Kultūra / Dziesmu un deju svētki
Dziesmu un deju svētku dalībniekiem būs jāreģistrējas datu sistēmā
Gatavojoties Vispārējiem latviešu Dziesmu un Deju svētkiem, kas Rīgu šovasar pieskandinās no 30.jūnija līdz 8.jūlijam, jau pašlaik svētku norisei aktīvi gatavojas ne vien mākslinieciskie kolektīvi, bet arī rīkotāji. Kā Latvijas Televīzijas raidījumā „Rīta Panorāma” atklāj Dziesmu un deju svētku izpilddirektore Eva Juhņēviča, no 1. februāra sāksies svētku dalībnieku reģistrēšanās datu sistēmā internetā.
Kuldīgas tautastērpi papildina Dziesmu un deju svētkiem veltīto izstādi
Kuldīgas mākslas namā gads sācies ar latviešu tautastērpiem un Dziesmu un deju svētkiem veltītas izstādes „Latviskās dvēseles raksti” atklāšanu. Izstāde iepriekšējos gados bija apskatāma Minhenē un Luksemburgā, kā arī "Rīgas mākslas telpā” un Cēsu Izstāžu namā. Tagad pienākusi kārta Kuldīgai, kur izstāde papildināta ar tieši Kuldīgai raksturīgiem tautastērpiem.
Rosina izsvērt Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkus pārcelt uz 2021.gadu
Latvijas Nacionālajā kultūras centrā 20. decembrī notika Dziesmu un deju svētku padomes sēde, kuras uzmanības lokā šoreiz bija aktuālie jautājumi par gatavošanos XVII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem. Padome rosināja Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku rīkotājus – Izglītības un zinātnes ministriju – izsvērt un pārdomāt Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku norises gadu: organizēt svētkus 2020. gadā vai pārcelt tos uz 2021. gadu.
Pūtēju orķestri piecos ieskaņas koncertos atskaņos Dziesmu svētku programmu

Novembrī un decembrī visos Latvijas vēsturiskajos novados notiks pūtēju orķestru Ieskaņas koncerti, kuros izskanēs XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku pūtēju orķestru Dižkoncerta programma. Pirmais koncerts notika 12.novembrī Siguldā, nākošie koncerti skanēs 7. decembrī Jelgavā (4.vidusskolā), 9. decembrī Straupes kultūras namā, 26. decembrī Saldū un Balvu novada Kubulu kultūras namā.

Pūtēju orķestri norāda uz apdraudējumu dalībai Dziesmu svētkos; rīkotāji bažām pamatu nesaskata

Pūtēju orķestru sekmīga gatavošanās un dalība Vispārējos latviešu Dziesmu un deju svētkos ir apdraudēta. Par to satraukti atsevišķu pūtēju orķestru diriģenti, kas satraukumu pauduši atklātā vēstulē, tajā skaitā kultūras ministrei Dacei Melbārdei. Vēstulē pausts satraukums, piemēram, par svētku repertuāru un pūtēju orķestru finālskates laiku. Tomēr svētku rīkotāji bažām pamatu nesaskata.

Dziesmu svētku rīkotāji gandarīti par Mežaparka estrādes pārbūves tempiem

Mežaparka estrādē divarpus mēnešus pirms plānotā datuma nosvinēti spāru svētki. Netipiski ierastajai būvniecības praksei, estrādes skatītāju daļas pārbūve pašlaik rit raitāk, nekā plānots. Un kā būvnieki, tā Dziesmu svētku rīkotāji pašlaik ir pārliecināti, ka skatītāju zonas izbūvi izdosies pabeigt laikā – līdz Latvijas simtgades Dziesmu svētkiem.

Koncerts «Gido Kokara Dziesmu svētku mantojums»

Gatavojoties Latvijas valsts simtgades zīmē notiekošajiem Dziesmu un deju svētkiem, 28. oktobrī plkst. 18.00 koncertā “Gido Kokara Dziesmu svētku mantojums” Latvijas Universitātes Lielajā aulā Latvijas virsdiriģenti, komponisti, kori, dejotāji un daudzi citi atskaņotājmākslinieki ciešā sadarbībā ar Latvijas Nacionālo kultūras centru (LNKC), izdevniecību “Musica Baltica” realizēs leģendārā kordiriģenta Gido Kokara (1921 - 2017) ieceri par svētku atklāšanas koncertu. Koncerta radošā grupa  – Ints Teterovskis, Agita Ikauniece, Juris Jonelis, Nora Ikstena.

Deju svētku programmā lielākās izmaiņas skārušas «Māras zemi»

Mūzikas kaislības un tēlainības piepildītus rīkotāji sola nākamā gada Dziesmu un deju svētkus, kas sakritīs ar Latvijas valsts simtgadi. Arī svētku logo sasaucas ar jau pazīstamo simtgades bezgalības zīmi, un 2018.gada jūlija pirmā nedēļa solās kļūt par vienu no centrālajiem simtgades svētku pieturpunktiem. Pirmoreiz plašākai publikai nodotas svētku centrālo pasākumu saturiskās ieceres. Lielākās pārmaiņas piedzīvojis topošais deju svētku lieluzvedums „Māras zeme”, ap kura ieceri pavasarī uzvirmoja plašas diskusijas.

Jaunākie
Populārākie
Interesanti