Dokumentālās filmas, apraksti un ziņas - ārvalstu mediji plaši atspoguļo Dziesmu svētkus
Dziesmu svētku vārds izskanēs arī tālāk par Latvijas robežām. Atspoguļot svētku norisi savu valstu medijos bija ieradušies 86 mediju pārstāvji no ārvalstīm. Dažs rakstīja iespaidu reportāžas, citi notikumus Rīgā skrupulozi dokumentēja, lai drīz par mūsu tautas lielākajiem svētkiem veidotu dokumentālas filmas un rādītu tos plašam vispasaules skatītāju lokam.
Pēc svētkiem Mežaparka estrādē atrod pat Jauno derību
Pirmdienas, 9. jūlija rītā, iebraucot Mežaparkā dažas stundas pēc pēdējiem sparīgās sadziedāšanās akordiem, pa ceļam uz estrādi nevienu aizkavējušos svētku dalībnieku vairs nesastapt. To nav arī estrādē, kur skanīgo dziesmu vietā rūc traktori, klaudz āmuri un svētku rotu palēnām atkal nomaina ikdiena.
Fotogrāfs satiek pirms 18 gadiem nobildētu Dziesmu svētku dalībnieci
Tas tik ir Dziesmu svētku pārsteigums – saka Maija Kudlāne, kuras fotogrāfija rotā speciāli Dziesmu svētkiem tapušu auduma maisiņu. Fotogrāfija uzņemta pirms 18 gadiem. Tās autors Oskars Polmanis nezināja, kā sauc meiteni, un simtiem cilvēku sociālo tīklu vietnēs iesaistījās meklēšanā. Un atrada!
Lai sekmētu Dziesmu un deju svētku paaudžu pārmantojamību, svarīga jauno pieredze
Paaudžu maiņa un pārmantojamība Dziesmu un deju svētku mākslinieciskajā vadībā - šai procesā nozīmīga ir jaunās paaudzes diriģentu un horeogrāfu iespēja mācīties no vecākās paaudzes un arī pašiem gūt pieredzi. Uz to intervijā Latvijas Radio norādīja horeogrāfe Dagmāra Bārbale, kordiriģents Jurģis Cābulis un Zemessardzes orķestra vadītājs Andis Karelis.
VIDEO: Deju lieluzvedums «Māras zeme»
Daugavas stadionā vairāk nekā 18 tūkstoši visu paaudžu dejotāju izdejoja mūsu tautas vēstures nozīmīgākos brīžus no pirmsākumiem līdz šodienai, no baltu cilšu sanākšanas Daugavas krastos un laika, kad pirmoreiz minēts sarkanbaltsarkanais karogs, līdz Latvijas Republikas simtgades svinībām.