Kultūra / Dziesmu un deju svētki
Dejotāji protestē pret Deju svētku repertuāru

Ja nebūtu mūsu, nebūtu arī  Deju svētku, un nebūtu vajadzīgi ne deju virsvadītāji, ne režisori, tā vēstulē Valsts prezidentam raksta vairāki simti dejotāju no visas Latvijas, paužot bažas par gaidāmo Latvijas simtgades Dziesmu un deju svētku repertuāru.

Radošā komanda sola pilnveidot deju lieluzveduma «Māras zeme» koncepciju

XVI Deju svētku deju lieluzveduma “Māras zeme” mākslinieciskās koncepcijas autori - mākslinieciskie vadītāji Jānis Ērglis un Jānis Purviņš, režisors Elmārs Seņkovs un scenogrāfs Reinis Suhanovs sadarbībā ar Dziesmu un deju svētku rīkotāju - Latvijas Nacionālo kultūras centru (LNKC) - sola pilnveidot gan lieluzveduma repertuāru, gan mākslinieciskos risinājumus.

Tērpus lieluzvedumam «Māras zeme» šūs no Ķīnā pirkta spīdīga auduma

Audums dejotāju tērpiem simtgades svinībās iekļautā Dziesmu un deju svētku lieluzveduma "Māras zeme" vajadzībām tikšot pasūtīts no Ķīnas. Par jauno tērpu savdabīgo dizainu, attālinoties no autentiskuma un izmaksām, aizrāda gan etnogrāfs Valdis Celms, gan tautas deju kolektīva "Dancis" vadītājs Rolands Jurševskis.

Deju lieluzveduma «Māras zeme» veidotāji: Tikai tērpa dēļ mājās nevienu neatstās

Nākamā gada Dziesmu un deju svētku deju lieluzveduma „Māras zeme” veidotāju iecere visus deju izrādes dalībniekus ietērpt jaunos skatuves tērpos, lūdzot pašvaldības atbalstīt to iegādi, raisījusi plašu rezonansi. Tomēr uzveduma veidotāji norāda – ja dejotājiem trūks iecerēto tērpu, tos mēģinās kompilēti citādāk, un mājās šos dejotājus neatstās.

Dejotāji Viduskurzemē neziņā par simtgades deju lieluzveduma «Māras zeme» tērpiem

Latvijas simtgades Dziesmu un deju svētku lieluzvedumā "Māras zeme" visi 15 000 dejotāji uzstāsies jaunos tērpos – audumu būtu jāiegādājas pašvaldībām, bet tērpi jāpašuj pašiem deju kolektīviem. Viduskurzemē šo ieceri vērtē dažādi, jo ne visas pašvaldības audumu iegādi var atļauties, kā arī paši dejotāji par audumu maksāt nevēlas.

Baltijas valstu Dziesmu un deju svētku tradīcijai veltīta konference tiešraidē LSM

2. novembrī Rīgas Latviešu biedrības namā Rīgā, Merķeļa ielā 13, notiks Baltijas valstu Dziesmu un deju svētku tradīcijas saglabāšanas un attīstības konference „Dziesmu un deju svētki rītdienai”. Konferencē piedalīsies Dziesmu un deju svētku tradīcijas pētnieki un svētku kustībā iesaistītie no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Konference no plkst.10 līdz 16.30 būs skatāma tiešraidē Latvijas Sabiedrisko mediju portālā lsm.lv.

Kuldīgā aizvadīti Kurzemes dziesmu svētki

Kur zeme, tur saule – ar šādu moto Kuldīgā aizvadīti Kurzemes dziesmu svētki. Tie pulcēja ap 2000 dalībnieku. Goda vietā bija lībiešu, kuršu un suitu kultūras vērtības.

Kuldīgu pieskandinās Kurzemes Dziesmu svētki

Sestdienā, 2.jūlijā, Kuldīgu pieskandinās Kurzemes Dziesmu svētku dalībnieki – koristi, dejotāji, pūtēju orķestru un folkloras kopu dalībnieki no Kurzemes, kā arī viesi no citiem Latvijas novadiem.

Kuldīgu pieskandinās Kurzemes Dziesmu svētki

Sestdien, 2. jūlijā, Kuldīgu pieskandinās Kurzemes Dziesmu svētku dalībnieki – koristi, dejotāji, pūtēju orķestru un folkloras kopu dalībnieki no Kurzemes, kā arī viesi no citiem Latvijas novadiem. Koncerti norisināsies Kuldīgas Rātslaukumā, Pilsētas dārzā un Pilsētas estrādē, kā arī kuldīdzniekus un pilsētas viesus priecēs krāšņs svētku gājiens.

Jūlija sākumā Kuldīgā norisināsies Kurzemes Dziesmu svētki

Kuldīgā 2.jūlijā norisināsies Kurzemes Dziesmu svētki, kuros piedalīsies vairāk nekā 2000 dziedātāju no Kurzemes un citiem Latvijas novadiem, kā arī Kurzemes novada pūtēju orķestri, deju kolektīvi un folkloras kopas, liecina Latvijas Nacionālā kultūras centra informācija.

Alūksnē aizvadīti sadziedāšanās svētki

Nākamie Dziesmu un deju svētki būs Latvijas simtgades zīmē, un gatavošanās tiem jau tagad aktīvi noris reģionos. Kori no visas Latvijas un pūtēju orķestri no Vidzemes un Latgales paralēli jau ierastajām skatēm un koncertiem vienojas arī lielākos sadziedāšanās svētkos. Vieni no tiem aizvadīti Alūksnē.

«Swedbank» investēs miljonu eiro Dziesmu un deju svētku kustībā

Līdz 2020. gadam AS "Swedbank" Dziesmu un deju svētku kustības atbalstā ieguldīs miljonu eiro, no tā lielāko daļu XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku un XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku sagatavošanai. Dziesmu un deju svētku lieldraugs AS "Swedbank" īstenos arī plašu tautas tradīciju tālāknodošanas programmu “Latvijas meistari” digitālajā vidē un klātienē.

Dejas dienās gaidīti interesenti arī bez deju prasmēm

Dejas dienās, kas Latvijā notiks no 23. līdz 29.aprīlim, būs gaidīti visi interesenti un īpaši tie, kuriem iepriekš nav bijis pieredzes dejošanā, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” pastāstīja pasākuma organizatore Ina Ločmele.

Jaunākie
Populārākie
Interesanti