Sadaļas Sadaļas
100 g kultūras
Šonedēļ

KG Kultūras Žūrija iesaka

Lilita Eglīte
Izstādē “Večella. Kostīmmākslas zelta fonds” apskatāmi vairāk nekā 50 kostīmu no Rīgas Kinostudijas filmām un dažādu teātru izrādēm, ko radījusi ievērojamā kostīmu māksliniece Večella Varslavāne (1930-2015). Izcils mūža veikums krāšņā izstādē, ko papildina izrāžu fragmenti, ļauj atcerēties arī spožos māksliniekus, kuri pratuši nest šos tērpus filmās. Izstāde apskatāma Cēsu pilī.
Sešas pirmizrādes un virkne citu piedzīvojumu bērniem un jauniešiem no 6. - 8. augustam norisināsies Valmieras vasaras teātra festivālā. Organizatoru komanda Jāņa Znotiņa vadībā, kopā ar spilgtiem režisoriem, horeogrāfiem un aktieriem, aicina doties pasaules glābšanas misijā, izdzīvot mīlestības mulsumu, iepazīt cilvēciskās pieredzes, ko nav iespējams iegūt attālināti, sociālajos tīklos.
Prieks, ka 3. augustā Dailes teātrī beidzot pirmizrādi piedzīvos izcilās rakstnieces Regīnas Ezeras fantasmagorija “Zemdegas”. Romāna dramatizējumu veidojusi Justīne Kļava, bet izrādes režisors ir Dmitrijs Petrenko. Lomās Anete Krasovska, Toms Veļičko, Imants Strads, Ērika Eglija- Grāvele u.c. Tas ir stāsts par cilvēkiem mazpilsētā Mūrgalē, kuri ir gatavi kaut ko mainīt savā dzīvē, dot sev otro iespēju, lai dzīvotu citādāk.
Mākslinieks Andris Indāns uz AB dambja sola intriģējošu pastaigu ar papildinātās realitātes skaņdarbu “Sirēnu sala”. Mākslinieka radošo procesu ietekmējušas ne tikai Homēra “Odisejas” sirēnas – vilinātājas, bet arī pandēmijas laika trauksmainā enerģija. Skaņu mākslas instalāciju veido 135 virtuālie “skaņas mākoņi”. Pastaiga brīvdabas izstādē (nodrošinoties ar labām austiņām), iespējama jebkurā diennakts stundā.
Aktuāli
Kultūrtelpa

Vairāk

Ekrāns

Vairāk

Mūzika

Vairāk

Skatuve

Vairāk

Literatūra

Vairāk

Dizains un arhitektūra

Vairāk

Māksla

Vairāk

Tautas māksla

Vairāk

Dziesmu un deju svētki

Vairāk

Izklaide

Vairāk

Galerijas

Vairāk

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt