100 g kultūras
Hanzas pilsētas aicina uz virkni radošu aktivitāšu «Rīgas svētkos 2018»
18. augustā no plkst. 10 līdz plkst. 19 Rīgas svētku ietvaros Esplanādes parkā projekta HANSA pilsētas – Koknese, Kuldīga, Straupe, Limbaži un Cēsis – aicinās uz virkni daudzveidīgu aktivitāšu, piedāvājot rīdziniekiem un svētku viesiem iepazīt un izpētīt vēsturisko Hanzas laiku un tā mantojumu mūsdienās.
Recenzija: Sekas visiem Toma Krūza labajiem nodomiem
1996. gadā iznāca pirmā “Neiespējamās misijas” filma, un tobrīd 34 gadus vecais Toms Krūzs pirmoreiz atveidoja slepeno aģentu Ītenu Hantu. Savā ziņā neticami (lai gan Holivudas jaunības kulta pasaulē - kas tur neticams?), ka šobrīd Krūzam ir jau 56, bet viņš joprojām spēlē šo pašu lomu. Un joprojām izpilda savus trikus.
Jauno teātra mākslinieku apvienība KVADRIFRONS: gribam būt paši sev kungi
Jaunas vēsmas Latvijas teātra ainavā – kā pastāvīgu spēlētāju ārpus lielajām teātru skatuvēm sevi pieteikusi jauno teātra mākslinieku trupa KVADRIFRONS. Pašlaik tā mājvietu radusi Rīgas cirkā un arī savas pirmās izrādes rādīs tieši tur, lai gan par cirka māksliniekiem paši neplāno kļūt.
Filmas «Zilais lakatiņš» režisors Guntis Lēmanis: Rozenštrauhs ir latviešu tautas izdzīvotājs
Par godu komponista Eduarda Rozenštrauha 100. jubilejai Latvijas Televīzijā tapusi dokumentāla filma “Zilais lakatiņš”. Līdz šim tautā iemīļotu melodiju autora dzīves stāsts plašākai publikai nebija zināms, tāpēc redaktores Ilzes Strengas un režisora Gunta Lēmaņa veidotā filma, kurā ietvertas komponista laikabiedru un tuvinieku atmiņas, varētu atklāt daudz jauna un interesanta par šo personību. Ar filmas režisoru tikās Līga Gaigala.
Rīgas cirks sola krāsainu sezonu
Kaut arī Rīgas cirka ēka joprojām gaida vērienīgu rekonstrukciju, šobrīd tajā jau ir paveikti fasādes nostiprināšanas darbi, tāpēc jaunajā sezonā cirka ēkā norisināsies vairāki pasākumi un izrādes. 
Festivālā «Čello Cēsis» uzstāsies pasaulslaveni čellisti
Septembra vidū tiks atklāta koncertzāles “Cēsis” jaunā sezona, kura jau ceturto reizi iesāksies ar čella skaņām – starptautisko festivālu “Čello Cēsis”. No 14. līdz 16. septembrim klausītāji tiks pārsteigti ar festivāla viesiem – izpildītājmāksliniekiem, kuri plaši pazīstami uz starptautiskām skatuvēm, bet Latvijā viesosies pirmo reizi. 
«Liepājas vasaru» atklās ar Verdi Rekviēmu
Sestdien, 18.augustā, ar koncertu “Gintars Rinkevičs. Verdi Rekviēms” koncertzālē “Lielais dzintars” tiks atklāts festivāls “Liepājas vasara”. Kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri (LSO) šo vērienīgo, dramatisko opusu atskaņos Valsts akadēmiskais koris “Latvija” un solisti.
Mazirbē notiks «Satori» radošā vasaras nometne 
No 14. līdz 19. augustam Mazirbē norisināsies interneta žurnāla “Satori” autoru radošā vasaras nometne, kurā piedalīsies aptuveni 30 rakstnieki, dzejnieki un publicisti, lai nedēļu varētu nodoties radošajai rakstniecībai un atdzejai tādu pieredzējušu autoru vadībā kā Kārlis Vērdiņš, Ieva Melgalve, Pauls Bankovskis un Agnese Krivade. Nometnes pēdējā dienā, 19. augstā, notiks publiski lasījumi, kuros interesenti aicināti iepazīties ar nedēļas laikā paveikto.
«Latvian Voices» izdod septīto albumu «Sudrabs»
Vokālā grupa “Latvian Voices” laidusi klajā savu septīto studijas albumu “Sudrabs”. Albums ir ierakstīts Rīgā, bet tā producēšanā piedalījās Zviedrijas a cappella mūzikas profesionāļi. Albums ir pieejams CD formātā, kā arī visās populārākajās digitālās mūzikas vietnēs.
Akcijā «Introvertā garderobe» varēs pielaikot latviešu rakstnieku citātus
No 14. augusta līdz pat mēneša beigām grāmatnīcā “Jānis Roze” lielveikala “Spice” 2. stāvā norisināsies īpaša akcija “Introvertā garderobe”, kas tiek organizēta sadarbībā ar eksporta platformu “Latvian Literature”. Akcijas laikā apmeklētājiem būs iespēja gan izpildīt aizraujošu testu, gan nofotografēties ar Latvijas dzejnieku un rakstnieku daiļdarbu citātiem uz Baltijas jūras fona.
Kuldīgas vecpilsētas namus restaurē starptautiskā darbnīcā
Kuldīgas vecpilsētas nami ir kā atvērta arhitektūras vēstures grāmata, kuru var lasīt un lasīt, un arvien atrast ko jaunu. Tā atzīst ne viens vien amatnieks. Tāpēc jau vairākus gadus Kuldīgā notiek starptautiska restauratoru darbnīca, kuras dalībnieki veic praktiskus atjaunošanas darbus ar seniem rokas instrumentiem un konkrētam laika posmam atbilstošām metodēm. Šī gada darbnīca veltīta koka dzīvojamo ēku tipiskākajiem bojājumiem un to novēršanai.
Galerijas