100 g kultūras
 
Vingrojumi dažādām maņām - Tallinas ielas kvartāla «Laikmetīgās trešdienas»
No 1. jūlija trešdienās Rīgā daļa no Tallinas ielas kvartāla pārtaps par mūsdienu mākslas, mūzikas, dejas un dzejas kultūrvietu. Jaunā pasākumu cikla nosaukums ir "Laikmetīgās trešdienas" - intervijā Latvijas Radio 3 "Klasika" pastāstīja idejas autors, Tallinas ielas kvartāla kurators Kaspars Lielgalvis un pirmā koncerta dalībnieks, saksofonists Deniss Paškevičs.
Bejonse izdos «Karalim Lauvam» veltītu videoalbumu
Amerikāņu dziedātāja, komponiste, dejotāja un aktrise Bejonse izdos videoalbumu, kura radīšanu iedvesmojusi slavenā multiplikācijas filma “Karalis Lauva”. Vienlaikus māksliniece saņēmusi īpašu balvu, ar ko tiek godināti tumšādainie un citu mazākumtautību pārstāvji, kuri devuši būtisku ieguldījumu valsts dzīvē. 
Bijušo Centrālkomitejas ēku sola nenojaukt pirms arhitektūras ideju konkursa
Bijušo Latvijas Komunistiskās partijas Centrālās komitejas ēku, ko valdība lēmusi upurēt nacionālās koncertzāles vajadzībām, nenojauks pirms arhitektūras ideju konkursa – tā sola Kultūras ministrija, reaģējot uz asajiem protestiem par straujo un plašākā sabiedrībā neizrunāto lēmumu par koncertzāles būvniecību Elizabetes ielā 2. Tieši veids, kādā tika pieņemts lēmums, profesionāļu vidi saniknojis visvairāk.
Mūžībā devies komponists Pēteris Butāns
Svētdien, 28. jūnijā, 77 gadu vecumā mūžībā aizgājis komponists Pēteris Butāns. Atvadīšanās no Meistara notiks piektdien, 3. jūlijā, plkst. 14 Ventspils Meža kapu kapličā, vēsta Latvijas Radio 3. 
FOTO: Dokumentālas filmas veidotāji Vecrīgas ielās uzbur gadsimtu senas ainas
Jūnija vidū noslēdzās darbs pie vēsturisko rekonstrukciju filmēšanas dokumentālajai filmai “Miers. Robeža. Tilts”, kas vēstīs par Latvijas—Krievijas miera līgumu. Rekonstrukcijās būs redzamas Padomju Krievijas un Latvijas diplomātu sarunas, Krievijas delegācijas dzīve Rīgā, kā arī bēgļu atgriešanās Latvijā.
Ģitārists Gints Smukais izdod singlu «Thaw» un aicina uz brīvdabas koncertu
Ģitārists Gints Smukais izdevis pirmo singlu “Thaw” no gaidāmā albuma “Thaw”/“Atkusnis” un aicina 31. jūlijā uz albuma atklāšanas brīvdabas koncertu “Atkusnis”, informēja mūziķa pārstāve Inga Zālīte. Koncerts norisināsies uz ezerā peldošas skatuves, ko būs iespēja vērot no krasta, kā arī laivās un uz SUP dēļiem. 
Atšķirīgo komponistu maģiskais tandēms. Lūsēns un Brauns aicina uz «Saulrieta dziesmām»
Komponists Jānis Lūsēns pēdējos mēnešus vadījis tālu prom no pilsētas burzmas, un viņa neiztrūkstošs ikvakara rituāls bijis vērot saulrietus. Piedzīvotais maģiskais skaistums viņam devis iedvesmu izveidot koncertprogrammu, kas tā arī saucas ''Saulrieta dziesmas'' un kurā viņa mūzika savijas kopā ar Mārtiņa Brauna kompozīcijām. Koncertos abi komponisti arī paši būs uz skatuves, improvizēs un saspēlēsies, un viņiem piebiedrosies divi lieliski dziedātāji – Zigfrīds Muktupāvels un Ieva Sutugova.
Grupa «Akacis» restaurē vēsturi – top digitāla kolekcija
Azartisko un progresīvo Amerikas latviešu rokgrupu “Akacis” 70. un 80. gados ar ovācijām uzņēma ne tikai koncertos Amerikas latviešu sabiedrībā, bet arī, piemēram, “Mikrofona” aptaujās Latvijā. “Akača” izdziedāto un radīto dziesmu skaits sniedzas pāri diviem simtiem, un koncerti dažādos videoformātos krājušies 50 stundu garumā. Nu pienācis laiks, kā saka grupas dibinātājs, basģitārists un skaņu režisors Gatis Gaujenieks, restaurēt šos 30 gadu garumā krātos mūzikas un video ierakstus publicēšanai digitālajās platformās, lai tie būtu pieejami interesentiem.
Kuldīgā Septiņu gulētāju dienu pavada sapņainās pastaigās pilsētā
27. jūnijs pēc latviešu tautas ticējuma ir Septiņu gulētāju diena. Ja tajā līs lietus, tad līšot vēl septiņas dienas. Kuldīgas radošie ļaudis to apspēlējuši mākslas akcijā ar interaktīviem elementiem, vides objektiem, stikla dizainu, mūzikas un dzejas performancēm, aicinot ikvienu nesteidzīgā pastaigā uz vecpilsētas pagalmiem un gar Alekšupītes promenādi. Mākslas akcija “Septiņi gulētāji” norit divas dienas un noslēgsies 27. jūnija pusnaktī.
Vērtība attieksmē – Ata Ieviņa atklājumi Latvijas fotomākslā. Izstādes apskats
Ata Ieviņa izstāde “Faraona dārgumi”, kas līdz 19. jūlijam skatāma Latvijas Fotogrāfijas muzejā, noris Rīgas Fotomēneša ietvaros, tāpēc fotogrāfijas izmantojumam Ieviņa asamblāžās jāpievērš īpaša uzmanība. Tie arī ir tie faraona dārgumi, par kuriem autors runā. Kāpēc tie tādi ir un kāpēc tie ir līdzīgi senas kultūras vērtībām?
Ginta Gabrāna jaunākā izstāde – nākotnes mākslas burvīgais vēstnesis
21. jūnijā Mākslas stacijā "Dubulti" tika atklāta Ginta Gabrāna jauno darbu personālizstāde "Fināla lielā atklāšana". Izstāde līdz 13. septembrim risināsies Mākslas stacijas telpās, Jūrmalas pilsētvidē un kā papildinātās realitātes lietotnes "SAN" projekts – visā Latvijas teritorijā, turklāt reizi mēnesī būs arī ekskursijas, kurās mākslinieks ir solījies piedalīties. Latvijas Radio 3 "Klasika" Lienes Jakovļevas personā bija klāt izstādes atklāšanas brīdī, uzrunājot gan pašu mākslinieku Gintu Gabrānu, gan izstādes kuratori Ingu Šteimani.
Galerijas