Sadaļas Sadaļas
100 g kultūras
Komponista Paula Dambja 85. jubileju atzīmēs ar tiešsaistes koncertu
30.jūnijā pulksten 19.00 komponista, pedagoga, ērģelnieka un diriģenta Paula Dambja jubilejai par godu tiešsaistes koncertprogrammu sagatavojuši mūziķi – dziedātāja Ilze Grēvele-Skaraine, saksofonists Artis Sīmanis un ērģelnieces Kristīne Adamaite un Ilona Birģele. Koncertā skanēs gan jau iemīļoti darbi, kā "Toccata alla fantasia" (1993) ērģelēm, gan vēl pavisam nesen radīta mūzika. Kā īpašs vakara notikums ir gaidāms pirmatskaņojums –  "Passacaglia en trè concerti" (2021) balsij, saksofonam un ērģelēm, informēja Rīgas Doma pārstāvji.
LNOB darbnīcu un mēģinājumu zāļu būvdarbus par 6,13 miljoniem eiro veiks SIA «Velve»
VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) izsludinātajā būvniecības konkursā VSIA “Latvijas Nacionālā opera un balets” dekorāciju darbnīcu un mēģinājumu zāļu kompleksa izveidei Meirānu ielā 2, Rīgā, starp 14 pretendentiem par saimnieciski izdevīgāko atzīts būvuzņēmēja SIA “Velve” piedāvājums par 6,13 miljoniem eiro. Ja nebūs pārsūdzību, VNĪ slēgs līgumu ar uzņēmēju un uzsāks būvdarbus tuvāko mēnešu laikā, informēja VNĪ valdes priekšsēdētājs Renārs Griškevičs.
Izstādē «Kad tālais kļūst tuvs» satiekas Ķīnas un latviešu kultūra
No 25. jūnija līdz 15. augustam Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzejs aicina apmeklēt Laumas Palmbahas, Dionisija Miončinska, Čuaņsji Jan (Chuanxi Yang) un Džao Jan (Zhao Yang) darbu izstādi “Kad tālais kļūst tuvs”. Izstāde pulcējusi divus latviešu un divus Ķīnas kultūrā uzaugušus māksliniekus, kuri jau vairākus gadus dzīvo Latvijā, informēja muzeja pārstāvji.
Festivāls «Rīgas ritmi» šogad pulcēs gan pašmāju, gan ārzemju mūziķus
Starptautiskais improvizācijas, džeza un globālās mūzikas festivāls “Rīgas ritmi 2021” norisināsies četras dienas un vairākās galvaspilsētas vietās vienlaikus, startējot jau 30. jūnijā, informēja organizatori. Festivāla 21. izlaiduma galvenie koncerti šogad notiks VEF Kultūras pilī 2. un 3. jūlijā. 
Vai zini, kā radies teiciens «Kas var būt labāks par šo?»
Mākslas ir dažādas. Ir lietišķā māksla, ir teātra māksla, ir dekoratīvā māksla, ir mūzikas māksla, un visbeidzot ir pavārmāksla. Divas pēdējās – vispabeigtākās mākslas. Dziesma ir uzrakstīta, un tā ir gatava. Zupa ir izvārīta, un tā ir gatava. Zupas esmu vārījis ļoti daudziem izciliem māksliniekiem – gan pašmāju, gan ārzemju meistariem. Vispirms jau, protams, Raimonds Pauls. Visasprātīgākais no visiem, kā mēs visi to zinām...
Lūgšana sātanam un citi jaunumi «Radio Naba» mūzikas topā
Pašmāju mūzikas topu papildina jaunumi no ārtroka grupas “Akvalande” debijas albuma “Songs of Akvalande”, ar debijas singlu “Miega zāles” sevi piesaka projekts “Suņu barība”, bet sabiedriskajā transportā iedvesmu meklē “Tavas māsas nāsis” un "PODRUGA" dziesmā “Kas notika tramvajā, tas paliks tramvajā”. Dziesminieks Imants Daksis nodod veltījumu radošai darbībai un māksliniekiem singlā “Brīvības dziņa”. Vīru kopa “Vilki” izdevusi spēcīgu sveicienu Ūsiņdienā. Mistiķu apvienība “+K+M+B” kādā glaunā Rīgas viesnīcā izpilda māksliniecisku rituālu ar Šarla Bodlēra dzejas vārdiem audiovizuālajā darbā “Litānijas sātanam”.
Anti-romantika. Par izstādi «Lai iemīlētos, klikšķiniet šeit»
No kurienes rodas tas iekšējais klikšķis, kas sirdij signalizē, ka esi iemīlējies, vienmēr bijusi mistērija. Mūsdienās dažādas interneta lietotnes piedāvā izpalīdzēt šajā lauciņā un kļūst par starpniekiem romantisku attiecību veidošanā. Iedvesmojoties no pretrunīgajām sajūtām, ko rada šī “emocionālā kapitālisma” industrija, tapusi izstāde ar intriģējošu nosaukumu – “Lai iemīlētos, klikšķiniet šeit”, kas līdz 27. jūnijam apskatāma Latvijas Mākslas akadēmijas izstāžu telpā “Pilot”.
Brīvdabas muzejā sestdien Zāļu diena
Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā sestdien, 19. jūnijā, būs Zāļu diena. Tajā darbosies tirdziņš, zirga pajūgā pa muzeju ceļos “Teikas muzikanti”, apmeklētājus aplīgos Medeņu ģimene, bet pirtnieks Māris Kupčs stāstīs par jāņuzālēm un Jāņu pirti, kam varēs sekot līdzi muzeja “Facebook” konta tiešraidē.
Nacionālās mākslu vidusskolas jaunajā korpusā iemūrē vēstījumu nākamajām paaudzēm
18. jūnijā Rīgā, Kalnciema ielā, vietā, kur top Nacionālās mākslu vidusskolas jaunais mācību korpuss, svinīgi iemūrēja kapsulu ar vēstījumu nākamajām paaudzēm. Vērienīgi pārbūves darbi šobrīd notiek visu vidusskolas paspārnē esošo mācību iestāžu – Rīgas Doma kora skolas, Jaņa Rozentāla Mākslas skolas, Emīla Dārziņa Mūzikas skolas un Rīgas Baleta skolas – teritorijās.
Esam kā labs noturēts konjaks. Saruna ar «Latvian Blues Band» mūziķiem
Grupa “Latvian Blues Band” pērn atzīmēja savu 20. jubileju. Svētku koncertus pandēmijas dēļ gan nācās pārcelt, tādēļ svinības turpinās arī šovasar. Kā LTV raidījumā “Kultūrdeva” uzver grupas mūziķi Jānis Bukovskis un Artis Ločmelis – ar gadiem nobrieduši un kļuvuši labāki kā “labs noturēts konjaks”.
Gadsimta garākā līgodziesma skanēs arī Austrālijā
21. jūnijā, vasaras saulgriežos, vairāki simti dziedātāju Latvijā un visā pasaulē skandēs „Gadsimta garāko līgodziesmu 2021”, ko jau sesto gadu organizē Latvijas Radio 2. Līgodziesma no saules lēkta pulksten 4.29 līdz saules rietam pulksten 22.22 ar radio ētera starpniecību vīsies cauri visai Latvijai. Sekojot saules ceļam, līgošanā secīgi iesaistīsies kori un folkloras kopas no dažādiem Latvijas reģioniem un pat kontinentiem.  
Rīgas festivālā skanēs Skandināvijas iedvesmota programma ar Edgara Mākena jaundarbu «Poētika»
Skandināvijas iedvesmota programma – to par 19. jūnijā gaidāmo Rīgas festivāla koncertu atklāj kamerorķestra "Sinfonietta Rīga" mākslinieciskais vadītājs un diriģents Normunds Šnē. Līdzās skandināvu komponistiem – klasiķim Žanam Sibēliusam un mūslaiku skaņradim Magnusam Lindbergam – skanēs arī Edgara Mākena jaundarbs "Poētika”. Koncertā, kas notiks Lielajā Ģildē, tostarp muzicēs Rīgas Saksofonu kvartets. Kā mūziķi, tā klausītāji piedzīvos kādu ilgi gaidīt pārmaiņu – koncerts notiks klātienē.
«LNSO vasarnīca» izziņo programmu; koncertēs arī Raimonds Pauls
Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) festivāls “LNSO vasarnīca” notiks no 20. līdz 22. augustam Latgales vēstniecībā "GORS". Festivāla īpašie viesi būs maestro Raimonds Pauls, dziedātājs Intars Busulis, ģitārists Matīss Čudars, pianists Luks Geņušs, Latvijas Radio bigbends un džeza apvienība "Dream Teller". Koncertos tiks atskaņoti ne tikai klasiskās mūzikas skaņdarbi, bet arī džeza hiti un Holivudas zelta laikmeta melodijas. Pie diriģenta pults festivālā stāsies Andris Poga, Guntis Kuzma un Jānis Stafeckis, informēja organizatori. 
Rīgas Krievu teātris tiksies ar skatītāju piecās pirmizrādēs
Pēc ilgstoša pārtraukuma Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris jūlijā un augustā skatītājiem piedāvās piecas pirmizrādes, tostarp uz jaunām skatuvēm, kā arī turpinās spēlēt esošās un jau iecienītās teātra izrādes, informēja teātra pārstāvji.
Galerijas

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt