100 g kultūras
Pētniece: «Zeltenītes» tēls latviešu kultūrā izauga kā reakcija uz sieviešu emancipāciju
Vai esat kādreiz aizdomājušies, kā latviešu valodā savulaik ienācis vārds „zeltene” un kas tieši ar to savulaik saprasts? Atbildes uz to zina literatūrzinātniece Eva Eglāja-Kristsone, kura pētījusi, kā 19. un 20. gadsimta mijā vīriešu rakstītos tekstos ticis konstruēts sievietes tēls. Zeltenīte kā ideālās sievietes koncepts latviešu kultūrā iepriekšējā gadsimtu mijā būs centrālais temats Evas Eglājas-Kristsonei lekcijai trešdien, 18.jūlijā, vakarā Mūkusalas mākslas salonā, kur nesen atklāta „zeltenes” tēlam ļoti tuva izstāde – „Tautumeitas un tautudēli”.
Sācies 15. starptautiskais akordeonistu plenērs 
Jau 15 gadus ik vasaru akordeoniste un pedagoģe Zane Ludborža Rēzeknes pusē rīko starptautisko akordeonistu plenēru, aicinot kopīgi muzicēt ne tikai jaunos, bet arī pieredzējušos akordeonistus. 
Laima Vaikule pošas randiņam Jūrmalā
Šajā nedēļas nogalē jau ceturto gadu uz muzikālo randiņu festivālā “Laima Rendezvous Jūrmala” aicinās dziedātāja Laima Vaikule. Četrus vakarus Dzintaru koncertzālē uzstāsies mākslinieki, kurus Laima sauc par ilggadējiem vai, tieši pretēji, nesen iegūtiem draugiem.
Bārdu dzimtas memoriālais muzejs atzīmē 50 gadu dibināšanas dienu
Pirms 50 gadiem Limbažu novada Pociemā apmeklētājiem durvis vēra dzejnieka Friča Bārdas memoriālā istaba, kas vēlāk likumsakarīgi kļuva par daļu no Bārdu dzimtas muzeja “Rumbiņi”. Aizvadītās nedēļas nogalē šim notikumam par godu muzejā pulcējās Friča Bārdas daiļrades cienītāji.
Pianistu Andreju Osokinu ar stāvovācijām uzņem Kanāriju salās
13. jūlijā pianists Andrejs Osokins uzstājās starptautiskā Spānijai piederošajās Kanāriju salās notiekošajā pianistu festivālā “Finca Festival”, raisot grandiozas  publikas ovācijas. Pianists savā koncertprogrammā bija iekļāvis arī Jāzepa Vītola skaņdarbus.  Šajā jūlijā Osokins uzstāsies  gan festivālos Vācijā, gan tepat Latvijā.
Desmit relatīvi jaunas pašmāju grupas, kuras jādzird «Positivus 2018»
Ir atlikušas tikai nepilnas četras dienas, lai saplānotu savu “Positivus 2018”  festivāla maršrutu, dodot sev to prieku atklāt arī jaunas pašmāju grupas un solomāksliniekus. Apskatā plašāk par to, kas ir šie jaunie vārdi un kurā no “Positivus” festivāla dienām viņi uzstājas.
«Jūrmalas festivālā» viesosies Brodvejas mūziklu zvaigznes no Londonas
27. jūlija vakarā Dzintaru koncertzālē ar programmu “Brodvejas mūziklu zelta izlase” viesosies izcilas angļu mūziklu zvaigznes – Kesidija Džensone, Īens Virgo un Vils Arendels, kuri regulāri uzstājas prestižajā Londonas Vestendas teātrī, kas līdz ar Ņujorkas Brodveju ir visaugstākā līmeņa mūziklu teātris angliski runājošajā pasaulē.
Vijolniece Vineta Sareika: Vijoli atradu zem eglītes
“Artemis Quartet” pirmā vijole Vineta Sareika, kura starptautisku atpazīstamību guva, kļūstot par Beļģijas karalienes Elizabetes starptautiskā vijolnieku konkursa uzvarētāju 2009. gadā, teic, ka mūziķa profesija nav darbs – tā ir dzīve un dzīvesveids.
Valdgales pagasta vēsturi ieauž jostās
Talsu novada Valdgales pagasta rokdarbnieces nolēmušas pagasta vēsturi ieadīt jostās. Lai gan Valdgales pagasts nav liels, vēstures liecības vēsta, ka agrāk kultūras dzīve ir bijusi ļoti aktīva. Darbojušies gan kori, gan deju kolektīvi un veidojušās stipras dzimtas.
Jūrmala aicina arhitektus zīmēt jauno Dzintaru koncertzāli
Dzintaru koncertzāles vasaras zāles pārbūves metu konkursa gaitā jūlija beigās un augustā potenciālie pretendenti tiek aicināti uz tikšanos ar Jūrmalas domes un uzņēmuma «Dzintaru koncertzāle» pārstāvjiem, lai klātienē apskatītu objektu.
Saruna no festivāla «Lampa»: Kas atšķir labu mākslu no sliktas?
Kas ir laba māksla un kādi kritēriji to nosaka? Vai masām domātā māksla var būt laba? Vai ir vajadzīga slikta māksla? Atbildes uz šiem un citiem jautājumiem sarunu festivāla “Lampa” ietvaros Latvijas Radio 6 Latvijas Universitātes radio “Naba” raidījuma “Zinātnes vārdā” vadītājs Ivars Austers meklēja sarunā ar mūziķi un režisoru Lauri Ābeli, mākslinieci un publicisti Rasu Jansoni un mākslas zinātnieci Aigu Dzalbi.
Kalnciema kvartālā izskanējis Ineses Galantes koncerts
Gatavojoties starptautiskajam vasaras festivālam “Summertime 2018 – aicina Inese Galante” šā gada augustā, festivāla patronese Inese Galante, spītējot lietum, vakar bezmaksas koncertā uzstājās Kalnciema kvartālā.
Andra Gaujas filmu «Nekas mūs neapturēs» uzņem Āraišos
Pie Āraišu vējdzirnavām notiek režisora un producenta Andra Gaujas spēlfilmas “Nekas mūs neapturēs” filmēšanas noslēdzošais posms. Filmas pirmais uzņemšanas periods pērn rudenī aizvadīts Rīgā, kad filmēšana notika piecstāvīgā vējdzirnavu dekorācijā.
Grupa «Mumiy Troll» interpretē mākslinieka Bruno Vasiļevska darbu
Projektā “Skaņai vajag mākslu” iesaistītie mūziķi no  Zuzānu ģimenes mākslas kolekcijas izvēlas, viņuprāt, vissaistošāko mākslas darbu un sacer šī darba raisītus jaunus, muzikālus mākslas darbus. Jaunākais no tiem ir grupas “Mumiy Troll” muzikālā interpretācija par gleznotāja Bruno Vasiļevska darbu “Klusā daba – saules stars.”
Galerijas