Latvijas baleta asociācijai – 25. jubileja
Atzīmējot Latvijas Profesionālā baleta asociācijas 25 gadu jubileju, VEF Kultūras pilī koncertā “Svētki dejai” pulcējās asociācijas atbalstītāji un ilggadējie biedri. Koncertā savas prasmes no klasiskā baleta soļiem līdz laikmetīgās dejas meistarībai rādīja gan Latvijas Nacionālā baleta mākslinieki, gan Rīgas Horeogrāfijas vidusskolas un Latvijas Mūzikas akadēmijas studenti.
Kuldīgā atklāta Dziesmu un deju svētku stāstiem veltīta izstāde
Mainījušies laiki un valsts iekārtas, bet nekas nav spējis apturēt un iznīcināt latviešu dziesmas un dejas mīlestību. Lai pastāstītu, kā šī tradīcija dzīvojusi un saglabāta līdz mūsu dienām, Kuldīgas novada muzejā izveidota izstāde “Vienoti dziesmā, dejā un sirdī”. Te svētki izteikti gan dažādos priekšmetos, gan sajūtu telpā.
Konferencē rosina Dziesmu un deju svētku biroja darbu sākt trīs gadus pirms svētkiem
Aizvadīto Dziesmu un deju svētku izvērtēšanai un nākamo svētku rīkošanai veltītā konferencē pirmdien Nacionālajā bibliotēkā pulcējās nozares profesionāļi un interesenti, akcentējot gan labi paveikto, gan problemātiku - piemēram, biļešu tirdzniecības jautājumu, koru un deju kolektīvu vadītāju atalgojumu un darba prestižu, kā arī iespēju Dziesmu un deju svētku biroja darbu sākt ātrāk, vismaz trīs gadus pirms svētkiem, nevis svētku norises gadā. 
TIEŠRAIDE: Dziesmu un deju svētku konference
29. oktobrī no plkst.10.30 Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notiks konference "Dziesmu un deju svētki ceļā uz tradīcijas 150-gadi", ko organizē XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku rīkotājs Latvijas Nacionālais kultūras centrs (LNKC). Konferences laikā diskutēs par svētku repertuāru, starpsvētku procesa organizāciju, komunikāciju, biļešu izplatīšanas modeļiem un citiem būtiskiem jautājumiem, kā arī akcentēs Dziesmu un deju svētku kopienas aktīvāku iesaisti starpsvētku organizatoriskajā procesā.
Nacionālajā bibliotēkā vērtēs aizritējušos Dziesmu un deju svētkus
Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē šodien notiks 26. Vispārējo latviešu Dziesmu un 16. Deju svētku izvērtēšanas konference. Tajā svētku rīkotāji atskatīsies uz šīs vasaras Dziesmu svētkiem un spriedīs par tajos gūtajām mācībām un secinājumiem ceļā uz nākamajiem Dziesmu svētkiem 2023.gadā.
Trīs būtiskie Dziesmu svētku jautājumi: Dalībnieku skaits, svētku pieejamība un mērķdotācijas sadalīšana
Latvijas Nacionālajā kultūras centrā 25.oktobrī notika XXVI Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVI deju svētkiem veltīta noslēdzošā padomes sēde, kuras uzmanības lokā bija galvenie secinājumi par aizvadītajiem svētkiem, informēja Nacionālajā kultūras centrā. Būtiskākie jautājumi bija rekordlielais dalībnieku skaits, kas liek analizēt nākamos Dziesmu svētkus no vairākiem svarīgiem aspektiem, svētku pieejamība, kā arī jautājums par mērķdotācijas sadalīšanu arī uz gadu pirms Dziesmu svētkiem, lai atvieglotu svētku sagatavošanas procesu. 
Padomes sēdē izvērtēs Dziesmu un deju svētkus
Ceturtdien notiks Dziesmu un deju svētku padomes sēde, veltīta svētku procesa izvērtēšanai. Latvijas Kultūras akadēmijas profesore Anda Laķe prezentēs pētījumu “Dziesmu un deju svētku kopienas iezīmes Baltijas valstu simtgadē”, tāpat tiks pārrunāti galvenie secinājumi pēc šovasar Latvijā aizvadītajiem svētkiem.
Nacionālās enciklopēdijas šķirkļi – Dziesmu un deju svētku tradīcija
Kamēr vēl tikai tuvojās ilgi gaidītās Nacionālās enciklopēdijas elektroniskās versijas atklāšana gada nogalē, jau šobrīd ir pieejams enciklopēdijas drukātais sējums par Latviju. Viens no šķirkļiem ir par Dziesmu un deju svētku tradīciju, par ko Latvijas Radio stāsta Latvijas Universitātes profesors Valdis Muktupāvels.
Dziesmu svētku organizētāji vēršas tiesā pret biļešu izplatītāju
Latvijas Nacionālais kultūras centrs (LNKC) ceturtdien iesniedzis prasības pieteikumu Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā par SIA "Biļešu paradīze" interneta veikala lietošanas maksas piemērošanu, tirgojot XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI deju svētku biļetes, aģentūru LETA informēja LNKC Sabiedrisko attiecību speciāliste Linda Ertmane.
Irlavā notiks Virsdiriģentu svētki
2018.gada 15.septembrī Irlavā notiks Virsdiriģentu svētki, kas veltīti I latviešu Dziedāšanas svētku virsdiriģenta Jāņa Bētiņa piemiņai.
10.augustā noslēdzas reģistrācija Dziesmu svētku biedrības mājaslapā
Dziesmu svētku biedrības mērķis ir aicināt cilvēkus piedalīties svētku izvērtējumā, izcelt nule aizritējušo Dziesmu svētku veiksmes stāstus un ieteikt vajadzīgos uzlabojumus. Tāpat ikviens ir aicināts piedalīties nākamo svētku – Dziesmu svētku 150. jubilejas sapņošanā un veidošanā. 
Tiek izdots izstādes «Radītprieks» katalogs
9. augustā plkst. 16.00 Rīgas mākslas telpā tiks atklāts izstādes "Radītprieks” katalogs. Katalogs sastāv no divām daļām: raksti jeb pētījumi, dalībnieku un izstādes darbu saraksti. Katalogā ietverto profesionāļu pētījumi palīdzēs saprast latviešu tautas amatniecības un lietišķās mākslas izstādīšanas un apmācīšanas praksi no 19. gs. beigām līdz mūsdienām.