Zviedri pirms spēles pret Latviju spraigā mačā pārspēj Šveices hokejistus

Sarežģītā cīņā pasaules hokeja čempionātā sestdien Bratislavā uzvaru izcīnīja Zviedrijas izlase, kas ar 4:3 pārspēja šveiciešus B apakšgrupas mačā, kurā ne brīdi pārsvars nebija lielāks par viena vārtu guvuma tiesu. Arī pēc Zviedrijas uzvaras Latvijas valstsvienībai saglabājas izredzes uz iekļūšanu ceturtdaļfinālā.

Pērnā gada pasaules čempionāta fināla atkārtojumā Šveici pirmajā trešdaļā vadībā izvirzīja Svens Andrigeto, bet izlīdzinājumu zviedriem minūti pirms pārtraukuma panāca Aleksandrs Venbergs. Otrajā trešdaļā uz Viljama Nīlandera vārtu guvumu Šveices izlase atbildēja ar Džoela Dženaci precīzu metienu, tomēr Eriks Gustafsons atguva vadību skandināviem. Trešā perioda vidū Gaetans Hāss vēlreiz rezultātu līdzsvaroja, taču pusotru minūti vēlāk Olivers Ekmans-Larsons guva zviedriem uzvaras vārtus.

Lai otro gadu pēc kārtas tiktu ceturtdaļfinālā, Latvijas izlasei pēdējās divās spēlēs pamatlaikā jāuzveic gan pašreizējie čempioni zviedri, gan norvēģi, kā arī jācer, ka Zviedrijas izlase nespēs gūt nevienu punktu pēdējā grupas spēlē pret Krieviju. Teorētiski gan arī ar to var būt par maz, ja čehi atlikušajās divās grupas spēlēs zaudēs Austrijai un Šveicei, vai šveicieši piekāpsies gan Krievijai, gan Čehijai.

Latvijas un Zviedrijas spēle notiks pirmdien.

Ceturtdaļfinālā iekļūs grupas četras spēcīgākās komandas. Pasaules čempionāts Slovākijā ilgs līdz 26.maijam.