Kultūra / Dizains un athitektūra
Sabiedrību aicina vērtēt Gada balvai Rīgas arhitektūrā izvirzītos darbus
Žūrija ir pabeigusi darbu pie Gada balvai Rīgas arhitektūrā izvirzīto objektu novērtēšanas, lemjot, ka šogad uz galveno balvu un atzinībām pretendēs kopumā 14 objekti. Rīgas pilsētas iedzīvotāji un visi, kam interesē kvalitatīvas pārmaiņas Rīgas pilsētvidē un arhitektūras attīstība, ir aicināti iesaistīties arhitektūras sasniegumu skates “2020. gada balva Rīgas arhitektūrā” balvu pretendentu vērtēšanā, informēja Rīgas pilsētas arhitekta birojā.
«Arhitekti grib domāt.» MAD arhitektūras telpā bijušās Centrālkomitejas ēkā ik nedēļu jauna ekspozīcija
Rīgā, bijušās Latvijas Komunistiskās partijas Centrālkomitejas mītnē, vēlāk Pasaules Tirdzniecības centra ēkā, iekārtota jauna kultūrtelpa – neliela un veltīta arhitektūrai. Tā tapusi kā atbildes reakcija Kultūras ministrijas lēmumam nojaukt šo ēku Nacionālās koncertzāles vajadzībām. Mākslas, arhitektūras un dizaina telpas MAD mērķis ir piedāvāt iespēju izrādīt savas idejas tiem, kam ir ko teikt.
Jaunie mākslinieki prezentē savus darbus LMA studentu modes skatē
Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) studentu modes skate šogad notiks 26. augustā pulksten 19.00, un to pirmo reizi translēs tiešraidē no Latvijas Mākslas akadēmijas. Šogad tērpu kolekcijas skatītāju uzmanībai piedāvās 20 jaunie modes mākslinieki, demonstrējot savu interpretāciju par modi kā daudzpusīgu radošās izpausmes veidu, kas, mijiedarbojoties ar mākslu un telpu, simboliski attēlo atgriešanos pie pamatvērtībām jeb akadēmijas rūpīgi lolotajiem dārgumiem.
LMA studentu modes skates tiešraidē kolekcijas prezentēs 20 jaunie mākslinieki (papildināts)
Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) studentu modes skate šogad notiks 26. augustā, un to pirmo reizi translēs tiešraidē no Latvijas Mākslas akadēmijas. Šogad tērpu kolekcijas skatītāju uzmanībai piedāvās 20 jaunie modes mākslinieki, demonstrējot savu interpretāciju par modi kā daudzpusīgu radošās izpausmes veidu, kas, mijiedarbojoties ar mākslu un telpu, simboliski attēlo atgriešanos pie pamatvērtībām jeb akadēmijas rūpīgi lolotajiem dārgumiem, informēja LMA pārstāvji.
FOTO: Atklāta Latvijas Dizaineru savienības izstāde «Laiks»
20. augustā Sporta 2 kvartālā durvis apmeklētājiem vēra Latvijas Dizaineru savienības (LDS) izstāde “Laiks”, informēja LDS pārstāvji.

Izstāde “Laiks” veidota kā saruna par laiku vizuālā un audiālā valodā. Tajā skatāmi Latvijas dizaineru darbi, kas ir autoru brīva refleksija par laiku tā dažādās nozīmēs.
Aktuālais neglītums. Saruna ar jauno modes mākslinieci Karlīni Aneti Nagliņu
Vai neglītais ir tieši pretējs skaistajam? Vai bez neglītā vispār varētu eksistēt skaistais? Tie ir jautājumi, ko uzdod jaunā modes māksliniece Karlīne Anete Nagliņa. Viņa ir viena no 20 dizaineriem, kuru darbi tiks prezentēti Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) studentu modes skatē.
Arhitekti plenērā meklē idejas Carnikavas baznīcas būvniecībai
Jau kopš 2018. gada Ādažu evaņģēliski luteriskā draudze vāc ziedojumus jaunas baznīcas būvniecībai, kas aizstās liesmu nopostīto Siguļu dievnamu. Lai izpētītu iecerētās Carnikavas baznīcas arhitektonisko tēlu un vietu, kā arī rastu radošas idejas mērķa realizēšanai, Carnikavā notiek arhitektu vasaras plenērs.
Latvijas arhitekta un amatnieku vides objekts izstādīts festivālā Francijā
Latvijas arhitekts Didzis Jaunzems un mākslinieku komanda šogad jau otro reizi piedalās vides objektu festivālā “Ansī ainavas” (“Annecy Paysages”) Francijā. Latvijas komanda piedalās festivālā, izrādot vides objektu “Pinumu paviljons” (“Wicker Pavilion”), kura tapšanā tika piesaistīti arī Latvijas amatnieki – klūgu grozu pinēji, informēja mākslinieka pārstāvji.
Oktobrī rīkos starptautisku arhitektūras plenēru par koncertzāles celtniecību Rīgā
Pagājuši divi mēneši, kopš valdība pieņēma lēmumu celt nacionālo koncertzāli bijušās Latvijas Komunistiskās partijas Centrālās komitejas ēkas vietā Elizabetes ielā. Šajā laikā divas reizes sanākusi kultūras ministra izveidotā darba grupa, kas jau pēc lēmuma pieņemšanas turpina vērtēt dažādus ar koncertzāles atrašanās vietu saistītus jautājumus.
Jaunais vidi netraumē – drosmīgas arhitektūras stāsts Vecrīgā
Ēka Vecrīgā, Skārņu ielā 11, ir retais būvkultūras paraugs, kad jauna būve tradicionālā vidē ir ienākusi organiski un pamanāmi vienlaikus. Tā nekopē un necenšas izlikties par citu, “senu un īstu”, bet ir pati – ēka kā personība savā laikā un vietā. 
Populārākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt