Kultūra
«Kraftwerk» koncertē Rīgā ar 3D šovu
''Arēnā Rīga'' ar pārsteidzošu 3D šovu šovakar uzstāsies elektroniskās mūzikas pionieri "Kraftwerk". Nozīmīga šova sastāvdaļa ir augstas izšķirstpējas 3D projektori, kas kompozīcijām nodrošinās īpaši reālistisku vizuālo papildinājumu. Pilnvērtīga trīsdimensiju efekta vērošanai katrs koncerta apmeklētājs saņems speciālas brilles, informē koncerta rīkotāji.
Dzejniekam Jānim Baltvilkam dāvās «Putnu kalnu»
Uzsverot ornitologa un dzejnieka Jāņa Baltvilka daiļrades nozīmīgumu latviešu  bērnu literatūrā, Engures novadā sākta atbalsta akcija. Tās laikā ikviens tiek aicināts ziedot vides objekta ''Putnu kalns'' izveidei. Vides objektu no Latvijas laukakmeņiem un nerūsējošā tērauda veidos tēlnieks Kārlis Īle, un tā iecerēta kā  dāvana Jāņa Baltvilka 75. gadskārtas atcerei.
Sāks uzņemt Kairiša spēlfilmu «Pilsēta pie upes»
Februāra beigās tiks uzsākts ziemas filmēšanas periods jaunai vēsturiskai spēlfilmai “Pilsēta pie upes”, kuras darbība notiek no pagājušā gadsimta 30.gadiem līdz Otrā pasaules kara beigām. Pirmie filmas kadri tiks uzņemti Latgalē – Krāslavā, Ludzā un Rēzeknē, informēja Nacionālajā Kino centrā.
Šipkēvics, Zālīte un Īvāns: «Paradīze 89» - pirmā filma par Atmodas notikumiem un nozīmi
“Filma “Paradīze 89” ir pirmā filma, kas jaunajai paaudzei skaidro Baltijas ceļa notikumus, bet pieaugušajiem, kuri bija Atmodas laika liecinieki un nenogurstoši cīnījās par Latvijas neatkarības atjaunošanu, atgādina, ka neviena brīvības cīņu nozīmīgākā epizode nevar aizstāt cilvēkam bērnību,” vērtējot filmu “Paradīze 89”, pauda Atmodas laika leģendārā televīzijas raidījuma "Labvakar" žurnālists Jānis Šipkēvics.
Jūgendstila muzejā atklāj suņiem veltītu izstādi
Muzejā „Rīgas Jūgenstila centrs” no 9.februāra līdz 18.martam atklāta tematiska izstāde „Suns mākslā no jūgendstila līdz mūsdienām”, veltīta jaunajam Dzeltenā suņa gadam, kas pēc ķīniešu kalendāra sākas 15.februārī. Izstāde iepazīstina ar cilvēka labākā drauga – suņa – atveidojumu porcelānā, metālā, kokā un izšuvumos. Tajā var novērot, ka viens no visbiežāk atveidotajiem suņiem dažādos priekšmetos ir taksis. Līdzās tam izstādē īpaši izceļas sunītis Bonza, kura popularitāte visaugstāko vilni sita pagājušā gadsimta 20. un 30.gados.
Esmu reāliste – vairs nav tā, kā bija pirms 15 gadiem. Intervija ar Elīnu Garanču
Ideja par dokumentālu filmu, kas portretē vienu no spēcīgākajiem mecosoprāniem pasaulē Elīnu Garanču, nobrieda lēni. Vajadzēja izaudzināt pārliecību un drosmi sevī uzrunāt Elīnu, saprotot, ka viņa šādus piedāvājumus saņem no daudzu Eiropas valstu televīzijām. Uz Ņujorku pie Elīnas Latvijas Televīzijas radošā grupa brauca pēc filmas kulminācijas. Kā tur gāja plašāk aprakstīts te un jāskatās būs filmā, kura skatāma replay.lv,  bet tagad piedāvājam sarunu ar operzvaigzni, kas notika toreiz kādā Ņujorkas hotelī, 2017. gada maijā.
Koncertā piemin mūziķi Niku Matvejevu 60. jubilejā
Komponists, mūziķis un viena no Latvijā spēcīgākajām balsīm – Niks Matvejevs otrdien, 13.februārī, būtu svinējis 60. jubileju. Nika sirds pārstāja pukstēt pirms četriem gadiem, bet viņa mūzika un dziesmas savā neatkārtojamībā vakar spēja sapulcēt pilnu Latvijas Nacionālā teātra zāli koncertā "Daudz laimes dzimšanas dienā, Nik!". Veidotāji to nodēvēja par jubilejas ballīti, sapulcējot Latvijas mūziķu un komponistu zelta sastāvu.
Berlīnē notiks Baltijas mūzikas festivāls
Berlīnes koncertzāle ("Konzerthaus Berlin") sadarbībā ar VSIA “Latvijas Koncerti”, atzīmējot Baltijas valstu simtgadi, piedāvā klausītājiem plašu koncertu sēriju ar pasaulslavenu Baltijas profesionālo mūziķu un kolektīvu piedalīšanos Baltijas mūzikas festivālā Berlīnē, kas notiks no 16. līdz 25. februārim.
Mūžībā devusies Irēna Lagzdiņa
Mūžībā devusies Irēna Lagzdiņa – viena no leģendārās Dailes teātra 3. studijas audzēknēm, informē Latvijas Teātra darbinieku savienības pārstāvji.
Sākas Berlīnes starptautiskais kinofestivāls
Vācijas galvaspilsētā Berlīnē 15. februārī sākas 68. starptautiskais kinofestivāls, kas tradicionāli ir aktīvs darba cēliens arī Latvijas kinoprofesionāļiem festivāla industrijas pasākumos. Kā ik gadu, filmu tirgū intensīvi darbosies Latvijas stends, kuru aprūpē Nacionālais kino centrs un Latvijas Kinoproducentu asociācija.
Liepājas teātrī top muzikāla komēdija «Biļete uz Tranaju»
Liepājas teātrī strādā režisors Ģirts Šolis, kuru Liepājas skatītāji iepazina pagājušajā sezonā, kad viņš iestudēja izrādi bērniem “Dželsomīno Melu zemē”. Pašlaik viņa vadībā top muzikāla komēdija pieaugušajiem “Biļete uz Tranaju”.
Galerijas