Latvijas hokejisti salauž Austrijas pretestību, pasaules čempionātu sāk ar uzvaru. Spēles spilgtākie momenti

Ar panākumu pasaules čempionātu sestdien sāka Latvijas hokeja valstsvienība, kas Bratislavā ar 5:2 pārspēja Austrijas izlasi, ieliekot labu pamatu turnīra turpinājumam. Uzvaru Latvijas hokejisti nodrošināja pēdējā trešdaļā, gūstot četrus vārtus.

Latvijas izlasē vārtus pirmajā trešdaļā guva Rūdolfs Balcers, panākot izlīdzinājumu. Trešā perioda sākumā precīzi meta Lauris Dārziņš, bet pārsvaru nostiprināja Rodrigo Ābols un Gints Meija, panākot 4:1. Tuvojoties spēles beigām, rezultatīvs savā 100. spēlē izlasē bija arī Ronalds Ķēniņš.

Pēc spēles arēnā skan Latvijas himna

Vārtu drošība Latvijas izlasē pirmajā spēlē bija uzticēta Kristeram Gudļevskim, kuru atzina par labāko uzvarētāju sastāvā. Laukumā devās arī uzbrucējs Teodors Bļugers, kurš iepriekš dziedēja savainojumu.

Austrijas izlase centās darboties agresīvi, taču nespēja ievērot spēles plānu un izvairīties no noraidījumiem. Par rupju Roberta Bukarta bloķēšanu Patriks Peters pirmajā trešdaļā saņēma piecu minūšu sodu un tika noraidīts līdz spēles beigām.

Patrika Petera pārkāpums pret Robertu Bukartu

Latvijas izlase vairākumā gan vārtus vispirms ielaida, pirms Balcers rezultātu līdzsvaroja.

Mihaels Rafls izvirza Austriju vadībā

Latvijas izlases kļūda savā zonā ļāva Mihaelam Raflam 15.minūtē nonākt aci pret aci ar Gudļevski un Nacionālās hokeja līgas (NHL) kluba Filadelfijas "Flyers" uzbrucējs meistarīgi trāpīja vārtu augšējā stūrī.

Rūdolfs Balcers panāk neizšķirtu

Toties nepilnu minūti vēlāk Balcers vārtu priekšā savaldīja ar ķermeni apturētu ripu un raidīja to vārtos.

Intervija ar Rūdolfu Balceru

Balcers pēc pirmās trešdaļas intervijā Latvijas Televīzijā teica, ka komandai pirmkārt vajag nomierināties, lai likvidētu pretinieku centienus radīt spiedienu. Uzbrucējs uzsvēra, ka vairākumā piecās minūtēs vajadzēja iemest vairāk nekā vienus vārtus. Hallē ir karsti, tādēļ ir smagāk spēlēt un ledus arī nav labākās kvalitātes, piebilda Latvijas hokejists.

Austrijas hokejistiem izdevās daži bīstami uzbrukumi otrajā trešdaļā, kurā situācijas noteicēja tomēr bija Latvijas izlase. Pa vārtu stabiņu trāpīja Uvis Balinskis, pārliktnis atvairīja Ginta Meijas metienu un rezultāts nemainījās, lai gan perioda beigu daļā austrieši reti tika ārā no savas zonas.

Intervija ar Teodoru Bļugeru

Bļugers pēc otrās trešdaļas intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka komanda spēja radīt labas vārtu gūšanas iespējas, kuras realizēt gan neizdevās.

Lauris Dārziņš gūst Latvijai 400. vārtus pasaules čempionātos

Toties trešā perioda sākumā Latvijas izlase izspēlēja vairākumu un Dārziņam izdevās neatvairāms metiens Davida Kikerta sargāto vārtu tālajā stūrī.

Rodrigo Ābols gūst Latvijai trešos vārtus

Nedrošo pārsvaru četras minūtes vēlāk nostiprināja Ābols, kura tāls plaukstas metiens pārsteidza Kikertu.

Gints Meija panāk 4:1

Latvijas hokejisti turpināja uzbrukt un trīs minūtes vēlāk Meija tuvu vārtiem nonāca netraucētā metiena pozīcijā. Uzbrucējs savu iespēju izmantoja, raidot ripu tuvajā augšējā stūrī.

Austrieši samazina rezultāta starpību

Četras minūtes pirms spēles beigu svilpes austriešiem skaitliskajā vairākumā izdevās mazliet saasināt cīņas ritējumu - kritienā ripu vārtos raidīja Rafels Herburgers.

Ronalds Ķēniņš nostiprina Latvijas uzvaru ar piektajiem vārtiem

Cerības vēl ko labot Austrijas izlasei ātri izgaisa - tikai 16 sekundes vēlāk perfekts trāpījums vārtu augšējā stūrī izdevās Ķēniņam.

Ronaldam Ķēniņam 100 spēles nacionālajā izlasē

Karjerā simto spēli valstsvienībā aizvada uzbrucējs Ronalds Ķēniņš.

Trenera Arta Ābola komentārs pirms spēles

Valstsvienības treneris Artis Ābols pirms spēles sarunā Latvijas Televīzijā atzina, ka neliels satraukums pirms pirmās spēles pieder pie lietas. Latvijas izlase, kā allaž, spēlēs savu spēli, bet jāņem vērā, ka austriešiem uzbrukumā ir arī ļoti meistarīgi hokejisti, teica Ābols.

Edgars Masaļskis un Rodrigo Ābols vērtē austriešus pirms spēles

Latvijas izlases vārtsargu treneris Edgars Masaļskis pirms mača Latvijas Televīzijā austriešus raksturoja kā agresīvus un ātrus pretiniekus. Lai gan Austrijai par labu nerunā pārbaudes spēlē pret Kanādu ielaistās septiņas ripas, jāņem vērā, ka viņi arī piecus vārtus iemeta, piebilda Masaļskis. Savukārt uzbrucējs Rodrigo Ābols sacīja, ka austrieši spēlē labās līgās un ar viņiem jārēķinās kā ar ātru komandu.

Austrijas hokejists Konstantīns Komareks pirms spēles vērtē Latvijas izlasi

Tikmēr Austrijas uzbrucējs Konstantīns Komareks pirms spēles uzsvēra, ka abas komandas sapņo par ceturtdaļfinālu, bet tam ir nepieciešamas uzvaras. Pret Latviju jāspēlē disciplinēti, nedrīkst krāt noraidījumus, teica Komareks.

Latvijas fani pirms spēles pie arēnas

Ne visiem Latvijas faniem Slovākijā izdevās tikt uz spēli, jo biļešu pietrūkst. Latvijas Televīzijas aptaujātie fani pastāstīja, ka paši pie biļetēm tika, bet ne visiem tas ir izdevies.

Dienas pirmajā spēlē B apakšgrupā nākamie Latvijas pretinieki šveicieši pārliecinoši ar 9:0 pārspēja Itālijas valstsvienību. Latvijas un Šveices izlases tiksies svētdien vēlajā vakara spēlē.

Vācijas un Lielbritānijas spēles apskats

Savukārt A apakšgrupā sestdien dāņi pēcspēles metienos ar 5:4 uzvarēja Franciju, bet vācieši ar 3:1 bija pārāki par Lielbritānijas izlasi.

Pasaules čempionāta spēles Bratislavā un Košicē ilgs līdz 26.maijam. Latvijas izlase grupu kārtas turpinājumā vēl tiksies ar Šveices, Itālijas, Čehijas, Krievijas, Zviedrijas un Norvēģijas hokejistiem. Grupas četras spēcīgākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā.