Pēc teicama sākuma Latvijas hokejisti svarīgā duelī zaudē Čehijai. Spēles spilgtākie momenti

Latvijas hokeja valstsvienība ceturtdien Bratislavā teicami sāka spēli pret spēcīgo Čehijas izlasi un ieguva divu vārtu pārsvaru, ko gan nenoturēja un ar rezultātu 3:6 cieta pasaules čempionātā otro zaudējumu. Neveiksme krasi sarežģīja Latvijas izredzes sasniegt ceturtdaļfinālu, lai gan cerības vismaz teorētiski vēl nav zudušas.

Pēc veiksmīga spēles sākuma Latvijas izlase pirmajā trešdaļā ieguva 2:0 pārsvaru, taču otrajā periodā ielaida četras ripas un nonāca zaudētājos ar 2:4. Likvidēt deficītu vairs neizdevās. Par labāko Latvijas izlasē atzina divus vārtus guvušo Lauri Dārziņu, kurš gan spēles izskaņā tika noraidīts līdz mača beigām.

Intervija ar Miku Indraši

Uzbrucējs Miks Indrašis pēc spēles intervijā Latvijas Televīzijā sacīja, ka komanda cīnījās sevi nežēlojot, bet pret tik spēcīgiem pretiniekiem uzvarai pietrūka. "Cīnījāmies, bet zaudējām," teica Indrašis. Asumus spēles beigās viņš izskaidroja kā hokejā dabiskus tik spraigā duelī abu komandu fanu piepildītā arēnā.

Pirmajā trešdaļā Indrašis un Dārziņš divreiz izmantoja skaitlisko vairākumu. Savukārt otrajā periodā rezultāta starpību samazināja Filips Hroneks, bet Jans Kovāržs rezultātu izlīdzināja. Arī neizšķirts līdz otrā perioda beigām nesaglabājās, jo Čehiju vadībā izvirzīja Jakubs Vorāčeks, bet Jakubs Vrāna guva ceturtos vārtus. Pēdējā periodā Dominiks Simons nostiprināja Čehijas vadību, savukārt Dārziņš vienus vārtus atguva. Mača izskaņā Vorāčeks vēl ripu raidīja tukšos vārtos.

Miks Indrašis izvirza Latviju vadībā

Lielā skaitliskā vairākuma izspēlē Latvijas izlasi vadībā izvirzīja Indrašis, 7.minūtē noslēdzot saspēli ar metienu tukšā vārtu stūrī. Lieliski Indraši metiena pozīcijā izvirzīja Dārziņš, kura viltīga piespēle piemānīja gan vārtsargu, gan pretinieku aizsardzību. Latvijas izlase izmantoja savu iespēju, spēlējot piecatā pret trim pretiniekiem.

Lauris Dārziņš divkāršo Latvijas pārsvaru

Septiņas minūtes pirms pārtraukuma čehu vārtsargs Patriks Bartošāks kapitulēja vēlreiz - Dārziņš elegantā solo reidā ieveda ripu vārtos. Vairākkārt karsti bija arī Latvijas vārtu priekšā, bet nekļūdīgi nospēlēja Elvis Merzļikins.

Intervija ar Lauri Dārziņu pēc 1.trešdaļas

Pēc pirmās trešdaļas Dārziņš intervijā Latvijas Televīzijā teica, ka spēlē nekas viegli nenāks, bet komandai ir mērķis, ko sasniegt, tādēļ mačā jāizmanto savas iespējas. Viņš uzsvēra, ka nedrīkst ļaut pretiniekiem iejusties spēlē.

Čehi priekšlaicīgi priecājas - ripa nešķērso vārtu līniju

Otrā perioda sākumā Latvijas izlase uz piecām minūtēm palika mazākumā, jo par triecienu pretiniekam pa galvu līdz spēles beigām noraidīja Māri Bičevski. Merzļikins arvien darbojās lieliski, un ripa vārtu līniju nešķērsoja arī epizodē, kad čehi jau priecājās par vārtu guvumu pēc Mihala Ržepika metiena. Video tiesneši pārliecinājās, ka vārtu guvuma nebija.

Filips Hroneks samazina Latvijas pārsvaru

Vairākumu čehi tomēr paspēja realizēt - mērķi sasniedza Hroneka tāls metiens, pēc kura ripa mazliet skāra Merzļikina aizsargmasku un ielidoja tīklā.

Jans Kovāržs atjauno neizšķirtu

Otrā perioda vidū čehu spiediens vainagojās ar Kovārža vārtu guvumu, uzbrucējam ar plaukstas metienu raidot ripu virs Merzļikina kājsarga.

Jakubs Vorāčeks vienu vārtu pārsvaru nodrošina Čehijai

Čehijas izlasei izdevās rezultatīvas otrās trešdaļas beigas - divarpus minūtes pirms perioda noslēguma Vorāčeka metiens izrādījās neērts Merzļikinam, un Latvijas pretinieki izvirzījās vadībā.

Jakubs Vrāna gūst Čehijai ceturtos vārtus

Minūti vēlāk Vrāna tika pie ripas vārtu priekšā un apspēlēja Merzļikinu.

Intervija ar Rihardu Bukartu pēc 2.trešdaļas

Uzbrucējs Rihards Bukarts pēc otrās trešdaļas intervijā Latvijas Televīzijā teica, ka komanda nedrīkst pelnīt noraidījumus, ir jāmet pa vārtiem un jārod iespējas lauzt cīņas ritējumu.

Dominiks Simons panāk Čehijai 5:2 pārsvaru

Čehijas hokejisti teicamas individuālās prasmes apliecināja trešā perioda 6.minūtē, kad Dominiks Simons no vārtu priekšas piekto reizi pārspēja Merzļikinu.

Lauris Dārziņš gūst savus otros vārtus spēlē

Latvijas izlasei vairākumā vēl izdevās trāpīt pa vārtu stabiņu, tomēr čehi prasmīgi slāpēja spēles tempu, dažbrīd saasinot spēli bīstamos uzbrukumos. Piecas minūtes pirms trešā perioda beigām čehi palika mazākumā un Latvijas izlase Merzļikina vietā laukumā laida laukuma spēlētāju. Vairākumu izdevās realizēt ar Dārziņa tālu metienu.

Jakubs Vorāčeks iemet tukšos Latvijas vārtos

Priekšpēdējā minūtē Merzļikinu vēlreiz aizstāja laukuma spēlētājs, tomēr šoreiz čehi izspēlēja līdz Vorāčeka metienam tukšos vārtos. Turklāt tiesneši saskatīja epizodē Dārziņa pārkāpumu, par kuru Latvijas kapteini noraidīja līdz mača beigām.

Abām komandām bija nepieciešama uzvara, lai apakšgrupā stiprinātu izredzes iekļūt ceturtdaļfinālā.

Intervija ar Arti Ābolu pirms spēles

Latvijas valstsvienības treneris Artis Ābols pirms spēles intervijā Latvijas Televīzijā uzsvēra, ka Čehijas izlases spēks nav tikai dažos individuāli spilgtos spēlētājos. Čehi ir meistarīgāki, savukārt Latvijai uzvara jācenšas gūt ar uzcītību un stingru spēles disciplīnu no pirmās līdz pēdējai minūtei, paskaidroja treneris.

Intervija ar Robertu Bukartu pirms spēles

Savukārt uzbrucējs Roberts Bukarts, kurš jau ceturto gadu klubu līmenī spēlē Čehijā, intervijā Latvijas Televīzijā pastāstīja, ka čehi lepojas ar nacionālo līgu un valsti, tādēļ izlasē iesaista arī daudzus vietējā čempionāta spēlētājus.

Intervija ar Mihalu Ržepiku un Robertu Reihelu pirms spēles

Pasaules čempionātu Čehijas izlase sāka, labi, pirms spēles intervijā Latvijas Televīzijā teica uzbrucējs Mihals Ržepiks. Lai gan turpinājumā pret Krieviju sekoja zaudējums, mačs pret Latvijas izlasi ir iespēja atgriezties pie panākumu gūšanas, sacīja Ržepiks. Savukārt čehu treneris Roberts Reihels uzteica gan Latvijas vārtsargu, vārdā gan nevienu nenosaucot, gan pretinieku galvenā trenera Boba Hārtlija prasmes. Reihels lēsa, ka čehi pret Latviju spēlēs agresīvi.

Intervijas ar Čehijas faniem pirms spēles

Čehijas izlases līdzjutēji pirms spēles intervijā Latvijas Televīzijā teica, ka tik priecīgu notikumu, kā sava spēlētāja Jakuba Vorāčeka kļūšanu par tēvu, varētu atzīmēt ar uzvaru pār Latviju. Fani arī atsauca atmiņā šogad sastāvā iekļautā uzbrucēja Jana Kovārža rezultatīvo sniegumu spēlē pret Latviju 2015.gadā.

Latvijas izlase pēc četrām spēlēm ar divām uzvarām grupā ieņem 5.vietu, par trim punktiem atpaliekot no čehiem un zviedriem. Grupas kārtas turpinājumā Latvijas valstsvienība sestdien tiksies ar Krievijas izlasi, bet nākamās nedēļas sākumā spēlēs pret Zviedrijas un Norvēģijas hokejistiem. Grupas četras spēcīgākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā.

Ceturtdien pirmajā spēlē Latvijas pārstāvētajā B apakšgrupā zviedri ar 9:1 pārspēja Austrijas valstsvienību

Somijas un Dānijas spēles apskats

Savukārt otrā apakšgrupā Košicē somi vēlajā vakara spēlē ar 3:1 pārspēja Dāniju, bet iepriekš Kanādas izlase ar 5:2 bija pārāka par Franciju.

Pasaules čempionāta spēles Bratislavā un Košicē ilgs līdz 26.maijam.