Sadaļas Sadaļas
100 g kultūras
Konkursa «Sibīrijas bērni 1941/1949» zīmējumi un domraksti atgādina par līdzjūtību
Dienā, kad visā Latvijā piemin 1941. gada 14. jūnija deportācijas, fonda “Sibīrijas bērni” telpās bija pulcējušies bērni, kuru darbi atzīti par labākajiem šī gada domrakstu un zīmējumu konkursā skolēniem “Sibīrijas bērni 1941/1949”. Rīkotāji uzskata, ka konkurss ir veids, kā bērnos un jauniešos radīt interesi par vēstures izzināšanu. Vērtējot konkursā iesūtītos darbus, piemēram, māksliniece Ieva Jurjāne secinājusi, ka svarīgais, ko darbi atgādina mums, pieaugušajiem un jebkuram, kas mēģina uzlūkot pasauli caur bērna acīm, – tā ir līdzjūtība, kurai jāļauj sevī runāt ik dienas, arī šodien.
Kultūras nozarē pilotprojektos pārbauda darba atsākšanu klātienē
No nākamās nedēļas, 15. jūnija, iedzīvotājiem atkal būs iespēja klātienē apmeklēt publiskus pasākumus. Ja sākotnēji bija paredzēts, ka tos varēs apmeklēt tikai vakcinētas un Covid-19 pārslimojušas personas, tad pirms trim dienām valdība nolēma zaļo gaismu dot arī cilvēkiem ar negatīvu Covid-19 testu. Šai gadījumā tikai būs jāievēro daudz stingrāki nosacījumi nekā, ja pasākumu apmeklētu tikai vakcinēti iedzīvotāji.
«Valodiņa» kļūst par Latvijas sirdsdziesmu 2020./2021. gada sezonā
12. jūnijā LTV un LSM.lv tiešraidē noskaidrota raidījuma “Latvijas sirdsdziesma” aptaujas uzvarētāja – skatītāju iemīļotākā sirdsdziesma un tās izpildītājs 2020./2021. gada sezonā. Par to kļuvusi Mārtiņa Kantera, “Auļu” un “Animas” izpildītā melodija "Valodiņa".
Zemgalē apgūst vēsturisku cimdu adīšanu
Atzīmējot Pasaules publiskās adīšanas dienu, desmit baušķenieces sestdien, 12. jūnijā, apguva vēsturisku cimdu adīšanu. Šoreiz tie gan nebija krāšņie, jau ierastie etnogrāfiskie raksti, bet gan siltināti dūraiņi ar bārkstīm.
Režisors Mārtiņš Eihe: Kultūra šobrīd ir viens no retajiem ētikas kompasiem
"Man liekas, ka nav nepieciešama totāla krievu integrācija latviskā kultūrvidē, mums ir nepieciešama savstarpējā lojalitāte. Un spēja saprast un izprast otra vērtības," teic režisors un Rēzeknes teātra "Joriks" mākslinieciskais vadītājs Mārtiņš Eihe, aicinot atcerēties, ka valsts nav nekas mistisks, bet tie ir cilvēki.
Mūzikas padome koncertzāles vietas izvēlē uzsver akustisko kvalitāti un telpu programmu
10. jūnijā pēc kultūras ministra Naura Puntuļa (Nacionālā apvienība) aicinājuma notika Latvijas Mūzikas padomes sēde, tās darba kārtībā bija jautājums par Latvijas Arhitektu savienības (LAS) veikto Nacionālās akustiskās koncertzāles potenciālo novietņu izvērtēšanas rezultātiem, ar kuriem plašāka sabiedrība tika iepazīstināta publiskajā prezentācijā 10. jūnijā. Kā paziņojumā medijiem informēja Kultūras ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale, Mūzikas padome akcentē divus būtiskus uzstādījumus koncertzāles novietnei – izcilu akustisko kvalitāti un mūzikas nozares vajadzībām atbilstošu telpu programmu.
Ar oriģināldziesmu «Kāds tevi sauc» sevi piesaka apvienība «Sintēze»
Ar savu pirmo oriģināldziesmu “Kāds tevi sauc” Latvijas populārajā mūzikā sevi piesaka apvienība “Sintēze”, informēja grupas pārstāvji.

“Muzikālās apvienības “Sintēze” idejas pamatā ir senlatviešu dzīvesziņas un mūsdienīgā apvienojums. Nosaukums simbolizē ideju par šķietami nesavienojamā apvienošanu, kas spilgti parādās grupas muzikālajā rokrakstā, mūsdienīgās skaņās ietērpjot latviešu tautas dziesmas, tādējādi radot unikālu skanējumu,” skaidroja mūziķi.
Koncertā deportācijas upuru piemiņai izskanēs Pētera Vaska un Georga Pelēča jaundarbi
Fonds “Sibīrijas bērni” katru gadu organizē koncertu 1941. gada 14. jūnijā deportēto piemiņai. Šogad koncertā piedalīsies Latvijas Radio koris un ērģelniece Ilze Reine, diriģenta Sigvarda Kļavas vadībā atskaņojot latviešu komponistu mūzikas programmu. Izskanēs arī Pētera Vaska un Georga Pelēča jaundarbu pirmatskaņojumi, informēja organizatori.
«Latvian Voices» a cappella festivāls šogad notiks digitāli
Šogad “Latvian Voices” a cappella festivāls notiks jau piekto reizi, un, pielāgojoties esošajiem apstākļiem, pirmo reizi festivāls notiks digitālā formā, informēja organizatori. Turpinot festivāla tradīciju nodot tālāk savas uzkrātās zināšanas, arī šogad festivāla programmu veidos ne tikai koncerti, bet arī meistarklases. Festivāla norises plānotas bez maksas 18. un 19. jūnijā.
Ungārijā orķestris sniedz koncertu no braucošas kravas automašīnas
Ungārijas galvaspilsētas Budapeštas festivāla orķestra mūziķi snieguši koncertu no braucošas kravas automašīna platformas. Orķestra vadītājs – pazīstamais komponists Ivans Fišers norādīja, ka mākslinieki šādā veidā vēlas atgādināt cilvēkiem par dzīvas uzstāšanās un socializēšanā nozīmi. 
FOTO: Atvērta restaurētā Siguldas Jaunā pils
Siguldas pils kvartālā pēc četru gadu ilgušas rekonstrukcijas durvis vērusi Siguldas Jaunā pils, kas turpmāk būs atvērta apmeklētājiem nacionālā romantisma interjera, mūsdienīgu ekspozīciju un daudzveidīgu kultūras norišu apmeklēšanai, kā arī tajā notiks svinīgas laulību ceremonijas, informēja Siguldas novada pašvaldībā.
Sākas trešais Rīgas perfomances festivāls «Starptelpa»
No 11. līdz 13. jūnijam norit trešais Rīgas performances festivāls “Starptelpa”, kura tēma šogad ir “Rituāls un mīts”, informēja organizatori. Jau tradicionāli festivāls piedāvās izvērstu un daudzveidīgu programmu, fokusējoties gan uz dzīvo performanci, gan performances hibrīdajām formām. Katru gadu festivālā dalību piesaka vairāk nekā 70 ārvalstu un vietējie mākslinieki. Šogad festivāls noritēs tiešsaistē.
Izsolīs mūziķa Mika Džegera skatuves tērpus
Lielbritānijas galvaspilsētā Londonā notiks pazīstamās modeles un dizaineres Lvrenas Skotas (L'Wren Scott ) radīto tērpu izsole. Interesentiem būs iespēja iegūt savā īpašumā arī divus pasaulslavenās rokgrupas “The Rolling Stones” līdera Mika Džegera tērpus.
Čaka memoriālajā dzīvoklī skatāma dzejnieka dzimtai veltīta izstāde
Gaidot Aleksandra Čaka 120. jubileju, Čaka muzejs gatavo virkni pasākumu, kam kulminācija iecerēta izcilā rakstnieka un dzejnieka jubilejas mēnesī – oktobrī. Bet jau 11. jūnijā muzejā atklās izstādi, kas ļaus iepazīt jaunus faktus par Čaka dzimtu. Izstādes nosaukums – “Vidzemes valdzinājums. Latviešu dzejnieka Aleksandra Čaka tēva Jāņa Čadaraiņa dzimtas saknes”.
Kā mainīsies mode? Jaunie modes dizaineri prezentē savas kolekcijas īsfilmās
10. jūnijā ar Latvijā nebijušu ciklu savu studiju procesu Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) noslēgs jaunie modes dizaineri. Tā kā tradicionāla modes skate šobrīd nav iespējama, režisors Papa Chi katrai kolekcijai radījis modes īsfilmu, prezentējot dizaineru tērpus jaunā formātā. Virzība – tāds tematiskais ietvars dots jaunajiem modes māksliniekiem.
Iekšējās pasaules redzējumi – mākslinieces Aijas Zariņas glezniecība
Māksliniece Aija Zariņa Purvīša balvai nominēta par personālizstādi „Mosties, mosties reiz, svabadais gars”, kas 2019.gada nogalē bija skatāma Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Kupola zālē. Apmeklētājus uzrunāja gan lielformāta darbi, kas īpaši labi izskatījās gaismas pilnajā telpā, gan vēstījums par cilvēka gara pilnveidošanos. 
Pēc klusēšanas vajadzīgs uzrāviens. Liepājas teātris gatavojas tikties ar skatītājiem
Pēc pandēmijas klusēšanas mums ir vajadzīgs uzrāviens – tā teic Liepājas teātra direktors Herberts Laukšteins. Šobrīd teātris gatavo jaunus vasaras koncertus saviem skatītājiem, kuri, spriežot pēc mājsēdes laikā paustā vārdiskā atbalsta, ir ļoti noilgojušies pēc tikšanās klātienē. Kas būtiski – Latvijā vienīgais pašvaldībai piederīgais profesionālais teātris ir saņēmis valsts atbalstu pandēmijas seku pārvarēšanai. 
Galerijas

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt