Sadaļas Sadaļas

Mūziķis Jakušonoks: Latviešu krodziņš Bratislavā būs – šo tradīciju nedrīkst lauzt

“Cilvēki nāk klāt uz ielas un veikalos un prasa, vai braukšu uz Bratislavu, uz pasaules čempionātu hokejā. Protams, ka braukšu! Nekāda nepārvarama vara nespēs šo tradīciju lauzt!” LSM.lv atklāja mūziķis Normunds Jakušonoks, kurš jau kopš 2008. gada priecē Latvijas izlases fanus ar dzīvo mūziku latviešu krodziņā čempionāta norises vietā.

Šis gads tiešām nebūs izņēmums – mūziķi Jakušonoks un Valdis Blaubuks jau pošas ceļam uz Bratislavu, kur pēc Latvijas izlases spēlēm pret Itālijas, Čehijas un Krievijas valstsvienībām, proti, 14., 16. un 18. maijā muzicēs “Travel Art Kreklos”, kas vietu radīs īru krogā “Dubliner”.

“Šī ir pirmā reize mūsu “Kreklu” filiālēs čempionāta laikā, kur atgriežamies jau otro reizi,” pastāstīja Jakušonoks. Arī 2011. gadā, kad čempionāts risinājās Bratislavā, latvieši ballējās tieši “Dubliner” krodziņā – vietā, kas atrodas pašā vecpilsētas sirdī. “Būs ļoti interesanti salīdzināt, kā bija tad un kā ir tagad,” piebilda mūziķis.

Lai nelauztu tradīciju un dotos uz čempionātu, Jakušonokam nācies atteikt vairākiem piedāvājumiem muzicēt tepat Latvijā, taču šī esot vienīgā iespēja izrauties ārpus valsts un izbaudīt kaut nelielu atvaļinājumu.

Gatavojoties pasaules čempionātam, Jakušonoks kā īstens hokeja fans seko līdzi arī LTV7 raidītajām Latvijas izlases pārbaudes spēlēm, un pēc trešdienas spēles optimisms par Latvijas izlases varēšanu tikai vairojas. Tiesa gan, divi dzīvās mūzikas burziņi notiks pēc spēlēm pret visai spēcīgiem pretiniekiem – teju vai mājiniekiem čehiem un spēcīgo Krievijas izlasi.

“Spēļu rezultāti var dažādi ietekmēt noskaņojumu ballītē. Varbūt pat pēc zaudējuma labā spēlē pasākums iznāk jautrāks nekā pēc uzvaras ne tik skaistā spēlē,” atzīst mūziķis. Taču norāda, ka Latvijas izlase varētu gūt kādu punktu arī spēlēs pret spēcīgiem pretiniekiem: “Nekas nav neiespējams. To jau pierādīja vēlēšanu rezultāti Ukrainā.”

“Uzvaras ir kā māksliniekam aplausi,"  savas sajūtas, kas gūtas ilggadējā pieredzē, muzicējot čempionātu norises vietās, raksturoja Jakušonoks. Viņš gan cer, ka mūziķi sagaidīs arī reālus aplausus no faniem, kas priecāsies “Travel Art Kreklos”.

Latvijas līdzjutējus gaida arī “Dubliner” krodziņa darbinieki. Lai gan kopš 2011. gada pamatīgi ir mainījis krodziņa apkalpojošā personāla sastāvs, tomēr stāsti par to, kā bija 2011. gada pavasarī, vēl joprojām esot kā leģendas. Proti, toreiz “Dubliner” piedzīvojis trīs Svētā Patrika dienas pēc kārtas – tā ballējušies latvieši. Un plēsuši arī traukus uz nebēdu – toreiz tika saskaitīs, ka trīs “Kreklu” pasākumos saplēstas aptuveni 700 glāzes.

A grupa Punkti
Kanāda
18
Somija
16
Vācija
15
ASV
14
Slovākija
11
Dānija
6
Lielbritānija
2
Francija
2
B grupa Punkti
Krievija
21
Čehija
18
Zviedrija
15
Šveice
12
Latvija
9
Norvēģija
6
Itālija
2
Austrija
1

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt