Liepājā aizvadīti Kurzemes Dziesmu svētki
Aizvadītajā nedēļas nogalē Liepāju pieskandināja Kurzemes Dziesmu svētki ar nosaukumu “Es esmu dzīvība”, pulcējot vairāk nekā divus tūkstošus dalībnieku. Ar šo pasākumu noslēdzās Latvijas simtgades pasākumu kopums “Kuģa “Saratov” sagaidīšanai Liepājā – 100”. Dziesmu svētkos izskanējušās melodijas veidoja vienotu stāstījumu par dažādiem laika posmiem mūsu valsts vēsturē.
Ar 4000 km garu lāpas ceļojumu aizsākas Igaunijas dziesmu svētku 150. gadadiena
Dziesmu un deju svētki ir iespēja vienot mūsu sašķelto sabiedrību – tā saka svētku rīkotāji Igaunijā, kur Dziesmu svētku 150. gadadienu atzīmē jau šogad, četrus gadus agrāk nekā Latvijā. Tieši pirms Jāņiem ar lielu vērienu dziesmu svētkus ieskandināja to dzimšanas vietā – Igaunijas izglītības šūpulī Tartu.
Koru un pūtēju orķestru svētki Balvos stiprina kopdziedāšanas tradīciju reģionos
Tas ir viens no valstī nozīmīgākajiem pieturas punktiem ceļā starp iepriekšējiem un vēl tikai gaidāmajiem Vispārējiem Dziesmu un deju svētkiem – tā profesionāļi vērtē Balvos notikušo koru un pūtēju orķestru koncertu. Koncerts kopā pulcēja teju 2000 dalībnieku no visas Latvijas ar mērķi stiprināt kopdziedāšanas tradīciju ne tikai lielo svētku laikā galvaspilsētā, bet arī reģionos.       
Par Dziesmu un deju svētku padomes priekšsēdētāju ievēlēts Mārtiņš Klišāns
Ceturtdien, 2019. gada 30. maijā, plkst. 10.00 Latvijas Nacionālajā kultūras centrā (Rīgā, Pils laukumā 4) notika jaunievēlētās Dziesmu un deju svētku padomes pirmā sēde, informēja Latvijas Nacionālajā kultūras centrā. Jaunā padome par priekšsēdētāju ievēlēja kora mūzikas pārstāvi Mārtiņu Klišānu. Savukārt kā padomes priekšsēdētāja vietniece ievēlēta Apvienoto Nāciju Izglītības, zinātnes un kultūras organizācijas Latvijas Nacionālās komisijas ģenerālsekretāre Baiba Moļņika.
Apstiprināts jaunais Dziesmu un deju svētku padomes sastāvs
Ministru kabinets otrdien apstiprināja Dziesmu un deju svētku padomes sastāvu, kurā darbosies valsts, pašvaldību, kultūras organizāciju, nevalstisko organizāciju pārstāvji un kultūras nozaru eksperti, informēja Latvijas Nacionālajā kultūras centrā.
Latvijas baleta asociācijai – 25. jubileja
Atzīmējot Latvijas Profesionālā baleta asociācijas 25 gadu jubileju, VEF Kultūras pilī koncertā “Svētki dejai” pulcējās asociācijas atbalstītāji un ilggadējie biedri. Koncertā savas prasmes no klasiskā baleta soļiem līdz laikmetīgās dejas meistarībai rādīja gan Latvijas Nacionālā baleta mākslinieki, gan Rīgas Horeogrāfijas vidusskolas un Latvijas Mūzikas akadēmijas studenti.
Kuldīgā atklāta Dziesmu un deju svētku stāstiem veltīta izstāde
Mainījušies laiki un valsts iekārtas, bet nekas nav spējis apturēt un iznīcināt latviešu dziesmas un dejas mīlestību. Lai pastāstītu, kā šī tradīcija dzīvojusi un saglabāta līdz mūsu dienām, Kuldīgas novada muzejā izveidota izstāde “Vienoti dziesmā, dejā un sirdī”. Te svētki izteikti gan dažādos priekšmetos, gan sajūtu telpā.
Konferencē rosina Dziesmu un deju svētku biroja darbu sākt trīs gadus pirms svētkiem
Aizvadīto Dziesmu un deju svētku izvērtēšanai un nākamo svētku rīkošanai veltītā konferencē pirmdien Nacionālajā bibliotēkā pulcējās nozares profesionāļi un interesenti, akcentējot gan labi paveikto, gan problemātiku - piemēram, biļešu tirdzniecības jautājumu, koru un deju kolektīvu vadītāju atalgojumu un darba prestižu, kā arī iespēju Dziesmu un deju svētku biroja darbu sākt ātrāk, vismaz trīs gadus pirms svētkiem, nevis svētku norises gadā. 
TIEŠRAIDE: Dziesmu un deju svētku konference
29. oktobrī no plkst.10.30 Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notiks konference "Dziesmu un deju svētki ceļā uz tradīcijas 150-gadi", ko organizē XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku rīkotājs Latvijas Nacionālais kultūras centrs (LNKC). Konferences laikā diskutēs par svētku repertuāru, starpsvētku procesa organizāciju, komunikāciju, biļešu izplatīšanas modeļiem un citiem būtiskiem jautājumiem, kā arī akcentēs Dziesmu un deju svētku kopienas aktīvāku iesaisti starpsvētku organizatoriskajā procesā.
Nacionālajā bibliotēkā vērtēs aizritējušos Dziesmu un deju svētkus
Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē šodien notiks 26. Vispārējo latviešu Dziesmu un 16. Deju svētku izvērtēšanas konference. Tajā svētku rīkotāji atskatīsies uz šīs vasaras Dziesmu svētkiem un spriedīs par tajos gūtajām mācībām un secinājumiem ceļā uz nākamajiem Dziesmu svētkiem 2023.gadā.
Trīs būtiskie Dziesmu svētku jautājumi: Dalībnieku skaits, svētku pieejamība un mērķdotācijas sadalīšana
Latvijas Nacionālajā kultūras centrā 25.oktobrī notika XXVI Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVI deju svētkiem veltīta noslēdzošā padomes sēde, kuras uzmanības lokā bija galvenie secinājumi par aizvadītajiem svētkiem, informēja Nacionālajā kultūras centrā. Būtiskākie jautājumi bija rekordlielais dalībnieku skaits, kas liek analizēt nākamos Dziesmu svētkus no vairākiem svarīgiem aspektiem, svētku pieejamība, kā arī jautājums par mērķdotācijas sadalīšanu arī uz gadu pirms Dziesmu svētkiem, lai atvieglotu svētku sagatavošanas procesu. 
Padomes sēdē izvērtēs Dziesmu un deju svētkus
Ceturtdien notiks Dziesmu un deju svētku padomes sēde, veltīta svētku procesa izvērtēšanai. Latvijas Kultūras akadēmijas profesore Anda Laķe prezentēs pētījumu “Dziesmu un deju svētku kopienas iezīmes Baltijas valstu simtgadē”, tāpat tiks pārrunāti galvenie secinājumi pēc šovasar Latvijā aizvadītajiem svētkiem.
Nacionālās enciklopēdijas šķirkļi – Dziesmu un deju svētku tradīcija
Kamēr vēl tikai tuvojās ilgi gaidītās Nacionālās enciklopēdijas elektroniskās versijas atklāšana gada nogalē, jau šobrīd ir pieejams enciklopēdijas drukātais sējums par Latviju. Viens no šķirkļiem ir par Dziesmu un deju svētku tradīciju, par ko Latvijas Radio stāsta Latvijas Universitātes profesors Valdis Muktupāvels.
Dziesmu svētku organizētāji vēršas tiesā pret biļešu izplatītāju
Latvijas Nacionālais kultūras centrs (LNKC) ceturtdien iesniedzis prasības pieteikumu Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā par SIA "Biļešu paradīze" interneta veikala lietošanas maksas piemērošanu, tirgojot XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI deju svētku biļetes, aģentūru LETA informēja LNKC Sabiedrisko attiecību speciāliste Linda Ertmane.
Irlavā notiks Virsdiriģentu svētki
2018.gada 15.septembrī Irlavā notiks Virsdiriģentu svētki, kas veltīti I latviešu Dziedāšanas svētku virsdiriģenta Jāņa Bētiņa piemiņai.