo filmu veidošanas sāksies marta beigās, piesaistot gan ārvalstu, gan Latvijas dokumentālā kino ekspertus, informē LTV.
Konkursā «Hadrons 2018» uzvar grupa «Cellar Cat»
Ceturtdien, 8. martā, Latvijas Radio 1. studijā norisinājās Latvijas Universitātes (LU) jauno mūzikas grupu konkursa “Hadrons 2018” fināls, kurā sīvā konkurencē pirmo vietu ieguva LU Ķīmijas fakultāti pārstāvētā apvienība “Cellar Cat”, otro vietu ieguva - “NeimoM” (LU Datorikas fakultāte), bet trešo - “Podruga” (LU Fizikas un matetmātikas fakultāte).
«Vēlos būt instruments, ne dziedātāja». Komponiste un vokāliste Sofija Jernberga
Eksperimentālās mūzikas komponiste un dziedātāja Sofija Jernberga (Sofia Jernberg) dzimusi Etiopijā, bet šobrīd viņas dzīve lielākoties rit Zviedrijas galvaspilsētā Stokholmā. Latvijā viņu iepazinām pērnruden, kad eksotiskā mūziķe viesojās festivālā "Skaņu mežs". Tur arī viņu satika "Tīrkultūras" radošā komanda, un tapa stāsts.
Klajā nāks grāmata par noslēpumaino mākslinieku Šenbergu
Viens no noslēpumainākajiem un savdabīgākajiem latviešu māksliniekiem ir Georgs Šenbergs. Dažādu iemeslu dēļ viņa māksla un personība nav ļoti plaši pazīstama, kaut arī viņu var uzskatīt par vienu no pagājušā gadsimta otrās puses pašiem izcilākajiem otas meistariem.
Grupa «Sigma» izdod jaunu albumu «Mitoloģijas»
Latviešu indīroka grupa “Sigma”, turpinot sadarbību ar latviešu dzejniekiem, klajā laiž jaunāko albumu “Mitoloģijas”. Ceturtdien, 8.martā, grupa “Sigma” Latvijas Kultūras akadēmijas Nacionālās filmu skolas paviljonā sniedz īpašu albuma atklāšanas koncertu.   
Valmieras teātrī iestudē absurdi «Laimīgās dienas»
Pirmoreiz Latvijā iestudēts absurda dramaturģijas meistara Semjuela Beketa 1960. gadā tapusī luga “Laimīgās dienas”. Šo nepavisam ne vienkāršo uzdevumu Valmieras teātrī uzņēmusies Inese Pudža. Galvenajai lomai izvēlēta Lelde Kalēja – viņai tas nozīmējot gadu desmitiem lolota sapņa piepildīšanos.   
Lietuviešu mākslinieces Vosulītes stāsti par iereibušo garneli skatāmi Rīgā
Lietuviešu mākslinieces Martas Vosulītes darbos ir kāds amizants tēls – viegli iereibusi garnele, kura drosmīgi piever acis pasaules problēmu priekšā. Viņa nekad neballējas un neapstiprina draugus sociālajās vietnēs. Viņa ir klusa vērotāja, bet kļūst manāmi aizkaitināta, ja līdz plkst.22 nepagūst nonākt veikalā.
Trešais Valmieras vasaras teātra festivāls - augusta pirmajā nedēļā
Valmieras vasaras teātra festivāls notiks no 3. līdz 5. augustam, un šoreiz tajā pirmizrādes piedzīvos iestudējumi gan pieaugušo, gan bērnu un jauniešu auditorijai. Domājot par Latviju tās simtgadē, festivāls tiks veidots ar uzsvaru uz attīstību, meklējot vīziju par cilvēka un dvēseles, civilizācijas un pilsētas tālāko attīstību. Vienlaikus festivāls turpinās atklāt aizvien jaunas vietas pilsētvidē un izvirzīt mākslinieciskos izaicinājumus saturā un formā.    
Turaidas muzejrezervātā atjaunotas Klaušinieku mājas
Valsts AS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) valsts simtgades priekšvakarā pabeigusi Turaidas muzejrezervāta Klaušinieku mājas restaurāciju. Iecerēts, ka plašākam apmeklētāju lokam vēsturiskā ēka durvis vērs 19.maijā Muzeju naktī, kuras laikā apmeklētāji varēs iepazīt pašu restaurēto ēku un restaurācijas norisi, kas tiks atspoguļota izstādē, informē VNĪ.
Kamēr Rīgā muzeju remontē, Veidenbaumu iepazīt jābrauc uz Tartu
Nedēļas sākumā Igaunijas Rakstniecības muzejā Tartu atklāja izstādi „Eduards Veidenbaums. Neiespējamais dzejnieks”. Ekspozīciju mūsu Rakstniecības un mūzikas muzejs bija plānojis atklāt Rīgā, muzeja atjaunotajā ēkā, kas savulaik bija Vidzemes guberņas ģimnāzija un kurā skolojās Veidenbaums, lai sagatavotos iestājeksāmeniem Tartu Universitātē. Tā kā ēkas renovācija vēl arvien nav pabeigta, talkā nāca igauņu kolēģi, un šobrīd izstāde aplūkojama viņu Rakstniecības muzejā Tartu.
«Kad jādomā par toņiem, galvā zāģē komunālie rēķini». Radošo personu atbalstam jau 18 pieteikumi
Apritējis mēnesis, kopš iespējams pieteikties radošo personu atbalstam krīzes situācijās. Pagaidām interesi par to izrādījuši mazliet vairāk nekā pussimt cilvēku – gan mākslinieki pensijas vecumā, kuri nevar samaksāt par zālēm un apkuri, gan gados jauni radošie ļaudis, kas saskārušies ar dīkstāvi, bet nevar saņemt bezdarbnieka pabalstu, jo viņiem nav darba devēja – piemēram, gleznotāji un rakstnieki.
Galerijas