Pasaules hokeja čempionāta rīkotāji slovāki neziņā par ģerboni uz izlases formām

Nedaudz vairāk kā mēnesi pirms pasaules čempionāta sākuma turnīra rīkotāju slovāku valstsvienībā vēl nav skaidrs, kāds ģerbonis turnīrā būs uz izlases hokejistu krekliem. Pašlaik noskatīto ģerboni hokeja izlasē var lietot tikai līdz 15.maijam, kad stāsies spēkā izmaiņas valsts simbolu lietošanas likumā, vēstīja sport.sk.

Pašlaik Slovākijas hokeja izlasei ir stilizēts ģerbonis, kura apakšdaļā trīs zilas kalnu virsotnes ir aizstātas ar hokeja nūju veidotu pamatni. Šādās formās slovāki varētu spēlēt tikai līdz 15.maijam, kad paredzēts stāties spēkā izmaiņām likumā par valsts simboliem. Likums paredz, ka sportistiem uz formastērpa jābūt valsts ģerbonim.

Slovākijas Hokeja federācijas pārstāvis Peters Jānošīks informēja, ka organizācijas juristi izvērtēs radušos situāciju. Federācijā iepriekš norādīja, ka stilizēts valsts ģerbonis un tiesību uz to iegūšana ļauj noslēgt finansiāli izdevīgākas vienošanās un iegūt līdzekļus hokeja attīstībai valstī. 

Pastāv arī iespēja, ka likums par valsts simboliem noteiktajā laikā vēl nestāsies spēkā, ja to neparakstīs Slovākijas pašreizējais prezidents Andrejs Kiska. Viņš vēl nav saņēmis likuma tekstu, tādēļ savu viedokli par iespēju to parakstīt nav paudis.

Pasaules hokeja čempionāts Bratislavā un Košicē notiks no 10. līdz 26.maijam. Čempionāta spēles tiešraidē varēs redzēt LTV7 un replay.lv.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
A grupa Punkti
Kanāda
18
Somija
16
Vācija
15
ASV
14
Slovākija
11
Dānija
6
Lielbritānija
2
Francija
2
B grupa Punkti
Krievija
21
Čehija
18
Zviedrija
15
Šveice
12
Latvija
9
Norvēģija
6
Itālija
2
Austrija
1