100 g kultūras
 
Mazsalacā svinēs pilsētas svētkus un Ērenpreisa 129. jubileju
Mazsalacā reizē ar pilsētas svētkiem jau desmito gadu tiks svinēta Mazsalacā dzimušā amatnieka, velosipēdu izgatavotāja Gustava Ērenpreisa jubileja. Pilsētas svētku pasākumi sāksies otrdien, 14. jūlijā, bet svētku kulminācija – velosvētku parādes brauciens un vakara koncerts ar Daumantu Kalniņu un Kristīni Zadovsku – notiks sestdien, 18. jūlijā, informēja organizatori.
Ģertrūdes ielas teātrī noslēgusies desmitā – jubilejas sezona
Ar Janas Jacukas solo darba “Baiļu rutīna” pirmizrādi un dalību starptautiskajā tiešsaistes festivālā “Postwest “ Ģertrūdes ielas teātris (ĢIT) noslēdzis savu 10. sezonu. Desmitgadi teātris atzīmēja ne tikai ar festivālu “TOP 10 ĢIT” un vairākām pirmizrādēm, bet arī koncertiem, izstādēm, jauniem sadarbības projektiem, mākslinieku rezidences atklāšanu un pirmajām tiešsaistes izrādēm, informēja teātra pārstāvji.
VEF Kultūras pils augustā atklās koncertsezonu ar koncertu «Bila Evansa iedvesmotie»
13. augustā ar “VEF Jazz Club” džeza mūzikas koncertu “Bila Evansa iedvesmotie” VEF Kultūras pils sāks 2020./2021. gada koncertu sezonu un līdz ar to atsāks arī klātienes koncertu un pasākumu norisi, bet jau 22. septembrī uz VEF Kultūras pils Lielās zāles skatuves džeza kluba atmosfērā uzstāsies trio “Auziņš-Čudars-Arutyunyan”, kas klausītājiem pirmo reizi dzīvajā izpildījumā atskaņos savu jauno 2020. gada pavasarī tapušo un albumā ieskaņoto programmu, informēja VEF Kultūras pils pārstāvji.
«Lielā dzintara» vadītājs: VKKF pārdalītā nauda nav viss, kas nepieciešams, bet tomēr nopietns ieguldījums
Kopš marta reģionālās koncertzāles Rēzeknē, Cēsīs, Liepājā un Ventspilī nonākušas smagā finansiālā situācijā. Lai varētu turpināt darbu, koncertzāles lūgušas valsts atbalstu aptuveni 700 tūkstošu eiro apmērā. Šonedēļ Valsts kultūrkapitāla fonds (VKKF) pārdalījis papildu finansējumu – 400 tūkstošus eiro reģionālajām koncertzālēm un Marka Rotko mākslas centram. Tiesa, šie līdzekļi nav no kultūras nozarei kopumā piešķirtajiem 32 miljoniem eiro, kas paredzēti Covid-19 radīto seku mazināšanai.
Festivāla «Rīga Jūrmala» izpilddirektore Čulkstēna: Mēs nebijām gatavi padoties
Lai sniegtu iespēju noklausīties šovasar plānotos, bet neatskaņotos koncertus, festivāla "Rīga Jūrmala" rīkotāji aicinās Rīgas apmeklētājus klausīties simfonisko koncertu programmu ierakstus dabā – Rīgas parkos, skvēros un citās šim mūzikas žanram līdz šim neierastās vietās. Pirmie pasākumi plānoti no 9. līdz 11. jūlijam Rīgas sirdī, skvērā iepretim Latvijas Nacionālajai operai.
Dailes teātris un “Kvadrifrons“ kopā iestudē komēdiju «Sidraba šķidrums»
Turpinot teātriem neierasto vasaras sezonu, Dailes teātris ar melnā humora, politnekorektuma un ironijas pilnu skatienu aicina pievērsties pandēmijas ēnā piemirstiem, taču ne mazāk būtiskiem jautājumiem izrādē "Sidraba šķidrums", kas top kopā ar trupu “Kvadrifrons” un pirmizrādi piedzīvos 23. jūlijā, informēja teātra pārstāvji.
Siguldas pils kvartāla svētkos atklās Dzīvā sudraba muzeju
Piektdien, 10. jūlijā, notiks Siguldas pils kvartāla svētki, kuru laikā durvis vērs Dzīvā sudraba muzejs. Tā ekspozīcijas veidojis juvelieris, mākslinieks un filozofs Oļegs Auzers, informēja Siguldas novada pašvaldībā. Gaidāmas arī dažādas radošas aktivitātes un grupas “QueenTessence & Rihards Saule” koncerts, kurā skanēs britu rokgrupas “Queen” hiti.
Latgales mākslinieku jaunākais veikums un krājuma bagātības – izstādes Daugavpilī
Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā sākusies aktīvā vasaras sezona. Bez pastāvīgās ekspozīcijas un Marka Rotko daiļradei veltītās izstādes skatāmas piecas krasi atšķirīgas izstādes, tai skaitā Latgales reģiona mākslinieku konkursa izstāde “Iekšpus/Ārpus”, kā arī divu personību – gleznotājas Silvas Linartes un keramiķa Pētera Martinsona darbu kopizstāde “Divas virsotnes”, kas veidota no mākslas centra krājumos esošajiem izcilākajiem darbiem.
Izdos māksliniekam Gustavam Klucim veltītu pastmarku bloku
Latvijas Pasts izdod jaunu pastmarku bloku, kas veltīts pasaulslavenajam latviešu māksliniekam Gustavam Klucim (1895–1938). Sērijā “Izcilie latviešu mākslinieki” iekļautajās pastmarkās izmantoti mākslinieka darbu motīvi un materiāli no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja un Latvijas Universitātes Akadēmiskās bibliotēkas Misiņa bibliotēkas, informēja Latvijas Pasta pārstāve Vineta Danielsone.
Septembrī ar tēmu «Ne – noteiktība» notiks «Liepājas Mākslas forums»
Piesakot sevi ar šim brīdim aktuālu tēmu “Ne – noteiktība”, šogad no 25. līdz 27. septembrim Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars” rīkos jau sesto mūsdienu mākslas festivālu “Liepājas Mākslas forums”, informēja koncertzāles pārstāvji. Programmā līdzās desmit dažādiem, spilgtiem mākslas notikumiem iekļauta arī Lizbetas Gruvezas dejas performances pasaules pirmizrāde, kas pasūtīta sadarbībā ar Aviņonas teātra festivālu, Ženēvas Laikmetīgās dejas asociāciju, Karalisko Flāmu teātri un citām nozīmīgām Eiropas kultūras organizācijām.
Cēsīs notiks Kino un fotogrāfijas vasaras skola «Dabas parādības»
No 2. līdz 9. augustam Ruckas mākslas rezidenču centrā Cēsīs norisināsies pirmā apvienotā ISSP un “Baltic Analog Lab” Kino un fotogrāfijas vasaras skola “Dabas parādības”. Papildu četrām analogā kino un fotogrāfijas darbnīcām programmā būs diskusijas un vieslekcijas, kuras vadīs dažādu dabas parādību pētnieki, vides zinātnieki un citi eksperti. Dalībai skolā iespējams pieteikties līdz 14. jūlijam, informēja organizatori.
Latvijas Universitātē veido starpdisciplināras valodu un kultūru studiju programmas
Ar mērķi nodrošināt starptautiski konkurētspējīgu izglītību Latvijas Universitātes (LU) Humanitāro zinātņu fakultātē pārmaiņas piedzīvo studiju programmu piedāvājums: no līdzšinējām 14 programmām top piecas jaunas studiju programmas un papildus tiek veidota līdz šim neīstenota studiju programma starpkultūru studiju jomā, informēja LU pārstāvji.
Zināmi Jāņa Baltvilka balvas starptautiskie laureāti un nominācijas grāmatu mākslā un literatūrā
Latvijas bērnu un jaunatnes literatūras padome paziņojusi, ka Jāņa Baltvilka balvas starptautiskās laureātes 2020. gadā ir lietuviešu bērnu literatūras darba “Sibīrijas haiku” autore Jurga Vile, ilustratore Lina Itagaki un tulkotāja Dace Meiere. Izziņoti arī nominanti ilustrācijā un rakstniecībā, kā arī AS “Latvijas Valsts meži” debijas balvas “Jaunaudze” pretendenti.
Galerijas