Rīgā spēlējušais Sedlāčeks: Latvieši ir vieni no hokejam vislojālākajiem faniem pasaulē

Latvijā hokejs ir sporta veids numur viens un vietējie līdzjutēji ir tik lojāli savai iecienītajai spēlei, kā reti kur citur pasaulē, uzskata Rīgas "Dinamo" četras sezonas aizvadījušais vārtsargs Jakubs Sedlāčeks. Latvijā viņš atrada arī sev sievu, tādēļ ceturtdien abu valstsvienību spēlē pasaules čempionātā nepārdzīvos par jebkuru rezultātu, rakstīja Čehijas avīze "Lidove noviny".

Sedlāčeks saskata nelielu atšķirību abu valstu līdzjutēju mentalitātē, jo latvieši atšķirībā no čehiem tik ilgi nekavējas pārdomās par zaudējumu jau aizvadītā spēlē. Vārtsargs uzteica Latvijas fanus par uzticību hokejam, lielā skaitā ceļojot uz pasaules čempionātiem jebkur pasaulē.

Spēlē pret Čehijas izlasi Latvija var izrādīt līdzvērtīgu pretestību, jo komandas sastāvā ir gan vairāki spēlētāji no Nacionālās hokeja līgas (NHL), gan Šveicē un Čehijā sezonu aizvadījuši hokejisti, kā arī Kontinentālajā hokeja līgā (KHL) spēlējušie, teica Sedlāčeks.

Savulaik Sedlāčeks ieteica Zlīnas klubam uzbrucēju Robertu Bukartu, un kopš tā laika Čehijas hokejā latvieši arvien ir novērtēti. Aizvadītajā klubu sezonā Čehijā spēlēja arī Ralfs Freibergs, Oskars Cibuļskis, Guntis Galviņš un Māris Bičevskis.

Sedlāčeks labi zina visus Latvijas izlases dalībniekus, ar kuriem savulaik spēlēja kopā Rīgā. Viņš uztur saziņu gan ar Robertu Bukartu, gan Lauri Dārziņu, Gintu Meiju un citiem.

Čehus Sedlāčeks brīdina, ka Latvijas izlasē ir vienmērīgi spēcīgs sastāvs un izšķirošu ieguldījumu var sniegt arī trešās un ceturtās maiņas spēlētāji. Savukārt Elvi Merzļikinu, kurš Čehijas līdzjutējiem ir mazāk zināms, Sedlāčeks raksturoja kā vienu no labākajiem vārtsargiem Eiropā.

"Es novēlu veiksmi abām komandām," teica Sedlāčeks. "Tiesa, pēc sezonas par hokeju daudz nepārdzīvoju, bet čempionātu skatos. Lai uzvar labākais."

Latvijas un Čehijas izlases spēlei tiešraidē no plkst. 20.30 tiešraidē varēs sekot LTV7 un replay.lv. 

A grupa Punkti
Kanāda
18
Somija
16
Vācija
15
ASV
14
Slovākija
11
Dānija
6
Lielbritānija
2
Francija
2
B grupa Punkti
Krievija
21
Čehija
18
Zviedrija
15
Šveice
12
Latvija
9
Norvēģija
6
Itālija
2
Austrija
1

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt