Somijas hokejisti zelta Bratislavā ar uzvaru pār Kanādu izcīna čempionu laurus. Izšķirošie mirkļi

Somijas valstsvienība pasaules čempionāta finālā Bratislavā svētdien ar 3:1 pārspēja Kanādas izlasi un izcīnīja zelta medaļas. Somijas hokejistiem uzvarētāju laurus atkal izdevās izcīnīt Slovākijas galvaspilsētā, kur viņi par pasaules čempioniem kļuva iepriekšējo reizi 2011.gadā.

Divus vārtus Somijai titula mačā guva komandas kapteinis Marko Antila, kurš nodrošināja arī uzvaru pusfinālā pret Krieviju. Somijas vārtos divās pēdējās turnīra spēlēs tikai vienu ripu ielaida Kevins Lankinens, kuru finālā atzina par labāko uzvarētāju sastāvā.

Somijas kapteinis Marko Antila saņem čempionu kausu

Čempionāta vērtīgākā spēlētāja (MVP) balvu pasniedza Kanādas uzbrucējam Markam Stounam.

Marks Stouns saņem turnīra MVP balvu

Kanādieši pirmajā trešdaļā izvirzījās vadībā, turpretim somi otrajā periodā rezultātu izlīdzināja, bet pēc pēdējā pārtraukuma guva vēl divus vārtus, lai gan gandrīz nepārtraukti uzbruka pretinieki.

Labu iespēju atklāt rezultātu fināla 6.minūtē sev izkārtoja Somijas izlase, tobrīd spēlējot mazākumā.

Somi nopelna tiesības uz soda metienu, ko nerealizē

Solo izrāvienā uz vārtiem nogāza Jeri Salinenu un tiesnesis piešķīra soda metienu, ko aizsargam Oliveram Kaski neizdevās realizēt.

Teodors Šī izvirza Kanādu vadībā

Toties pirmās trešdaļas vidū Kanādas aizsargs Teodors Šī pārtvēra ripu, pretiniekiem neveiksmīgi cenšoties iziet no savas zonas, izslidoja līdz vārtiem un pārspēja somu cietoksnī Lankinenu.

Marko Antila panāk Somijai neizšķirtu

Izlīdzinājumu somi panāca otrās trešdaļas sākumā - Antila realizēja skaitlisko pārsvaru, trāpot Meta Mureja vārtu tuvajā stūrī. Līdzsvarojuši rezultātu, Somijas hokejisti turpināja enerģiski uzbrukt un Kanādas valstsvienībai visi spēki bija jāvelta aizsardzībai, līdz spēku samērs tuvāk otrā perioda beigām atkal izlīdzinājās.

Marko Antilas otrie vārti nodrošina somiem 2:1 pārsvaru

Vadībā Somijas izlase izvirzījās pēdējās trešdaļas 3.minūtē - Veli Mati Savinainens no aizvārtes piespēlēja Antilam, kurš no tuvas distances trāpīja vārtu augšējā stūrī. Nonākuši zaudētājos, kanādieši nepārtraukti uzbruka un spēle lielākoties bija Somijas zonā. Tomēr ar visa piecinieka palīdzību vārtos nekļūdīgi darbojās Lankinens.

Hari Pesonens gūst Somijai trešos vārtus

Vienā no retajiem somu uzbrukumiem Murejs nepamanīja Hari Pesonena metienu un Kanādas izlase jau bija zaudētājos ar divu vārtu deficītu.

Abas komandas iepriekš tikās grupas kārtā Košicē, kur arī ar 3:1 pārāka bija Somijas izlase.

Somi līdz šim pēdējo reizi pasaules čempionu laurus izcīnīja 2011.gadā tajā pašā Ondržeja Nepelas arēnā Slovākijas galvaspilsētā. Savukārt pērn bez medaļām palikušie kanādieši zelta godalgas pretendēja iegūt trešo reizi pēdējos piecos pasaules čempionātos, tomēr samierinājās ar sudrabu.

Somijas rēķinā ir trīs pasaules čempionu tituli - pirmais tika izcīnīts 1995.gadā Zviedrijā.

Jau vēstīts, ka svētdien spēlē par bronzu Krievijas izlase "bullīšos" pārspēja čehus.

Latvijas valstsvienība čempionātu noslēdza grupu kārtas izskaņā un turnīrā ieguva 10.vietu.