Sadaļas Sadaļas
Atjaunojot senu tradīciju, Dziesmu svētkos godināti svētku karogi
Pulksten pusdeviņos 1.jūlija rītā Rīgas Latviešu biedrības namā pēc 145 gadiem tika atjaunota pirmo Vispārējo latviešu dziesmu svētku tradīcija – svētku karogu godināšana. Toreiz godināja Līgo karogu. Šoreiz tam līdzās arī Deju svētku un šī gada Dziesmu svētku karogs.
XXIV Dziesmu svētki: tiek demonstrēts plašs latviešu tautas instrumentu klāsts
Pēc tam, kad XXIII Dziesmu svētkos nedalītu koristu un klausītāju atzinību izpelnījās auniešu koru koncerts Skonto stadionā, dažam varbūt likās, ka šis būs tas pareizais virziens, kurā attīstīties un dažādoties Dziesmu svētku norisei un repertuāram, tomēr šāds roka un popmūzikā balstīts sarīkojums tā arī palika kā nozīmīgs, taču vienreizējs eksperiments.
XXIII Dziesmu svētki: koristi dzied kopā ar Latvijas roka un popmūzikas zvaigznēm
Pārskatot Dziesmu svētku vēsturi jau šajā, 21. gadsimtā, nākas konstatēt, ka to numerācija būtu citāda, ja tajā būtu ierindoti 2001. gadā sarīkotie Rīgas 800 gadu jubilejai veltītie Dziesmu svētki. Tie tika nosaukti par "ārkārtas Dziesmu svētkiem”, ieskandinot arī Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas godu, kas gan iestājās tikai 2014. gadā.
Top Dziesmu svētku virtuālais koris
Par godu XXVI Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkiem izstrādātā īpašā viedtālruņu lietotne jeb balss spēle “DzieDot” jau ieinteresējusi vairākus simtus Latvijas iedzīvotāju, jo ar tās palīdzību ikvienam tika dota iespēja nokļūt uz Mežaparka Lielās estrādes lielākā virtuālā kora sastāvā.
Briežuciema etnogrāfiskais ansamblis atzīmē 40 gadu jubileju
Uz kādas no Rīgas lielajām skatuvēm pirms 40 gadiem pirmo reizi uzstājās arī Briežuciema etnogrāfiskais ansamblis.  Tā dalībnieki lielu darbu ieguldījuši savas apkārtnes folkloras izzināšanā, bet apaļo jubileju svinēs Rīgā, Dziesmu un deju svētku laikā. 
Aicina pieteikt ziedus Dziesmu svētku dalībnieku vainagiem
Šogad koristiem un dejotājiem gan svētku gājienā, gan noslēguma koncertā vajag divreiz vairāk vainagu, nekā iepriekšējos svētkos, taču agrās vasaras un lielā sausuma dēļ pļavas ir krietni tukšākas nekā citus gadus šajā laikā.

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt