Šveice turpina dominēt; briti gūst trīs vārtus zaudējumā ASV. Spēļu apskati

Latvijas konkurentu savstarpējā spēlē Šveices izlase ar 4:1 pārspēja norvēģus pasaules hokeja čempionāta grupas spēlē. Savukārt A grupas mačā Lielbritānijas izlasei ar trim gūtiem vārtiem bija par maz, lai tiktu galā ar spēcīgo ASV vienību.

Pa reizei šveicieši precīzi bija pirmajos divos periodos, bet pēdējā trešdaļā viņi panāca 4:0. Mača izskaņā goda vārtus guva arī norvēģi.

Šveices izlase četrās spēlēs ir izcīnījusi tikai un vienīgi uzvaras un ir viena no trim vienībām, kas turnīru turpina nekļūdīgi. Nepārspētas vēl ir palikušas Krievijas un Vācijas izlases, kas katra triumfējusi trīs spēlēs.

Šveices izlase četrās spēlēs iemetusi 20 vārtus, kamēr ielaidusi tikai divas ripas.

Norvēģijas izlase pēc zaudējuma ceturtajā mačā pēc kārtas noslīdējusi uz pēdējo vietu B grupā.

ASV un Lielbritānijas spēles apskats

Tikmēr ASV izlase otras grupas mačā ar 6:3 pieveica pastarīti Lielbritāniju. Briti bija pa reizei precīzi katrā trešdaļa, kamēr viņu spēcīgie pretinieki otrajā periodā vien sameta trīs ripas, tobrīd panākot 4:1.

Uzvara ASV ļāva pakāpties uz otro vietu A apakšgrupā. Amerikāņi četrās spēlēs sakrājuši astoņus punktus, kamēr teicami spēlējoši vācieši trīs mačos tikuši pie deviņiem punktiem.

Savukārt Lielbritānijas izlase bez punktiem četrās spēlēs ir grupas lejgalā.

Latvijas izlase čempionātā spēlē B apakšgrupā. Pēc spēles ar Austrijas, Šveices un Itālijas izlasēm latvieši ar sešiem punktiem atrodas tabulas piektajā pozīcijā.

Grupu kārtas turpinājumā Latvijas valstsvienība tiksies arī ar Čehijas, Krievijas, Zviedrijas un Norvēģijas hokejistiem. Grupas četras spēcīgākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā.

Pasaules čempionāta spēles Bratislavā un Košicē ilgs līdz 26. maijam.