Kultūra / Dziesmu un deju svētki
Sieviešu vokālā ansambļa «Jūti» dalībnieces kopā dzied kopš trīs gadu vecuma
Mīlestība pret mūziku, jo ar draudzību vien nepietiek. Hobijs, bez kura nevar iedomāties ikdienas dzīvi. Tā ir ģimene. Ansambļa dzīve ir dzīves sastāvdaļa, dzīvesveids, - šīs ir tikai dažas atziņas, ko min sieviešu vokālā ansambļa “Jūti” dziedātājas par kopā būšanu jau 30 gadus sarunā Latvijas Radio raidījumā "Ģimenes studija".
Tautastērpi - dziesmu svētku vizuālais kods. Aicina meklēt nianses tradīcijā
Mantoti no vecmāmiņu pūralādēm, darināti pēc muzejos skatāmiem paraugiem vai piemēroti mūsdienīgām tendencēm, tautastērpi ir neatņemama dziesmu un deju svētku sastāvdaļa. Tie ir šo svētku vizuālais kods. Tāpat kā iepriekšējos svētkos, arī šovasar Dziesmu un deju svētku laikā būs tautastērpu skate. Tos, kas gatavojas piedalīties, aicina meklēt individuālās iezīmes vienveidībā.
Sākas Dziesmu svētku koru skates; klausīties var ikviens
Sestdien, 17. martā, sāksies XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku koru skates, kas divās nedēļas nogalēs notiks Latvijas Universitates Lielajā aulā, bet aprīlī vēl 19 vietās visā Latvijā, informē Latvijas Nacionālais kultūras centra (LNKC).
Dejotāji pieļauj iespējamo deju lieluzveduma papildkoncertu
Dziesmu un deju svētku mākslinieciskajā padomē šodien apspriedīs iespēju par deju lieluzveduma „Māras zeme” papildu koncerta rīkošanu svētku laikā. Ar šādu ideju klajā nāca skatītāji un arī liela daļa pašu dejotāju, redzot, cik pieprasīts ir deju lieluzvedums. Svētku rīkotāji šādu iespēju nenoraida, tomēr pirms lēmuma pieņemšanas viņiem rūpīgi jāizvērtē dejotāju noslodze, iespējas, kā arī koncerta iespējamais norises laiks.
«Biļešu paradīze»: Virtuālā rinda Dziesmu svētku biļešu pārdošanā bija apieta
Virtuālā rinda Dziesmu svētku biļešu pārdošanā bija apieta, un uzņēmums “Biļešu paradīze” nebija gatavs tik lieliem izaicinājumiem un problēmām, ar kādām tas saskārās sestdien, 3. martā, - tā preses konferencē otrdien, 6. martā, atzina biļešu tirgotāja, uzņēmuma “Biļešu paradīze” līdzīpašnieks Ēriks Naļivaiko. Turklāt uzņēmumam un svētku rīkotājiem ir lielas domstarpības par to, vai “Biļešu paradīzei” bija tiesības iekasēt komisijas maksu. Tādēļ nav izslēgta tiesvedība.
Policija aicina neuzķerties uz viltotām Dziesmu svētku biļetēm
Valsts policija pagaidām nav saņēmusi nevienu iesniegumu par iespējamām nelikumībām Dziesmu un deju svētku biļešu tirdzniecības procesā, bet likumsargi aicina iedzīvotājus neuzķerties uz viltotām Dziesmu svētku biļetēm, Latvijas Radio apliecināja Valsts policijas priekšnieka vietnieks Artis Velšs.
Rīkotāji piedāvās nākotnē Dziesmu un deju svētku biļetes izlozēt
Lai neatkārtotu nepatīkamu pieredzi, biļetes uz Dziesmu un deju svētkiem nākotnē varētu izlozēt, Latvijas Radio norādīja svētku izpilddirektore Eva Juhņēviča. Rīkotāji virzīs loterijas principu tālāk apspriešanai Dziesmu svētku kopienai un plašākai sabiedrībai ar mērķi panākt godīgu un saprotamu biļešu izplatīšanas modeli. 
Dziesmu svētku biļetes ar milzu uzcenojumu tirgo sludinājumu portālos
Šī sestdiena daudziem pagājusi garās rindās pie biļešu kasēm vai pie datoriem un telefoniem, cenšoties nopirkt biļetes uz Dziesmu un deju svētkiem. Uz centrālajiem pasākumiem visas biļetes tika izpirktas jau dažu stundu laikā, bet ļoti daudziem nācās palikt bez kārotajām biļetēm – interneta sistēma stundām ilgi lika gaidīt un, ja kādam pietika pacietības un šķita, ka veiksme jau teju klāt, pirkšanas brīdī sistēma uzkārās. Tikmēr ar milzīgu uzcenojumu tirdzniecība sākusies sludinājumu portālos. 
Svētku rīkotāji: «Biļešu paradīzes» iekasētā komisijas maksa ir pārkāpums
Dziesmu svētku rīkotāji uzskata, ka biļešu tirgotājs SIA “Biļešu paradīze” pārkāpis ar svētku rīkotājiem noslēgto līgumu, iekasējot atsevišķu komisijas maksu par katru internetā nopirkto biļeti, Latvijas Radio sacīja svētku izpilddirektore Eva Juhņēviča. Tikmēr uzņēmuma «Biļešu paradīze» līdzīpašnieks un vadītājs Ēriks Naļivaiko kļūdas un pārkāpumus savā darbā neatzīst.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti