Fotogrāfs satiek pirms 18 gadiem nobildētu Dziesmu svētku dalībnieci
Tas tik ir Dziesmu svētku pārsteigums – saka Maija Kudlāne, kuras fotogrāfija rotā speciāli Dziesmu svētkiem tapušu auduma maisiņu. Fotogrāfija uzņemta pirms 18 gadiem. Tās autors Oskars Polmanis nezināja, kā sauc meiteni, un simtiem cilvēku sociālo tīklu vietnēs iesaistījās meklēšanā. Un atrada!
Lai sekmētu Dziesmu un deju svētku paaudžu pārmantojamību, svarīga jauno pieredze
Paaudžu maiņa un pārmantojamība Dziesmu un deju svētku mākslinieciskajā vadībā - šai procesā nozīmīga ir jaunās paaudzes diriģentu un horeogrāfu iespēja mācīties no vecākās paaudzes un arī pašiem gūt pieredzi. Uz to intervijā Latvijas Radio norādīja horeogrāfe Dagmāra Bārbale, kordiriģents Jurģis Cābulis un Zemessardzes orķestra vadītājs Andis Karelis.
VIDEO: Deju lieluzvedums «Māras zeme»
Daugavas stadionā vairāk nekā 18 tūkstoši visu paaudžu dejotāju izdejoja mūsu tautas vēstures nozīmīgākos brīžus no pirmsākumiem līdz šodienai, no baltu cilšu sanākšanas Daugavas krastos un laika, kad pirmoreiz minēts sarkanbaltsarkanais karogs, līdz Latvijas Republikas simtgades svinībām.
VIDEO: «Māras zemes» dejotāji līksmo un lepojas
Vairāk nekā 18 tūkstoši dejotāju, sākot ar pavisam mazu pastaliņu valkātājiem un beidzot ar cienījama vecuma senioriem, uzvedumā izdejo savas tautas vēsturi. No laika, kad baltu ciltis Daugavas apkaimē cēla savas apmetnes, līdz pat šodienai, kad svinam savas valsts simtgadi.
Dziesmu svētku dalībniekus aicina šķirot daudzos plastmasas atkritumus
Dziesmu un deju svētku dalībnieki mēģinājumu nedēļā ievērojuši, ka ēdienreizēs, kuras dalībniekiem izsniedz ārpus skolām paciņās, aiz sevis liek atstāt plastmasas maisiņu kalnu. Tāpēc atkritumu pārstrādātāji aicina rūpīgāk izmantot šķirošanas konteinerus arī, tad ja tie  neatrodas trīs soļu attālumā.
Dziesmu svētkos folkloras kopas dalīsies kāzu dziesmās
7.jūlijā Dziesmu svētkos ir folkloras diena, un Vērmanes dārzā 100 folkloras kopas dalīsies kāzu dziesmu pūrā ar skatītājiem un klausītājiem,  bet Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā notiks īstas latgaļu kāzas.