100 g kultūras
 
Kuldīgā visu nedēļu norit krāsainu notikumu kopums «Kuldīgas vasaras vitrāžas»
Jau par tradīciju bija kļuvis, ka jūlija trešās nedēļas nogalē tūkstošiem cilvēku devās uz Kuldīgu, lai baudītu grandiozās “Dzīres Kuldīgā”. Šogad 25. dzīru reize gan atlikta uz nākamo gadu, bet sarīkoti šā brīža apstākļiem piemēroti svētki – “Kuldīgas vasaras vitrāžas” – Kuldīgas estrādē, pagalmos, Pilsētas dārzā, uz Liepājas ielas un Māras dīķī skanēs koncerti dažādām gaumēm, būs skatāmas izstādes, izrādes un neredzēti vides objekti.
Festivāls «LNSO vasarnīca» šogad notiks Ventspilī
Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) festivāla “LNSO vasarnīca” šogad notiks no 21. līdz 23. augustam un piedzīvos jaunu norises vietu, ar klausītajiem tiekoties Ventspilī, koncertzālē “Latvija”, medijus informēja organizatori.
Ar Rīgas Filmu fonda līdzfinansējumu Latvijā uzņems piecas ārvalstu filmas
Līdzfinansējuma programmas “Rīgas Filmu fonds” ārvalstu filmu uzņemšanai konkursa vērtēšanas komisija izskatījusi jūnijā saņemtos pieteikumus. Līdzfinansējuma līguma slēgšanai ar Rīgas pašvaldību tika apstiprināti pieci filmu projekti 511 732 eiro apmērā, medijus informēja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļā.
Ansamblim «Svīres» top debijas albums
Ansambļa “Svīres” repertuārā ir latviešu tautas mūzika un oriģinālmūzika, un nu tapis apvienības pirmais videoklips dziesmai “Kalnā balta ieva zieda”, kā arī notiek darbs pie “Svīru” debijas albuma, LTV raidījumā “Rīta Panorāma” pastāstīja mūziķes.
Atklās Rīgas Fotogrāfijas biennāles starptautisku grupas izstādi «Wunderkammer»
Latvijas Fotogrāfijas muzejā no 24. jūlija būs skatāma ''Rīgas Fotogrāfijas biennāles 2020'' starptautiska grupas izstāde “Wunderkammer”, pievēršot uzmanību kolekcionēšanas fenomenam un atklājot, kā mākslinieki izmanto savas un citu kolekcijas, lai radītu jaunus mākslas darbus. Izstādē piedalās mākslinieki no Latvijas, Spānijas, Igaunijas, Vācijas, Lietuvas un Somijas, informēja Rīgas Fotogrāfijas biennāles pārstāvji.
Pieci.lv septīto gadskārtu svinēs ar vērienīgu dzimšanas dienas festivālu
Atzīmējot jauniešu multimediālās platformas Latvijas Radio 5 – Pieci.lv septīto gadskārtu, Pieci.lv komanda klausītājus aicina uz dzimšanas dienas festivālu, kas norisināsies no 23. līdz 25. jūlijam. Trīs dienu programmā uz divām virtuālām “skatuvēm” – Pieci.lv ēterā un sociālajos tīklos – skanēs izcilu mūziķu koncertieraksti un intervijas, daudzsološāko jauno latviešu mākslinieku koncertu tiešraides, pasaules labāko DJ uzstāšanās ieraksti no festivāliem Latvijā un ārpus tās, kā arī Pieci.lv ētera personību sarunas, intervijas un uzstāšanās.
Pasākumā «Get Up, Let’s GRŪV!» Liepājā gaidāmas radoša dzīvesstila aktivitātes un Ralfa Eilanda koncerts
Liepājā, vienā no pilsētas jaunajiem radošajiem kvartāliem – Juliannas pagalmā – 25. jūlija pēcpusdienā norisināsies pasākums “Get Up, Let’s GRŪV!”. Apmeklētājus gaidīs vasaras noskaņa, fanka, regeja, svinga un soula mūzika Ralfa Eilanda un "Liepaja Music Orchestra" izpildījumā, “street food” jeb ielu ēdiens un radošās aktivitātes, informēja “Liepāja Music” pārstāvji.
Bezkompromisu atklātības kults. Pirmo reizi latviski izdota Bukovska dzejas izlase
Skarbs, atklāts un nesaudzīgi tiešs savā daiļradē ir amerikāņu rakstnieks Čārlzs Bukovskis. Viņš visas lietas sauc īstajos vārdos un nevairās arī no zemākajiem valodas slāņiem. Lai arī attieksme pret viņa darbiem ir dažāda, ir ļoti daudz lasītāju, kurus viņa darbi valdzina tieši šī patiesīguma dēļ. Ne velti viņš iemantojis kulta rakstnieka statusu. Pirms vairāk nekā 15 gadiem latviski Jāņa Elsberga tulkojumā klajā nāca divi viņa romāni – “Holivuda” un “Sievietes”, un tikko pirmo reizi latviešu valodā izdota arī Bukovska dzejas izlase “Kodiens”, ko arī atdzejojis Jānis Elsbergs.
Baltijas jūras dokumentālo filmu forumam atlasīti 24 pieteikumi, tai skaitā 5 Latvijas projekti
Noslēgusies filmu projektu pieteikumu atlase Nacionālā kino centra rīkotajam Baltijas jūras dokumentālo filmu forumam (“Baltic Sea Docs”), kas šogad notiks no 29. augusta līdz 6. septembrim. Dalībai forumā – vienā no nozīmīgākajiem Baltijas jūras reģiona dokumentālā kino industrijas pasākumiem – šogad atlasīti 24 topošu filmu pieteikumi no 16 valstīm, to skaitā arī pieci Latvijas projekti, informē Baltijas jūras dokumentālo filmu foruma pārstāve Ieva Lange.
Sākusies darbu pieteikšana Latvijas Arhitektūras gada balvai 2020
Latvijas Arhitektu savienība (LAS) aicina līdz 2020. gada 4. septembrim pieteikt darbus konkursam ''Latvijas Arhitektūras gada balva 2020''(LAGB). Šogad balva tiks pasniegta jau 25. reizi svinīgajā ceremonijā, kas notiks 30. oktobrī, informēja Latvijas Arhitektu savienības pārstāvji.
Latviju Tallinas Mūzikas nedēļā pārstāvēs 8 apvienības un mūziķi
Izziņoti papildinājumi mūzikas programmā Starptautiskajā jaunās mūzikas festivālā “Tallinas Mūzikas nedēļa” (“Tallinn Music Week” /TMW), kas notiks laikā no 27. līdz 30. augustam Tallinā, Igaunijā. Starp tiem arī vairākas grupas no Latvijas – “Tribes of the City”, “Tesa”, “Eschatos” un "Preternatural”, informēja festivāla pārstāvji. Kopumā Latviju pārstāvēs astoņas apvienības, kas ierindo valsti trešajā vietā aiz Igaunijas un Somijas pēc pārstāvēto grupu skaita.
Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība piešķirs stipendijas 53 jaunu ierakstu radīšanai
Kā papildu atbalsta mehānismu ārkārtējās situācijas laikā, 1. jūnijā Latvijas Izpildītāju un Producentu apvienība (LaIPA) izsludināja stipendiju konkursu mūzikas jaunrades veicināšanai. Stipendiju jauna skaņdarba radīšanai ieguvuši 53 mūziķi. Ņemot vērā saņemto pieteikumu skaitu un mūziķu plašo interesi, LaIPA padome ir lēmusi šī gada 1. novembrī izsludināt otro stipendiju konkursa kārtu, informēja LaIPA pārstāvji.
Galerijas