Prognozes par Latvijas hokeja fanu daudzumu Bratislavā piesardzīgas

Jau pēc dažām dienām Slovākijā sāksies pasaules čempionāts hokejā, bet prognozes par to, cik slovāku daiļslidotāja Ondreja Nepelas vārdā nosauktajā arēnā pulcēsies Latvijas izlases fanu, vēl joprojām diezgan piesardzīgas. Visi LSM.lv aptaujātie fani gan norāda – vairāk nekā pērn Dānijā, bet mazāk nekā 2014. gadā Minskā.

“Es teiktu, ka līdz 8000 līdzjutēju būs, bet ne vienlaicīgi uz vienu spēli,” LSM.lv atzīst SDK “Namejs” vadītājs Jānis Barkāns. Viņaprāt, interesi par došanos uz čempionātu veicina Latvijas hokeja valstsvienības sniegums – katru gadu aizvien labāki rezultāti. Arī šogad fani sagaida iekļūšanu vismaz ceturtdaļfinālā.

“Ažiotāža, kas sacelta ap gaidāmo čempionātu, vēl nenozīmē, ka daudzi aizbrauks,” ne tik optimistiski noskaņots ir Jānis Skaris jeb Čombe, kuram šis jau būs 20. čempionāts, kuru viņš vēros klātienē. Viņš prognozē, ka Latvijas izlases fanu skaits varētu būt ap 3000, un pie tik pieticīgas prognozes esot vainojami vairāki faktori – neskaidrība ar spēļu biļetēm un neadekvāti dārgās naktsmītņu cenas Bratislavā.

“Daudzi apsvērs un izlems, ka labāk par to naudu, ko tērētu Bratislavā, aizbrauks ar ģimeni atpūsties uz Grieķiju vai Turciju,” teic Skaris. Turklāt šobrīd arī citi sporta veidi šobrīd “atņem” lielajam hokejam līdzjutējus – drīz gaidāmais Eiropas čempionāts basketbolā sievietēm, kas būs tepat Rīgā, bet fināli Ungārijā, kā arī līdzjutēju maciņus paplicinājusi arī sekošana Rīgas “Dinamo” gaitām.

“Cilvēki grib pa lēto un komfortabli. Bet par to hokeja čempionātā ir jāaizmirst,” piebilst Čombe, atgādinot, ka no fanu viedokļa tie lētākie čempionāti bijuši 2000. gadā Sanktpēterburgā un arī 2014. gadā Minskā, kad Latvijas līdzjutēju skaits noteikti pārsniedza 10 000. Taču pēc tam došanās uz pasaules čempionātu hokejā kļuvusi aizvien dārgāka un dārgāka, un arī Slovākija, kas nosacīti dēvējama par lēto zemi, izrādījās gana nedraudzīga latvieša maciņam.

Optimistiskāka par Latvijas līdzjutēju skaitu ir ilggadējā līdzjutēja Ieva Nadziņa – viņa teic, ka 4500-5000 Latvijas līdzjutēji no visām pasaules malām gan Bratislavā varētu ierasties. Turklāt, ja izlase aizvadīs labi pirmās spēles, tad uz pēdējām varētu ierasties vēl papildspēki, kuri par došanos izlems pēdējā brīdī.

“Domāju, ka lielākais vairums līdzjutēju būs uz pirmajām trim spēlēm,” uzsver tūrisma operatora “Travel Art LV” valdes priekšsēdētāja Inese Krūmiņa. Viņa lēš, ka klātienē vismaz vienu spēli noskatīsies kopumā vismaz 5000 latviešu.

Šobrīd pieprasījums pēc ceļazīmēm uz čempionātu esot ļoti liels, un braucieni uz pirmajām spēlēm izpārdoti jau pērnā gada beigās. “Cilvēki gaida uzvaras,” piebilst Krūmiņa, kura gan arī cer, ka Latvijas izlases sniegums sākumā var veicināt Latvijas izlases fanu lielāku aktivitāti spēlēs arī pret tādām izlasēm kā Čehija, Krievija un Zviedrija.

Pasaules čempionāts hokejā sāksies 10. maijā un notiks divās pilsētās – Bratislavā un Košicē. Latvijas izlase spēles aizvadīs Bratislavā, krustojot nūjas ar Austrijas, Šveices, Itālijas, Čehijas, Krievijas, Zviedrijas un Norvēģijas izlasēm.

A grupa Punkti
Kanāda
18
Somija
16
Vācija
15
ASV
14
Slovākija
11
Dānija
6
Lielbritānija
2
Francija
2
B grupa Punkti
Krievija
21
Čehija
18
Zviedrija
15
Šveice
12
Latvija
9
Norvēģija
6
Itālija
2
Austrija
1

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt