Trīs latviešu tautas dejas, kas jāzina lieliem un maziem. Ierādi bērnam!
Vairums latviešu tautas deju nākušas no sadzīves dancošanas un seno latviešu ikdienas rotaļām un rituāliem. Palēciens, teciņi, galopa un polkas solis ir pamata soļi, kas kopš skolas laika prātā būs palikuši pat tiem, kam abas kājas ir “kreisās”. Populārāko tautas deju praktizēšana ir veids, kādā varam saglabāt mums raksturīgās tradīcijas, tādēļ vērts atkārtot trīs vienkāršu deju – "Skroderis", "Tūdaliņ tāgadiņ" un "Plaukstiņpolkas" pamata soļus.  
Dejotājas mazuļus aprūpē pop-up «štābiņā»
Dziesmu un deju svētkos dalībnieki savus pirmsskolas vecuma bērnus mēģinājumu vietās šoreiz ievest nedrīkst drošības apsvērumu dēļ. Taču vecāki, kam ir mazi bērni un pārliecība, ka tas nav šķērslis dalībai svētkos, tomēr atraduši paši savu risinājumu – svētku nedēļā pie dejotāju stadiona izveidota tā sauktā pop-up "Bērnu māja".
FOTO: Deju lieluzvedums - spēka rituāls ar lielu jaudu un enerģiju
Dziesmu un deju svētki tuvojas savai kulminācijai – nedēļas nogalē notiks divi vērienīgākie svētku pasākumi – deju lieluzvedums „Māras zeme” un noslēguma koncerts „Zvaigžņu ceļā”. Abu pasākumu tiešraides būs skatāmas arī sabiedrisko mediju atskaņotājā replay.lv vai Latvijas Televīzijā. 
Dižkoncertā pūtēji dimdinās Esplanādē
Jau ceturto reizi Dziesmu svētku programmas svarīga daļa ir pūtēju orķestru dižkoncerts, kas notiks šodien Esplanādē un ilgs piecarpus stundu garumā - no pulksten pieciem pēcpusdienā līdz pusvienpadsimtiem vakarā.
Latgale ieskandina Dziesmu svētkus Rīgas jūras līcī
Latvijas jūras robežu sargā četri patruļkuģi, kuri ir nosaukti Brīvības cīņām svarīgu pilsētu vārdos - pats jaunākais no tiem kuģis "Rēzekne". Kopš 2014.gada kuģa krustmāte ir Rēzeknes sieviešu poļu kora "Jutrzenka" dalībniece. Viņa ar savu kori atzīmējot Dziesmu svētku sākumu ieskandināja Rīgas jūras līci visu Latgales koru vārdā.