Latvijas izlases treneris Hārtlijs: Spēlējām gudru hokeju un bijām cienīgi pretinieki

Latvijas izlase pret Čehiju spēlēja gudri un apliecināja sevi kā cienīgu pretinieku, tomēr viena neveiksmīga epizode cīņas gaitu pavērsa par labu sāncenšiem, kas prata to izmantot, ceturtdien pēc pasaules čempionāta spēles žurnālistiem teica Latvijas valstsvienības galvenais treneris Bobs Hārtlijs.

Iegūstot pirmajā trešdaļā divu vārtu pārsvaru, Latvijas izlase kontrolēja cīņas gaitu, līdz otrā perioda sākumā tiesneši par triecienu pretiniekam pa galvu līdz spēles beigām noraidīja uzbrucēju Māru Bičevski. Čehi ieguva iespēju piecas minūtes spēlēt vairākumā, kas ne tikai palīdzēja viņiem gūt pirmos vārtus, bet arī pārņemt iniciatīvu.

Hārtlijs netieši ļāva noprast, ka nav apmierināts ar tiesnešu veikumu, jo teica, ka Čehijas izlasei kāds vienkārši atvēra durvis. Savas iespējas čehi izmantoja, jo viņu jauda uzbrukumā bija pārāk iespaidīga, atzina Hārtijs. Viņš piebilda, ka Čehijas izlase turpināja attīstīt panākumu un uzvaru mačā bija pelnījusi.

Neziņā, par ko mača izskaņā noraidījumu līdz spēles beigām nopelnīja komandas kapteinis Lauris Dārziņš, palika arī Hārtlijs.

Jau vēstīts, ka Latvijas izlase čehiem zaudēja ar rezultātu 3:6 un Bratislavā cieta otro neveiksmi četrās spēlēs B apakšgrupā. Tabulā Latvija ar divām uzvarām apakšgrupā ieņem 5.vietu, par trim punktiem atpaliekot no čehiem un zviedriem. Grupas kārtas turpinājumā Latvijas valstsvienība sestdien tiksies ar Krievijas izlasi, bet nākamās nedēļas sākumā spēlēs pret Zviedrijas un Norvēģijas hokejistiem. Grupas četras spēcīgākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā.

Pasaules čempionāta spēles Bratislavā un Košicē ilgs līdz 26.maijam.