Kultūra / Dizains un athitektūra
Arhitektūras nedēļā Latvijā viesosies japāņu arhitekts Kengo Kuma

Arhitektūras nedēļā Latvijā viesosies japāņu arhitekts Kengo Kuma, viens no atpazīstamākajiem mūsdienu arhitektūras nozares pārstāvjiem un vairākkārtējs prestižās Prickera balvas nominants. Kengo Kuma šobrīd strādā pie Tokijas 2020.gada olimpisko spēļu stadiona projekta, un Latvijā viņš pasniegs vieslekciju Latvijas Arhitektūras gada balvas ietvaros. Lekcija būs bezmaksas un pieejama visiem interesentiem. Tāda mēroga viesa lekcija ir īpašs notikums Latvijas kultūras dzīvē.

«Rail Baltica» latviešu arhitektu projekts - topošās starpinstitucionālās padomes rokās

Rīga šobrīd atrodas pēdējā simtgadē lielāko pārmaiņu priekšvakarā. Tuvojas ātrgaitas vilciena sliežu “Rail Baltica” izbūve. Tomēr projekta attīstītāji no diviem konkursa uzvarētajiem izvēlējusies īstenot dāņu arhitektu projektu, kas skar vairāk sliežu tehnisko projektu un nedaudz staciju, nevis latviešu projektu, kas atrasinātu gadiem aprunātās stacijas un autoostas apkaimes nesakārtotās vides jautājumus. Kāpēc tā, to skaidro Latvijas Televīzijas raidījuma „Kultūršoks'' veidotāji.

Latvijas autoru radītais projekts «Villa A» iekļuvis starptautiska konkursa finālā

Vairāk nekā 1000 arhitektūras un dizaina projektu no 100 valstīm konkurencē Latvijas autoru "OutofBox architecture" un “lolot design” radītais un realizētais privātmājas projekts “Villa A” ir iekļuvis prestižā starptautiskā arhitektūras un dizaina konkursa “Architizer A+Awards” finālā, lsm.lv pavēstīja "lolot design" dizainere Santa Meikulāne.

Arhitektūras gada balvai šogad pieteikti 36 darbi - arī Latvijas arhitektu radīti darbi ārvalstīs

Latvijas "Arhitektūras gada balvai 2017" šogad iesniegti kopumā 36 pieteikumi, to skaitā vairāki Latvijas arhitektu radīti darbi citās valstīs. Konkursam pieteikti un vērtēti divu veidu darbi: objekti un procesi, kas pēdējā gada laikā atstājuši paliekošu iespaidu uz arhitektūras nozari. Gada balvas nominantus paziņos 11.aprīlī, bet apbalvošanas ceremonija notiks 19.maijā

Brīvdabas muzejs atklāj apmeklētājiem restaurēto Liepājas ostas noliktavu

Piektdien, 24. martā, plkst. 14 Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzejā notiks restaurētās Liepājas ostas noliktavas “Bezdelīga” atklāšana. Noliktavas pirmajā stāvā apskatei būs pieejama muzeja plašā lāžu un skapju kolekcija, kā arī senie enkuri. Savukārt otrajā un trešajā stāvā atradīsies muzeja fondu priekšmeti un darba telpas.

Zaļā zelta otrā dzīve izstādē «Domā koks!»

Dažādos pasaules topos Latvija tiek ierindota kā viena no zaļākajām valstīm, taču vai mēs savu zaļo zeltu – koku izmantojam ar maksimālo pievienoto vērtību? Šādu jautājumu uzdod Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas (RDMV) audzēkņi un viņu pasniedzēji, pirmo reizi plašākai publikai Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā parādot daļu no praktiskajos priekšmetos tapušajiem darbiem izstādē “Domā koks!”.

Nora Micpapa: Latvietim vajadzīga viensēta

Ceļš vijas no kalna lejup, vēl viens līkumiņš un aiz meža pudura paveras skats uz kokos un ziedošos krūmos ieskautu māju. Turpat arī aka, kūtiņa un šķūnis, turpat arī klētiņa, strauts un pirts. Tāda aina man zīmējas, domājot par šīsdienas stāsta varoni – latviešu viensētu.

Topošie dizaineri Madonā prezentēs savas modes kolekcijas

Uz modes skati un tikšanos ar Latvijas mākslas dizaineriem pasākumā “Dizaina balss” trešdien, 1.februārī, Madonā pulcēsies topošie Latvijas dizaineri. Reģionālā laikraksta “Stars” žurnāliste Inese Elsiņa Latvijas Radio informēja, ka, veidojot kolekcijas sadarbība ar vietējiem uzņēmējiem, jaunieši cer tur pierādīt savas spējas Latvijas mākslas dizainera profesionāļiem. 

Aspazijas mājā atklāta izstāde «Somu diēta jeb rotas gardēžiem»

Jūrmalā, Aspazijas mājā, 31. janvārī atklāta izstāde “Somu diēta jeb rotas gardēžiem”. Tajā aplūkojamas ādas apstrādes meistares un mākslinieces Ingas Beikules miniatūrās somiņas-piespraudes, kas tapušas, iedvesmojoties no autentiskām dažādu laikmetu sieviešu somām.

DMDM: Vizuāls stāsts par dabas un dizaina mijiedarbību

No 2017. gada 25. janvāra līdz 26. februārim Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā (DMDM) Rīgā jaunajā izstādē “Roundabout Baltic” varēs iepazīties ar mūsdienu dizainu no astoņām Baltijas jūras reģiona valstīm – Dānijas, Igaunijas, Somijas, Vācijas, Latvijas, Lietuvas, Polijas un Zviedrijas.

Pilnā krāšņumā pēc restaurācijas atklājies Rīgas Doma mazais ērģeļu prospekts

Rīgas Domā visā savā krāšņumā atklājies mazais ērģeļu prospekts, jo tieši pirms Ziemassvētkiem pabeigta tā restaurācija. Tik fundamentāli atjaunots mazais prospekts ir pirmo reizi tā 400 gadu vēsturē, un šobrīd tas atguvis ļoti līdzīgu izskatu, kāds tam bija sākotnēji - 1601.gadā. Jau šonedēļ restauratori uzsāk darbu pie Rīgas Doma lielā ērģeļu prospekta atjaunošanas, ko iecerēts pabeigt šī gada nogalē.

Pēc 50 gadiem Lestenes baznīcā beidzot atgriežas altāra siena

Pēc vairāk nekā 50 gadiem savā mājvietā Lestenes baznīcā atgriezusies altāra siena un atjaunotā kancele. Lestenes baznīca savulaik bija krāšņākais baroka laika dievnams Latvijā. To pamatīgi izpostīja Otrā pasaules kara laikā, un padomju gados izdemolēja un ierīkoja kalti. Baznīca kļuvusi par simbolu tam, kas ar latviešu tautu un valsti ir noticis.

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt