Sadaļas Sadaļas
100 g kultūras
Šonedēļ

KG Kultūras Žūrija iesaka

Orests Silabriedis
Otrdien, 27. jūlijā, Latvijas Radio 3 “Klasika” pieslēgsies Baireitai, un mēs varēsim klausīties Riharda Vāgnera operu “Tannheizers”. Diriģēs vācu maestro Aksels Kobers, kura debija Vāgnera templī pirms vairākiem gadiem notika akurāt ar šo pašu opusu, un galvenajās lomās būs nu jau pieredzējuši vāgneristi Stefens Gulds, Ginters Groisbeks, Markuss Eihe, Lize Davidsena un Jekatrina Gubanova.
Ceturtdien, 29. jūlijā, Dzintaru koncertzālē skanēs Gustava Mālera ģeniālais skaņdarbs “Dziesma par zemi”. Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris un diriģents Andris Poga satiksies ar diviem izciliem solistiem — Zandu Švēdi un Aleksandru Antoņenko. Bernsteins nosaucis šo opusu par Mālera dižāko simfoniju, un tam var piekrist.
Lauris Gundars uzrakstījis par Gunāru Astru, bet tiklab arī par sevi un tiem, kuri pagājušā gadsimta 60. – 80. gados dzīvoja okupētajā Latvijā, pieredzēja personības tapšanas protesta viļņus, pašsaprotami stājās komjaunatnē, studēja augstskolā, pat nenojaušot, ka dažsimt soļu no Pētera Stučkas vārdā nosauktās Latvijas Universitātes 1983. gada decembrī tiek tiesāti divi Gunāri.
30. un 31. jūlijā “Hanzas perons” rīko pilsētas festivālu bez distances “Var! Būt!”. The Tiger Lillies, košie igauņi Ewert and The Two Dragons, Matīsa Čudara un Ivara Arutjunjana duets, Platons Buravickis, Deniss Paškevičs tandēmā ar Kasparu Rolšteinu, Sign Libra, Ozols, Very Cool People, dīdžeji Mareks Ameriks, DJ Lévi, Elvi Soulsystems un Pēteris Bajārs, “Orbīta”, “Regīna”, “Nikto” vienkopus!
Aktuāli
Kultūrtelpa

Vairāk

Ekrāns

Vairāk

Mūzika

Vairāk

Skatuve

Vairāk

Literatūra

Vairāk

Dizains un arhitektūra
Tiešsaistē atklās Latvijas paviljonu Venēcijas arhitektūras biennālē
Šobrīd Venēcijā arhitektu biroja NRJA uzraudzībā norit intensīvi Latvijas ekspozīcijas uzbūves un sagatavošanās darbi, lai 21. maijā atklātu Latvijas paviljonu “Tas nav domāts tev! Tas domāts ēkai” Venēcijas biennāles 17. starptautiskajā arhitektūras izstādē. Latvija tajā piedalās jau devīto reizi un šoreiz dota iespēja ikvienam attālināti sekot līdzi paviljona atklāšanai, informēja Latvijas paviljona pārstāvji.

Vairāk

Māksla

Vairāk

Tautas māksla

Vairāk

Dziesmu un deju svētki

Vairāk

Izklaide

Vairāk

Galerijas

Vairāk

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt