Latvijas hokeja valstsvienība piektdien Meribelā ar 3:2 pēcspēles metienos pārspēja mājinieci Francijas izlasi pirmajā pārbaudes spēlē, gatavojoties pasaules čempionātam. Latvijas izlase pirmajā trešdaļā nonāca iedzinējos ar divu vārtu deficītu, tomēr spēja panākt neizšķirtu un "bullīšos" nodrošināja uzvaru.

Vārtus Latvijas izlasē guva Oskars Batņa, kam tas bija pirmais precīzais metiens valstsvienības sastāvā, kā arī neizšķirtu nepilnas piecas minūtes pirms pamatlaika beigām panākušais Māris Bičevskis. Savukārt pēcspēles metienos precīzi bija Mārtiņš Dzierkals un Edgars Kulda. Par labāko spēlētāju uzvarētāju sastāvā atzina Batņu.

Francijas izlase atklāj rezultātu

Iedzinējos viesi nonāca jau pirmajā minūtē, kad Šarla Bertrāna no laukuma malas mesta ripa atrada ceļu Kristera Gudļevska sargātajos vārtos.

Francija palielina pārsvaru līdz 2:0

Francūži biežāk apdraudēja vārtus un pēdējā minūtē pirms pārtraukuma divkāršoja pārsvaru. Gudļevskis atsita Pjēra Kriņjona metienu no zilās līnijas, bet pie ripas tika Antonijs Rešs, kurš bez kavēšanās precīzi meta.

Pirmā perioda videoapskats

Pirmajā trešdaļā Francijas izlase vairāk uzbruka un tas izpaudās arī rezultātā.

Oskars Batņa gūst pirmos vārtus Latvijai

Pēc pārtraukuma Latvijas izlase sasparojās uzbrukumā un vairāk meta pa vārtiem. Ja Rihards Marenis un Elvijs Biezais savas iespējas neizmantoja, otrā perioda vidū Batņa pēc teicamas Emīla Ģēģera piespēles rezultāta starpību samazināja.

Otrās trešdaļas videoapskats

Otrajā periodā abu komandu spēku samērs bija līdzsvarā.

Māris Bičevskis panāk neizšķirtu

Bičevskis pēdējā trešdaļā savu pirmo iespēju neizmantoja, netrāpot no vārtu priekšas, toties, tuvojoties pamatlaika beigām, viņš no aizvārtes raidīja ripu vārtu priekšā, kur tā rikošetā no francūža ielidoja vārtos.

Gudļevskis pagarinājumā paliek nepārspēts soda metienā

Pagarinājumā francūži ieguva iespēju izpildīt soda metienu, tomēr Gudļevskis bija pārāks par Rešu.

Pēcspēles metienu sērija

Savukārt pēcspēles metienos Rešam izdevās pārspēt Gudļevski, taču mājiniekiem sērijā tas bija vienīgais precīzais trāpījums.

Latvijas izlase uz Franciju devās bez vairākiem potenciālajiem līderiem, jo pirmās pārbaudes spēles nozīmīgākas ir spēlētājiem, kam vēl jāpierāda sava lietderība. Valstsvienības kandidāti, kuri izbraukumā nedevās, Rīgā turpina ledus treniņus.

Valstsvienības galvenā trenera Boba Hārtlija vadītais Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubs Omskas apgabala “Avangard” tikai piektdien ar zaudējumu noslēdza dalību Gagarina kausa finālā, tādēļ Latvijas izlases groži pašlaik uzticēti Artim Ābolam, Edgaram Masaļskim un Valērijam Kuļibabam.

Latvijas un Francijas izlases vēlreiz tiksies svētdien Grenoblē, kur nebūs nodrošināta spēles raidīšana televīzijā. Pēc atgriešanās mājās Latvijas valstsvienībai nākamās divas pārbaudes spēles paredzētas 24. un 25.aprīlī “Arēna Rīga” pret Krievijas izlasi. Savukārt pēdējā pārbaude pirms došanās uz pasaules čempionātu paredzēta 3. un 4.maijā izbraukuma spēlēs pret Šveici.

Pasaules čempionāts Slovākijā sāksies 10.maijā, bet Latvijas valstsvienība pirmo spēli aizvadīs dienu vēlāk pret Austriju. Grupas turnīra turpinājumā Bratislavā vēl būs jātiekas ar Šveices, Itālijas, Čehijas, Krievijas, Zviedrijas un Norvēģijas izlasēm. Grupas četras labākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā.