Kultūra
Berlīnē notiks Baltijas mūzikas festivāls
Berlīnes koncertzāle ("Konzerthaus Berlin") sadarbībā ar VSIA “Latvijas Koncerti”, atzīmējot Baltijas valstu simtgadi, piedāvā klausītājiem plašu koncertu sēriju ar pasaulslavenu Baltijas profesionālo mūziķu un kolektīvu piedalīšanos Baltijas mūzikas festivālā Berlīnē, kas notiks no 16. līdz 25. februārim.
Mūžībā devusies Irēna Lagzdiņa
Mūžībā devusies Irēna Lagzdiņa – viena no leģendārās Dailes teātra 3. studijas audzēknēm, informē Latvijas Teātra darbinieku savienības pārstāvji.
Sākas Berlīnes starptautiskais kinofestivāls
Vācijas galvaspilsētā Berlīnē 15. februārī sākas 68. starptautiskais kinofestivāls, kas tradicionāli ir aktīvs darba cēliens arī Latvijas kinoprofesionāļiem festivāla industrijas pasākumos. Kā ik gadu, filmu tirgū intensīvi darbosies Latvijas stends, kuru aprūpē Nacionālais kino centrs un Latvijas Kinoproducentu asociācija.
Liepājas teātrī top muzikāla komēdija «Biļete uz Tranaju»
Liepājas teātrī strādā režisors Ģirts Šolis, kuru Liepājas skatītāji iepazina pagājušajā sezonā, kad viņš iestudēja izrādi bērniem “Dželsomīno Melu zemē”. Pašlaik viņa vadībā top muzikāla komēdija pieaugušajiem “Biļete uz Tranaju”.
«Izvirtības hronika» – vizuāli spilgta un izaicinoša
Latvijas Nacionālajā operā šonedēļ pirmizrāde Igora Stravinska operai „The Rake’s Progress”, kas Latvijā iestudēta pirmoreiz. Līdz šim dažādi dēvēta – tostarp arī par "Dīkdieņa piedzīvojumiem" un "Vējgrābšļa gaitām" –, Rīgā tā uzvesta ar nosaukumu "Izvirtības hronika". Šī 20.gadsimta vidū rakstītā opera metīs izaicinājumu gan pie 19.gadsimta romantiskās operas pieradušo klausītāju ausīm, gan acīm, jo iestudējuma komanda „Izvirtības hroniku” veido ļoti spilgtās krāsās un nevairās pat no reiva kultūras ietekmēm.
«Kilograma kultūras» ceremonijā uzstāsies Pauls, «Instrumenti» un «Art-i-Shock»
14.februāra vakarā taps zināmi sabiedrisko mediju balvas „Kilograms kultūras” pagājušā gada laureāti. Žūrija, ko veido Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas kultūras žurnālisti, visa gada garumā vērtēja notikumus astoņās kategorijās – mūzika, teātris, literatūra, vizuālā māksla, kino, mantojums, pārsteigums un gada notikums. Ceremonijas tiešraide būs skatāma arī lsm.lv interneta tiešraidē no plkst. 21.00.
Hermaņa Brauna fondam – 20!
Akadēmiskās mūzikas cienītājiem nav jāskaidro, kas ir Hermaņa Brauna fonds vai tā rīkotie festivāli “Winterfest”, “Artissimo” un “Avanti”, vai fonda vadītāja Inna Davidova. Entuziasmā un pašaizliedzīgā mūzikas mīlestībā viņa Hermaņa Brauna fondu vada jau 20 gadus, sarīkojot līdz pat 40 koncertiem gadā. Reiz, lai novērstu koncerta atcelšanu, Innai izdevies aizkavēt lidmašīnas reisu, lai sagaidītu sastrēgumā nonākušu mūziķi. Šogad fonds svin 20. jubileju, bet pianists un pedagogs Hermanis Brauns – 100.
Noslēdzas reģistrēšanās Dziesmu un deju svētkiem
Kultūras ziņas sākās ar svarīgu informāciju tiem, kuri vēl nav reģistrējušies dalībai 26. Vispārējos latviešu Dziesmu un 16. Deju svētkos. Līdz ar šo dienu, pusnaktī, individuālā, elektroniskā reģistrēšanās noslēgsies.
Latvijā notiks Belvederes konkursa fināls
Viens no pasaulē prestižākajiem jauno talantu atlases pasākumiem ir Hansa Gabora Belvederes vokālistu konkurss. Šovasar tā fināls notiks Jūrmalā, kur pulcēsies 160 topošie operas solisti no visas pasaules un Ņujorkas, Londonas, Maskavas un citu vadošo opernamu direktori. Opermūzikas pasaulē Belvederas konkursu dēvē par “jauno vokālistu biržu”, un dalība tajā ir pavērusi iespēju daudzām šobrīd labi zināmām operas zvaigznēm.
Kamermūzikas koncertā satiksies vijolnieks Sarkisjans un japāņu pianists Keigo Mukava
Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) 15. februārī aicina uz kamermūzikas koncertu “Sarkisjans. Bēthovens. Pārskaitļa sonātes”, kurā LNSO koncertmeistars Georgs Sarkisjans un vairāku starptautisku konkursu laureāts japāņu pianists Keigo Mukava atskaņos Ludviga van Bēthovena Otro, Ceturto, Sesto un Astoto sonāti vijolei un klavierēm. Abi mūziķi iepriekš saspēlējušies koncertos Japānā un snieguši Bēthovena nepārskaitļu vijolsonāšu koncertu festivālā “LNSO vasarnīca 2017”, informē LNSO pārstāve Dagnija Dižbite-Svarinska.
Jāns Tomiks pēc 10 gadu prombūtnes atgriežas Rīgā ar izstādi
Viens no starptautiski pazīstamākajiem igauņu māksliniekiem Jāns Tomiks Rīgā atgriežas pēc desmit gadu ilgas prombūtnes. No 15. februāra līdz 12. aprīlim Mūkusalas mākslas salonā būs skatāma viņa otrā personālizstāde „Žestu teātris”. Izstādes kurators ir latviešu mākslas kritiķis Andris Brinkmanis.
«Saucu es tautu». Sagaidot Lietuvas valsts simtgadi
Kamēr Latvija vēl tikai gatavojas savai simtgadei, jau šo piektdien savu simto dzimšanas dienu svin mūsu kaimiņvalsts Lietuva, bet vēl pēc nedēļas – Igaunija. Sveicot kaimiņus jubilejās, turpmākās divas nedēļas šajā laikā dzirdēsim mūziku, kas Latvijas Radio citkārt faktiski neskan.
Paslēpes mūzikā. Ar Elīnu Garanču Minhenē, Ņujorkā, Gotveigā, Malagā un Rīgā
Ideja par dokumentālu filmu, kas portretē vienu no spēcīgākajiem mecosoprāniem pasaulē Elīnu Garanču, nobrieda lēni. Vajadzēja izaudzināt pārliecību un drosmi sevī uzrunāt Elīnu, saprotot, ka viņa šādus piedāvājumus saņem no daudzu Eiropas valstu televīzijām. Saprast, ka ne tikai Latvijai ir vajadzīga Elīna kā personība, bet Elīnai ir cilvēciska jēga atvēlēt laiku mums. Uz bērnības sentimentu necerējām. Elīna Garanča ir pāraugusi Latvijas mērogu. Jau sen. 
Pirmo reizi notiekošo Japānas kino nedēļu atklāj ar kabuki dejām
Rīgā sākusies Japānas nedēļa, kas norit pirmo reizi, un, iedibinot jauno tradīciju, liels uzsvars likts uz kino. Kinoteātri “Splendid Palace”, sākot no otrdienas, 13. februāra, līdz pat 16. februārim, piektdienai, pārņems Japānas kino dienas, kuru laikā varēs noskatīties četras nesen tapušas un jau godalgotas filmas.
Liepājā izrāda «teātra viagru» jeb 10 stāstus par mīlestību, seksu un jaunu dzīvi
“Tā ir īsta teātra viagra” – šādi pirms 20 gadiem par Deivida Hēra lugas “Zilā istaba” parādīšanos uz teātra skatuves Londonā rakstīja kritiķi. Tagad šī luga Regnāra Vaivara režijā redzama arī Liepājas teātrī. Režisors izrādi nodēvējis par kamerkomēdiju divos cēlienos un desmit istabās, kur desmit negaidītās situācijās satiekas desmit pāri. Mērķis visiem viens – izjust patiesu mīlestību.
Galerijas