100 g kultūras
 
Aicina uz lekciju «Dzīves pierakstīšanas tradīcijas»
Trešdien, 24. oktobrī plkst. 18.00 Mūkusalas Mākslas salonā norisināsies latviešu folkloras, dzīvesstāstu un digitālo humanitāro zinātņu pētnieces, dr. philol. Sanitas Reinsones lekcija “Dzīves pierakstīšanas tradīcijas”. 
Lekcija notiek Latvijas mākslinieka Vladimira Glušenkova izstādes “Absurda mitoloģija” ietvaros, informēja Mūkusalas Mākslas salonā.
Izstāžu izlase oktobrim: Mākslas dažādība Vecrīgā
Oktobrī vizuālās mākslas notikumu pasauli papildinājušas dažādas izstādes. Par centrālo vietu izvēloties galvaspilsētas sirdi Vecrīgu un tās tuvumu, var akcentēt dažādus mākslas veidus – glezniecību, keramiku, laikmetīgās rotas un Latvijas monētas, kas iekļautas Kultūras kanonā un veltītas izcilām kultūras personībām.
VIDEO: Sarunas uz melnā paklāja: Riga IFF atklāšana
Rīgas Starptautiskais kino festivāls (Riga IFF) atklāšanas vakars notiek 18. oktobrī pulksten 19.00 kinoteātra "Splendid Palace" Lielajā zālē. LSM.lv tiešraidi vada LTV “Kultūras ziņu” žurnāliste Zane Brikmane. Sarunās – par to, ko profesionāļi un apmeklētāji sagaida no festivāla, par dažiem festivāla īpašajiem notikumiem un daudz ko citu.
Sāk nojaukt veco Dziesmu svētku estrādi
Rīgā sākusies vecās Dziesmu svētku estrādes nojaukšana. 1955.gadā celto Mežaparka Lielās estrādes konstrukciju plānots pilnībā nojaukt tuvākajos divos mēnešos.
Latvijas Banka izlaiž «Ģerboņu monētu»
Otrdien, 23. oktobrī, Latvijas Banka izlaidīs Latvijas valsts 100 gadu jubilejai veltītu sudraba kolekcijas monētu "Ģerboņu monēta". Monēta plašākai sabiedrībai tiks prezentēta pasākumā Rīgas pils Ģerboņu zālē 22. oktobrī, klātesot Latvijas Valsts prezidentam Raimondam Vējonim.
Ņujorkā notiks pirmais Baltijas filmu festivāls
Ceturtdien, 18. oktobrī, Ņujorkā sākas pirmais Baltijas filmu festivāls – trīs Baltijas valstu diplomātu un kino institūciju sadarbības projekts, kura mērķis ir popularizēt Latvijas, Lietuvas un Igaunijas filmas Amerikas Savienotajās Valstīs, atzīmējot Baltijas valstu simtgadi. Šajā pašā dienā sākas arī Baltijas filmu dienas Oslo, Norvēģijā.
Koncertcikla «Dzimuši Latvijā» ietvaros uzstāsies pianists Jefims Bronfmans
Atzīmējot Latvijas valsts simtgadi, koncertcikla “Dzimuši Latvijā” ietvaros 8. novembrī uz Latvijas Nacionālās operas un baleta skatuves satiksies mūsdienu spožais pianists Jefims Bronfmans un viens no trim pasaules labākajiem orķestriem - Amsterdamas Karaliskais “Concertgebouw” orķestris. Kopā ar izcilo orķestri uzstāsies arī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas simfoniskais orķestris, diriģents Filips Herevēge.
Pa straumei: Recenzija par Riga IFF  programmā iekļauto filmu «Pasaules sirds»
Filmas “Pasaules sirds” (“Сердце мира”, 2018) scenāriju tās režisore Natālija Meščaņinova rakstījusi sadarbībā ar režisoru Borisu Hļebņikovu, un šis tandēms jau atkārtoti sevi pierāda kā vitālu un asredzīgu cilvēka iedabas pazinēju, skatītājam liekot uzdot jautājumus par brīvo gribu, izvēļu sekām un ļaušanos dzīves straumei.
Koris «Balsis» ar performanci uzstāsies tēlnieces Lienes Mackus izstādē
Jauniešu korim “Balsis” oktobra pasākumu kalendārā bijusi gan viesošanās Krievijā, gan vairāki koncerti Latvijā paredzēti turpmākajās dienās – viens no tiem notiks Latvijas Universitātes Lielajā aulā, bet pēc tam koris improvizēs Lienes Mackus skulptūru izstādē Dzintaru koncertzālē .
Nacionālās enciklopēdijas redaktors: Redakcijā neiztika arī bez skaļiem strīdiem
Ceturtdien, 18. oktobrī, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) notiks Nacionālās enciklopēdijas drukātā sējuma “Latvija” atvēršanas pasākums. Šis nelielās tirāžas īpašais sējums ir liecība par laikmetu, un tā veidošanas laikā neiztika bez skaļiem strīdiem, intervijā Latvijas Radio atklāja Nacionālās enciklopēdijas galvenais redaktors Dr.hist. Valters Ščerbinskis.
Igauņu un latviešu teātra mākslinieki satiekas skaudrā pretstatu izrādē «Kabarē Sibīrija»
“Kabarē” un “Sibīrija” pirmajā mirklī varētu šķist absurds vārdu savienojums, īpaši, ja runa ir par 1941.gada deportācijām. Taču tieši šajā absurdā nonāk divi Tallinas kabarē mākslinieki, kurus uz Sibīriju aizved tieši no skatuves. Tas ir stāsts par patveršanos mākslā, lai izdzīvotu. Iestudējumu “Kabarē Sibīrija” veidojis latviešu dramaturgs un režisors Lauris Gundars kopā ar igauņu aktieriem Haidi Manamē (Haide Mannamae) un Tomasu Trosu (Toomas Tross).
Kas bija «Studio 54»?
Nereti popkultūrā dzirdam atsauci uz leģendāro 54.studiju jeb “Studio fifty four”. Tas ir pagājušā gadsimta naktsklubs ASV, kas tagad pārvērties Brodvejas teātrī. Savā laikā – 20.gadsimta 70.gados -  tā bija karstākā ballīšu vieta slavenībām. Tagad kluba stāsts izstāstīts dokumentālā filmā.  
Sākas Rīgas Starptautiskais kinofestivāls (Riga IFF)
Ceturtdien sākas Rīgas Starptautiskais kinofestivāls (Riga IFF), kas norisināsies no 18. oktobra kinoteātros “Splendid Palace”, “Kino Bize”, “K Suns”, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā un citur. Ekskluzīvas sarunas uz melnā paklāja pirms atklāšanas tiešraidē piedāvās arī LSM.lv. 
Latvijas Televīzijā top Latvijas simtgades dziesmu koncerts
Trešdien īpaša rosība valda Zaķusalā, Latvijas Televīzijas koncertstudijā. Tur notiek koncertieraksts, kurš Latvijas Televīzijas skatītājiem tiks dāvināts 18. novembrī. Tajā būs dzirdamas desmit Latvijas simtgades populārākās dziesmas.
Ar Lielbritānijas «Voces8» koncertu sākas «Rīgas A Capella festivāls»
Trešdien ar Lielbritānijas vokālā ansambļa “Voces8” koncertu Lielajā ģildē sāksies sestais starptautiskais “Rīgas A Cappella festivāls”. A cappella ir daudzbalsīgs dziedājums bez instrumentāla pavadījuma. Kā zināms, Latvijā šāda muzicēšanas tradīcija ir Dziesmu svētku kustības pamatā, un tā attīstās arī mūsdienu mūzikas izpausmēs. 
Ar tautas deju Ņujorkas ielās uzsver latvisko identitāti
Video, kurā divi latviešu puiši izdejo tautas deju “Es izjāju prūšu zemi” dažādās vietās Ņujorkā, tika radīts ar domu mudināt cilvēkus ceļot, bet neaizmirst savu etnisko identitāti. Pateicoties sociālajiem tīkliem, šis video ir iemantojis lielu popularitāti gan Latvijā, gan ārpus tās. Par šī interesantā projekta īstenošanu sīkāk stāsta LTV raidījums "4.studija".  
Kuldīgā nedēļas nogalē norisināsies festivāls «Teātris ir visur Kuldīgā»
Izrādes un radošas darbnīcas bērniem, flamenko meistarklases un aktiermākslas noslēpumu apgūšana, ielu performances, studentu īsfilmas un izrādes – tik daudzpusīgu programmu sola starptautiskais skatuves mākslas festivāls "Teātris ir visur Kuldīgā”. Festivāls notiek jau trešo gadu un šoreiz vēl lielāks akcents ir  skatītāju iesaistīšana radošajā notikumā, sniedzot iespēju izglītoties. Festivāls risināsies šīs nedēļas nogalē, 20. un 21.oktobrī, Kuldīgā.
Emīla Dārziņa jauktais koris atzīmēs 15 gadu jubileju
Emīla Dārziņa jauktais koris šī gada 27.oktobrī ar grandiozu jubilejas koncertu “Ūdens. Ceļš“ Dzintaru koncertzālē un īpaši notikumam veidotā Andra Sējāna darba pirmatskaņojumu svinēs savu piecpadsmito gadadienu. Jubilejas koncerts veidots divās daļās, kur pirmajā izskanēs Sējāna cikls korim un koklei “Ūdens”. Īpašais viesis – izcilā latviešu koklētāja Laima Jansone, informēja kora pārstāvji.
Galerijas