Komandām turpinot gatavoties pasaules čempionātam, Latvijas hokeja valstsvienība trešdien "Arēnā Rīga" ar 2:4 zaudēja Krievijas izlasei, lai gan pirmajā trešdaļā laukuma saimnieki nodrošināja divu vārtu pārsvaru. Iespēja revanšam Latvijas izlasei būs jau ceturtdien, kad abas komandas tiksies vēlreiz, mājiniekiem aizvadot pēdējo pārbaudes maču savu līdzjutēju priekšā.

Latvijas izlasi 4.minūtē vadībā izvirzīja Mārtiņš Dzierkals un pēdējā minūtē pirms pirmā pārtraukuma Roberts Bukarts guva otros vārtus. Savukārt viesi otrajā trešdaļā samazināja rezultāta starpību un trešajā periodā pārņēma vadību, bet pēdējo ripu iemeta jau tukšos vārtos.

Par labāko spēlētāju Latvijas izlasē atzina Dzierkalu.

Intervija ar Rodrigo Ābolu

Uzbrucējs Rodrigo Ābols pēc spēles intervijā Latvijas Televīzijā teica, ka komanda labi aizvadīja pirmo spēles pusi, bet vēlāk, acīmredzot, pagura. Ābolam arī pašam ilgāka spēļu prakses trūkuma dēļ kājas bijušas pasmagas, tomēr uzbrucējs ir noskaņots apņēmīgi un uzsvēra, ka neļaus nevienam pretiniekam kāpt sev uz galvas.

Mārtiņš Dzierkals atklāj rezultātu

Izmantojot viesu kļūdu aizsardzībā, Dzierkals izrāvās viens pret Aleksandru Georgijevu un izslidināja ripu starp Krievijas vārtsarga kājsargiem.

Roberts Bukarts gūst Latvijai otros vārtus

Vēl vienu Krievijas izlases kļūdu, tai cenšoties iziet no savas zonas, izmantoja Kaspars Daugaviņš, kurš tika pie ripas un piespēlēja Robertam Bukartam metienam jau praktiski tukšos vārtos.

Spēles momenti pirmajā trešdaļā

Krievijas izlasei pirmajā trešdaļā bija neliels spēles pārsvars, tomēr laukuma saimnieki teicami izmantoja pretinieku kļūmes un pelnīti nostiprinājās vadībā.

Intervija ar Mārtiņu Dzierkalu

Dzierkals pirmajā pārtraukumā intervijā Latvijas Televīzijā teica, ka Krievijas izlase abus golus būtībā atdeva un atlika tikai to izmantot. Lai gan komandas tiekas pārbaudes spēlē, Latvijas izlase darbojas ar pilnu pašatdevi, uzsvēra uzbrucējs.

Spēles momenti otrajā trešdaļā

Otrajā trešdaļā Latvijas izlase daudz spēlēja aizsardzībā un, lai gan ilgstoši liedza pretiniekiem izveidot bīstamas situācijas pie vārtiem, vadzis lūza piecarpus minūtes pirms otrā pārtraukuma.

Artjoms Zubs samazina rezultāta starpību

Pēc Artjoma Zuba spēcīga metiena ripa ielidoja Kristera Gudļevska vārtos.

Intervija ar Miku Indraši

Uzbrucējs Miks Indrašis pēc otrās trešdaļas intervijā Latvijas Televīzijā pastāstīja, ka vēl nav iegājis spēļu ritmā un pašam vēl jāpiestrādā, lai būtu ātrums un izturība. Vēl jāstrādā un viss būs kārtībā, viņš piebilda.

Nails Jakupovs Krievijai panāk neizšķirtu 2:2

Krievijas spiediens uzbrukumā ļāva viesiem trešajā periodā gan panākt izlīdzinājumu, gan izvirzīties vadībā. Neizšķirtu perioda 6.minūtē atjaunoja Nails Jakupovs ar netraucētu metienu no Gudļevska vārtu priekšas.

Anatolijs Goliševs izvirza vadībā Krieviju

Vēl tikai divas minūtes vēlāk Krievijas izlase uzbrukumu izspēlēja līdz Anatolija Goliševa metienam tukšos vārtos.

Rušans Rafikovs trāpa tukšos vārtos

Divas minūtes pirms spēles beigām Gudļevski aizstāja sestais laukuma spēlētājs, tomēr izglābties neizdevās. Ripu tukšos vārtos pēdējā minūtē raidīja Rušans Rafikovs.

Veltījums Sergejam Žoltokam

Pirms spēles godināja bijušā valstsvienības uzbrucēja Sergeja Žoltoka piemiņu. Pēc emocionāliem video un uzrunām pie arēnas griestiem pacēla Žoltoka formas kreklu ar 33. numuru, kur tas būs blakus Kārļa Skrastiņa, Helmuta Baldera un Artūra Irbes spēles regālijām. Simbolisko iemetienu pirms spēles, piedaloties abu komandu kapteiņiem Kasparam Daugaviņam un Iļjam Kovaļčukam, veica Žoltoka mamma Dženija Čagina.

Žoltoks bija viens no izcilākajiem Latvijas uzbrucējiem, kurš spēlēja Nacionālajā hokeja līgā (NHL) un pie pirmās iespējas devās palīgā nacionālajai izlasei. Viņa dzīves gājums pārtrūka 2004. gada 3.novembrī Minskā, "Rīga 2000" sastāvā piedaloties Baltkrievijas atklātā čempionāta spēlē.

Galvenā trenera Boba Hārtlija vadītā Latvijas izlase pārbaudes spēlē pulcējusi praktiski spēcīgāko sastāvu no pašlaik valstsvienībai pieejamajiem hokejistiem. Ar četriem NHL klubu spēlētājiem Rīgā ieradās Krievijas valstsvienība, kuras rīcībā Latvijā ir arī slavenais Losandželosas "Kings" uzbrucējs Kovaļčuks.

Pēdējās pārbaudes spēles Latvijas izlasei plānotas 3. un 4. maijā izbraukumā pret Šveici. Pasaules čempionāts no 10. līdz 26. maijam risināsies Slovākijā – Bratislavā un Košicē.

Pirmo spēli pasaules čempionātā Latvijas valstsvienība aizvadīs 11.maijā pret Austriju. Grupas turnīra turpinājumā Bratislavā vēl būs jātiekas ar Šveices, Itālijas, Čehijas, Krievijas, Zviedrijas un Norvēģijas izlasēm. Pēc apļa izspēles grupas četras labākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā. Visas Latvijas valstsvienības spēles tiešraidē piedāvās LTV7 un replay.lv.