Kultūra

Šonedēļ
KG Kultūras
Žūrija iesaka
Henrieta Verhoustinska
Režisors Gatis Šmits savās izrādēs allaž risina teatrālās valodas un pasaulei aktuālus jautājumus. Izņēmums nebūs arī izrāde “(R)evolūcija” Jaunajā Rīgas teātrī. “Ko darīt ar tehnoloģijām, kas nenovēršami pārņem cilvēku dzīvi un ielaužas pat slēptākajos dvēseles nostūros? Kā mākslīgā intelekta klātbūtnē nepazaudēt savu “es”? Vai tā ir taisnība, ka vairums cilvēku par drošību un ērtību ir gatavi atdot savu brīvību?”
Vai sieva var vīra dēļ būt greizsirdīga uz suni? Un kā vēl! Aktrise un režisore Rēzija Kalniņa par to pārliecinājās jau tālajā 1998. gadā, kad Juris Strenga Dailes teātrī iestudēja A. R. Gērnija lugu "Silvija", kurā Rēzija atveidoja nevienu citu kā sunenīti Silviju. Būdama labi zināma suņu mīle, viņa pie šīs lugas ķērusies nu jau kā režisore, iestudējot to savā lolojumā – mūzikas un drāmas telpā "OratoriO". Runa būs ne vien par sievas greizsirdību uz suneni, bet par cilvēka spēju vai nespēju ļauties patiesām jūtām un ieraudzīt patiesi būtisko.
Teātra trupas "Kvadrifrons" 5. sezonas pirmā pirmizrāde ir Paulas Pļavnieces režisētā "Vēlēšanās", un jau datums, kad tā tiek izrādīta plašākai publikai – 30. septembrī – apstiprina nosaukuma radītās aizdomas, ka runa izrādē ir par vēlēšanām. Izrāde ir veidota vidusskolas vecuma jauniešiem ar mērķi viņus izglītot par to, kāpēc ir svarīgi piedalīties Saeimas vēlēšanās. Izrāde šajā mācību gadā tiks demonstrēta Latvijas skolās pēc to pieprasījuma.

Vairāk

Vairāk

Vairāk

Vairāk

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt