100 g kultūras
Šonedēļ

KG Kultūras Žūrija iesaka

Ieva Rozentāle
 
Raidījums «TE!» atgriezīsies ekrānos septembrī
Ar svaigu skatījumu no 11. septembra piektdienu vakaros LTV atgriezīsies raidījums "TE!", informēja raidījuma pārstāve Eva Šķēle. Tie būs astoņi ceļojumu stāsti laikā, kurus veidos skatītājiem pazīstamā un iecienītā komanda ar jauniem papildspēkiem. Saglabājot piedzīvojuma garšu, rotaļīgumu un izteiktu klātbūtnes sajūtu, jaunais "TE!" meklēs atbildi uz vienu galveno jautājumu: kur īsti Latvija dzīvo vairāk – pagātnē, tagadnē vai nākotnē?
Tiešraidē varēs sekot Neredzīgo bibliotēkas «Kafijas pauzei ar Marinu Kosteņecku»
Latvijas Neredzīgo bibliotēkā Rīgā 13. augustā pulksten 15.00 notiks tikšanās ar rakstnieci un žurnālisti Marinu Kosteņecku, kuras grāmata "Mans XX gadsimts" piecos sējumos reproducēta Braila rakstā. Pasākumam varēs sekot arī Neredzīgo bibliotēkas un Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrības “Youtube” kanālos un komentāros uzdot jautājumus autorei.
Cēsu plenērā top «Ornamenti» pilsētvidei
Mākslas dzīve Cēsīs šobrīd sit augstu vilni – rit viens no šīs vasaras krāšņākajiem un plašākajiem festivāliem – Mākslas festivāls “Cēsis 2020”, bet paralēli tam – klusāk, taču ļoti intensīvi, rit ikvasaras Cēsu glezniecības skolas plenērs, kurā piedalās profesionāli mākslinieki, papildinot zināšanas senās glezniecības tehnikās un radot jaunus darbus, kas šogad skatāmi pilsētvides izstādē “Ornamenti”.
Padures muižā notiks «Satori» autoru nometnes lasījumi par tēmu «mīlestība»
No 11. līdz 16. augustam Kurzemē notiek jau astotā interneta žurnāla "Satori" autoru radošā vasaras nometne, kas šogad pulcējusi ap 30 Latvijas literātu. Nometnē tapušos prozas, dzejas un publicistikas darbus varēs dzirdēt lasījumos svētdien, 16. augustā, pulksten 15:00 nometnes norises vietā Padures muižā, informēja “Satori” pārstāvji.
«Puškinam bija četri dēli, un visi idioti» – Porcelāna muzejā skatāma Jāņa Kupča personālizstāde
“Situācijas un notikumi, kurus mums nākas piedzīvot, lasot šo grāmatu, ļauj savādāk uz tiem paskatīties, top vieglāk elpot un atkal sajūti zemi zem kājām,” tā par krievu absurda satīriķa Daniila Harmsa darbiem, kuri apkopoti krājumā “Gadījumi”, stāsta keramiķis un gleznotājs Jānis Kupčs. Harmsa pieeja – atteikties no autoritātēm un padarīt par galveno tā dēvēto Mazo Cilvēku – iedvesmojusi mākslinieku darbu sērijai ar nosaukumu “Puškinam bija četri dēli, un visi idioti”, kura šobrīd apskatāma Rīgas Porcelāna muzejā.
LMA studentu modes skates tiešraidē kolekcijas prezentēs 20 jaunie mākslinieki
Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) studentu modes skate šogad notiks 26. augustā, un to pirmo reizi translēs tiešraidē no Latvijas Mākslas akadēmijas. Šogad tērpu kolekcijas skatītāju uzmanībai piedāvās 20 jaunie modes mākslinieki, demonstrējot savu interpretāciju par modi kā daudzpusīgu radošās izpausmes veidu, kas, mijiedarbojoties ar mākslu un telpu, simboliski attēlo atgriešanos pie pamatvērtībām jeb akadēmijas rūpīgi lolotajiem dārgumiem, informēja LMA pārstāvji.
VIDEO: Ozolam jauns singls un klips «Nāves ēnā»
Hiphopa mūziķis Ozols kopā ar video veidotāju “91 Kultures” ir sagatavojuši video versiju dziesmai “Nāves ēnā”. Mūzikas autors ir “bītmeikers” Niklāvz. Dziesma ir no gaidāmā albuma “Y A U D A”, kas iznāks augusta otrajā pusē, informēja mūziķis.
Jauniešus aicina pieteikties kino skolai par astoņiem nozīmīgiem režisoriem
Kinoteātrī "Kino Bize" pirms gada atklātā kino skola aicina pieteikties jauniešus vecumā no 11 līdz 16 gadiem uz nākamo lekciju ciklu, kas norisināsies no septembra līdz decembrim. Aicināti gan tie, kuri jau iepriekš apmeklējuši Antuāna Duanela kino skolas lekcijas, gan jaunieši bez priekšzināšanām. Šajā kursā būs iespēja padziļināti pievērsties astoņu dažādu kino režisoru daiļradei, informēja “Kino Bize” pārstāvji.
Džezs ir nebeidzams izaicinājums. Saruna ar dziedātāju Evilenu Protektori
13. augustā pulksten 19.00 ar "VEF Jazz Club" džeza mūzikas koncertu "Bila Evansa iedvesmotie" VEF Kultūras pils sāks 2020./2021.gada koncertu sezonu un līdz ar to atsāks arī klātienes koncertu un pasākumu norisi, bet jau 22. septembrī uz VEF Kultūras pils Lielās zāles skatuves džeza kluba atmosfērā uzstāsies trio “Auziņš-Čudars-Arutyunyan”, kas klausītājiem pirmo reizi dzīvajā izpildījumā atskaņos savu jauno 2020.gada pavasarī tapušo un albumā ieskaņoto programmu.
Lielbritānijā sarīko akciju radošo profesiju pārstāvju atbalstam
Pasākumu rīkotāji, teātru un koncertzāļu darbinieki un citi radošo profesiju pārstāvji Lielbritānijā sarīkojuši “sarkanās trauksmes” akciju. Tās dalībnieki šādā veidā centās pievērst uzmanību krīzei, ko rada Covid-19 pandēmija un ar to saistītie ierobežojumi.
Sācies darbs pie filmas par grupu «Jumprava» – jauniešus aicina uz kinoprovēm
Šā gada septembrī tiks uzsākta spēlfilmas “Jumprava. Lielais notikums” filmēšana, kuras pamatā ir stāsts par grupas „Jumprava” izveidošanos un attīstību laika posmā no 1984. līdz 1991. gadam, kad rokgrupa ar savām dziesmām un stilu veicināja Trešo atmodu un iedvesmoja jaunus cilvēkus uz lieliem sapņiem pāri “dzelzs priekškaram”. Spēlfilmas tapšanai tiek meklēti gan grupas mūziķu atveidotāji, gan masu skatu dalībnieki, informēja filmas veidotāji.
Ja vēlies dzirdēt izrādi, nospied taustiņu – «Kvadrifrons» iestudē «Rolanda dziesmu»
Teicienu “liela bezizeja rada lielas iespējas” trāpīgi varētu attiecināt uz vairākiem pandēmijas laikā dzimušiem kultūras projektiem, kuru neparastās formas citkārt skatītājus droši vien nesasniegtu. Viens no tiem ceļu pie skatītājiem sāks piektdien, 14. augustā, – tā būs interaktīva klausāmizrāde pēc vecfranču eposa “Rolanda dziesma” motīviem. Izrādes autori – teātra trupa “Kvadrifrons” – nav iesācēji jaunu teātra formu meklējumos un šo izrādi piedāvās klausīties pa telefonu, ik pa laikam izdarot izvēles par tālāko izrādes gaitu.
Trīs viesizrādes un Silvijai Radzobei veltīta basketbola spēle – Cēsu mākslas festivālā sāksies teātru skate
Mākslas festivāls “Cēsis 2020” augusta vidū atklās teātru skati “Grand Prix”, ko veidojusi teātra kritiķe Zane Radzobe un kurā iekļautas trīs izrādes – “Māte”, “Finlandizācija” un “Šekspīrs”, kā arī teatrāla performance “Silvijai Radzobei veltīta basketbola spēle” ar Latvijas garāko aktieru, pasaulslavenā basketbolista Dāvja Bertāna un komiķa Jāņa Skuteļa piedalīšanos, informēja festivāla organizatori.
Latvijas Dabas muzejs kļūs par nacionālas nozīmes muzeju
Valdība 11. augustā lēma atbalstīt Kultūras ministrijas (KM) priekšlikumu Latvijas Dabas muzejam piešķirt nacionālas nozīmes muzeja statusu un no šā gada 1. septembra muzeja nosaukumu mainīt uz “Latvijas Nacionālais dabas muzejs”, informēja Kultūras ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.
Lielākas laimes nav. Saruna ar Londonā mītošo latviešu vijolnieci Aneti Graudiņu
Atzīmējot Ludviga van Bēthovena 250 gadu jubileju, šovasar ar pieciem koncertiem Rīgas Sv. Pētera baznīcā uzstājas Lielbritānijā dzīvojošā latviešu vijolniece Anete Graudiņa. Klausītājiem būs iespēja dzirdēt visas desmit Ludviga van Bēthovena sonātes vijolei un klavierēm. Par to, kālab savulaik pārcēlusies uz Londonu, kā sākusies mīlestība uz Bēthovenu un cik plaša ir viņas radošā darbība, vijolniece atklāj intervijā Latvijas Radio 3 "Klasika".
Galerijas