Latvijas hokejisti varenā cīņā zaudē Šveicei, sarežģī ceļu uz ceturtdaļfinālu

Pirmo neveiksmi pasaules meistarsacīkstēs svētdien Bratislavā cieta Latvijas hokeja valstsvienība, pašaizliedzīgā cīņā ar 1:3 piekāpjoties pašreizējiem vicečempioniem šveiciešiem. Zaudējums sarežģī Latvijas izlases cīņu par ceturtdaļfinālu, bet izredzes komandai nebūt nav zudušas.

Otrajā trešdaļā Šveici vadībā izvirzīja Gregorijs Hofmans, bet Miks Indrašis ātri atjaunoja neizšķirtu. Šveicei minimālu vadību trīsarpus minūtes pirms spēles beigām atguva Niko Hišīrs, turklāt pēdējā minūtē tukšos vārtos trāpīja Simons Mozers.

Nākamā spēle Latvijai būs otrdien pret grupas pastarīti Itālijas izlasi.

Intervija ar Elvi Merzļikinu

Par labāko Latvijas izlasē atzina vārtsargu Elvi Merzļikinu. Viņš pēc mača noslēguma intervijā Latvijas Televīzijā uzsvēra, ka Latvijas izlasei bija atslēga uz uzvaru - vairākums. Paši vien vainojami, ka to neizmantojām, piebilda vārtsargs.

Intervija ar Robertu Bukartu

Uzbrucējs Roberts Bukarts pēc spēles intervijā Latvijas Televīzijā teica, ka komanda zināja, - jāspiež pretinieki kļūdīties. Latvijai bija iespējas spēlēt vairākumā - ja to realizētu, iznākums varēja būt cits, sacīja hokejists. Roberts Bukarts uzsvēra, ka visi spēlēja ar maksimālu atdevi un arī pēc zaudējuma komandā galvas nav nokārtas, jo jācīnās tālāk.

Līdz ar mača sākumu gan Latvijas izlase, gan šveicieši centās spēlēt ļoti cieši, lai neļautu pretiniekiem izveidot organizētus uzbrukumus. Līdz vārtiem ripa nonāca reti, tomēr vairāki uzbrukumi uz abām pusēm izvērtās asi. Latvijas vārtos nevainojami darbojās Elvis Merzļikins, gluži tāpat kā viņa amata brālis pretējā laukuma pusē Leonardo Džanoni.

Intervija ar Rihardu Bukartu

Uzbrucējs Rihards Bukarts pēc pirmās trešdaļas intervijā Latvijas Televīzijā pastāstīja, ka komanda spēlē savu spēli un cenšas būt agresīva, lai pārņemtu iniciatīvu. Vajag izsist pretiniekus no līdzsvara, lai viņi nejustos komfortabli, teica Bukarts.

Gregorijs Hofmans izvirza Šveici vadībā

Pēc pārtraukuma šveicieši pamazām pārņēma iniciatīvu un mača 34.minūtē atklāja rezultātu. Vārtu priekšā atlēkušo ripu tīklā raidīja Gregorijs Hofmans.

Miks Indrašis atjauno neizšķirtu

Tikai pusminūti vēlāk Latvija revanšējās skaitliskajā vairākumā - Indrašis precīzi trāpīja vārtu tālajā stūrī.

Sarežģītas Latvijas izlasei izvērtās otrās trešdaļas beigas, paliekot mazākumā, turklāt gandrīz divas minūtes spēlējot trijatā pret pieciem. Aizsardzībā izdevās noturēties.

Intervija ar Miku Indraši

Indrašis pēc otrās trešdaļas intervijā Latvijas Televīzijā teica, ka komanda turas līdzi pretiniekiem. Viņš uzsvēra, ka svarīgākais trešā perioda sākumā būs noturēties skaitliskajā mazākumā. Savukārt savu nopelnīto 2+2 minūšu sodu, kas sagādāja komandai smagas otrā perioda beigas, Indrašis raksturoja kā nejaušu neveiksmīgu situāciju, trāpot pretiniekam pa seju.

Niko Hišīrs atgūst Šveicei vadību

Trešā perioda vidū četras minūtes pēc kārtas vairākumā spēlēja latvieši, tomēr Dženoni savu cietoksni noturēja. Vārtu guvumā šveicieši veiksmīgi nospēlēja pēc iemetiena Latvijas zonā. Vārtu priekšā pie ripas tika Hišīrs un nodrošināja vadību šveiciešiem.

Simons Mozers iemet tukšos Latvijas vārtos

Mozers 41 sekundu pirms beigu svilpes tukšos Latvijas vārtos trāpīja no ļoti asa leņķa.

Abas komandas turnīru Slovākijā sāka ar uzvarām - Latvijas izlase droši pārspēja Austriju, savukārt Šveices valstsvienība neatstāja nekādas izredzes itāliešiem

Intervija ar treneri Arti Ābolu pirms spēles

Latvijas izlases treneris Artis Ābols pirms cīņas sākuma intervijā Latvijas Televīzijā raksturoja Šveici kā spēcīgu komandu, kuru var uzvarēt. Kas vairāk kļūdīsies, tas zaudēs, norādīja treneris. Viņš uzsvēra, ka nedrīkst palikt pretiniekiem aiz muguras un zaudēt ātrumā, jo tas draudēs ar noraidījumiem. Lai nepaliktu aiz muguras, jābūt gan labai fiziskajai formai, gan spēles izpratnei, teica Ābols.

Intervija ar Ralfu Freibergu pirms spēles

Aizsargs Ralfs Freibergs pirms spēles intervijā Latvijas Televīzijā teica, ka vēl viesnīcā modelēja savu spēli pret šveiciešiem dažādās situācijās, jo tā viņu jau iepriekš mācījuši treneri. Pret Šveici aizsardzībā jāspēlē vienkārši, neko nesarežģījot, uzsvēra Freibergs.

Intervija ar Rihardu Mareni pirms spēles

Savukārt uzbrucējs Rihards Marenis pirms spēles intervijā Latvijas Televīzijai teica, ka pret Šveici jābūt nekaunīgākiem pretinieku vārtu priekšā un stingri jāievēro spēles disciplīna, lai neļautu sāncenšiem izveidot bīstamas situācijas. Bez kļūdām neizdosies iztikt, bet to jābūt pēc iespējas mazāk, viņš piebilda.

Svētdien pirmajās spēlēs Latvijas pārstāvētajā grupā Krievija ar 5:0 pieveica austriešus, bet Zviedrijas izlase ar 8:0 sagrāva Itālijas valstsvienību.

Kanādas un Lielbritānijas spēles apskats

Savukārt vakara mačā otrā grupā Košicē kanādiešiem nebija sarežģījumu mačā pret Lielbritāniju - 8:0.

Grupu kārtas turpinājumā Latvijas valstsvienība tiksies arī ar Itālijas, Čehijas, Krievijas, Zviedrijas un Norvēģijas hokejistiem. Grupas četras spēcīgākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā.

Pasaules čempionāta spēles Bratislavā un Košicē ilgs līdz 26.maijam.