Teterovskis: Šonedēļ asāk izjūtu gan prieku, gan bēdas
Šonedēļ asāk izjūtu gan prieku, gan bēdas, un emocionāli Dziesmu un deju svētku nedēļa nav ikdienišķa, intervijā Latvijas Radio Dziesmu svētku studijā ceturtdien, 5. jūlijā, atzina viens no svētku virsdiriģentiem Ints Teterovskis.
Dziedātāju trūkuma dēļ kori spiesti izmantot izpalīgus
Tuvojoties skatēm vai citiem svarīgiem pasākumiem, kori mēdz uzaicināt savās rindās arī citu koru dziedātājus. Šo cilvēkus sauc par izpalīgiem. Tie ir cita kora dziedātāji, kuri prot labi dziedāt, tāpēc kolektīvam var palīdzēt iegūt augstāku vērtējumu vai arī aizpildīt trūkstošās balsu grupas. Bieži izpalīgiem tiek arī maksāts, lai gan tas ir aizliegts.
Dziesmu un deju svētkos apēdīs 11 tonnas maizes
Astoņi eiro - tik izmaksā viena Dziesmu un dvētku dalībnieka brokastis, pusdienas, launags un arī vakariņas. Ēdināšana diemžēl rada arī atkritumus, un Dziesmu un deju svētku laikā tiks izmesti 146 tūkstoši vienreiz lietojamo trauku. Tādēļ svētku vietās izvietoti gandrīz seši simti atkritumu konteineru –  gan sadzīves, gan šķirotajiem atkritumiem.
Uz svētkiem aicina neņemt lielas somas un atstāt mājās privāto auto
Ar deju lieluzveduma “Māras zeme” ģenerālmēģinājumu 5.jūlija vakarā sāksies skatītāju un dalībnieku skaita ziņā lielākie Dziesmu un deju svētku pasākumi. Rīkotāji brīdina, ka pie Daugavas stadiona un Mežaparka Lielās estrādes stāvvietu privātajiem auto nebūs, tādēļ skatītāji aicināti uz pasākumiem doties ar sabiedrisko transportu, kājām vai velosipēdu.
«Daiļrades» vadītāja: Dejotājiem vissvarīgākā ir pašdisciplīna
Rīgas Kultūras un tautas mākslas centra "Mazā ģilde" deju ansamblis "Daiļrade" ir šobrīd labākais deju kolektīvs Latvijā. Dejotāji un vadītāja atzīst – lai sekmīgi piedalītos XXVI Dziesmu un XVI Deju svētku deju lieluzvedumā “Māras zeme”, svarīgākais ir pašdisciplīna.
Eksperts: Drošība Dziesmu svētkos – izaicinājums policijai un apsardzes firmām
Dziesmu un deju svētki, kas šonedēļ notiek Rīgā, ir liels izaicinājums Valsts un pašvaldības policijai, kā arī apsardzes firmām, kas savā starpā sadarbojas, lai rūpētos par drošību, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” norādīja drošības eksperts, “Koblenz drošība” valdes priekšsēdētājs Raivis Terinks.

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt