100 g kultūras
 
Klajā nācis dzejnieka Māra Čaklā Rakstu otrais sējums
Māra Čaklā Rakstu 2. sējums nāk klajā dzejnieka 80. dzimšanas dienas gadā. Grāmatā apkopota dzejnieka brieduma gadu daiļrade: dzejoļu krājumi “Sastrēgumstunda” (1974), “Cilvēks, uzarta zeme” (1976), “Strautuguns"(1978), bērniem veltītais “Minkuparks” (1978) un eseju grāmata par literatūru un autoram tuviem dzejniekiem “Saule rakstāmgaldā” (1975), medijus informē apgāda “Mansards” pārstāvji.
Izdota apjomīga vecmeistaram Arvīdam Eglem veltīta monogrāfija
Šī gada pavasarī 115 gadi apritēja kopš mākslinieka, Rēzeknes mākslinieku kopas dalībnieka un Latvijas Mākslas akadēmijas profesora Arvīda Egles dzimšanas. Atceroties izcilo gleznotāju, Latgales Kultūrvēstures muzejā (LKM) Rēzeknē īpašā izstādē apskatei šobrīd pieejamas Arvīda Egles gleznas no muzeja mākslas kolekcijas. Tāpat nesen klajā nākusi arī apjomīgā monogrāfija par vienu no redzamākajiem Rēzeknes pirmskara māksliniekiem. Grāmata “Arvīds Egle Latvijas glezniecībā” ietver ap 200 mākslas vecmeistara Arvīda Egles reproducētos darbus un mākslinieka biogrāfiju. Grāmata tapusi kā triju pamatīgu monogrāfiju cikla noslēdzošā daļa.
Mūzikas padome atbalsta valdības lēmumu par akustiskās koncertzāles atrašanās vietu
Apzinoties un cienot publiskajā telpā izskanējušo viedokļu dažādību, Latvijas Mūzikas padome otrdien, 30. jūnijā, notikušajā sēdē paudusi atbalstu vienotajam Ministru kabineta (MK) lēmumam akustiskās koncertzāles novietnei Rīgas centrā, Elizabetes ielā 2, medijus informē Kultūras ministrijas (KM) sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Vizule.
«Nākotnei izlasāmi» – jauns izdevums par Latvijas Nacionālo bibliotēku
Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Atbalsta biedrība sadarbībā ar LNB klajā laidusi divus izdevumus latviešu un angļu valodā par Latvijas Nacionālo bibliotēku – “Nākotnei izlasāmi. Latvijas Nacionālā bibliotēka“ un “The Castle of Light. National Library of Latvia”, informē LNB Atbalsta biedrībā.
Latvijas pilīs un muižās notiks Vēsturisko parku un dārzu dienas
Otro reizi Latvijas pilīs un muižās notiks Vēsturisko parku un dārzu dienu, kas tiek organizētas, lai sabiedrībā radītu labāku izpratni par kultūras mantojumu, veicinātu dārzu un parku izpēti, atjaunošanu un ilgtspējīgu izmantošanu, kā arī sekmētu vietējo tūrismu, informē Latvijas Piļu un muižu asociācijā
Džezs kā metafora jeb Rīgas Domā sākusies vasara
3. jūlijā pulksten 19.00 Rīgas Doms aicina uz koncertu "Džeza noskaņās", kurā muzicēs saksofonists Aigars Raumanis, sitaminstrumentālists Ernests Mediņš un ērģelnieks Aigars Reinis. Programmā – Džordža Gēršvina, Fila Vuda, Platona Buravicka un vēl citu autoru mūzika.
Ņujorkiešus parkos priecē vietējie mūziķi
Covid-19 dēļ mūziķiem, tāpat kā citiem, nācies pielāgoties tiešsaistes videi un meklēt citus veidus, kā sasniegt klausītājus. Ārpus virtuālās vides, piemēram, Ņujorkā vairāki vietējie mūziķi priecējuši savus klausītājus pilsētas parkos. Tā kā iedzīvotājiem dažādu ierobežojumu dēļ nav bijušas citas nodarbes, viņi vairāk ieklausījušies vietējo mūziķu daiļradē. Arī pēc ierobežojumu atcelšanas mūziķi bauda klausītāju uzmanību.
Latvijas Nacionālajā teātrī top gaismu mākslinieka Oskara Pauliņa sajūtu izstāde
No 14. jūlija Latvijas Nacionālais teātris atsāk uzņemt klātienes apmeklētājus ar gaismu mākslinieka Oskara Pauliņa “Sajūtu izstādi gaisma”. Pirmā teātra klātienes pieredze būs neierasta – izstāde sāksies pie LMT Jaunās zāles ieejas, kur trijos stāvos izvietotas Oskara Pauliņa spilgtāko radošo darbu fotogrāfijas. Turpinājumā apmeklētājiem būs iespēja pieredzēt attēlu, telpu un skaņu īpaši veidotā sajūtu performancē.
ASV Kinoakadēmijā 819 jauni biedri
Uzaicinājumu piebiedroties Amerikas Savienoto Valstu Kinoakadēmijai saņēmušas 819 cilvēki. Par prestižās “Oskara” kinobalvas piešķiršanu nākotnē varēs lemt arī daudzi radošo profesiju pārstāvji un šovbiznesa zvaigznes.
Operetes fonds rosina veidot operetes mājvietu Ogrē
2018. gadā tika uzsākta parakstu vākšana, lai panāktu valsts atbalstu Operetes teātra turpmākai darbībai Latvijā. Aizvadītajā nedēļā Operetes fonds Saeimā iesniedza iesniegumu ar teju 12 000 parakstu par operetes teātra atjaunošanu Latvijā, tostarp kā potenciālo teātra mājvietu norādot Ogri.   
Ar nosaukumu «dīkstāve» aizvadīts ikgadējais Rīgas Fotomēnesis
Ar vairākiem pasākumiem internetā un pilsētvidē ir aizvadīts ikgadējais Rīgas Fotomēnesis. Festivāla noslēgumā tradicionāli tiek prezentēts arī tā dalībnieku darbu izlases katalogs. Šogad Fotomēneša pasākumos piedalījās aptuveni 50 dalībnieki, kuru darbus vienoja mūsdienām atbilstošs nosaukums – dīkstāve.  
Apgāds «Neputns» apkopojis glezniecības klasiķa Uga Skulmes kritikas
Viens no latviešu mākslas klasiķiem Uga Skulme pagājušā gadsimta starpkaru Latvijā bija pazīstams ne tikai kā daudzpusīgs mākslinieks, bet arī kā ražīgs publicists un kritiku autors. Lielākā daļa no tām šobrīd apkopotas apgāda “Neputns” izdotajās 14 burtnīcās. Pateicoties autora veiklajai valodai, tās dod ieskatu gan par tā laika mākslas norisēm, gan par sabiedrībā valdošo noskaņojumu.
Fotogrāfa domu plūsma - Toma Harjo performance ciklā «1:1» ISSP galerijā
Četru fotogrāfu izstāžu ciklā “1:1”, kas norisinās ISSP galerijā, kopš jūnija sākuma katru nedēļu viens fotomākslinieks pārveido galerijas telpas un rada darbu, kurā iesaista skatītājus. Šonedēļ kārta jaunā fotogrāfa Toma Harjo performancei. Piecas dienas viņš gaidīs skatītājus, lai kopīgi izveidotu neparedzamu apziņas plūsmas mākslas darbu.    
Galerijas