Kultūra / Dziesmu un deju svētki
Dziesmu svētku drudzis - izpārdotas biļetes uz centrālajiem notikumiem
Sācies Dziesmu svētku biļešu tirdzniecības drudzis – pirmajās pāris stundās sestdien pārdots 20 000 biļešu, no tām apmēram 40% internetā, kur gaidīšanas laiks virtuālajā rindā var pārsniegt 40 minūtes. Cilvēku apņēmība ir pārsteidzoša – dažs rindā pie „Biļešu paradīzes” kasēm stāvējis vairāk nekā 48 stundas.
Sēdoši, stāvoši, redzīgi un neredzīgi fonda «Nāc līdzās!» koristi gatavojas Dziesmu svētkiem
Fonda "Nāc līdzās!” jauniešu korī dzied gan neredzīgi un vājredzīgi jaunieši, gan jaunieši ar garīgās attīstības un arī ar kustību traucējumiem. Kora mēģinājumi notiek Juglas Mūzikas skolā reizi nedēļā svētdienās, kur kopā dziedāt satiekas ne tikai cilvēki no Rīgas un tuvākās apkārtnes, bet arī no Aizputes, Balviem, Rēzeknes, Dobeles, Siguldas un Cēsīm. Kora mērķis ir piedalīties Latvijas valsts simtgades Dziesmu un deju svētkos, taču ceļš uz to korim bijis izaicinājumu pilns. 
Dziesmu svētku biļetes sāks tirgot sestdien plkst. 11.00
Biļetes uz Dziesmu un deju svētkiem sāks tirgot sestdien, 3.martā, pulksten 11 dienā. Pārdošanā vienlaikus „Biļešu paradīzes” kasēs un internetā nonāks nepilni simt tūkstoši biļešu uz 19 maksas pasākumiem. Paredzams, ka arī šogad vislielākais pieprasījums būs pēc biļetēm uz deju lieluzvedumu un svētku noslēguma koncertu. Tirgotājs sola, ka sistēma spēs izturēt slodzi, bet pircējiem būs jābūt ļoti pacietīgiem.
Rīgas Lutera draudzes koris - varen ģimenisks un gatavojas Dziesmu svētkiem
„Sanācām kopā. Teicu, ka esam Latvijas lielākā draudze, un mums koris vajadzīgs. Draudzei jābūt korim, ir daudz cilvēku, kas var dziedāt, bez mūzikas dievkalpojums nav tik krāšņs,” tā Latvijas Radio raidījumā "Ģimenes studija" par Rīgas Lutera draudzes kora atjaunošanu saka  ģitārists Kaspars Zemītis.
Sāksies Dziesmu un deju svētku skašu maratons
Ar deju lieluzveduma "Māras zeme" un koncerta "Vēl simts gadu dejai" deju kolektīvu repertuāra apguves un svētku dalībnieku atlases skatēm piektdien, 23. februārī, aizsāksies intensīvākais laiks ceļā uz XXVI Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkiem - skates, informē svētku sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Vasiļjeva.
Dziesmu un deju svētkiem reģistrējušies 43 252 dalībnieki
Noslēgusies XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku potenciālo dalībnieku elektroniskā reģistrācija – kopumā šobrīd svētkiem reģistrējušies 43 252 potenciālo dalībnieku, informē pasākuma sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Vasiļjeva.
Noslēdzas reģistrēšanās Dziesmu un deju svētkiem
Kultūras ziņas sākās ar svarīgu informāciju tiem, kuri vēl nav reģistrējušies dalībai 26. Vispārējos latviešu Dziesmu un 16. Deju svētkos. Līdz ar šo dienu, pusnaktī, individuālā, elektroniskā reģistrēšanās noslēgsies.
Tūkstošiem studentu no Baltijas valstīm kopā svinēs Līgo svētkus
Baltijas valstu simtgades vasarā, no 22. līdz 24. jūnijam, studentu kori, mūziķi un deju kolektīvi no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas tiksies Tartu, lai piedalītos 18. Baltijas valstu studentu Dziesmu un deju svētkos „Gaudeamus”, informē “Gaudemaus XVIII” komunikācijas koordinatore Latvijā Aija Melbārde.
Aizkrauklē ieskandina Dziesmu un deju svētkus
Ar vērienīgu deju koncertu “'Ielūdz Radi” Aizkrauklē ieskandināti Dziesmu un deju svētki, kas šogad aizritēs Latvijas simtgades zīmē. Trīs stundu garajā koncertā izdejotas vairāk nekā 40 dejas no svētku repertuāra. Pasākumā piedalījās 45 kolektīvi no 14 novadiem.
Ar Dziesmu svētku elektroniskajām kartēm varēs redzēt svētku mēģinājumu «bastotājus»
Visiem Dziesmu un deju svētku dalībniekiem no 1. līdz 13. februārim būs jāreģistrējas elektroniskā sistēmā, pretējā gadījumā dalība svētkos ies secen. Par to 30.janvārī informēja svētku rīkotāji. Elektroniskā sistēma pirmo reizi aizstāj līdz šim ierastās dalībnieku papīra anketas un atvieglos dzīvi arī rīkotājiem, jo šogad svētkos piedalīsies vairāk nekā 40 tūkstoši dalībnieku no 21 valsts. Bet tā rada arī jaunus izaicinājumus – kā reģistrēsies tie, kuri ar datoru vēl ir uz jūs, un kā tiks nodrošināta dalībnieku datu aizsardzība.
Dziesmu un deju svētku dalībniekiem būs jāreģistrējas datu sistēmā
Gatavojoties Vispārējiem latviešu Dziesmu un Deju svētkiem, kas Rīgu šovasar pieskandinās no 30.jūnija līdz 8.jūlijam, jau pašlaik svētku norisei aktīvi gatavojas ne vien mākslinieciskie kolektīvi, bet arī rīkotāji. Kā Latvijas Televīzijas raidījumā „Rīta Panorāma” atklāj Dziesmu un deju svētku izpilddirektore Eva Juhņēviča, no 1. februāra sāksies svētku dalībnieku reģistrēšanās datu sistēmā internetā.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti