Sadaļas Sadaļas
100 g kultūras
Šonedēļ

KG Kultūras Žūrija iesaka

Liene Jakovļeva
Uz krāšņu ceļojumu pasaules tautu mūzikā 18. oktobra pievakarē aicina ansamblis Arcandela, pirmoreiz viesojoties Latvijas Radio 1. studijā. Kustība, dabiskums un mūzika, kas nepazīst žanru robežas, valdīs koncertā, ko varēs klausīties Latvijas Radio 3 “Klasika” tiešraidē un vērot “Klasikas” mājaslapā. Pievienotā vērtība būs arī Ingas Saksones vadītas sarunas.
Sirsnīgām 10 gadu dzimšanas dienas svinībām sasparojies klavieru kvartets “Quadra” koncertā “Slāpes pēc prieka”. Lieliskais un kopš pirmā kopīgā koncerta nemainīgais četrinieks - vijolnieks Arvīds Zvagulis, altists Pēteris Trasuns, čellists Kārlis Klotiņš un pianists Rihards Plešanovs - uz jubilejas galda liks pa druskai no tā, kas pirmajā desmitgadē padarīts.
Leldes Stumbres psiholoģisko romānu “Perfekcioniste”, ko citi droši vien aizrautīgi lasa jau pāris mēnešus, es ik brīvu brīdi nepacietīgi lapoju tikai nupat. Un pieķēru sevi pie sen nebijušās burvīgās sajūtas - nolaupīt brīdi grāmatai, pirms aizmigšanas sev izlūgties vēl kādu lappusi un neapzinīgi citu darāmo pabīdīt sāņus.
Četrreiz gadā lasītājus apspīd “Mūzikas Saule” - žurnāls, kas raksta par aktuālo, vēsturiski paliekošo un vienkārši interesanto. Rudens laidienā saule izgaismo “cilvēkus aiz”, žurnāla lapu konkrētajā skaitā ļaujot iepazīt vien daļu no tiem daudzajiem darītājiem, bez kuriem krietni vien nesakārtotāk, un nebaudāmāk izskatītos un izklausītos tas, kas notiek uz skatuves.
Aktuāli
Kultūrtelpa

Vairāk

Ekrāns

Vairāk

Mūzika

Vairāk

Skatuve

Vairāk

Literatūra

Vairāk

Dizains un arhitektūra
Nevis izvēle, bet vilkme. Saruna ar arhitektūras fotogrāfu Ansi Starku
"Tā nebija apzināta izvēle – tā bija vilkme," par savu sirdslietu un specializāciju – arhitektūras māksliniecisku iemūžināšanu fotogrāfijā – saka Ansis Starks. Šobrīd viņš ir viens no spēcīgākajiem arhitektūras fotogrāfiem Latvijā. Arhitektūras fotogrāfija kā specifisks fotomākslas žanrs līdz šim ir maz apzināta tēma, kaut arī Latvijā šajā jomā ir bijuši nedaudzi izcili meistari gan pirmskara, gan pēckara laikā – Aleksejs Dogadkins, Filips Izraelsons, Laimonis Stīpnieks, Indriķis Stūrmanis un vēl daži.

Vairāk

Māksla

Vairāk

Tautas māksla

Vairāk

Dziesmu un deju svētki

Vairāk

Izklaide

Vairāk

Galerijas

Vairāk

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt