Kultūra
Teātra kritiķe par Sv.Augustīna «Atzīšanos» Dailes teātrī: Te jābūt gudram skatītajam
Svētā Augustīna dzīvesstāsts un gūtās atziņas iedvesmojušas režisoru Dmitriju Petrenko Dailes teātrī ar izrādi “Atzīšanās” psiholoģijas seansu veidā ar skatītāju runāt par jautājumu – kā cilvēkam pieņemt sevi pilnībā, ieskaitot, katras personības demonisko pusi. Teātra kritiķe Maija Svarinska pēc pirmizrādes atzina, ka “te ir jābūt gudram skatītājam”.
Kuldīgā atklāj izstādi «12 sievietes»
“12 sievietes” – šāds nosaukums dots izstādei, kas piektdien, 23.martā, atklāta Kuldīgas Mākslas namā. Tas ir kā neliels ceļojums 12 izcilu Latvijas mākslinieču un personību daiļradē. Taču izstādes nosaukumam tīšuprāt dots šobrīd provocējošs nosaukums. Izstādes īstenais mērķis ir abstrahēties no raksturojuma «sievišķīgs», kas tiek attiecināta uz mākslu vai tās autorēm.     
Rezidences laiku Latvijas Radio sāk pianists Reinis Zariņš
Pirmdien, 26. martā, plkst. 18.00 Latvijas Radio I studijā gaidāms īpašs notikums – ar skaistu koncertu rezidences laiku Latvijas Radio oficiāli uzsāks pianists Reinis Zariņš. "Klasika" šo notikumu piedāvās baudīt tiešraidē un arī videoversijā, kas būs pieejama "Klasikas" mājaslapā klasika.lsm.lv, informē Latvijas Radio.
Sieviešu vokālā ansambļa «Jūti» dalībnieces kopā dzied kopš trīs gadu vecuma
Mīlestība pret mūziku, jo ar draudzību vien nepietiek. Hobijs, bez kura nevar iedomāties ikdienas dzīvi. Tā ir ģimene. Ansambļa dzīve ir dzīves sastāvdaļa, dzīvesveids, - šīs ir tikai dažas atziņas, ko min sieviešu vokālā ansambļa “Jūti” dziedātājas par kopā būšanu jau 30 gadus sarunā Latvijas Radio raidījumā "Ģimenes studija".
Grupa «Carnival Youth» Eiropas koncerttūrē popularizē Rīgu
Viena no pašlaik starptautiski pazīstamākajām Latvijas grupām “Carnival Youth” šajā pavasarī dodas Eiropas koncerttūrē, kuras laikā sadarbībā ar Rīgas Tūrisma attīstības biroju (RTAB) īpašā kampaņā “Bringing Riga on Tour” popularizē arī Latvijas galvaspilsētu Rīgu. Pirmais koncerts notika vakar Igaunijā, Pērnavā, informē RTAB.
Simbolisms Baltijas mākslā: Pēteris Krastiņš un viņa «Jauns mēness»
Mākslinieka Pētera Krastiņa glezna „Jauns mēness”, kas aprīlī būs skatāma Baltijas valstu simbolistu mākslas darbu izstādē „Nepieradinātās dvēseles. Simbolisms Baltijas valstu mākslā” Orsē muzejā Francijā, aizved 20.gadsimta sākuma latviešu mākslinieku neoromantisko noskaņu pasaulē. Tas ir neliels darbs, ainaviska studija, kas saglabājusies Nacionālā mākslas muzeja kolekcijā. Parīzē Krastiņa darbs satiksies ar citiem tā laika mākslinieku, viņa līdzinieku gleznām.
Jo šausmīgāk, jo labāk. Jura Ābola «Normālā fizioloģija»
Ir 1950. gads. Pasaulē nāk vēlākais Strasbūras ērģelnieks, Balkānu cienītājs, flautists un pasaules vēstures pētnieks no Pārdaugavas Juris Ābols. Ir 1989. gads. Ābola ciklu klavierēm, balsij, flautai un idiofoniskajiem instrumentiem "Normālā fizioloģija" koncertā Latvijas filharmonijas Kamerzālē atskaņo pianiste Jautrīte Putniņa, dziedātāja Ausma Kūleniece un pats autors. Ir 2018. gada marts. Latvijas Radio 3 "Klasika" šo ierakstu atskaņo Latvijas simtgades ciklā "Latviešu mūzikas zelta fonds. Izrakumi". Un ne tikai atskaņo. Sandra Ņedzvecka studijā aicina pašu autoru Juri Ābolu un viņa jaunāko kolēģi – komponistu un kontrabasistu Kristapu Pētersonu, lai par to visu parunātu.   
Māra Sirmā benefice ciklā «Dzimuši Latvijā»
Dzintaru koncertzālē rīt notiks cikla „Dzimuši Latvijā” koncerts, kura galvenais varonis būs izcilais diriģents Māris Sirmais. Koncerta programmai viņš izvēlējies mūziku, kam viņa dzīvē bijusi ļoti svarīga loma un kuras autori ir arī viņam personiski ļoti tuvi cilvēki. Un tie ir – Pēteris Vasks, Rihards Dubra, Ēriks Ešenvalds, Raimonds Pauls, Juris Vaivods un Raimonds Tiguls.
Atklāj eksperimentālā kino festivālu «Process»
No ceturtdienas, 22.marta, darbu sāk Starptautiskais eksperimentālā kino festivāls “Process”, kas Rīgā notiks jau otro reizi. Festivāls skatītājiem piedāvās neparastas, analogā formātā veidotas filmas, kā arī iespēju piedalīties kino performancēs, lekcijās un diskusijās par analogā un eksperimentālā kino aktualitātēm.  “Procesa” interesentu loks aizvien pieaug. 
«Skandinieku» jaunajā albumā izdzied kāzas Sēļu zemēs
Folkloras draugu kopa „Skandinieki” ir vadījusi un kuplinājusi neskaitāmus kāzu godus visā Latvijā un nu vēlas parādīt specifisku materiālu kopumu, kas palīdzētu ļaudīm svinēt godus, dziedot savas puses dziesmas, kas iekļautas jaunajā albumā „Kāzas Sēļu zemēs”, informē izdevniecība "Lauska".
«Laimīgā meitene» – spirgts mūsdienu romāns
Iznācis amerikāņu rakstnieces Džesikas Nollas romāns "Laimīgā meitene"  - mūsdienīgs, spraigs un godīgs romāns par atbrīvošanos, liecina apgāda "Zvaigzne ABC" informācija. Grāmata par atbrīvošanos no bailēm, meliem, maskām un citiem mūsdienīgu cilvēku raksturojošiem "papildlielumiem".
Rozentāla skices Saldū – patiess baudījums mākslas mīļotājam
Jaņa Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejs nesen aizritējušajā gleznotāja dzimšanas dienā no saviem līdz šim nekur neeksponētajiem Rozentāla oriģinālzīmējumu, skiču un uzmetumu krājumiem izveidojis ekskluzīvu izstādi. Rozentāls reiz teicis, ka mākslinieka uztveres asumu vislabāk var izjust zīmējumā. Izstāde tiek vērtēta kā patiess baudījums mākslas mīļotājam.
Mākslinieces Lienes Liepiņas izstādē «La Dolce Vita» galvenā loma pērtiķiem
Rīgā, “Vīna studijas” telpās, atklāta mākslinieces Lienes Liepiņas personālizstāde “La Dolce Vita” jeb “Saldā dzīve”. Māksliniece jau desmit gadus par savu gleznu galveno varoni izvēlējusies pērtiķi. Pērtiķi un citi dzīvnieki attēloti cilvēku sadzīvei raksturīgās situācijās, vadot automobili, pie svētku galda un pat vannā.
Fondam «Viegli» lieli plāni – Ziedonis iziet pasaulē
Fonds "Viegli" pērn klajā laidis līdz šim nepublicēto Imanta Ziedoņa 2003.gadā rakstīto dienasgrāmatu "No patikšanas uz patikšanu", kas pagājušajā nedēļā konkursā "Zelta ābele 2017" kategorijā "Proza un dokumentālā proza" tika atzīta par skaistāko grāmatu. Taču tas nebūt nav viss. Oficiāli akreditēts arī Ziedoņa muzejs, top Ziedoņa bibliotēka un lasītava, taču fonda "Viegli" vadītāja Žanete Grende smej, ka padomā esot jau nākamais "nedarbs" – Ziedonis pakāpeniski iziet pasaulē.
Gospeļi un bigbenda mūzika koncertā «Šī brīnišķā pasaule»
Piektdien, 23. martā, plkst. 19.00 Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) Lielajā zālē aicina uz patiešām pirmreizēju notikumu, vēl nebijušu koncertu "Šī brīnišķā pasaule", kad  JVLMA jauktais koris pirmo reizi iejutīsies gospeļu kora ampluā,  izdziedot afroamerikāņu spiričuelus un gospeļus, bet koncerta otrajā daļā  pirmo reizi rampas gaismās ar bigbenda mūzikas klasiku uzstāsies jaundibinātais bigbends Dāvja Jurkas vadībā, informē JVLMA Koncertdaļas vadītāja Jana Lāce.
Galerijas