Kultūra / Dziesmu un deju svētki
Dejas dienās gaidīti interesenti arī bez deju prasmēm

Dejas dienās, kas Latvijā notiks no 23. līdz 29.aprīlim, būs gaidīti visi interesenti un īpaši tie, kuriem iepriekš nav bijis pieredzes dejošanā, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” pastāstīja pasākuma organizatore Ina Ločmele.

Turpinās gatavošanās 2018.gada Dziesmu un deju svētkiem

Gatavojoties 2018.gada Dziesmu un deju svētkiem, to organizatori ir izanalizējuši iepriekšējo, 2013.gada, svētku pieredzi. Viena no prioritātēm pasākumu norisē būs dalībnieku ērtība. Tāpat plānots, ka svētku gājiens notiks nevis pēdējā, bet pirmajā dziesmu svētku dienā, tomēr svētku māksliniecisko ideju autori komentāros ir atturīgi, gaidot maiju, kad Dziesmu svētku mākslinieciskā padome pieņems lēmumu par izstrādāto koncepciju.

Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem fotogrāmata un DVD

Lai atsvaidzinātu atmiņas par aizvadītās vasaras 11.Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, tapusi fotogrāmata “Tādi mēs es@m” un sadarbībā ar Latvijas Televīziju izdots spilgtāko notikumu apkopojums 30 minūšu filmā DVD formātā.

Dziesmu un deju svētku deju lieluzveduma režisors būs Elmārs Seņkovs

XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku deju lieluzveduma mākslinieciskās koncepcijas izstrādes grupā strādās režisors Elmārs Seņkovs, mākslinieciskie vadītāji Jānis Purviņš un Jānis Ērglis, kā arī scenogrāfs Reinis Suhanovs, liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā.

IZM vērtē slodzi skolēnu dziesmu svētkos; dalībniekiem varētu prasīt izziņu par veselību

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) izveidotā komisija XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku izvērtēšanai pirmdien pirmajā sēdē iezīmēja vairākas lietas, kuras varētu pārskatīt svētu rīkošanā, un piedāvāta arī iespēja prasīt dalībniekiem izziņu par veselības stāvokli. Komisija arī izslēdza iespēju, ka bērnu ģībšanā noslēguma koncerta ģenerālmēģinājumā būtu vainojama ēdināšana.

Ministrija: Iemesls bērnu ģībšanai dziesmu svētkos varētu būt «bezskābekļa kabata»

Iemests, kāpēc XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku noslēguma koncerta ģenerālmēģinājumā noģība desmitiem bērnu, varētu būt «bezskābekļa kabata» Mežaparka estrādē, balstoties uz sākotnējo ziņojumu, pieļauj Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Izglītības departamenta direktore, valsts sekretāra pienākumu izpildītāja Evija Papule.

«Dziesmu svētku ģībšana»: Sasniegumi nāk ne bez pūlēm un ne ar limonādēm

Būtisks apstāklis, kas kopumā ietekmē Dziesmu un deju svētku norisi Latvijā, ir infrastruktūras bēdīgais stāvoklis - gan bērni, gan pieaugušie ir pelnījuši kavlitatīvu infrastruktūru Mežaparka estrādē un Daugavas stadionā, Latvijas Televīzijas raidījuma "Sastrēgumstunda" speciālizlaidumā atzina svētku mākslinieciskais vadītājs un virsdiriģents Gints Ceplenieks. Tai pašā laikā, runājot par ģībšanas gadījumiem XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos, virsdiriģenti arī uzsver to, ka sasniegumi nenāk bez pūlēm un mēģinājumiem pienācīgi atvēlēta laika.

Eksperti: Lēmums atcelt svētku gājienu bija nepamatots

Izglītības un zinātnes ministres Mārītes Seiles lēmums atcelt XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku gājienu bija nepamatots, diskusijā Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" pirmdien, 13.jūlijā, norādīja diriģents Mārtiņš Klišāns, kā arī žurnālisti Inese Lūsiņa un Eduards Liniņš.

Dziesmu svētku norises apmeklējuši 200 000; svētkus vērtēs īpaša komisija

XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku koncertus apmeklējuši 66 600 skatītāju, savukārt kopumā svētku norišu apmeklētāju skaits varētu būt apmēram 200 000, preses konferencē pavēstīja svētku izpilddirektore Agra Bērziņa. Viņa pateicās visiem dalībniekiem, svētku virsdiriģentiem un deju virsvadītājiem, visiem atbalstītājiem un iesaistītajiem. Svētku rīkotāji norādīja - Skolēnu dziesmu un deju svētki kopumā izdevušies veiksmīgi un augstvērtīgi. Viņi arī uzsvēra, ka izskanējusī informācija par masveida bērnu veselības problēmām svētkos ir pārspīlēta, tomēr šai saistībā tiks izvērtēta gan svētku organizācija, gan dalībnieku slodzes un ēdināšanas jautājumi.

Jaunākie
Populārākie
Interesanti