Baltijas jaunā mākslinieka Balva

No ceturtdienas, 19.oktobra sākam tiešsaistes balsojumu par Baltijas Jaunā mākslinieka balvas (Baltic Young Artist Award) nominantiem. Apbalvojumam šogad kandidē 75 mākslinieki, kas izglītību ieguvuši Latvijas, Lietuvas un Igaunijas mākslas akadēmijās.  Balsojums norisināsies līdz 9. novembrim.

Balvas iniciatori ir Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja fonds (LLMMF), ko dibinājuši ABLV Charitable Foundation un Borisa un Ināras Teterevu fonds, un laikmetīgās mākslas platforma NOAR, sadarbībā ar Latvijas, Lietuvas un Igaunijas mākslas akadēmijām.

Baltijas Jaunā mākslinieka balva dibināta pirms gada, radot jaunu ikgadēju tradīciju Baltijas kultūrtelpā. Tā izveidota, lai profesionālo vidi un plašāku sabiedrību iepazīstinātu ar jaunākās paaudzes māksliniekiem un atbalstītu to profesionālo darbību. Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja fonds starptautiskas žūrijas izvēlētam uzvarētājam piešķir naudas prēmiju 2000 eur apmērā, kā arī organizē uzvarētāja izstādi. Tiešsaistes balsojuma uzvarētājs iegūs 500 eur prēmiju.