100 g kultūras
 
Akcijā «Dūmoj ar komatim!» popularizē latgaliešu literatūru un valodu
Lai popularizētu latgaliešu literatūru un valodu, šajā nedēļā sākas akcija “Dūmoj ar komatim!” jeb “Domā ar komatiem!”. Akcijas laikā ar video īsfilmām un pastkartēm latgaliešu kultūras aktīvisti pievērš uzmanību latgaliski radītiem literāriem darbiem. Šajā nedēļā biedrības “Latgolys Producentu grupa” profila sociālajos tīklos ir publicētas pirmās piecas literāro darbu vizualizācijas.
Mūzika, deja un cirks apvienojas kabarē uzvedumā «O» 
Ceturtdien vienā no Rīgas radošajiem kvartāliem savu, nu jau četrpadsmito sezonu, atklāj “Virus Art” veidotais kabarē iestudējums. Šogad tam dots nosaukums “O”! Uzvedumā “O” simbolizē koncentrētu sākuma punktu un  arī brīnumu, kas pārvar pievilkšanās un gaismas ātruma likumus. 
Darbību uzsāk elektroniskajai mūzikai veltīts projekts «Signāls»
Ar mērķi nodrošināt platformu dažādu elektroniskās mūzikas eksperimentu attīstībai un jaunradei, Kaņepes Kultūras centrā sāksies jauns projekts “Signāls”. Tā ietvaros notiks īpaši DJ seti, lekcijas, darbnīcas, koncerti un cita veida aktivitātes, informēja Kaņepes Kultūras centra pārstāvji. 
Medusmēnesis ar viduslaiku klavesīnu jeb latvieši svin «Kluso nakti»
Efektīga un netradicionāla mūziķu kompānija – ģitārists Matīss Čudars, klarnetists Jēkabs Nīmanis, klavesīniste Ieva Saliete un vokālā grupa "Putni" – satikušies koncertprogrammā "Klusa nakts, svēta nakts", kas godina šīs Ziemassvētku himnas 200. gadskārtu. Programma, kurā skan arī Latvijā būvēts un apgleznots viduslaiku klavesīns, vēl izskanēs sešās Latvijas baznīcās, bet Ziemassvētku vakarā iepriecinās LR3 "Klasika" klausītājus.
Tatjana Krivenkova savu izstādi velta krāsu pasaules meistariem un attīstītājiem
Tatjana Krivenkova savai jaunākajai izstādei devusi nosaukumu "Veltījums slaveniem gleznotājiem. Ravēšana”. Izstāde veltīta meistariem, kuri ietekmējuši un attīstījuši krāsu pasauli. Lai arī konkrēti meistaru vārdi netiek nosaukti, sarunā māksliniece atklāj, kurš mākslinieks devis impulsu šai iecerei. Izstāde no 13. decembra skatāma galerijā "Māksla XO”.
Gidons Krēmers «Lielajā dzintarā» izspēlēs kamermūzikas versiju par cirku
Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars” 27. janvārī plkst. 17.00 aicina uz pasaulslavenā vijolnieka Gidona Krēmera koncertu “Krēmers. Kremerata Baltica. Cirks”. Atskaņojot Mečislava Veinberga (Mieczysław Weinberg), Astora Pjacollas (Astor Piazzolla) un Artura Maskata mūziku, izcilais vijolnieks uzstāsies kopā ar orķestri “Kremerata Baltica” un slavenā vācu cirka “Circus Roncalli” klaunu Robertu Viki (Robert Wicke). 
Liepājā pirmo reizi koncertēs «Abaronin Ensemble»
Sestdien, 22. decembrī, plkst. 18.00 viesnīcas “Promenade Hotel” Hika zālē Liepājā pirmo reizi uzstāsies vokālais kvartets “Abaronin Ensemble” ar renesanses vokālās mūzikas programmu “Lūgšana Dievmātei”.
Izdota Ilmāra Šlāpina veidota rokasgrāmata par koši pelēko latvieti
Grāmata “Latvietis. 100 nacionālās īpatnības”, kuru sastādījis, skaidrojis un komentējis Ilmārs Šlāpins, ir stāsts par mums pašiem jeb rokasgrāmata par koši pelēko latvieti. Tā tapusi sieriņa “Kārums” virsvadībā, apkopojot tipisko latviešu spilgtākās īpatnības – vērojot viņus, izzinot domas, klausoties izteikumus, – tādā veidā atklājot patieso simtgades latviešu tēlu.
Ar īpašu koncertu Rīgā atgriezīsies Stings
Ar īpašu koncertu “Sting: My Songs” nākamvasar Rīgā atgriezīsies 16 ''Grammy'' balvu ieguvējs, grupas “The Police” dalībnieks un solomākslinieks  Stings. Koncerts notiks ''Arēnā Rīga'' 10. jūnijā. Biļetes publiskajā tirdzniecībā būs nopērkamas no 17. decembra “Biļešu servisa” tīklā. 
Ar pirmo albumu debitē duets «Ralph & Casual»
Mēģinājumos viņi viens otru dēvē skatuves vārdos ar anglisku izrunu – "Ralph & Casual". Viņu radīto mūziku straumēšanas platformās  jau iemīlējuši klausītāji  Amerikā, Vācijā, Zviedrijā, Kanādā.  
Nākamajā gadā «Positivus» festivāls ilgs divas dienas; izziņo pirmos māksliniekus
“The 1975” un “Cut Copy” ir pirmie mākslinieki, kuri uzstāsies 13. “Positivus” festivālā. Festivāls norisināsies nākamajā vasarā 26. un 27. jūlijā, piepildot Salacgrīvas iemīļoto Zvejnieku parku ar neaizmirstamiem pasaules mēroga zvaigžņu, aktuālāko Baltijas grupu un spilgtu jauno talantu koncertiem. Pirmās biļetes uz festivālu par īpaši izdevīgo “Early Bird” cenu tirdzniecībā būs pieejamas tikai no šodienas, 13. decembra, līdz 22. decembrim, informēja festivāla pārstāvji. 
Aspazija: Sieviete, bez kuras Latvijas valsts nav iedomājama
Latvija bez Aspazijas nav iedomājama – tā uzskata izstādes “Ceļā uz Latvijas valsti” veidotāji.  Jūrmalā, Aspazijas mājā, atklātās izstādes mērķis ir izcelt dzejnieces un dramaturģes nozīmi un ieguldījumu Latvijas valsts veidošanā un pastāvēšanā līdzās pirmajiem valsts pamatlicējiem.
«Muzikālās bankas 2018» noslēguma ceremonija pirmo reizi notiks Daugavpilī
Gada vērtīgāko popa un roka dziesmu aptaujas „Muzikālā Banka 2018” noslēguma pasākums ar iemīļotāko Latvijas mūziķu dalību un tiešsaistes fināla balsojumu notiks Daugavpilī 2019. gada 9. februārī. Par vērtīgākās dziesmas titulu  cīnīsies “Prāta Vētra”, Dons, “Musiqq”, Intars Busulis, Aija Andrejeva, “Mesa”, “The Sound Poets”, “Double Faced Eels”, “Bermudu divstūris”, Ivo Fomins, Jauno Jāņu orķestris, Jānis Stībelis, Markus Riva, “Tautumeitas” un citi iemīļoti mākslinieki, informēja Latvijas Radio pārstāvji. 
Gatavs apmežot Ņujorku: Gunara Saliņa dzejoļu krājums «Melnā saule»
Gunars Saliņš (1924–2010) bija gatavs apmežot Ņujorku un to arī izdarīja – vismaz savā dzejā noteikti. "Elles ķēķa" īstenais biedrs, prasmīgs atdzejotājs un novatorisks dzejnieks četrdesmit gadus veltīja akadēmiskajam darbam, pasniedzot psiholoģiju un socioloģiju Unionas koledžā Ņujorkā. Viņa darbi ietekmēja veselu jauno dzejnieku paaudzi gan ASV, gan Latvijā. 
Miris aktieris un režisors Oļģerts Šalkonis
12. decembrī mūžībā devies aktieris un režisors  Oļģerts Šalkonis (dz. 1931. gada 20. maijā). Atvadīšanās 19. decembrī plkst. 13.00 Krematorijas Lielajā zālē, informēja Latvijas Nacionālā teātra pārstāvji.
Iznācis Viestura Vecgrāvja pētījums par romantismu latviešu dzejā
LU Akadēmiskā apgāda izdotajā Viestura Vecgrāvja grāmatā “Mani sveicina zvaigznes…” apkopotas autora impresijas un ieskati romantiskajā pasaules izjūtā latviešu dzejā. Monogrāfija aptver laiku no 19. gadsimta 70. gadiem līdz mūsdienām un ir veltīta izcilāko latviešu dzejnieku romantiķu jaunrades raksturošanai. Šis ir trešais izdevums Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes Latvistikas un baltistikas nodaļas sērijā “Latvijas gadu gredzeni literatūrā”.
Rīgā un Cēsīs koncertēs leģendārais čellists Dāvids Gerings ar jaunajiem klavieru un čella virtuoziem 
16. decembrī plkst. 17.00 Vidzemes koncertzālē “Cēsis” un 17. decembrī plkst. 19.00 Rīgas Kultūras un tautas mākslas centra ''Mazā ģilde'' Lielajā zālē muzicēs čella mūzikas leģenda un diriģents Dāvids Gerings (David Geringas), par brīnumbērnu dēvētais pianists Adams Gutserievs ar māsu čellisti Dali Gutserievu, kā arī Latvijas Festivāla kamerorķestris. 
Galerijas